GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Busnel Teachers Legner Port Ramen f Piesborfer Micnels- berg Spatlese' Fiets van het Jaar 2005 Schilderen met bijenwas Nieuw in Nederland: dagj ekrantmaken.nl Joseph Guy Floryn Slijterij ’In den Korenmaaier’ Gorter Jachtbitter Koekenactie jeugd Badmintonclub ’De Aanstede’ Trois lys Calvados lichte Borrel liter Fine de Champagne Cognac*** 5 5 Liter Liter Citroen Brande wijn 0,7 liter even opwarmen met een Gorter. Leuk en leerzaam. Maak je eigen krant. Siliogogo communicatiemakers heeft dag- jekrantmaken.nl ontwikkeld, waarvan Novib de primeur beleefde door haar eigen unieke voorpagina te maken. afneembare stuur dat tevens als extra slot is te gebruiken om de fiets aan de vaste wereld te zet ten. Deze kleine Giant rijdt opmerkelijk licht en stabiel. De Downtown toont robuust en daarmee een vandalismebestendige indruk. De Giant Downtown wordt op de markt gebracht met een adviesprijs van 449,-. Batavus New Classic Met de New Classic laat Batavus zien dat een klassiek fietsontwerp uit het begin van de vorige eeuw uitstekend model kan staan voor een moderne stadsfiets anno 2005. Deze Batavus is voorzien van een aluminium frame en uitgevoerd in een fraaie zilvergrijze metal- liclak. Deze nieuwe klassieker levert een voor treffelijk rijgedrag. De Batavus New Classic wordt op de markt gebracht met een adviesprijs van 899,-. Voor de achttiende opeenvolgende maal werd in 2005 de Verkiezing van de Fiets van het Jaar georganiseerd door de RAI Vereniging. Wilt u ook uw eigen krant maken bel dan voor meer informatie 035-6267041 of bekijk de website www.dagjekrantmaken.nl Een fijne kruidenbitter, ggg a\ia n 0,7 liter ten zijn er natuurlijk redactievergaderingen. Prachtige momenten om te zien hoe mensen onderling communiceren. De opmaak wordt gemaakt door een professionele editor op aan wijzing van de redacteuren voor één dag. Uiteindelijk is een prachtige voorpagina het resultaat. Herman Dummer van dagjekrantmaken.nl: ’’dagjekrantmaken.nl kan voor verschillende doeleinden ingezet worden. Als training, be drijfsuitje of als rode draad bij een evenement. Als vorm is het een prachtig medium, wat te denken van een krant als uitnodiging voor een evenement.” Rien Schimmel vult aan: ”op zo’n dag ervaar je wat er allemaal bij komt kijken om een krant te maken, fascinerend!” Gazelle Orange Limited Edition De Orange Limited Edition van Gazelle is uitgeroepen tot Fiets van het Jaar 2005. Een complete, uiterst fraai ontworpen en tot in de kleinste details afgewerkte stads fiets die zich kenmerkt door de bijzonder comfortabele rijeigenschappen en een brede inzetbaarheid. Al meer dan 3000 jaar gebruikt de mens bijenwas om verf van te maken. De kun stenaars uit de Oudheid gebruikte behalve fresco vooral bijenwas of encaustiek- verf om hun schilderijen mee te schilderen. Door bijenwas te smelten en met kleur stoffen te mengen ontstaat een verfsoort die een heel bijzonder effect oplevert. Deze verf is namelijk dik en pasteus en zeer geschikt voor hele ’moderne’ bijna driedi mensionale effecten. Het vreemde is dat deze bijzonder natuur en gezondheidsvriendelijke verf door nog maar heel weinig kunstenaars wordt gebruikt. Dat komt omdat het zo onbe- kend is. Het Centrum voor Oude Schildertechnieken in Oisterwijk spant zich al een aantal jaren in om dit soort onbekende maar heel goed bruikbare verfsoorten aan de ver getelheid te onttrekken. Dat doet het centrum door middel van lezingen, cursussen en works hops. Op 23 april is er nog de mogelijkheid om te leren omgaan met encaustiek of bijen- wasverf. Je leert dan op één dag hoe je de verf eenvoudig zelf kan bereiden en hoe je er mee kan omgaan. De workshops die door