Samen qenieten van het komende voorjaar. Geslaagde uitwisseling Graaf van Urselschool Vèrkeersweek op de Bienekebolders Gildebier St. Sebastiaan op de Jaarmarkt Programma Koninginnedag 2005 Slijterij ’In den Korenmaaier’ Malibu Kalmoes Smirnoff Bailey's w Kwaliteit uut De allerbe- M DiSaronno GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Koninginne dag voormiddag geopend! 08.00 uur 09.30 uur 10.00 uur 12.00 uur 13.00 uur 1330 uur 1330 uur 16.00 uur Doei Marzia en Maxime 9,95 i DKW.ONNO mi 11.00 uur 11.00 uur 11.15 uur 1130 uur 1230 uur 12.30 uur 1430 uur 15.00 uur 1530 uur 16.00 uur 16.15 uur 17.00 uur 19.00 uur Afgelopen week heeft op OBS De Bieneke bolders de jaarlijkse verkeersweek plaatsge vonden. Er waren allerlei activiteiten geor ganiseerd. De verkeersweek werd geopend d.m.v. een toneelstukje door enkele leer krachten. Dat was erg leuk. De kinderen van de onderbouw hebben geoe fend met fietsen. Er was op de parkeerplaats tegenover de school een heel parcours gete kend, bestaande uit verkeerswegen en een heuse rotonde. Er was een (kinder)politieagent, die kinderen kon bekeuren of complimenten kon maken. Donderdagochtend was er een échte politieagente op school. Er was ook een vader met een heel grote vrachtwagen. Hij liet de kinderen de gevaren van de ’dode hoek’ zien en Al met al was het een geslaagde week. Met dank aan de verkeerswerkgroep. moesten jammer genoeg de Belgen weer weg. Groetjes van Maart je van Zon en Megan Matthews. VRIJDAG Toen we op school kwamen hebben we groep jes gemaakt en daarna mochten we lessen vol gen. Het waren 5 verschillende lessen. En dan hebben we buiten gespeeld en gegeten. En toen WOENSDAG 20 APRIL 2005: We kwamen toe rond 11.00 uur. Vol gejuich ver welkomende ze ons. Toen zei juf Esther: We beginnen met een groepsspel Dat ging over sprookjes, en daarmee maakten we de groepjes. Dan gingen we weg met de huifkar naar een natuurmuseum en een bos. Eindelijk was het zover, we mochten mee naar onze gastgezinnen. Heel spannend, voor de eerste keer naar ons voorlopig huisje. We voel den ons direct thuis. 70 cl. Zoals gebruikelijk geeft het gilde St. Sebastiaan Barbara acte de précen- se op de Moergestelse jaarmarkt. Buiten het handboogschieten kan men ook op het terras genieten van een heerlijk glas bier. Maar dit jaar heeft het gilde een bij zondere activiteit. Speciaal voor het gilde is een gildebier in België gebrou wen. Dit gildebier is verkrijgbaar in een fraaie liter fles of uit de tap. De opbrengsten van dit bier is voor aanschaf en renovatie van de zilvervesten van het gilde S. Sebastiaan Barbara. Op de jaarlijkse gil- defeesten presenteren de gilden zich in de optocht met de zilveren schilden gewonnen onder meer met het handboogschieten. Het gilde St. Sebastiaan beschikt over veel van deze schilden en wil ze natuurlijk graag presenteren aan het publiek. Vandaar dat deze actie is opge zet om te komen tot nieuwe zilvervesten. WOENSDAG De Belgen kwamen woensdag uit de bus om 11 uur. Ze werden heel leuk ontvangen met span doeken en heel veel kinderen. Toen zijn we naar de aula gegaan om iets te gaan drinken en eten. Daarna zijn we met de huifkar mee geweest naar de bossen. Daar hebben we gespeeld en kik kers gevangen, daarna hebben we nog drinken en snoep gehad. Iedereen had van te voren een rondleiding gehad. En om kwart over drie mochten we naar de gastgezinnen gaan. Dat was natuurlijk even schrikken omdat je als Belg in een heel ander huis moest gaan slapen. Vanaf woensdag tot en met vrijdag vond het eerste gedeelte van de uitwisseling plaats tussen de Graaf van Urselschool en de Sint Pietersschool uit het Belgische Oostkamp. Deze keer kwamen de kinderen en leerkrachten eerst naar Moergestel toe om te genieten van het gevarieerde programma. Het gilde St. Sebastiaan Barbara staat als vanouds in de Schoolstraat nabij de Boeren bond. Speciaal voor deze gelegenheid is de stand van het gilde versierd, zodat men zich als het ware thuis voelt op de gildewei en het schie- thuis van het gilde St. Sebastiaan aan de Zandstraat. Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel Tel. (013)513 1350 VERHUUR TAPINSTALLATIES VRIJDAG 22 APRIL 2005: We hadden een heel schema zoals: drama computerklas, rekenen, engels en knutselen. Maar aan het einde van de dag moeten we weer weg jammer. DONDERDAG 21 APRIL 2005: Vol spanning gingen we terug naar school. We gaan naar de Efteling, met de bus. Een 20 a 30 minuten rijden en voila we waren er. Wat een mooi park zeg, hier zullen we ons zeker amu seren. Hier zijn we opgeweest: Maxime: piranha, bob slee, python, pandadroom, droomvlucht, pira tenschip. Marzia: de vogelrok, villa volta, cir cus carnaval... DONDERDAG Van te voren hebben wij afspraken gemaakt voor de Efteling. Om half 10 gingen we met de bus naar de Efteling. Op het begin, toen we bin nen kwamen moesten we eerst op een grote bank een foto maken als aandenken. Daarna mochten we rondlopen in de Efteling, en dat was top. alle kinderen mochten om de beurt op de chauffeursplaats zitten, ’s Middags was er een tocht door het dorp in kleine groepen. Op ver schillende plaatsen werd de verkeerssituatie kritisch bekeken. De kinderen van groep 8 hebben hun theoretisch verkeersexamen gehad en zijn op vrijdagochtend op de fiets naar de verschillende Middelbare scholen gegaan om ook onderweg eens goed te kijken naar wat voor verkeerspunten ze tegenkomen. Uiteraard hebben de kinderen ook gewerkt aan het leren van verkeersregels, het ontwerpen van ver keersborden, het maken van werkbladen enz. Van 23 tot en 25 mei vertoeven de Moer gestelse kinderen in Oostkamp. Hieronder vindt u enkele verslagen van kinderen over de geslaagde uitwisseling. Een speciale delegatie van het Oranjecomité gaat in Moergestel op zoek naar de “Vroege Vlaggers”. Het startsein voor de skeelertocht zal klinken bij ’t Stokske en Klein Speyck i.s.m. met schaatsclub de Vennen. Eucharistieviering in de parochiekerk m.m.v. zanggroep “Inspiration”en het kinderkoor “De Sintjanszangertjes”. Als afsluiting zal harmonie Prinses Juliana buiten het Wilhelmus J spelen. W Ook dit jaar weer gratis Bingo voor alle senioren in ’Den Boogaard’ Aanvang van de altijd superspannende beachvolleybalwedstrijden op het St. Jansplein. Alle kinderen verzamelen voor de versierde fietsen-/karren-/skelters-optocht. Vertrek Oranjeoptocht met voorop Harmonie Pr. Juliana. Route: St. Jansplein, richting Rootven, Pr. Margrietstraat, Korenstraat, Krijtestraat, Rootven, Kruysackerstraat/-plein, Kerckackerstraat, Huysackerstraat, Kloosterlaan, eindpunt St. Jansplein. HET IS FEEST: DUS HANG DE VLAGGEN UIT Start spelenkermis voor de kleintjes op het St. Jansplein, o.a. kikkerwip, schminken, knutselen, koninginneprikje en nog véél meer. Poppentheater “Onwel” brengt spannende avonturen. Opening spectaculaire klimwand en het inmiddels zeer populaire levend voetbal spel. Welkom burgemeester Y. Kortmann, uitreiking van prachtige/lekkere taarten aan de “Vroege Vlaggers”, en prijsuitreiking van de Kinder-Oranjeoptocht. Poppentheater “Onwel vanaf dit tijdstip zal ook Pipo Pelles rondlopen op het St. Jansplein en die heeft leuke verrassingen in petto. Wegens groot succes ook dit jaar weer ’Kunst Met Kinderen’ o.l.v. de kunstenaar Rob van Trier. Poppentheater “OnweF’geeft de laatste voorstelling. Op het hoofdpodium een optreden van de hele gekke clown No-No. Uitnodiging aan de Oranje-sponsors om een drankje en hapje te nuttigen aan de Oranje- bar of op het gezellige terras wat ook dit jaar weer Horeca Moergestel zal verzorgen. Einde spelenkermis. Alle kinderen mogen hun kaartje uit het versierpakketje aan een ballon vastbinden en deze gaan dan na het startsein allen de lucht in. Wie z’n ballon zal het verste komen en wint dan een mooie prijs??? Prijsuitreiking beachvolleybalwedstrijden op het veld. De veilingmeester start in samenwerking met notaris Van Heesewijk de veiling van de Kunst Met Kinderen-schilderijen. Hoofdpodium, met z’n allen dansen en zingen samen met Lijn 7. Finale Koninginnedag 2005 met DJ’s Luc Mare tot 20.00 uur. •t 7 PAGINA 5 Liter Liter Caribbean White rum with Coconut. Kalmoes Zachtbitte Liter Fles 70 cl. Je weet wel, die van TV. 0,7 liter ^XFIes ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 APRIL 2005 The Italian taste. ^qRIGINAz. J De allerbe kendste vodka ter wereld. Regelmatig TV' Grunningen. Je drinkt het om de smaak en nergens anders om. Kalmoes Beerenburg Liter iiiinuiiiiilll

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5