Aphrodite Koninginnedag Kinderdag T OPROEP! OPROEP! Zorgcentrum De Reuselhof zoekt vrijwilligers Kinder- speelgoedmarkt 1 mei 2005 1959: De eerste 6e klas van meester Klomberg s p BRILLEN LENZEN (013) 513 1504 g Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 20 APRIL 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1328 De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 3 T3 Schoolstraat 5 M MOERGESTEL W J Tel. 013-513 1474 Kerkstraat 21, Oisterwijk. tel. 5217326 Kom ons helpen met Koninginnedag! Onvergetelijke reünie van zesde klussers. M.O. 1 41 HfTSPLÖI» RUUD PAN IS Tot ziens op 1 mei! CE De Dorstvlegels Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@vrolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tof en met maandagavond. Nog maar ruim een week en dan is het zover. Dan staat Koninginnedag weer voor de deur. info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Het Oranje Comité is al maanden bezig om weer een geweldig pro gramma in elkaar te zetten voor Koninginnedag, maar we kunnen dit niet alleen... Mocht u als volwassene nu denken dat er aan u niet is gedacht dan heeft u het mis. Kom de gezellige sfeer proeven op het Sint Jansplein. Doe mee met het Beachvolleybal toernooi of de skeelertocht. En vanaf 17.00 uur zorgt Lijn 7 (ja, die leuke band van vorig jaar) weer voor een fantastisch swingfeest De Reuselhof is een kleinschalig, gemoedelijk verzorgingshuis waar 50 mensen wonen. Daarnaast wonen er ong. 36 mensen in de aanleunwoningen op het ter rein van de Reuselhof. deur uit voor een samenkomst op zaterdag 16 april. Maar, zoals eigenlijk onontkoombaar, na zo’n lange periode, is de groep van toen helaas niet meer compleet. Diverse personen zijn ons ontvallen: Ad van de Wouw, Piet van de Wouw en Wim Damen zijn overleden. Drie perso nen waren door bijzondere omstandigheden verhinderd en drie personen hadden helaas te kennen gegeven dat ze geen interesse had den. Jammer, want de 29 personen die er wél waren hebben een onvergetelijke middag beleefd! ’n Onvergefelijke middag die te danken is ge weest aan de inzet van de organisatoren Peter, Toon, Piet en Frans en, niet in de laatste plaats natuurlijk, aan onze klasgenoot Jan Timmer mans van ’t Stokske, waar we zaterdagmiddag bijzonder gastvrij werden ontvangen. Er was een bijzonder boekje samengesteld waar aan iedereen z’n medewerking heeft verleend en waardoor we nu precies kunnen bekijken waar iedereen terecht gekomen is en waarmee hij zich op dit moment bezighoudt. Ook dit jaar kunnen kinderen hun oude speel goed verkopen op de kindermarkt tijdens de jaarmarkt van Moergestel op 1 mei. Een kraam huren kost 5,- en degene met de leukst versierde kraam krijgt een prijsje. De markt begint om 10 uur en je mag gaan wan neer je wilt. Opgeven kan t/m 26 april bij Corrie Mallens, tel. 513 3368. In de Reuselhof woont men in een eigen appar tement. Zo’n 25 bewoners ontvangen dagelijks extra hulp en begeleiding. Zij verblijven in een van de huiskamers, waar zij gezamenlijk de maaltijden gebruiken en deelnemen aan acti viteiten. Er zijn zo’n 60 medewerkers in dienst om aan alle bewoners de noodzakelijke zorg en begeleiding te bieden. Daarnaast is er een grote groep vrijwilligers die zich samen met de mede werkers inzet om het leven en het wonen voor de bewoners in de Reuselhof zo aangenaam mogelijk te maken. De vrijwilliger zorgt voor nèt dat beetje extra in de zorg en in het verblijf. Er zou echter nog meer kunnen. Maar daar hebben we nieuwe vrijwilligers bij nodig. We zoeken mensen (mannen of vrouwen) die het leuk vinden om op vrijwillige basis iets te doen voor en met de oudere medemens. Er liggen taken als helpen bij koffie en thee schenken, het begeleiden van een groep bewoners bij de maal tijd om 12.00 uur, bij activiteiten en met name ook in de huiskamers waar de bewoners graag een spelletje doen, een wandeling maken enz. Kortom, er is voor elke vrijwilliger wat wils, net wat hem of haar past in taken en tijden. Een vrij williger krijgt een overeenkomst, goede bege leiding en is gratis lid van de personeelsver- Wat is het toch fantastisch mooi: een reünie van