Mark: van schilder naar manusje-van-alles LIMITED EDITION €799 Bedevaart naar Lourdes Gazelle Met gratis anti-diefstalketting F kz IC 0900 - 8844 Rode Kruis contact GAZELLE ORANGE M.O. o Automatische LED-verlichting 8 vernellingen Verende voorvork en zadelpen Handige zadeltas De Limburgse Bedevaart organiseert bus-trein- en vliegreizen. In Lourdes kunt U geheel vrijblijvend deelnemen aan het bedevaarprogram- ma, samengesteld en begeleid door onze eigen priesters. De reizen worden begeleid door erva ren reisleiders en ieder hotel heeft een hotelleider, die U met raad en daad terzijde staat. 1 f gaat verder Mark kreeg bij terugkeer samen met collega-schilder Marleen een aandenken vanuit hun opleiding. Schildersbedrijf Hans Kerkhof moest ’m afgelopen jaar drie maanden missen: Mark Hoppenbrouwers. Hij had zich als vrijwilliger aangemeld om in het West-Afrikaanse Ghana een technische school te gaan bouwen. Een project van de stichting Kofi Annanschool. Mark werd na een strenge selectie uitverkozen en ging deel uitmaken van een zgn. ’bouwbrigade’. Kerkstraat 21, Oisterwijk tel. 013 5217326 Website: www.schepenstweewielers.nl E-mailinfoschepenstweewielers.nl Eigen parkeerplaats via Vloeiweg. ’s Maandags gesloten! bedden en tijdens het werk worden de boys regelmatig vergast op vers fruit: avocado’s, bananen en sinaasappelen. Nee, aan vitaminen geen gebrek! Drie keer per dag konden ze bij de vrouw van de burgemeester van Afranse terecht voor een maaltijd, ’s Avonds was er altijd warm eten, geheel naar traditie van het land: ’kip met rijst of rijst met kip’, zo vertelt Mark. Af en toe, als ze zelf in de stad kwamen, brachten ze voor de afwisseling bijv, spaghetti mee. Na drie maanden kwam een eind aan het vrijwillige opgezochte avontuur. Mark had het voor niets willen missen. Zijn koffers waren vol gepakt met ervaringen toen hij in Nederland terugkeerde: hij vertoefde temidden van wilde dieren, liep op grote hoogtes over touwbruggen, bezocht een begrafenis, zwom bij prachtige watervallen enz. enz. Het heeft hem veel erva ringen rijker gemaakt. Toch was hij na drie maanden blij dat hij weer terugkon naar Nederland, terug naar ’zijn’ Marieke, maar ook terug naar zijn Spoordonkse Boys. Dat had ie allemaal toch wel ’n beetje gemist. Verder is Mark buitengewoon blij over hetgeen hij gedaan heeft. Dat hij de bevolking daar ’n handje (zeg maar gerust ’hand’) heeft kunnen helpen. Hij laat niet onvermeld dat het best wel eens moge lijk zal zijn dat hij nog ’n keertje teruggaat om te kijken wat er van het alles geworden is.Hij zal er zeker welkom zijn! Vanaf het moment dat Mark en zijn makkers het dorpje Afranse in Ghana bereikte, veran derde hun leven totaal. Hier moest het gebeu ren. Vanuit het niets zou hier een school moe ten verrijzen. Na twee weken trokken de vijf de conclusie dat ze voor een onmogelijke missie stonden. Waterleiding en electriciteit was er niet. Zelfs de stenen waarmee op het nog totaal braakliggende terrein de school gebouwd moest worden, moesten nog door henzelf gebakken worden... Mark, die aanvankelijk als schilder uiteraard niks kon uitrichten leerde in no-time met selen, timmeren en stucen en zo werd hij van de ene op de andere dag een manusje-van- alles. ’Alles gebeurt daar nog met de hand’, zo vertelt Mark. Lokale bouwvakkers werden letterlijk ’opgetrommeld’ om de helpende hand te komen bieden en grote dakspanten gingen omhoog onder het geluid van ritmi sche muziek! Eenmaal het hoogste punt bereikt hielden de Nederlandse bouwers zich aan een hier al meer dan gevestigde traditie: het pannenbier. De lokale helpers hebben er maar wat van genoten! Het zware werk vergde nogal wat van de Nederlandse jongens. De temperatuur vooral was in het begin ’n enorme tegenstander. Temperaturen van over de 35 graden zijn er immers niet vreemd. Er wordt echter goed voor hen gezorgd. Nette onderkomens met goede Begin maart werd een avond gehouden van en voor vrijwilligers van de Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren, dit maal in de ruimte van de petanque-club Oisterwijk, waar eenieder zich kon ont spannen door het jeu de boules in com petitieverband te spelen, hetgeen als een gezellige bezigheid werd ervaren. Tijdens deze avond werd tevens vrijwilligster Betsy Gerrits in de bloemetjes gezet, voor haar inzet als contactpersoon van de telefooncirkel, die zij inmiddels al 20 jaren elke werkdag uit voert. Daarvoor dient voldoende creativiteit en inzet aanwezig te zijn, om de deelnemers aan deze telefooncirkel te bereiken en betrekken om de ronde vol te maken. Daarnaast stelt zij zich beschikbaar voor het organiseren van de daar bij behorende ontmoetings bijeenkomsten. Inmiddels heeft ze al heel wat deelnemers en collega vrijwilligers zien komen en gaan. Als vrijwilligster is Betsy het langst van allen bij deze contactcirkel, die in 1982 werd opgericht. Haar collega’s danken haar voor de inzet en gezellige samenwerking. Wilt U meer infor matie over deze telefooncirkel en deelnemen, neem dan contact op met mw. H. de Kok, tele foon: 528 3352. MOGELIJKHEDEN VOOR EEN REIS Busreizen: Begin juni, begin en eind sep tember. Voor deze reizen moet U goed ter been zijn. Opstapplaats voor de bus is Eind hoven, Roermond en Maastricht. De busreis van 22 tot 30 september vertrekt bij voldoende deelname ook uit Oisterwijk. Treinreizen: Begin juni, begin en eind sep tember. Opstapplaats Den Bosch, Roermond en Maastricht. Vliegreizen in mei, juni en begin en eind september. Vanaf Eindhoven Airport en Maastricht. Gaat U mee! Dan verzoeken wij om niet te lang te wachten met inschrijven. (Vliegreis juni vanaf Eindhoven is reeds vol geboekt) kunt hiervoor wel op de wacht lijst geplaatst worden. Belangstellenden voor de Lourdesreizen kunnen een prospectus aanvragen, inlich tingen inwinnen en inschrijven bij: Joke Hoekman, Olmenpad 13, 5061 BJ Oisterwijk. tel. 521 6701. Na drie maanden Ghana PAGINA 9 41 iruM M144* flFKPLEZi& 1 Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... In alle andere gevallen: ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 23 MAART 2005 Alles zit erop Nu u nog. a

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 9