2 Okvo -nieuws 3.50 00 00 6 Mutfin- cakejes Rond meergranen- brood Lentebroodies Muziekvereniging Prinses Juliana en Den Boogaard Zaterdag 19 maart: Open dag van de zorg y Groen licht nieuwe Den Boogaard Protestantse gemeente Oisterwijk BAKKERIJ KOUWENBERG Uitreiking Moergestelse vrijwilligersprijs VASTEN ACTIE 2005 (5) SpcclePj Stanislaus, De Reuselhof en de Thuiszorg willen zich aan u presenteren! spe]en weer voor jullie! PAGINA 3 tot Van 11.00 tot 16.00 uur staat bij zorg centrum Stanislaus de deur open voor mensen die graag eens een kijkje komen nemen in een zorgcentrum. Daar kun nen zij geïnformeerd worden over het verblijf of het werken in een verzorgings huis of in de thuiszorg. De jaarlijks terug kerende landelijke ’’open dag van de zorg” is ook nu aanleiding om u uit te no digen. In Stanislaus zullen medewer kers van zowel de Reuselhof, de thuis zorg als Stanislaus aanwezig zijn om u te ontvangen, uw vragen te beantwoor den of u het huis te laten zien. Als u belangstelling heeft om ook in de Reu selhof een kijkje te nemen, dan kan dat ook. Daarvoor kunt u zich aanmelden tij dens deze open dag in Stanislaus. Wil van Egmond Er is kindernevendienst en crèche. Na afloop van de dienst kunt u schrijven voor Amnesty International. We zien u graag op 19 maart, de koffie staat klaar! 7 MISSIE ONTWIKKELING VREDE De gemeenteraad bijeen in ‘Den Boogaard'. Ook dit jaar brengt toneelver- vervolg voorpagina Zondag 20 maart Kerkstraat 64, voorganger mw. ds. W. van Egmond. Aanvang: 10.15 uur. Telefoon 013-5424177 REDELIJK FINANCIËLE VOORUITZICHTEN Wethouder Jan Oerlemans onderschreef de risi co’s die aan het plan kleven maar de financië le vooruitzichten voor de gemeente zijn ver moedelijk niet slecht. Een geopperde verhoging van de OZB, door sommigen op 5% geschat, zou beslist afgezwakt kunnen worden. Wethouder Martien Mathijssen zei dat de te bouwen woningen in de mix van het pilot-pro ject meegenomen worden. PAAS- EN LENTEWORKSHOPS Nu opgeven voor paas- en lenteworkshops, ook voor niet leden. Verschillende mogelijkheden, kom gerust kijken, prijzen vanaf 9 euro. De workshops zijn op woensdag 23 maart vanaf 9.30 uur en donderdag 24 maart om 13.00 en 19.00 uur bij Wilhelmien Dirkx, tel. 513 2632. Het spreekt voor zich dat bestuur en leden van Muziekvereniging Prinses Juliana bijzonder ingenomen zijn met het besluit van de gemeenteraad akkoord te gaan met verdere uitwerking van de plannen voor de bouw van een nieuwe Den Boogaard. Het siert de raad dat, alhoewel niet alle consequenties helder en over zichtelijk zijn, toch visie en moed is getoond en unaniem ja is gezegd. Chapeau! je, Peter, worden door verschillende muziek instrumenten ’’uitgebeeld”. Uiteindelijk speelt het hele Opleidingsorkest want dat orkest voert Peter en de Wolf uit. Ook de Slagwerkgroep en het Harmonieorkest nemen een deel van het concert voor hun reke ning; een kompleet concert dus waar, zoals gebruikelijk, alle onderdelen van de Muziek vereniging aan bod komen. De Stichting WieKentKunst zal deze middag ook bekendmaken welke vrijwilliger zich de Moergestelse Reus 2004 mag noemen. Tijdens deze plechtigheid zal de instructeur van de Slagwerkgroep de aanwezige jeugd apart nemen en een slagwerknummer inleren. Later op de middag zullen zij het geleerde ten geho re brengen. U ziet een zeer afwisselend concert met naast muzikale hoogtepunten ook nog andere inte ressante zaken die u niet mag missen. U komt toch ook! Zondag 20 maart, 14.00 uur, Den Boogaard. De toegang is gratis. Tot slot is iedereen welkom die graag eens een verzorgingshuis van binnen bekijkt. Het is dit jaar wel wat lastiger om Stanislaus te berei ken. Er wordt aan de riolering gewerkt, zodat de normale toegangsweg niet open is voor auto’s. U kunt wel te voet of met de fiets