het Centrum voor Oude Schildertechnieken wor den georganiseerd worden zowel bezocht door kunstenaars als serieuze amateurschilders. In mei zijn er tenslotte nog een aantal workshops gepland waaronder één waarbij je leert omgaan met pigmenten en één die toegespitst is op eitempera. Eitempera is ook zo’n oude verf soort die zich de laatste tijd in een vernieuwde belangstelling mag verheugen. De workshops gaan bijzonder diep in op alle details van de verf soorten, vaak aan de hand van oude voor schriften en boeken.Voor meer informatie over de workshops bel Luuk Stofïeris 073-5516210. Op basis van het eveneens door Siliogogo ont wikkelde dagjetelevisiemaken.nl wordt nu deze nieuwe activiteit in de markt gezet. Belangrijk uitgangspunt is de live experience. Daarom is dan ook gekozen voor de drukkerij van PCM als vaste locatie. Op deze wijze ontstaat het echte backstage gevoel. Na aankomst bij de drukkerij start de dag met een uitleg van een professionele redacteur. Hij legt uit hoe artikelen en de krant tot stand komen en welke disciplines hierin een rol spe len; hoofdredactie, eindredactie, redacties, docu mentatie, opmaak en drukken bijvoorbeeld. Na deze basisuitleg worden redactieteams samengesteld en onderwerpen verdeeld. De redacties gaan vervolgens aan de slag met research, het maken van de eerste concepttek sten en het maken of zoeken van passende illu straties en foto’s. Ondertussen vindt er ’n rondleiding plaats langs de gigantische persen. Op diverse momen- RYH Op woensdag 23 maart a.s. houdt de jeugd van badmintonclub ”de Aanstede” weer haar jaarlijkse koe kenactie. De kinderen komen tussen 14.00 uur en 20.00 uur langs om koe ken te verkopen. De opbrengst komt geheel ten goede aan onze jeugdleden. Hiervan kunnen we acti viteiten organiseren. Koop dus de koeken van B.C. de Aanstede. 1 Misschien wel fijnste 1 whisky, in ieder geval de fijnste uit zijn klasse. wensen van de doelgroep. Maar bovenal blinkt deze Gazelle Orange Limited Edition letterlijk en figuurlijk uit door het evenwichtige ont werp met oog voor detail. Kleurstelling en vormgeving zijn harmonieus en geven de ’gewo ne gebruiksfiets’ een heel bijzondere uitstraling. Hiermee is het bewijs geleverd dat een fiets voor dagelijks gebruik met een redelijke prijs stelling er ook nog eens leuk uit kan zien. De Gazelle Orange Limited Edition wordt in de handel gebracht door Koninklijke Gazelle B.V in Dieren met een adviesprijs van 799,-. Speciald Awards zijn toegekend aan: Giant Downtown Een ideale fiets voor in de stad. Makkelijk op te bergen in smalle trapportalen door de inklapbare pedalen en eenvoudig 0.0. Campo de Borja Spaans temperament! jotroen brandewijn a Ha fijn... een borrel van Floryn. Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel Tel. (013)513 1350 i is. De vakjury van de jaarlijkse Verkiezing van de Fiets van het Jaar koos unaniem voor deze fiets omdat Gazelle met de Orange Limited Edition een uiterst moderne en zeer complete fiets voor dagelijks gebruik op de markt brengt die vol gens de laatste stand van zaken is ontworpen en uitgerust. Het rijcomfort staat op een zeer hoog niveau door de zeer goed werkende veren de voorvork en verende zadelpen. De automa tisch werkende LED-verlichting geeft het vei lige gevoel altijd goed zichtbaar te zijn voor medeweggebruikers. De onderhoudsarme rol lerbrakes en het 8-versnellingssysteem laten zich moeiteloos bedienen en functioneren feil loos. De fiets valt verder op door een groot rij comfort en speelt daarmee feilloos in op de JE 0,7 liter 1^00 A o t PAGINA 9 ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 16 MAART 2005 75 cl. flesprijs SO95 J JF7

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 9