Vrijwilligersprijs Moergestel voor ’Kerkhofgroep’ CWM Reuzengilde heeft eigen website Vlooienmarkt in Moergestel Aphrodite Kopij aanleveren i.v.m. Pasen Het testament van Jezus Christus BRILLEN LENZEN (013) 513 1504 Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 23 MAART 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1324 2' paasdag open! Zalig Paasfeest! Pastor Theo te Wierik msc Burgemeester roemt inzet acht mannen Wij wensen u fijne paasdagen De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De kopij voor ’Moergestel-Nieuws’ van volgende week dient a.s. zater dag uiterlijk 12.00 uur in ons bezit te zijn. De laatste teksten via e-mail verwachten we zondag (le Paasdag) om 18.00 uur. Teksten die later worden aangeleverd, kunnen in die week niet meer worden geplaatst! Advertenties kunnen volgens de normale procedure (t/m 2e Paasdag) worden aangeleverd. De 'Kerkhofgroep’ op het podium van Den Boogaard. Achter het spreekgestoelte burgemeester Y. Kortmann. populatie dan Nederland. In totaal telt Europa rond de 6000 reuzen. Door middel van de talen op de website poogt het Reuzengilde contacten te leggen en te onderhouden tot ver buiten Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. De stich ting is daarin toch behoorlijk succesvol, getui ge de optredens in binnen- en buitenland. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 De website bestaat uit een aantal standaard onderdelen met onderwerpen als ’informatie’, ’geschiedenis’ en ’doelstellingen’. Bijzonder aan deze website is dat al deze informatie niet alleen in het Nederlands wordt gegeven, maar ook in andere talen als Engels, Duits, Frans, Spaans en Italiaans. Dat zijn landen met een veel grotere reuzen- De Moergestelse Vrijwilligersprijs 2004 is afgelopen zondag in Den Boogaard uit gereikt aan de ’Kerkhofgroep’. Deze groep vrijwilligers onder leiding van Herman Derksen geniet in het dorp vooral bekendheid vanwege het onderhoud van het kerkhof, maar de acht mannen doen meer. De ’Kerkhofgroep’ bestaat uit Hein van Cuyck, Rinus Jonkers, Piet Ketelaars, Wim de Kruijf, Piet Verheijen, Jan Vermeer en Jan Wolfs. Burgemeester Y. Kortmann nam de uitreiking voor zijn rekening. Het testament van Jezus aan allen die van goede wil zijn: Mijn leven is voorbij, er is veel gebeurd en dan komt het einde, altijd onverwacht en te vroeg. Ik heb gesproken en geleerd, ik heb naar u geluisterd en u de weg gewezen, ik heb genezen en geholpen, ik heb veroordeeld en liefgehad, kortom, ik was bij u. Ik heb verteld van Mijn Vader, van liefde en vergeving. Ik heb u gezegd geen kwaad met kwaad te vergelden maar oneindig vaak te vergeven. Ik heb u verteld van de liefde en het u voorgeleefd; alles wat ik gezegd heb en gedaan heb, is zinloos en tevergeefs als u mijn werk niet voortzet. Het is nu ook uw taak geworden, Mijn kruis is ook het uwe, Mijn glorie zal ook de uwe zijn. Dit is Mijn boodschap aan ieder die van goede wil is. Reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom Het Reuzengilde dat de reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom beheert heeft een eigen website. Door middel van www.reuzengilde.nl probeert de stichting ook op deze manier aan de weg te timmeren. De directe aanleiding tot het maken van deze website is het internationaal reuzenfeest dat op 18 sep tember in Oisterwijk wordt gevierd. C.V. De Dorstvlegels hebben het initiatief genomen om een vlooienmarkt in Moergestel te gaan organiseren. De vlooienmarkt zal plaatsvinden op zondag 26 juni op het St. Jansplein. Heeft u dus pas oprui ming gehouden en wilt u uw oude spullen kwijt dan is dit een mooie kans om bij ons een kraam te huren. De huur van een marktkraam bedraagt 17,50. De vlooienmarkt is open van 09.