galerie de verdieping O9OO<0>8844 4?° 2 io Expositie Jeanine Willemen in Busreis op 17 juni Vakantiebungalow Someren Renova BMW Handbaltoernooi op het Stokeind’! I De Werkgroep Ziekenpastoraat bedankt 5 Krenten bollen Kandy- peperkoek VIDO (Vrouwen in de overgang) BAKKERIJ KOUWENBERG Doe Het Zelf Centrum op ’t Hoog Appelmeisjes O 00 Leerlingen OBS De Bienekebolders^ wandelen voor drinkwaterputten in Burkina Faso Lia van der Zanden, voorzitter Industrieweg 20, Moergestel, tel. 013-5136149 y u hartelijk voor de goede gaven waarmee u de manden op Witte Donderdag ach ter in de kerk royaal heeft gevuld. Fruit, vers en in de vorm van blikjes, en ande re lekkernijen heeft u gegeven. Van het geld: 140,— heeft de Werkgroep fruit en versnape ringen gekocht en zo konden we ’s avonds in het Parochiecentrum ruim 60 mandjes vullen. Met de chrysanten - voorzien van opbeurende teksten - hebben we de zieken in de zieken huizen en degenen die op dieet staan, kunnen verrassen. De bewoners van Huize Stanislaus en van de Reuselhof zijn getrakteerd op fees telijke mandjes, gevuld met paaseitjes, die we De expositie van aquarellen van Jeanine Willemen kunt u bezoeken vanaf 2 april t/m 24 april in Galerie “De Verdieping” aan de Industrieweg 16. De openingstijden zijn: op zaterdagen van 13.00 tot 17.00 uur en op zon dagen van 11.00 tot 17.00 uur. Heeft U belangstelling en wilt U dit eens mee beleven, neem dan contact op met José van de Ven telefoon: 0411-622066. Meer informatie over het toernooi is te vinden op onze website: www.handbaltoemooi.nl en op de websites van de organiserende verenigingen: www.hvroef.nl en www.taxandriahandbal.nl Iedere eerste en derde woensdag van de maand is er een informatieochtend van 09.30-10.30 waar vrouwen tussen 40 en 60 jaar welkom zijn voor een praat je en kopje koffie, maar ook voor infor matie en hulp van ervaringsdeskundige vrouwen. HET PROGRAMMA ZIET ER ALS VOLGT UIT: Vrijdag 17 juni 2005 om 08.45 uur: vertrek vanaf het St. Jansplein. De reiscommissie heeft de hand kunnen leggen op een zeer aantrekkelijk pro gramma, dat zo verwachten we, iedereen zal aanspreken. Rode Kruis ontspanning De Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren heeft in de week van 14 tot en met 19 maart de bungalow te Someren beschikbaar kunnen stellen aan negen gasten, om in een ontspannen en onbezorgde sfeer een week vakantie door te brengen. Met enkele prachtige lente- dagen en in een gezellige groep werden uitstapjes gemaakt. Binnenshuis werden er oud hollandse spelen gedaan in een gezellige huiska mersfeer. GEEN SPOED. WEL POLITIE Stichting Welzijn Ouderen In de gemeente oisterwl|k DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS De komende informatieochtend is woensdag 6 april 2005. Bij iedere informatieochtend bestaat de moge lijkheid om je op te geven voor een gespreks groep, 12 keer voor 40,00 HOBBYGROEP Begin februari werd een oproep geplaatst in de lokale bladen, om deel te kunnen nemen aan een nieuwe activiteit, creatieve middagen (bezi ge handen). Op 23 februari ging een groep van acht deelnemers van start in het Rode Kruis gebouw te Oisterwijk. Ondertussen zijn er een Traditioneel werd een bezoek gebracht aan een pannenkoekenhuis. De aanwezige gasten, vrij willigers en beroepskrachten genoten zicht baar van deze locatie en onderling werden goede contacten gelegd en ieder werd volledig betrok ken bij alle gebeurtenissen. over de verschillende huiskamers hebben ver deeld. Geweldig dat u met uw gulle gaven op Witte Donderdag de Werkgroep de mogelijk heid hebt geboden om onze zieke en eenzame dorpsgenoten fijne Paasdagen te bezorgen. Ook de zieken uit ons dorp die in de ziekenhuizen en verpleeghuizen in de omgeving verblijven, hebben weer kunnen merken dat ze door de inwoners van Moergestel niet worden vergeten. Namens al die mensen die wij met Pasen hebben mogen verrassen, wil de Werkgroep u hartelijk danken. Gewijzigde openingstijden: Maandag gesloten Dinsdag t/m vrijdag: 14.00-18.00 uur Zaterdag: 8.00-12.30 uur U kunt bij ons terecht voor: laminaat vloeren plafonds bouwbeslag plaatmateriaal balkhout bevestigingsmaterialen kitten/pur cement/zand kastwandsystemen bestellingen op maat gereedschappen diverse bouwmaterialen Goed idee, bij koffie of thee 5 halen, 4 betalen Je wordt verwacht in buurthuis Loven/ Besterd, Koestraat 164, 5014 EG Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie 534 5703 of per e-mail vido- tilburg@planet.nl een waterdeskundige. In de gastles stond het mondiale watervraagstuk centraal; er was aan dacht voor water in de eigen omgeving én voor oplossingen voor waterproblemen in ontwik kelingslanden. Wandelen voor Water is een landelijke spon sorloop voor Aqua for All, dat nu voor de derde maal deze sponsorloop rond Wereld Water Dag (22 maart) organiseert. De organisatie in Brabant is in handen van de Brabantse COSsen, centra voor internationale samenwerking. Er wandelen in Brabant ruim 900 leerlingen van 24 scholen mee; in heel Nederland 3000 leer lingen van 65 scholen. De sponsorloop werd afgesloten met een bal lonnenwedstrijd waarbij elk