1.500 voor een goed idee Het is tijd voor de Rabobank. Lezing Heemkundekring Wilt u het project van uw vereniging of stichting aandragen? Volkstuinen Vroege vogel- wandeling met het IVN Rode Kruis informatie Reuzengilde op zoek... Heeft u een goed idee voor het dorp waar u woont? Iets waar de plaatselijke gemeenschap beter van wordt? Of bent u betrokken bij een maatschappelijke activiteit die wel een financiële bijdrage kan gebruiken? Stuur het idee voor 25 april naar de Rabobank. Rabobank De Hilver besteedt namelijk jaarlijks een deel van haar winst aan de lokale gemeenschap. Drie geldprijzen zijn er te verdienen, met voor de winnaar een bijdrage van 1.500. Uit alle inzendingen worden drie projecten genomineerd.Tijdens de algemene leden vergadering kiezen de leden de winnaar. Zorg dan voor een goed onderbouwd plan, voorzien van een duidelijke schriftelijke toelichting. En stuur dit naar of geef het af bij Rabobank De Hilver. Heeft u nog vragen? Dan kunt u hiervoor terecht bij de afdeling Communicatievel (013) 505 85 14. Rabobank Op het volkstuinencomplex Reuseldal bij Den Donk is nog een volkstuintje vrij (per- ceelsoppervlak plm 100m2). Wat is er nog leuker dan gezond bezig te zijn in de buitenlucht en tevens profijt te hebben van dagelijks verse groenten? Even bijkletsen links en rechts, en met een tevreden gevoel weer husiwaarts keren met een goed gevulde zak groenten. Voorwaarde is wel dat je moet kunnen over drijven... Verder kennis is niet direct nodig, omdat de adviezen je om de oren zullen vlie gen. Geïnteresseereden kunnen zich melden op tel.nr. 513 3313 of 513 1793. Wie eerst komt eerst maalt. Succes! Stichling Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk Op maandag 18 april houdt mevr. M. Schreurs-Janssen uit Oirschot een lezing met dia’s, getiteld: “Zand erover. Een historische wandeling langs grafmonu menten’. Een kort overzicht: door de eeuwen heen, al vanaf de prehistorie heeft de mens gedenktekens opgericht om bewust of onbewust de herinnering aan de doden levend te houden. Ook in onze streken zijn er grafmonumenten, die niet alleen oud, maar ook zeer boeiend zijn. Afgeschermd door een haag zijn ze oases van rust met typische bomen en planten, die in Nederland alleen maar op kerkhoven voorko men. Tegenwoordig is er een groeiende belang stelling voor de grafcultuur. De lezing is inge deeld in: prehistorie, geschiedenis, oorlogs monumenten, kloosterkerkhoven, particuliere begraafplaatsen, bekende persoonlijkheden en verschillende graftekens. De lezing wordt gehouden in Café Den Bartel” in Haaren en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis en niet leden zijn ook van harte welkom. SOCIAAL CULTURELE DAG IN DIESSEN Op vrijdag 1 april 2005 werd er weer een Sociaal Culturele Dag gehouden voor senioren. Dit elk jaar terugkerend evenement werd, met onder steuning van de K.B.O.’s te Goirle, Riel, Hil- varenbeek, Oisterwijk en Moergestel, georga niseerd door de afdeling K.B.O. te Diessen. Het thema van deze viering was: “Landschaps- ontwikkeling.” Om 9.30 uur was er een Eucharistieviering in de St. Willibrorduskerk te Diessen, waarin Pastoor S. Barberien voorging. Hij noemde een goede Landschapsontwikkeling, het zout der aarde en een licht voor de mensheid. De eerste lezing werd verzorgd door kringse- cretaris Annie van de Wouw (tevens secretaris van het KBO-bestuur te Moergestel) en de gezangen door het gemengd kerkkoor uit Diessen. Tijdens de dienst werd er een collecte gehou den voor ouderen in de Filipijnen. Hierna werden de circa 300 senioren in Party- Het retentiebekken van het natuurpro ject “Viermannekesbrug” is een waar eldorado voor allerlei vogels. Veel vogels zijn weer terug van hun winterverblijf en zijn op zoek naar een partner. Anderen zijn bezig hun territorium af te bakenen en te verdedigen. Vooral ’s morgens vroeg zingen ze daarbij het hoogste lied. Door de verscheidenheid aan biotopen is er in dit gebied ook een gevarieerd “aanbod” van vogels. Met een beetje geluk zijn er ook inte ressante doortrekkers te bekijken. Op zondag 17 april om 6.30 uur wachten gid sen van het IVN-Oisterwijk u op bij de par keerplaats aan de Logtsebaan. (Vanaf Oisterwijk net voorbij de brug over de Beerze. Vanaf de Koevoortseweg aan de Boxtelse kant: net voor de brug). Deelname is gratis, www.ivnoisterwijk.nl Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren biedt zorg en dienstverlening in zeven woonkernen. Denken we daarbij aan het sociale huisbezoek, de contact-telefooncirkel, de hobbymiddagen, recreatieve middagen van welfare, begeleide aangepaste vakanties, voorlichting over het Rode Kruis op basisscholen en steun aan internationale projecten. Verder de