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1.-. Op de markt zijn uitsluitend 2de hands goederen toegestaan. Voor verdere inlichtingen kunt contact u opnemen met: S. Weytmans, tel. 06-43001283 of T. Moorman, tel. 513 3732. Gaarne na 18.00 uur bellen. De website ziet er mooi uit en is zeer toegan kelijk van opzet. Het jonge Oisterwijkse recla mebureau ’Ja Hallo Casper Boot’ heeft de web site gebouwd. De naamgever, Casper Boot, begon zijn bedrijf in 1999. Hij heeft inmiddels klanten in heel Nederland. Bij het bouwen van websites is Digitaal Oisterwijk partner van Casper Boot. Digitaal Oisterwijk is een van de sponsors van de reuzenwebsite www.reuzen- gilde.nl samen met Financieel Adviesbureau Boot en Cementbouw Tilburg. snnn toyota 3 SEAT Ligtvoet. Hennie van Schooien is de voorzit ter. In de keuze voor de ’Kerkhofgroep’ was de jury unaniem. Het is dan ook een zeer bijzon dere groep. Uit de reacties uit de zaal viel goed op te maken dat de ’Kerkhofgroep’ in Moer gestel hoog staat aangeschreven en dat de keuze daarom alom werd onderschreven. De grootste verdienste van de ’Kerkhofgroep’ is het wekelijks bijhouden van het kerkhof. De begraafplaats ziet er daardoor zeer ver zorgd en mooi uit. De acht vrijwilligers hou den ook het St. Janshofje bij. Dat is een bloe mentuintje waarin bloemen ter versiering van de kerk worden gekweekt. Het pleintje voor en naast de kerk wordt door de Moer- gestelnaren bijgehouden. Ieder jaar wordt in de kerk de kerststal opgebouwd en de kerst boom gezet. Tijdens de grote schoonmaak voorafgaand aan Pasen laten zij zich niet onbetuigd. Niets is hen te veel. De groep werkt buitengewoon prettig samen. Ze stra len een sterke onderlinge verbondenheid uit. Altijd staan ze klaar voor praatje met men sen die het kerkhof bezoeken. In zijn enthousiaste en betrokken toespraak was burgemeester Kortmann dan ook vol lof over de winnaars van de vijfde Moergestelse Vrijwilligersprijs. Namens de vrijwilligers mocht Herman Derksen de prijs in ontvangst nemen. Deze bestaat uit een oorkonde en een bronzen replica van de Moergestelse reuzin Ermelindis. Dit door de Moergestelse kunste naar Kees Ketelaars gemaakt beeldje symboli seert dan een vrijwilliger, net als een reus, met kop en schouders boven de samenleving uit steekt. ”Een onverwacht huldeblijk, reageerde Derksen na het in ontvangst nemen van de prijs. ’’Daar hadden we écht niet op gerekend.” Na afloop van de uitreiking werden de acht vrijwilligers door tientallen Moergestelnaren gefeliciteerd. De parochie bedacht de mannen met een fles geestrijk vocht en bloemen. Herman Derksen: ’’Voor ons is het een hele eer dat wij de Moergestelse Vrijwilligersprijs 2004 hebben gekregen.” Iï Kortmann deed dat tijdens het voorjaarscon- cert van de koninklijk erkende harmonie Prinses Juliana. Voorzitter Hennie van Schooten van WieKentkunst bedankte de harmonie voor het feit dat al vijf jaar de prijs uitgereikt mag worden tijdens een muziekevenement van Prinses Juliana. De uitreiking van de gemeen te vrijwilligersprijs vindt plaats onder auspiciën van WieKentKunst. Deze stichting heeft des tijds het initiatief genomen tot het instellen van de vrijwilligersprijs. Voor het eerst in het vijfjarig bestaan van de Moergestelse Vrijwilligersprijs, werd deze door de jury toegekend aan een groep. De jury bestaat al vijf jaar uit: Annie van Rossel, Corrie op ’t Hoog-Basemans, Lian Kocx, Maarten Lapien, Frans van der Poel, Jan van Dijk en Willem hr 7n Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 ‘3r- J vr25 - za26 - |i Huidverzorgingsinstituut 8 me oeraeste RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. ma 28 maart geopend VERENIGDE OISTERWIJKSE AUTODERLFRS SS? Q RENAULT XPEUGEOT I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1