Novy Kom eens kijken in onze winkel..! Zomerspeelgoed! Er is al volop! VAN WEZEL Rootven 10 MOERGESTEL Tel. 513 18 89 Oranjeplein 12, 5175 BE LOON OP ZAND Tel. 0416/660633 Speelpaleis “Fakibolo” gaat weer open! Nieuws 5 Briossen 05 Moutbink brood Lekkere cake Kanoboerderij De Reusel: X meer dan kanovaren alleen! Part-time medewerkers BAKKERIJ KOUWENBERG Doe Het Zelf Centrum op ’t Hoog Even voorstellen... ERKO STOMERIJ; de vriéndelijkste uw kleding! De laatste kans Beachvolleybal- toernooi 30 april 2005 Protestantse gemeente Oisterwijk Industrieweg 20, Moergestel, tel. 013-5136149 Medewerkers moeten op zaterdag en zondag indien nodig beschikbaar zijn, hoewel beide dagen in het weekend niet zo vaak voorkomt. De werktijden liggen tussen 09.30 uur en 23.00 uur. De nadruk ligt daarbij op de periode tussen half mei - half juli en half augustus - half oktober. Geïnteresseerd? Bel of schrijf voor informatie en reacties naar Guus Mulders, Kanoboerderij De Reusel, Heizenschedijk 1,5066 PL Moergestel, tel. 013-5136031. kitten/pur cement/zand kastwandsystemen bestellingen op maat gereedschappen diverse bouwmaterialen voor: de begeleiding van sportieve activiteiten, zoals kanovaren, WC-racen, e.d.; Leeftijd vanaf 18 jaar. horeca-activiteiten (serveren); Leeftijd vanaf 18 jaar. In de periode mei - oktober zoeken wij voor in het weekend enthousiaste keukenmedewerkster voor het bereiden van lunches en barbecues; Leeftijd vanaf 35 jaar. Goed idee, hij koffie of thee Telefoon 013-5424177 DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS Gewijzigde openingstijden: Maandag gesloten Dinsdag t/m vrijdag: 14.00-18.00 uur Zaterdag: 8.00-12.30 uur U kunt bij ons terecht voor: laminaat vloeren plafonds bouwbeslag plaatmateriaal balkhout bevestigingsmaterialen vervolg Parochienieuws Voor jong én oud! PAGINA 3 V Th. Schep ens, pastoraal werker “Fakibolo” is gehuisvest in Sportcentrum “Stokeind”; Tel. 513 34 51 b.g.g. 06-12710283. Kijk ook op www.fakibolo.nl Het overdekte kinderparadijs “Fakibolo” wordt op Koninginnedag 30 april a.s her opend. Het speelpaleis voor de allerjongsten t/m 12 jaar dat vorig jaar een ingrij pende en spectaculaire vernieuwing heeft ondergaan is een daverend succes geworden. Het komende weekend zal inderdaad uw laat ste kans zijn, om de expositie te bezoeken van het werk van Jeanine Willemen in Galerie De Verdieping. Jeanine exposeert daar een 40-tal aquarellen die zij als thema heeft meegegeven: ‘Vrouwen en Vogels’. Mocht u bij het zien van deze prachtige aqua rellen de neiging krijgen daarvan één of meer dere exemplaren aan te kopen: vooral doen. Want behalve het feit dat u zich daarmee prach tige en sfeervolle kunst aanschaft, dient u daar gelijktijdig een goed doel mee. Van alle werken die Jeanine verkoopt, zal zij n.l. een deel afstaan aan het schitterende werk dat verricht wordt door het Koningin Wilhelmina Fonds. Het komende weekend krijgt u voor het laatst die kans in Galerie De Verdieping, Industrieweg 16. De expositie is geopend op zaterdag 23 april van 13.00 tot 17.00 uur; en op zondag 24 april (laat ste dag dus) van 11.00 tot 17.00 uur. Hij was een man van de traditie, maar tegelij kertijd van vele gedurfde initiatieven waarmee hij Kerk en wereld tot op hoge leeftijd bleef ver bazen. Paus Johannes Paulus II was een waarachtige idealist, die in staat bleek velen uit de jongere generatie aan te trekken en te bezielen. De door hem in het leven geroepen Wereldjongerendagen en de steeds weer ver bazingwekkende hoge opkomsten, getuigen daarvan. Tegelijkertijd was hij een realist, die weet had van de zwakheid en zondigheid van ons mensen. Daarom werd hij niet moe om bij alle principiële stellingnamen altijd weer te wijzen op Gods barmhartigheid.” PAUS ZET(TE) AAN TOT DENKEN Rob, een vriend van ons, belde mij op. We had den hem een tijdje geleden een boek gegeven van Henri Nouwen, een Nederlandse spiritu ele denker, die vooral in Amerika grote bekend heid geniet. In dat boek geeft Nouwen voor elke dag een korte gedachte. En op 2 april, de sterfdag van de paus, stond het volgende te Vision blijft natuurlijk ook open op woensdag en vrijdagmiddag van 15:30 - 17:30 uur, op dinsdag- en donderdagavond van 19:00 - 23:00 uur en op vrijdagavond van 19:00 -01:00 uur. Je kunt dan een potje poolen, darten, tafel voetballen, muziek luisteren, internetten, relaxen, kletsen enz. enz. De entree is dan gra tis. Voor meer info check de website: www.jcvision.nl Dit jaar met de Koninginnedag viering mag er natuurlijk naast alle andere activiteiten het ondertussen al heel bekende Beachvolley- bal niet ontbreken, vandaar dat er 2 beach- velden op het St. Jansplein zullen komen van echt schelpenzand! Het toernooi begint dit jaar al om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Om mee te doen aan de wed strijden kun je je van tevoren inschrijven met