Poirters timmermannen Borstvoeding; daar zijn ze voor! 00 55 00 Klontjes- mikje h Parijse bollen Wit+brood Lustrum voor Fiets-Skeelertocht Moergestel Meer zendtijd voor MTV Meer “Decibel” via MTV-radio I GEBROEDERS JANSSEN AANNEMERSBEDRIJF B.V. BAKKERIJ KOUWENBERG Lenteconcert Crescendo en Alpenjagers Onze Tweka 2005 badkleding- collectie is binnen! Nieuw in de bibliotheek Moergestel KOM MAAR EENS KIJKEN! Kinder- speelgoedmarkt 1 mei 2005 Toneelspel in drie bedrijven gespeeld door ‘Die Naemloose Speelers’ PAGINA 3 £j\t tytmloOfc %rcki5 y I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Goed idee, bij koffie of thee 400 gram wat ’n gezonde boterham Telefoon 013-5424177 MODEHUIS MOERGESTEL Zondag 17 april in ’t Draaiboompje MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 APRIL 2005 “De Sultan van Sansoelawa" Geschreven door onze Moergestelse schrijver Adriaan de Beer. Gezien op vrijdag 1 april 2005 in ‘Den Boogaard’ te Moergestel. Jan Habraken Tot ziens in de bibliotheek Wil jij ons team komen versterken, reageer dan telefonisch of schriftelijk naar: Aannemersbedrijf Gebr. Janssen Moergestel B.V. T.a.v. Peter Janssen, Postbus 34, 5066 ZG Moergestel, tel. 013 - 513 36 04. Skeelers en fietsers opgelet! Op zondag 15 mei wordt voor de vijfde keer de Moergestelse Fiets Skeelertocht georganiseerd. In deze editie kan er tussen 10.30 en 14.00 weer gestart worden voor recreatieve fiets- of skeelertochten. Dit jaar is voor de fietsers keuze uit drie gevarieerde routes; 25 km, 40 km of 60 km. Voor de skee lers is er een keuze uit de twee afstanden; 25 of 40 km. Meedoen staat voorop en we rekenen weer op een gezellig evenement. De kosten zijn hetzelfde gebleven als in voorgaande jaren, U wordt uitgenodigd in partyboerderij ’t Draai- boompje. Zaal open om 13.00 uur. Aanvang 14.00 uur. De entree is natuurlijk gratis. Door deze uitbreiding van onze zendtijd hopen wij onze trouwe kijkers een extra service te ver lenen, en vooral hiermee onze kijkers tegemoet te komen die (door allerlei omstandigheden) niet in de gelegenheid zijn om ons TV-pro- gramma op de donderdagavond te kunnen bekijken. Voor meer informatie, neem contact op met Jessica Jansen. Bel: 513 2643 of mail: jessicajansen@home.nl Tot ziens op 1 mei! CV. De Dorstvlegels WAT IS RADIO DECIBEL’? Het is een station met veel regionale en lokale informatie, gericht op Midden Brabant en op onze gemeente in het bijzonder. De muziek die zij uitzenden is te omschrijven als leuke en bekende “Middle-of-the-Road” muziek. Wij zijn op zoek naar ervaren fulltime Hoe wij ons dat voorstellen, en wat voor ver anderingen dat met zich meebrengt, willen wij u graag uitleggen. Binnenkort zal er een nieuw radiostation zijn intrede doen in Moergestel. Zoals de meesten weten wordt op dit moment via het kanaal van MTV-radio (FM 87.5), bui ten onze uitzendtijden op zondagmorgen van 10 tot 12 uur, via de kabel het programma door gegeven van Omroep Brabant. EEN GREEP UIT ONZE AANWINSTEN: Noordervliet, Nelleke; Altijd roomboter Huigsloot, Nathalie; Miss Amerika Marchal, Paul; Mijn kind kwam Dutroux en Lelievre tegen Berends, Seija; Kind van het eiland De la Cruz, Melissa Au pairs laten als eerst hun nootjes klinken waar na Zangvereniging Crescendo enkele bekende liederen zoals “I have a dream”, “Somewhere”, “Eres tu” ten gehore brengen. Zoals bij ieder lenteconcert straalt er een gezel lige sfeer in de zaal met de bekende Michiels Meezing Momenten. ‘Crescendo’ en de Alpenjagers en niet te ver geten u als publiek worden uitgenodigd om gezamenlijk gezellige meezingers zoals “Sierra Madre”, “Het kleine café aan de haven” mee te zingen, en ook muziek van Frans Bauer ont breekt niet. Het belooft een gezellige middag te worden waarbij u een dansje mag