Ad en Jan Ketelaars weten nog van geen ophouden CWM Meer zendtijd voor MTV [j Aphrodite Bijzondere viering voor de paus Overdekte voorjaarsmarkt Scouting St. Jan (013) 513 1504 Theo Schepens, pastoraal werker M.O. 40 Jaar Slagerij Ketelaars Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Donderdag 19.30 uur De legendarische Sjaak van Hutten met op de achtergrond zijn broer Herman. Onze bisschop, mgr. A. Hurkmans, heeft de parochies in het bisdom opgeroepen “om op de vooravond van de uitvaart van de paus met de gelovigen de Eucharistie te vieren”. Aan dat verzoek willen wij graag voldoen. Zoals inmiddels bekend vindt a.s. vrijdag de plech tige uitvaartdienst plaats. Graag willen we dan ook op donderdagavond om 19.30 uur in onze parochiekerk samenkomen om te bid den voor de paus. Daar het mogelijk is dat ‘Moergestel-Nieuws’ dan nog niet overal bezorgd is, wil ik u vragen om elkaar daar van op de hoogte te stellen. OVERNAME En dan komt 1964. Het jaar dat Sjaak en GEWOON DOOR En zo gebeurde ook. Men nam met de slagerij tijdelijk de in trek in een noodwinkel aan het Rootven en het pand Kerkstraat 10 werd ges loopt. Op 4 december 2003 werd aan de Kerkstraat de eerste steen voor de nieuwbouw gelegd door Nienke van Dal (dochter van Judith en Ard) en Ad Ketelaars. Op 16 juni 2004 ging de nieuwe slagerij open. De eerste steen van het huidige pand. Het betekent echter nog lang niet het einde van de slagersloopbaan van Ad en Jan Ketelaars. Integendeel. Ook na 40 jaar blijft er het wel bekende ritme van alledag. Maar nog steeds met plezier, ondanks het feit dat ze er beide nog hard voor werken. En zo lang dat plezier er nog blijft zullen we Ad en Jan (en natuurlijk ook Ine) nog vaak in de winkel aan de Kerkstraat 10 bezig zien. Van harte proficiat! Herman van Hulten aan het dubben zijn om hun winkel en slagerij te verbouwen. De plan nen zijn zo goed als rond als blijkt dat geen van de zonen van Sjaak de zaak over wil nemen. De familie Ketelaars krijgt het te horen en het ver volg is al bekend. Het eerste karwei is echter wel de verbouwing die, hoewel net overgeno men, tóch moet gebeuren. Het is dan inmiddels januari 1965 als de broers Ad en Jan de slage rij starten. Slachten doen ze dan nog zelf in de slachterij achter de winkel. Menig middelbare Moergestelnaar zal er op woensdagmiddag wel eens ’n kijkje hebben genomen als er weer eens zo’n machtig beest naar binnen werd gevoerd en er even later het loodje legde. Ook het vak van de slager echter kent veel ver anderingen. De samenstellingen van de gezin nen verandert: gezinnen worden kleiner en de vraag naar andere soorten vlees en vleeswaren stijgt. De kunst van het zelf roken van bijv, rookvlees en rauwe ham krijgen Ad en Jan steeds beter onder de knie. Ad en Jan: ook na 40 jaar nog elke dag achter de toonbank. Ze zijn in januari 1965 nog maar 22 en 19 jaar oud: de broers Ad en Jan Ketelaars. En het is op aanraden van hun vader dat ze al op die jeugdige leeftijd de slagerij ovememen van Sjaak en Herman van Hulten aan de Kerkstraat 10. Zelf twijfel den ze natuurlijk gezien hun leeftijd nog, maar vader Janus zei: ‘Zo’n kans krijg je maar één keer... waarna de knoop 40 jaar geleden snel was doorgehakt. Of men dat jammer vindt? ‘Nou en of’ zegt Jan. ‘Het zelf slachten is het mooiste wat er is, maar het kan écht niet meer. De wetten zijn zo aan gescherpt dat het niet meer te doen is. Hoe jammer ook. Ons vak heeft er ’n groot stuk van z’n charme mee verloren...’ Het zat er al enige tijd aan te komen en was al geruime tijd het onderwerp van ge sprek, maar nu is het dan eindelijk zo ver: MTV gaat zijn zendtijd uitbreiden!!! Vanaf zaterdag 9 april 2005 zal MTV voortaan óók op zaterdag TV-uitzendingen gaan ver zorgen. In principe gaat het hier dan om her halingen van de laatste nieuwe TV-uitzending van MTV. In ons enthousiasme hierover, maakten wij de fout om vorige week al te vermelden dat deze uitbreiding van zendtijd in zou gaan op zater dag 2 april: onze welgemeende excuses voor deze fout. Maar vanaf zaterdag 9 april zal het inder daad een feit zijn en mag u onze TV-uitzending beslist wél verwachten lees verder op pagina 3 MET Z’N DRIEËN De zaken gaan goed en in 1972 