t.b.v. Scouting Sint Jan Moergestel IIP Kg Piet Kemps kampioen biljartclub “Krijt op Tijd Programma Koninginnedag 24 April overdekte voorjaarsmarkt komt eraan... Busreis op 17 juni Beachvolleybaltoemooi 30 april 2005 Laatste optreden van ’De Alpenjagers’ a Aphrodite I I I CWM p Zijafscherming verlichte tuinbouwkassen per 1 april verplicht (013) 513 1504 Kinderspeelgoedmarkt Activiteitencommissie Scouting Sintjan Huidverzorgingsinstituut Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl We hopen snel van jullie te horen zodat we een goede poule-indeling kunnen gaan maken. Nu nog duimen op het zonnetje! Kleine tafel ongeveerlm2 2,50 Grote tafel ongeveer2m2 5,00 Vloeroppervlak perlm2 2,50 Laat zo snel mogelijk weten of u mee wilt doen. Uiteraard is een markt zonder publiek geen markt en bij deze nodigen we iedereen uit die niets te verkopen heeft om te komen kijken/ kopen. Voor info of aanmelding 06-22171727. Stichting Welzijn Ouderen Het Oranje Comité Moergestel is al een aantal weken bezig met het programma van Koninginnedag en later deze maand kunt U er alles over lezen. Het belooft weer een programma te worden vol afwisseling en met activiteiten voor elke leef tijdscategorie. leuk vindt om het tournooi samen te stellen en te begeleiden dan horen we dit heel graag. Neem gerust contact op met een van de leden van het comité. Dit geldt natuurlijk ook als U zich wilt aanmelden als vrijwilliger voor een van de andere activiteiten. Op verzoek van vele ouders is er dit jaar een attractie voor de allerkleinsten en zal er ook weer aandacht aan kunst besteed worden. Uiteraard is er nog veel meer te beleven deze dag dus noteer het vast in de agenda. Wij hopen u allen te zien op deze georganiseerde dag voor en door de Moergestelse bevolking! Onder het genot van ’n heerlijk kopje koffie met ’n lekkere warme appelflap werd uiteindelijk de Kampioen, te weten Piet Kemps, gehuldigd. Jan Rijnen als contactman van de groep overhan digde de zo felbegeerde Kampioenswisselbeker aan Piet, die deze prijs op formidabele wijze eer lijk had verdiend. Verder werd bekend gemaakt dat Cees Spaninks als commissielid werd gewisseld voor Jan van Haaren. De vrijwilligsters Corry, Nelly en Nelly werden hierna nog hartelijk bedankt omdat zij altijd belangeloos met hun goede zorgen klaar staan voor onze leden. Ruim twee jaar geleden kwam het legen darische orkest ’De Alpenjagers’ nog eens bij elkaar om op te treden tijdens het Carnavalsconcert van de harmonie. Besloten werd daarna om als orkest gezellig bij elkaar te blijven en zo nu en dan nog eens op te treden. Door omstandigheden gedwongen hebben ech ter onlangs twee personen te kennen gegeven ermee te willen stoppen (o.a. vanwege verhui zing) en aangezien vervanging uit den boze blijkt is besloten om de optredens te beëindi- Om dit alles mogelijk te maken zijn we druk bezig met het benaderen van bedrijven en vrij willigers want zonder hen kunnen we niet. We hopen vele positieve reacties te ontvangen en danken U alvast voor de medewerking. Een vast programma-onderdeel is het Beach- volleybaltoernooi en gezien het grote aantal deelnemende teams in de verschillende leeftijden afgelopen jaar zal het ook dit jaar zeker niet ontbreken. Terug van weggeweest is het vooral onder de jongens erg populaire levend voetbalspel. Wij hopen dan ook dat er vele teams mee gaan doen en indien iemand het De reiscommissie heeft de hand kunnen leggen op een zeer aantrekkelijk pro gramma, dat zo verwachten we, iedereen zal aanspreken. Het programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 17 juni 2005 om 08.45 uur: vertrek vanaf het St. Jansplein. Milieuorganisaties alert op overtredingen Stichting Natuur en Milieu en de 12 provinciale Milieufederaties hebben de afgelopen weken tientallen meldingen gekregen over tuinbouw kassen die ‘s nachts licht uitstralen naar opzij. Dat is per 1 april landelijk verboden. Alle kas sen moeten dan zijn voorzien van zijafschermin- gen. De milieuorganisaties gaan de meldingen (vertrouwelijk) doorgeven aan de gemeenten. Hun wordt gevraagd direct op te treden tegen kastelers die geen goede zijafscherming hebben en/of lampen langer aanhebben dan is toege staan. De meldingen kwamen binnen op het Meldpunt Lichtuitstoot Glastuinbouw van de milieuorganisaties (www.laathetdonkerdon- ker.nl). De meeste kwamen uit Gelderland, Noord-Brabant, Zeeland en Noord-Holland. Afgelopen woensdag 6 april 2005 werd de nieuwe biljartkampioen van het win terseizoen bekend gemaakt in hun onderkomen bij “De Roozendries” Guus Creusen als competitie-leider wist de 19 deelnemende leden van deze biljartclub in spanning te houden door de uitslag van onder naar boven bekend te