noodhulpactiviteiten bij rampen en calamiteiten, waaronder de opvang en verzor ging en eerste hulpverlening aan slachtoffers en het Sigmateam, dat medische assistentie ver leent bij ongevallen. Om deze informatie dichter bij de bewoners in elke woonkern te bren gen werden woonkern- vertegenwoordigers aangesteld, waar vragen en opmerkingen over deze Rode Kruis activiteiten kunnen worden voorgelegd, zodat contacten directer verlopen en zorg en dienstverlening daarop kan worden afgestemd. Voor vragen uit Moergestel kan een beroep worden gedaan op Henriette van Gils, tel. 513 3207. centrum: “Hercules,”te Diessen, onthaald op koffie met gebak. Tevens werd een openings woord gesproken door kringvoorzitter Jos Schoenmakers en hierna de leiding overge dragen aan de dagvoorzitter Jan Timmermans (voorzitter KBO Diessen). Hij heette alle aan wezigen van harte welkom en sprak de hoop uit dat we een fijne en vooral gezellige dag moch ten hebben, met ook voldoende tijd om even te buurten. Vervolgens kwam burgemeester Huisman van Hilvarenbeek aan het woord. Hij begon zijn speech, met te zeggen dat de ouderen, met hun kennis van zaken nog steeds zeer belangrijk zijn voor de samenleving. En dat we de welvaart van vandaag de dag grotendeels te danken had den aan de wederopbouw, na de tweede wereld oorlog, door de ouderen. ‘U mag met recht trots zijn op hetgeen U met hard werken heeft bereikt!’ Hij eindigde zijn betoog met te zeggen: ‘Dat U nog volop in het leven staat, moge blijken uit het feit, dat U hier vandaag met zo velen naar toe bent gekomen. Ik dank U van harte hier voor!’ Om 12.30 uur was het tijd voor een Brabantse koffietafel, die iedereen zich goed liet smaken. Tevens was er nu gelegenheid om eens gezel lig te buurten en om andere mensen te leren kennen. Na de koffietafel was er een diapresentatie door Romke van Willemswaard met uitleg door Kees van Bijsterveld. In deze presentatie werden allerlei facetten van 100 jaar landschapsont wikkeling e.d. belicht. Ook oude vondsten uit de Romeinse tijd, en het graven van het Wil- helminakanaal in het Kempische gebied wer den getoond. Tenslotte volgde nog een optreden van het Diessens koor met veel meezingliedjes van wel eer. Om ca. 17.00 uur werd de dag beëindigd door de kringvoorzitter en dankte de dagvoorzitter alle aanwezigen voor hun komst. Al met al kunnen de genodigden en ook de organisatoren terug zien op een zeer goed verzorgde, fijne, gezellige en leerzame dag. KB. BINGO Op woensdag 20 april is het weer bingo in De Reuselhof om 19.30 uur. We hopen weer op een grote opkomst, dan doen wij ons best voor mooie prijzen en... een kopje koffie staat natuulijk klaar. Groetjes, Diny en Lies RIKKEN EN JOKEREN Vrijdag 15 april om 13.30 uur de laatste kaart- middag van dit seizoen. Met dank aan alle kaartvrienden en hopelijk weer tot ziens in het najaar. De prijswinnaars van 2 april waren: 1. Mevr. D. Derksen 256 pnt.; 2. Mevr. M. Burgers en Mevr. L. van de Wouw 193 pnt. Proficiat! Herman en Jan Zondag 17 april in 7 Draaiboompje Lenteconcert Crescendo en Alpenjagers Voor het vierde jaar verzorgt Crescendo een lenteconcert. ‘De Alpenjagers’ (die trouwens deze middag voor het laatst op zullen treden) beginnen de middag. Daarna is het de beurt aan Zangvereniging Crescendo met bekende lied jes als “I have a dream”, “Somewhere” en “Eres tu”. Daarna ontstaat er, zoals bij ieder lente- concert, een gezellige sfeer in de zaal met de bekende Michiels Meezing Momenten. ‘Crescendo’ en de Alpenjagers en niet te ver geten u als publiek vertolken samen enkele gezellige meezingers zoals “Sierra Madre”, “Het kleine café aan de haven” en ook muziek van Frans Bauer ontbreekt niet. Het belooft een gezellige middag te worden waarbij u een dansje mag wagen op de gezelli ge muziek van ‘de Alpenjagers’ (Voor de laat ste keer; zie artikel elders in deze krant). U wordt uitgenodigd in partyboerderij ’t Draai boompje. Zaal open om 13.00 uur. Aanvang 14.00 uur. De entree is natuurlijk gratis. De Stichting Reuzengilde Oisterwijk, Moergestel, Heukelom is op zoek naar een nieuw bestuurslid voor Moergestel. Martien Oerlemans heeft te kennen gegeven er na ’n periode van vijf jaar mee te willen stop pen. Van elk dorp maken drie personen deel uit van het bestuur (dus negen personen in totaal). Concreet houdt het bestuurslid zijn in, ‘n vijf tal bestuursvergaderingen per jaar. Daarnaast staan er elk jaar ‘n drietal optredens met de reuzen gepland. Wilt u informatie over deze vrijwillige func tie, dan kunt u met hem contact opnemen: tel. 513 2268. PAGINA 5 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 APRIL 2005 K.B.O. AFDELING MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5