komt Ine van Spaandonk in de slagerij meewerken. Dat jaar trouwt zij met Jan en ze nemen hun intrek in de woning aan de Kerkstraat. In 1979 realiseren ze met z’n drieën opnieuw een grote verbouwing. Hun (zelfgemaakte en -gerookte) producten zijn dan al wijd en zijd bekend en de klantenkring breidt zich steeds verder uit. In 1980 stoppen Ad en Jan met het zelf slach ten van varkens. Dat kostte te veel tijd. Rundvee blijven ze nog wel slachten, maar de regels voor het slachten worden steeds stren ger en strenger. In 2003 moet er eigenlijk ’n compleet nieuwe wasplaats gebouwd wor den. Dat vergde uiteindelijk ’n investering die niet rendabel te maken was. En dat bete kende ook dat er een einde kwam aan ’n lange periode van zelf slachten. LOOPBAAN Op de vraag hoe ze toch in het slagersvak zijn gerold? Dat is simpel te verklaren. Er waren thuis (vader Janus en moeder Janske runden ’n boerderij) zeven kinderen. Regelmatig moest er vee naar het slachthuis in Tilburg gebracht worden. Dat gebeurde indertijd nog gewoon te voet. Ander vervoer was er immers niet. Ad en Jan liepen dan vaak mee door Den Baars ach ter het vee aan. Dus de link naar hun toekomst werd daar al snel gelegd. Ad en Jan doen hun vakkennis op in de slage rij van Jo de Brouwer in Tilburg. In het begin drie jaar lang de hele week werken op één dag na: die brachten ze, via het zgn. ‘leerlingen stelsel’ door op de slagersvakschool (nu SVO) in Tilburg. PAND Ondertussen zijn er ook kinderen opgegroeid bij de familie Ketelaars: Martijn en Judith klop pen aan de deur en hebben er, nu vader en oom de leeftijd van 60 aan het naderen danwel gepas seerd zijn, wel oren naar om de zaak over te nemen. De man van Judith, Ard van Dal, sluit zich er graag bij aan. Ook hij is immers het sla gersvak ingerold. Op 1 januari 2004 nemen zij gedrieën de zaak over van ome Ad en papajan. Men wilde echter ’n heel goede start maken, vandaar dat er weer een idee ontstond van... juist.een verbouwing! Toen kwam echter de geschiedenis van het pand Kerkstraat 10 in beeld. Het oorspronkelijke gebouw stamt al uit plm. het jaar 1600 en kent een eigen geschiedenis. De vader van Sjaak en Herman van Hulten was gemeentesecretaris van Moergestel en hield in zijn woonhuis Kerkstraat 10 gemeen tesecretarie. Dit gegeven verklaart tevens waarom we slager Sjaak van Hulten eigenlijk allemaal veel beter kennen als ‘Sjaak de sik’. Van het gemeentesecretariaat werd het pand omgebouwd tot slagerij en weer later von den er nog ’n tweetal verbouwingen plaats. Na een grondige inspectie door de architect bleek niet opnieuw ’n verbouwing de oplossing te zijn, maar men kwam tot de slotsom dat tota le nieuwbouw de beste optie was. p Huidverzorgingsinstiti Zondag 24 april Het is voorjaar en tijd voor nieuwe ideeën! Dat is de reden dat we met een nieuwe activiteit komen. In het verleden hebben we acties gehad als lege flessen inzamelen en oliebollen verkopen met de optocht, nu willen we u naar ons ge bouw laten komen voor een voorjaars markt. Hoe willen we dat doen? Iedereen kan bij ons een tafel of stuk vloeroppervlak huren waar hij/ zij zijn spullen die over zijn van de opruiming van zolder of garage zelf te koop aanbieden. Ook is het mogelijk dat u bruikbare spullen heeft maar die zelf niet wilt verkopen maar aan ons wilt schenken en dat wij ze verkopen en dat de opbrengst daarvan geheel ten goede komt aan scouting Sint Jan Moergestel. Deze spullen kunt u afgeven op 23 April bij Den Donk of u belt met onderstaand telefoonnummer en we maken een afspraak om de spullen te komen halen. De voorjaarsmarkt zal zijn op 24 april van 10.00 tot 15.00 uur in Den Donk. In een volgend bericht zullen we u laten weten wat het kost om een tafel of stuk vloer te huren. Nu kunt u vast aan de slag om uw voorjaarsopruiming te begin nen want u weet waar u de bruikbare spullen die u weg wilt doen kunt laten. Veel succes met uitzoeken. Voor info of aanmelding 06-22171727. Activiteitencommissie Scouting Sint Jan Nienke van Dal me Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 6 APRIL 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1326 met maandagavond. oeracBre Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1