KBO eert Annie van de Wouw Moederdag: 10% KORTING Koninginnedag 2005 Aphrodite 2005 Zondag 1 tneJ(JaajwM'fó/ Skeeleren voor de hele familie tijdens Koninginnedag Geen versierpakketjes ontvangen? Eucharistieviering om 10.00 uur OP ALLE FIETSTASSEN j VOGELS Even voor- I stellen (013) 513 1504 -I, 1 Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 27 APRIL 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1329 Stempelpost bij ’t Stokske (foto 2004) Tijdens Jaarvergadering Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl KBO Moergestel is Annie van de Wouw-van Rooij veel dank verschuldigd. Afgelopen donderdag 21 april, op de Jaarvergadering, nam Annie van de Wouw- van Rooij afscheid als secretaris van de KBO Moergestel. Jarenlang was zij het gezicht van deze zo actieve vereniging van senioren. De laatste 15 jaar was ze als secretaris een zeer belangrijke spil in het bestuur. Zij stuurde niet alleen het bestuur aan maar, zo verwoordde het voorzitter Noud Smits, ze “hield kantoor” op haar huisadres voor leden die iets te vragen of anderszins de vereniging iets te melden hadden. de het kopieerapparaat zodat ze niet alleen iedereen kende doch ook alles wist. En onge twijfeld is deze opsomming niet volledig en zullen zaken en taken over het hoofd zijn gezien. Dit alles memoreerde voorzitter Noud Smits die het een eer beschouwde dat hij Annie tot Erelid van de KBO Moergestel mocht benoemen. Haar verdiensten waren het Hoofdbestuur van de KBO ook opgevallen. Mevrouw van Ham uit dit bestuur loofde Annie ook en memoreerde haar jarenlange accurate en plichtsgetrouwe inspanningen ten dienste van de KBO Moergestel en de kring Hilvarenbeek. Het hoofdbestuur eerde Annie met de speld in zilver en goud en de daarbij behorende oorkonde. En dat deed Annie zichtbaar goed. In kleinere kring werd maandag jongstleden al bij het afscheid van Annie stil gestaan toen het bestuur van “Geef elkaar de hand” bijeen was. Hierbij was ook haar dochter en kleinkind, tot Annie’s verrassing en verbazing, aanwezig. “Daar krijg ik nu wat meer tijd voor” zo merk te zij op, waarmee zij aangaf waar zij de komen de tijden meer aandacht aan hoopt te kunnen gaan geven. Op Koninginnedag zal Schaatsclub “De Vennen” in samenwerking met het Oranjecomité Moergestel een skeelertocht voor de hele familie organiseren. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 q Jg Tussen 9.30 en 10.30 uur kan er op 2 plaatsen gestart worden: bij café 't Stokske aan de Zandstraat in Moergestel en bij restaurant het Kleijn Speyck, Bosweg 140 te Oisterwijk. De inschrijving is geopend vanaf 9.15 uur. Er zal een parcours van 4,5 kilometer worden uitge zet dat door de deelnemers in eigen tempo tot uiterlijk 11.30 uur één of meerdere keren kan worden afgelegd. Elke ronde moet er worden gestempeld en voor iedere deelnemer is er na afloop een prachtige oorkonde met daarop het aantal afgelegde kilo meters. Bovendien hebben café ’t Stokske en res taurant het Kleijn Speyck toegezegd de bij hun bedrijf gestarte deelnemers een drankje aan te bieden. Deelname staat open voor zowel jeugd als volwassenen, en is voor iedereen GRATIS. Het dragen van een helm en andere bescher- mingsmaterialen wordt aanbevolen en deelna me is op eigen risico. Omdat na iedere afgelegde ronde van 4,5 kilometer kan worden gestopt, is deze tocht bijzonder geschikt om als gezin aan deel te nemen. Door het vroege tijdstip is deelname aan deze tocht de ideale mogelijkheid om Koninginnedag 2005 een sportief begin te geven, waarna er nog voldoende tijd over is voor de andere op Koninginnedag georgani seerde