je club, familie, collega’s, vrienden, het maakt eigenlijk niet uit, het gaat om de gezelligheid en sportiviteit. Een team moet uit 4 personen bestaan. Natuurlijk is dit toernooi voor ieder een bedoeld, dus kom op en schrijf je in! Alle leeftijdscategorieën zijn welkom! Inschrijven kan tot 24 april bij Annie Hekker, Burg. Poortstraat 22; bij voorkeur aanmelden per e-mail: lhekker@home.nl Wel graag bij de inschrijving vermelden: begin nend of geoefend. We hopen snel van jullie te horen zodat we een goede poule-indeling kun nen gaan maken. Nu nog duimen op het zonnetje! zien samenspelen om zodoende de pure spon taniteit van kindervreugde van heel dichtbij te kunnen gadeslaan. Dit kinderparadijs is geopend vanaf 30 april a.s tot en met 21 augustus 2005. De openingstijden zijn: 30 april t/m 16 mei: iedere dag van 10.00 uur tot 18.00 uur. 17 mei t/m 30 juni: woensdag, vrijdag, zaterdag en zondag van 10.00 tot 18.00 uur. Juli en augustus: van 10.00 tot 18.00 uur. Voor groepen die tijdig reserveren kunnen uiteraard uitzonderingen op de openingstijden worden gemaakt. lezen: “Niemand is zo arm dat hij of zij niets te geven heeft, niemand is zo rijk dat hij of zij niets te ontvangen heeft, aldus paus Johannes Paulus II.” “Vind je dat niet bijzonder?”, vroeg Rob mij. Inderdaad, zowel de gedachte zelf, als de dag waarvoor Nouwen dit ter overweging aanreikt (de sterfdag van de paus), geven te denken. Eerst een toffe film en daarna disco in 1 zaal? Zaterdag 23 april staat jongerencentrum Vision te Moergestel geheel in het teken van de vet ste superheldenfilm van nu. Deze animatie film, die net uit is op DVD, wordt ’s middags vertoond van 14:00 - 16:00 uur, in de Nederlands gesproken versie, aan de basis- schooljeugd vanaf 6 jaar. De entree is 1,20 en alle kids krijgen, zoals gewoonlijk, een glaasje ranja in de pauze. ’s Avonds kunnen de tieners van groep 8 en de le en 2eklassers dezelfde film zien, maar dan nu in de originele Engelstalige versie, natuur lijk wel Nederlands ondertiteld. De entree ’s avonds is 1,- en Vision zal dan omgebouwd worden tot echte bioscoop, inclu sief popcorn. De zaal gaat om 19:30 uur open en de film begint om 20:00 uur. Na de film zullen in Vision nog tot 23:30 uur de nieuwste hits uit de top 40 worden gedraaid. Woensdag 27 april zijn er bij Vision van 13:30 - 15:30 voor de kids vanaf 8 jaar allerlei leuke buitenspelletjes. De entree is dan 0,50 en bij slecht weer worden er binnen spelletjes geor ganiseerd. 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 APRIL 2005 Vroeger was het al een hele gebeurtenis. Weliswaar in een ander “goei Brabants dorp”, maar Koninginnedag was altijd een erg gezellige dag. Het begon al met de voorbereidingen. Samen met mijn zussen en hulp van vader maakten we de mooiste fietsen. En we waren erg trots als we een prijsje wonnen. In mijn herinnering was het ook altijd mooi weer. Nu wil ik mijn eigen dochters ook echt Koning innedag laten beleven. Afgelopen jaar was het hier in Moergestel erg gezellig (en mooi weer!). Onze meiden hebben gefietst, spelletjes gedaan en veel gesprongen. Zelf heb ik na een specia le schminkcursus van het Oranjecomité menig kind veranderd in een leeuw, vlinder of clown. Het was een echt dorpsfeest waar jong en oud welkom is. Toen ik zag wat ze allemaal doen om zo’n dag te organiseren, dacht ik: Kroontje af voor de leden van het Oranjecomité. Voor mij allemaal redenen om me zelf aan te melden bij het comité. Het is een gezellige club, waar ontzettend veel werk wordt verricht! Leuk om mijn steentje eraan bij te dragen. En tja. oranje is mijn lievelingskleur. Angeline Ver speek 3?° Zondag 24 april Kerkstraat 64, voorganger ds. A.M.van Zeeden uit ’s-Hertogenbosch. Aanvang: 10.15. Taizéviering: Kerkstraat 64. Aanvang 19.00 uur. Schriftlezingen: Johannes 14:1-14 en 1 Petrus 3: 1-12 Er is kindernevendienst en crèche. Studieverlof Wil van Egmond van 1 april tot 1 mei, voor dringende pastorale zorg kunt u bel len met de heer Zaaijer 0411-623014 Op deze oranjegekleurde dag gaan de deuren van Moergestels kinderattractiepark wagen wijd open om aan de feestelijke koninginnedag- activiteiten een extra dimensie te geven. Fakibolo zal alle kinderen, ouders, opa’s en oma’s van harte verwelkomen. De prachtige kleurrijke en vooral veilige speeltoestellen zoals glijbanen, wippen, filmcabine, ballentent, drie- wielertjes, en vooral de 9,5 m hoge opblaasba re glijbaan tevens springkussen, die als abso lute topper alle aandacht van onze jeugd zal trek ken, is een garantie voor veel speelgenot en trotse bravoure. En wat bijzonder uniek isvoor de ouders, opa’s en oma’s en andere begeleiders is er gele genheid om vanuit de sfeervolle en gezellige ingerichte ontvangstruimte of vanaf het ver nieuwde terras hun kroost te zien ravotten, 3J° M O*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3