maken. gen. Het zou echter nog kunnen dat bij bepaal de gelegenheden (hetzij openbaar, hetzij in besloten kring) het orkest nog wel eens te belui steren zal zijn, maar van 'n regelmaat zal zeker geen sprake zijn. Geniet daarom vanmiddag nog maar eens van 'n stukje puur Moergestelse nostalgie en ’n fijn stukje dansmuziek met ’De Alpenjagers’. Veel plezier en wie weet... weer ergens tot hoors...! Maar eerst dus nog: zondag 17 april vanaf 14.00 uur in Partyboerderij ’t Draaiboompje tijdens het Lenteconcert van ‘Crescendo’. gaat om de gezelligheid en sportiviteit. Een team moet uit 4 personen bestaan. Natuurlijk is dit toernooi voor de jeugd bedoeld, dus kom op en schrijf je in! Inschrijven kan tot 24 april bij Annie Hekker, Burg. Poortstraat 22; bij voorkeur aanmelden per e-mail: lhekker@home.nl Wel graag bij de inschrijving vermelden: begin nend of geoefend. Zoals vorige week beloofd zouden we vandaag laten weten wat u moet betalen om bij ons iets te mogen verkopen. We hebben diverse moge lijkheden en uiteraard degene die het eerste komt heeft de meeste keus en kan terecht in ons gebouw. Natuurlijk is het gebouw niet onein dig groot dus wie het eerst komt die het eerst maalt. Er zijn geen professionele marktkooplieden of anders aanwezig op onze markt alleen mensen uit onze gemeente of omstreken die particulier iets aan te bieden hebben. We rijden dan naar Roermond waar in het Landhuis Cox een kopje koffie met een stukje Limburgse vla wordt aangeboden. Na de kof fie steken we de grens over en rijden door het prachtige natuurgebied “De Eifel” richting Altenahr waar we lunchen (een koffietafel). Hierna een boottocht op de Rijn, waarna we met de bus via Aken terug rijden naar Limburg waar we een diner gebruiken. Om plm. 21.30 uur verwachten we weer in Moergestel terug te zijn op het St. Jansplein. De kosten voor deze prachtige reis hebben we beperkt kunnen houden op 35,00 pp. U kunt zich aanmelden, bij onderstaande per sonen, waar ook het bedrag bij de aanmelding moet worden voldaan: Annie Swinkels, Kloos- terlaan 47 of Mieke van de Ven, Rootven 65. Meldt U snel aan want vol is vol!!! Dit jaar met de Koninginnedag viering mag er natuurlijk naast alle andere acti viteiten het ondertussen al heel beken de Beachvolleybal niet ontbreken, van daar dat er 2 beachvelden op het St. Jansplein zullen komen van echt schel- penzand! Het toernooi begint dit jaar al om 11.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Om mee te doen aan de wedstrijden kun je je van tevoren inschrijven met je club, familie, col lega’s, vrienden, het maakt eigenlijk niet uit, het Veel omwonenden blijken zich te ergeren aan de verlichte kassen. Nederland hoort bij de meest lichtvervuilde landen. Bijna de helft van het omhooggestraalde licht is afkomstig uit de glastuinbouw. Je kunt de sterren niet meer zien. In de natuur verstoort het licht het dierenleven. Natuur eri Milieu en de vakgroep Glastuinbouw van de landbouworganisatie LTO hebben in 2004 afgesproken de lichthinder door kassen drastisch te beperken. In principe moet binnen drie jaar de lichtuitstraling naar opzij en naar boven voor 85 procent zijn afgeschermd. Gemeenten kunnen nu al, middels de vergun ningverlening, extra beperkingen stellen aan de lichthinder door kassen. Een gemeente die dat voortvarend heeft aangepakt is Westvoorne. a.s. Zondag 17 april: HIER VOLGT DAN NOG EVEN DE VOLLEDIGE UITSLAG: 1. Piet Kemps 10.771 pnt.; 2. Wim v.d. Kerkhof 10.583; 3. Jan Rijnen 10.544; 4. Cor Verhagen 10.479; 5. Jan van Haaren 10.248; 6. Ad van Elderen 10.091; 7. Cees Spaninks 10.069; 8. Jan Hoeven 10.066; 9. Hein van Herck 10.034; 10. Guus Creusen 9.985; 11. Jan Eijkemans 9.809 pnt.; 12. Kees de Laat 9.677; 13. Piet Hoeven 9.599; 14. Wim van Esch 9.361; 15. Sjefop’t Hoog 9.225; 16. BartWelten 8.732; 17. Kees de Beer 10.391 18. Piet Kastelijns 8.545 19. Sjef van Puijenbroek reglementair te weinig wedstrijden gespeeld. 1 mei 2005 Ook dit jaar kunnen kinderen hun oude speel goed verkopen op de kindermarkt tijdens de jaarmarkt van Moergestel op 1 mei. Een kraam huren kost 5,- en degene met de leukst ver sierde kraam krijgt een prijsje. De markt begint om 10 uur en je mag gaan wanneer je wilt. Opgeven kan t/m 26 april bij Corrie Mallens, tel. 513 3368. Tot ziens op 1 mei! CV. De Dorstvlegels 1 Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 13 APRIL 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1327 99 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@wolmaii.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 In de gemeente oisterwijk K.B.O. AFDELING MOERGESTEL 11V/ fcTZ. J j! I y j H 1 4L Wfl* AC JAM R1TSMS1»

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1