kind een water- wens voor een kind in een ontwikkelings land de lucht in liet gaan. We zijn benieuwd of we daar nog iets van terug horen! De handbalverenigingen Roef! (Moer gestel) en Taxandria (Oisterwijk) bun delen ook dit jaar weer de krachten en organiseren voor de vierde keer een groot handbaltoernooi. Op 7 en 8 mei zal deze happening weer gaan plaatsvinden op het Sportpark Stokeind in Moer gestel. Er zijn handbalverenigingen in Nederland en België uitgenodigd. Vorig jaar hebben een recordaantal van 100 teams deelgenomen aan dit toernooi. De ingeschreven teams zijn op zaterdag 7 mei al welkom, want op deze zater dagavond zal er (vanaf20.30 uur) een spetterend feest plaatsvinden. DJ Dizzy zal de muziek ver zorgen, ook is er weer een live-optreden in de grote tent. De teams kunnen op het terrein in zelf meegebrachte tenten overnachten. Op zondag 8 mei zal het toernooi zelf plaats vinden. Alle teams worden ingedeeld in eigen leeftijdscategorie en speelklasse. Er zal dus gespeeld worden door de jongste jeugd tot op divisie-niveau. Hoewel handbal dit weekend centraal staat, organiseren we ook extra activiteiten. Een extra Opvallend aan het werk van Jeanine Willemen is haar streven, om een rustgevende sfeer te creëren. Op de expositie “Vrouwen en Vogels” in Galerie De Verdieping, zal een veertigtal werken van Jeanine Willemen te bewonderen zijn. Geen enkele liefhebber van de “schone kunst” zal deze expositie willen en mogen missen. Het was een stralende ochtend op die woens dag! Onder begeleiding van een waterdeskun dige, enkele leerkrachten, ouders en grootou der zijn de kinderen om 10.00 uur vertrokken. Gelukkig was er halverwege een pauze, zodat er tijd was voor een drankje en een appel. De kinderen hebben uitermate goed hun best gedaan en ervaren hoe het is om met zo’n zware rugzak zo ver te lopen. De opbrengst van de wandeling is uitgekomen op een bedrag van maar liefst 880,00 en is bestemd voor water -en sanitaire voorzieningen in Burkina Faso. Het geld wordt besteed voor de reparatie van bestaande van waterputten en -pompen en het opzetten van een waterbe- heersysteem. Het bedrag dat door de kinderen bij elkaar gebracht is, wordt door de samen werking met Wilde Ganzen verdubbeld. De leerlingen kregen vooraf een gastles van Vanaf zaterdag 2 april t/m zondag 24 april exposeert Jeanine Willemen in Galerie “De Verdieping”. Jeanine Willemen werd in 1942 in Tilburg geboren en tekent al sinds haar kinderjaren. Sinds 2002 richt zij zich nadrukkelijk op het schilderen van aquarellen, waarin zij zichzelf volledig autodidactisch heeft gevormd. De onderwerpen van haar aquarellen zijn vrou wen, in combinatie met vogels en vlinders. Behalve haar vrije werk, schildert Jeanine Willemen ook portretten in opdracht. Een zeer sympathieke bijkomstigheid is, dat een deel van de verkoop van haar werken, geschon ken zal worden aan het Koningin Wilhelmina Fonds. competitie met de Power-Shot; wie gooit de bal het hardst Voor de jeugd staat er ook dit jaar weer een springkussen, je kan je laten schmin ken en nog veel meer. Niet alleen de handbal lende jeugd, maar ook broers, zussen, vriend jes en vriendinnetjes mogen aan deze activi teiten deelnemen. Heb je zin om op zaterdagavond 7 mei mee te komen feesten of op 8 mei een kijkje te nemen op ons' toernooi, je bent van harte welkom! We rijden dan naar Roermond waar in het Landhuis Cox een kopje koffie met een stukje Limburgse vla wordt aangeboden. Na de kof fie steken we de grens over en rijden door het prachtige natuurgebied “De Eifel” richting Altenahr waar we lunchen (een koffietafel). Hierna een boottocht op de Rijn, waarna we met de bus via Aken terug rijden naar Limburg waar we een diner gebruiken. Om plm. 21.30 uur verwachten we weer in Moergestel terug te zijn op het St. Jansplein. De kosten voor deze prachtige reis hebben we beperkt kunnen houden op 35,00 pp. U kunt zich aanmelden, bij onderstaande per sonen, waar ook het bedrag bij de aanmelding moet worden voldaan: Annie Swinkels, Kloosterlaan 47 of Mieke van de Ven, Rootven 65. Meldt U snel aan want vol is vol drietal bijeenkomsten gehouden, waarbij in een ontspannen sfeer geknutseld, gehandwerkt en gezellig gepraat kon worden, onder het genot van een kopje koffie of thee met versnapering. In de week voor Pasen hadden de deelnemers het druk met paas-versieringen maken en zat de stemming er goed in. Elke tweede en vier de woensdag van de maand, wordt er een mid dag gehouden van 13.30 tot 16.00 uur. Op woensdag 23 maart jl. hebben 52 leerlingen van groep 7-8 van OBS De Bienekebolders deelgenomen aan de sponsorloop ‘Wandelen voor Water’. De kinderen liepen met 6 liter water in rugzakken éen route van 6 km. Met deze wan deling ervaren deze leerlingen voor één dag de dagelijkse realiteit van veel kin deren en vrouwen in ontwikkelingslanden; daar moet men gemiddeld zo’n 6 km lopen voor het halen van drinkwater. I DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 30 MAART 2005 K.B.O. AFDELING MOERGESTEL X. Telefoon 013-5424177 PAGINA 3 «o M

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3