wagen op de gezelli ge muziek van ‘de Alpenjagers’. (Het zal trou wens een van de laatste malen zijn dat ze nog in het openbaar optreden, maar daarover vol gende week meer). Gebr. Janssen Moergestel B. V. is een aannemersbedrijf wat ruim 40 jaar bestaat. We zijn gespecialiseerd in villa- en woningbouw maar ook renovatie en utiliteits bouw zitten in ons pakket. Maar zeker niets ten nadele van Ron van de Sanden die afgelopen weekend een iets ande re maar zeer verdienstelijke Sultan neerzette en dat voor de eerste keer dat hij met deze groep speelde. Prima gebracht. Erik Boogaers als El Akbar, duidelijk van toon en met verve aanwezig, heel goed Erik. Zijn vrouw Mastifa, gespeeld door Marie-Anne van Eekenaar, een nieuwe openbaring voor de club, heel mooi gespeeld. En dan Ewold van Het wordt te veel om alle namen te noemen maar voor iedereen een grote pluim, jullie deden het geweldig. En daarnaast uiteraard een groot compliment voor de makers van het decor, de kleding, het geluid en verlichting etc. Een grote felicitatie voor de man die alles in goede banen heeft geleid, de voorzitter en regisseur Jan van den Hurk. Proficiat met zo’n prachtige groep! namelijk 2,50 per persoon en voor kinderen tot en met 10 jaar slechts 1,00. Dit is inclu sief een gratis kopje koffie, thee of ranja met iets lekkers bij de controle post. Vertrekken vanaf het ROEF! terrein, Stokeind 13 Moergestel. Redenen te over om ook (weer) mee te doen aan de Fiets-Skeelertocht Moergestel, noteer de datum zondag 15 mei daarom nu meteen in uw agenda. Voor inlichtingen kunt u terecht bij Franky van Boxtel tel. 513 3103 of via e-mail; fiets.skeelertocht@ 12move.nl Hoe ziet afgekolfde moedermelk eruit die een tijdje gestaan heeft? Hoeveel procent van de vrouwen kan geen borstvoeding geven? Welk eiwit zorgt voor optimale opname van ijzer uit moedermelk? Zitten er na verloop van tijd nog voedings stoffen in de moedermelk? Of wil je juist het antwoord weten? Geef je dan op en doe mee. Deze avond is niet speciaal bedoelt voor moeders die borstvoeding geven. 21 april: Een avond voor moeders die hun kind- je(s) 6 maanden of langer borstvoeding geven. Gewoon voor de gezelligheid, of omdat je eigen lijk nog wel het een en ander wilt weten. Want, wat betekent het nu voor je kindje om lang borstvoeding te krijgen? Ook dit jaar kunnen kinderen hun oude speel goed verkopen op de kindermarkt tijdens de jaarmarkt van Moergestel op 1 mei. Een kraam huren kost 5,- en degene met de leukst ver sierde kraam krijgt een prijsje. De markt begint om 10 uur en je mag gaan wanneer je wilt. Opgeven kan t/m 26 april bij Corrie Mallens, tel. 513 3368. vervolg voorpagina Iedere zaterdag om 13.00-15.00-17.00-19.00 én 21.00 uur: herhaling TV-uitzending. Iedere zondag van 10.00 tot 12.00 uur: radio- uitzending. Borsten. Je ziet ze overal. In videoclips en reclames spelen ze een belangrijke rol. Mensen (en vooral mannen) kijken daar nou eenmaal graag naar, ‘Shake that body...’. Maar wat mensen wel eens vergeten is dat de belangrijkste functie van borsten niet is om er naar te kijken (of te voelen), maar dat bor sten vooral de functie hebben om baby’s te kunnen voeden. Maar dat wist jij natuurlijk allang! En je bent op zoek naar achtergrond informatie. Daarom organiseert de Vereniging Borstvoeding Natuur lijk twee informatiebijeenkomsten. 