oud-leerlingen waarvan velen elkaar al zo lang niet meer hebben gezien. De tip was ’n paar jaar geleden al gegeven door de dames die ’n reü nie organiseerden van de ‘meisjesschool’. Toon op ’t Hoog, Peter Verheyen, Frans Smol ders en Piet van lersel pikten het idee op en gin gen er mee aan de slag. Zij hadden een reünie voor ogen van de zesde klas van 1959: het eer ste jaar dat Gerard Klomberg in Moergestel les gaf. (Dat jaar nl. verlieten de laatste broe ders het onderwijs op de St. Jozefschool aan de Bosstraat en die werden vervangen door de heren Klomberg, Ceulemans en Van Hoof). De organisatoren hadden niet meteen door dat er toch nog wel enig speurwerk verricht zou moe ten worden. Niets is nl. waar dan ook bewaard gebleven, maar na veel vijven en zessen (en niet te vergeten veel plezier!) kwam er een lijst tot stand van 38 leerlingen. En die zouden dus moeten worden opgespoord. Uiteindelijk kon den eind november 2004 de uitnodigingen de Ook dit jaar zijn er weer tal van activiteiten voor de kinderen. Want Koninginnedag is toch voor al Kinderdag Op de scholen, de peuterspeelzaal en het kin derdagverblijf zullen weer fietsversierpakket- jes verspreid worden in de week voor Koningin nedag. Kinderen kunnen dan weer naar har telust hun fiets of skelter versieren en mee fiet sen in de optocht. En wie weet een van de prachtige prijzen winnen. Weer terug op het Sint Jansplein kunnen de kin deren deelnemen aan de Spelenkermis met hun spelletjeskaart. Wie gooit het snelst die blik- kentoren om? Wat is Koningin-prik-je? Je kan sjoelen, cake versieren, kleuren, plakken en glitteren. De leuke kikkerwip en het visje hen gelen zijn er weer. En natuurlijk willen we ons allemaal weer prachtig laten schminken. Dit jaar staat er een echte poppenkast op het plein. Poppentheater Onwel. Welke poppen hij bij zich heeft en waar de verhalen over gaan dat zie je vanzelf. En wat doet die clown daar tus sen al die kinderen? Misschien is de schilder Rob van Trier weer van de partij en kunnen er weer van die prachtige schilderijen gemaakt worden. En natuurlijk sluiten we de kinderfestiviteiten weer af met het oplaten van honderden ballonnen. Voor de oudere kinderen die dit maar saai en kinderachtig vinden, is er een klimwand en ook het Levend voetbalspel ontbreekt niet. We hebben dringend mensen nodig die willen helpen met de kinderacti- viteiten; blik gooien, sjoelen, knut selen, kikkerwippen etc. Het gaat maar om 2 uurtjes van uw vrije tijd en u doet er de kinderen een groot ple zier mee. Bel Mirjam Snel: 513 4177 Natuurlijk mocht een groepsfoto (die vroeger nooit is gemaakt) vandaag niet ontbreken zodat we op dit moment ‘n duidelijk beeld hebben van wie er in de eerste 6e klas zaten van Gerard Klomberg in 1959 op de St. Jozefschool in de Bosstraat. Staande v.l. n.r.: Evert Dolman (Numansdorp), Piet van Herck, Jac Donkers, Ton van Esch (Tilburg), Henk Steijger, Mari Rammen (Tilburg), Kees van Roessel (Berkel-Enschot), Jan Timmermans, Piet van lersel, Ad Wolfs, Ton van Hest (Venray), Kees Linschoten (Dongen), Kees Smetsers (Breda), Frans Smolders, Bert Mees (Tilburg), Rinus Vugts, Henk van Laak (Oisterwijk), Frans Roosen (Liempde) en Gerard Willems. Zittend v.l.n.r.: Frans van Breda (Tilburg), Martien Oerlemans, Jan van Gils, Theo de Laat, Toon op ’t Hoog, Wim Smits (Tilburg), Peter Verheyen, Frans van den Meijdenberg (Rijen), Wim Hamers (Uitgeest) en Piet van de Loo. eniging. Hij/zij wordt lid vari een gezellig, gemo tiveerd vrijwilligersteam. Heeft u interesse of wilt u iets meer weten over het werk als vrijwilliger in de Reuselhof: belt u op woensdag, donderdag of vrijdag met Ineke Cloosterman, activiteitenbegeleiders in de Reuselhof: 513 9700. Ij Ui lirlx/orvnrninncinctiti i t Méér dan goedgemutst kwamen ze afgelopen zaterdagmiddag één voor één aan bij ’t Stokske voor een reünie van leerlin gen uit de klas van 1959... Zesenveertig jaar na dato zagen velen elkaar voor het allereerst weer terug. De tand des tijds heeft ze wat grijzer gemaakt en hier en daar wat pondjes zwaarder... ’n Feest der herkenning! w

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1