activiteiten. Het is de bedoeling dat kinderen bij de dienst worden betrokken. Daartoe zal er voor de kin deren van de basisschool een nevendienst wor den georganiseerd, in deze nevendienst zullen de kinderen een foto tekening/ verhaal wens maken wat als ’boekwerk’ naar de Koningin zal worden opgestuurd. De werkgroep gezinsvie ring zal deze nevendienst mede organiseren. Op alle scholen, de peuterspeelzaal en het kinderdagverblijf zijn versierpakket jes verspreid. Mocht je nu niks gekregen hebben, zit je op een school buiten Moergestel of krijg je visite op Koninginnedag, die ook graag een pakketje wil len? Op vrijdag 29 april na 13.00 uur kan je nog pakketjes ophalen aan de Oisterwijkseweg 49. Om 10.00 uur is er een eucharistieviering in de kerk met medewerking van het zanggroep “Inspiration”, aan deze dienst zal ook het kinderkoor “De Sintjanszangertjes”een bijdrage leveren. Jarenlang vertegenwoordigde zij KBO-Moer- gestel in het bestuur van de kring Hilvarenbeek. Nooit deed men tevergeefs een beroep op haar zodat nu een hele waslijst opgesomd kan wor den van activiteiten die zij regelde of waar zij op zijn minst een zeer belangrijke stempel op drukte. Zo getuigde zij van haar sociale bewo genheid in vele “lief en leedactiviteiten” door naar leden toe belangstelling te tonen en de KBO te vertegenwoordigen bij feestelijke omstandigheden zoals een gouden bruiloft en toonde ze ook haar betrokkenheid bij ziekte of overlijden. Hoeveel fruitmandjes en bloem- boeketten zal zij niet klaargemaakt en gebracht hebben naar een zieke, want zo iemand zoek je toch op, zo vond zij. Vele zaken regelde zij jarenlang op onnavolg bare wijze d.w.z. tot in de puntjes. We noemen er slechts enkelen: zij was de contactpersoon van de activiteit Handwerken. De jaarlijkse Maria- viering was ook zo’n steeds terugkerend eve nement wat Annie tot in de puntjes, tot en met de contacten met de pastor en de teksten in het tekstboekje, regelde. Ook was zij de drijvende kracht in een kringactiviteit en wel de organi satie van de sociaal-culturele dag. Zij stond aan de wieg van het zo succesvolle project “Geef elkaar de hand”. Zij verzorgde sinds “men senheugenis” de ledenadministratie en beheer- Alle kinderen van de basisschool worden hier voor uitgenodigd. Op het einde van de dienst gaan de voorgangers en koren evenals de kerkgangers naar buiten waar de Harmonie klaar staat, waarbij dan geza menlijk het Wilhelmus zal worden gezongen. Als afsluiting van de viering is er voor ieder een koffie of ranja achter in de kerk. de dat het Oranjecomité nog leden zocht heb ik snel gebeld. Zo leer ik op een aangename manier veel men sen kennen en kan ik mijzelf ook nog ver dienstelijk maken. J Huidverzorgingsinstituut Vorig jaar mocht ik voor de eerste keer Koning innedag meevieren in Moergestel. Wat mij meteen opviel, was dat er in dit rela tief kleine dorp groots Koninginnedag wordt gevierd. Door de uitstekende organisatie liep alles op rolletjes en mede door het prachtige weer was het goed toeven op het St. Jansplein. Mijn naam is Corine Joosten. Twee jaar gele den ben ik met mijn man en twee dochters in Moergestel komen wonen. Wij hebben 12 jaar in Limburg gewoond, maar beiden geboren en getogen Brabanders voelen wij ons hier uiter aard helemaal thuis. Ik vind het belangrijk om je snel thuis te voe len in een nieuwe omgeving, dus toen ik hoor- I me V AL U MM mrSPLEU» oeraeste Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. i iuiuvui z-ui yu lyon loiui Rootven 66 Moergestel Tel. (013) 513 14 35

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1