11 april: Test je borstvoedingskennis. Een avond waar je allerlei vragen over borstvoeding langs ziet komen. Weet jij hier het antwoord op? Mag je alcohol drinken als je borstvoeding geeft? Uit hoeveel verschillende stoffen bestaat moe dermelk? Hoe kun je zien of een baby voldoende melk krijgt? Daar gaat verandering in komen. Op dit mo ment wordt hard gewerkt om binnen nu en enkele weken “Radio Decibel” via dit kanaal (FM 87.5) te laten uitzenden. De herhaling van onze TV-uitzending op de eer ste zondag na een nieuwe TV-uitzending, zal vanaf heden hierdoor komen te vervallen!!! Om onze kijkers (en luisteraars) een volledig beeld te geven op welke dagen en tijden men vanaf zaterdag 9 april uitzendingen van MTV mag verwachten, zetten we dat alles hierbij even op een rijtje (inclusief de radio-uitzen- ding): Iedere laatste donderdag van de maand om 19.00 én 21.00 uur: een nieuwe TV-uitzending. Iedere donderdag om 19.00 én 21.00 uur: her haling TV-uitzending. Voor het vierde jaar verzorgt Crescendo een lenteconcert. Ons eigen plaatselij ke orkest De Alpenjagers, bekend als show-, dans- en amusementsorkest, Elderen als Espoets, ook een nieuwe speler, wist de jeugd al zo te boeien dat ze de doodstraf voor hem vroegen. Ook hij gaat het maken. Troel, de slonzige vrouw van Espoets is een echt talent, gespeeld door Lian Kocx-Jonkers, dit was te verwachten, het zit in de familie, heel erg mooi. Tiritomba, gespeeld door Thomas Salvetti, altijd leuk om deze jongeman te zien spelen. De ambitie straalt er vanaf, erg goed. Palo de dienaar, beetje dommig type werd ge speeld door Ron Hermus, ondanks de weinige tekst kwam hij heel goed uit de verf, prima kracht voor goed toneel. Mira de poetsvrouw, heel goed gebracht door de nestor van de groep: Joke de Laat. Saloeki en Sabimba de vrouwen van de Sultan, kleine rollen maar met ervaring gebracht door Corry Laurenssen en Stella de Beer. En niet te vergeten de mooie prinsesjes gespeeld door de lieftallige jongedames Antonis en Laurenssen, heel goed. WAT GAAT DIT CONCREET INHOUDEN? De luisteraars naar de radio-uitzendingen van MTV kunnen dat als vanouds blijven doen: iedere zondagmorgen van 10 tot 12 uur via de kabel op 87.5 FM. Luisteraars die gewend zijn om via het lokale TV-kanaal naar onze radio- uitzendingen te luisteren, kunnen dat uiter aard gewoon blijven doen. Buiten de uitzen duren van MTV-radio zal Radio Decibel op alle overige uren: 7 dagen in de week en 24 uur per dag, op diezelfde frequentie (dus 87.5 FM) te beluisteren zijn. Diegenen die gewend zijn om naar Omroep Brabant te luisteren via het MTV-radiokanaal, zullen hun radio moeten afstemmen op de eigen frequentie van Omroep Brabant, te weten: via de kabel op FM 89.4. Over de exacte datum van ingang van deze ver andering, zullen wij u uiteraard tijdig op de hoogte stellen. Radio Decibel en MTV-radio: de stations waar radio nog volop leeft, gezamenlijk via de kabel op FM 87.5. Mijn gedachten gaan even terug in de tijd naar de schrijver van dit stuk Ad de Beer. Zeer veelzijdig was hij, hij schreef niet alleen boeken maar ook diverse toneelstukken. Hij schreef en regisseerde o.a. ook de film ,’t Waaike’ en speelde hierin zelf ook mee. Deze film werd samen met M.T.V. gemaakt en uitgezonden. En wie herinnert zich niet de muzikale kome die “Hotel Crescendo” waarin Ad het grootste aandeel had als bedenker en schrijver? Hij acteerde hierin als een sprankelende pianist, speelde werkelijk alles uit zijn hoofd met diver se improvisaties. Toontje hoger of lager dat maakte hem niets uit. Heel jammer voor de Moergestelse gemeen schap dat we hem zo vroeg zijn moeten gaan missen. Maar ook als Sultan van Sansoelawa, hij was de enige echte. En hoe kan het ook anders, zijn eigen schepping... De gelaatsuitdrukkingen, de kleine gebaartjes, de mimiek, dat was de echte Sul Soeleiman. Als u uit de kop boven dit artikel de indruk mocht krijgen, dat MTV-radio meer geluid wil gaan produceren kunnen we u geruststellen: het gaat hier beslist niet om het opvoeren van het geluid, maar om het opvoeren van de kwaliteit en het niveau van onze radio-uitzendingen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3