het terrein op vanuit de Kloosterlaan. Met de auto kunt u ons bereiken door de omleidin gen te volgen die u via de Industrieweg naar Stanislaus leiden. Moergestel helpt de Dayaks in Indonesië In vele delen van de wereld hebben mensen niets te kiezen. In hun strijd om een beter bestaan steunt de Vastenaktie kleinschalige projecten, die door de mensen daar in hun omgeving zijn opgezet. Het Institut Dayakologi is in 1991 opgericht om op te komen voor het culturele erfgoed van de Dayaks. Onder bege leiding van ID leren de mensen over het behoud en de bescherming van hun leefomgeving. Het ID vervult echter een tijdelijke en adviseren de rol hierin. De Dayaks moeten in de toe komst de nieuw verkregen kennis over de grond en de gewassen zelfstandig in de praktijk gaan brengen en voortzetten. Het ID geeft trainin gen op het gebied van landbouw, kredietbe- heer en cultuur. Zo is het heel belangrijk om te weten tot waar het grondbezit van hun dor pen reikt. Zoals in Tembiruhan, waar in het gebied, wat geteisterd is door de bosbrand, de dorpsbewoners weer nieuwe boompjes hebben geplant. Om in eigen behoefte te voorzien leren de Dayaks om ook andere gewassen te planten, dan kan men in geval van misoogst nog groen ten eten en eventueel verkopen. Uw bijdrage is daarbij onmisbaar. Daarom orga niseert de M.O.V.-groep Moergestel in de Goede Week de collecte voor de Vastenaktie. Toon uw solidariteit en doe uw bijdrage in het Vasten zakje, wat u deze week in ’Moergestel-Nieuws’ kunt vinden. als medewerker in een van beide zorgcentra aan de slag te gaan. Met name voor oproep krachten en vakantiekrachten in de verzor ging zijn er op dit moment vacatures. als medewerker in de thuiszorg te werkenin Stanislaus is een zorgmanager van Thebe aanwezig die de mogelijkheden tot werken in de thuiszorg met u kan bespreken. Als vrijwilliger in een van beide zorgcentra aan de slag te gaan. Er zijn verschillende mogelijkheden om als vrijwilliger te werken en we hebben altijd taken die door een vrij williger uitgevoerd kunnen worden. We infor meren u daar graag over. Alle drie de dorpen die samen de gemeente Oisterwijk vormen, hebben een eigen gemeen- telijkje vrijwilligersprijs. Deze bestaat steeds uit een replica van de eigen reus. Deze beeldjes zijn ontworpen door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars. De ’ondertitel’ van de Moergestelse vrijwilligersprijs is ’Moergestelse reus’. Met deze eretitel wordt tot uitdrukking gebracht dat een vrijwilliger, et als een reus, met kop en schouders boven de gemeenschap uit steekt. Zolang de Moergestelse vrijwilligersprijs bestaat, heeft de Stichting WieKentKunst deze uit mogen rijken tijdens een concert van Prinses Juliana. Dat is ook nu weer het geval en WieKentKunst is de harmonie daar zeer erken telijk voor. Het concert met als titel ’Spelen met Muziek’ begint om 14.00 uur en eindigt rond 16.00 uur. Na afloop vindt dan de bekend making plaats van de vrijwilliger van 2004. Deze is gekozen door een jury bestaande uit Annie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Basemans, Lian Kocx, Maarten Lapien, Frans van der Poel, Jan van Dijk, Willem Ligtvoet en Hennie van Schooten (voorzitter). Zowel het concert als de prijsuitreiking kan door iedereen worden bij gewoond. U bent op deze dag van harte welkom als u overweegt om: de stap naar een verzorgingshuis te zetten om er te gaan wonen thuiszorg in te schakelen om het zelfstandig wonen thuis mogelijk te laten blijven; er is een breed scala aan producten die hierbij nuttig voor u kunnen zijn Alarmnummer 1 1 2 voor als het écht nodig is... In alle andere gevallen: 0900 - 8844 Laten we hopen dat alle vanaf nu bij de verde re realisering betrokken personen en instanties eenzelfde voortvarend handelen aan de dag zullen leggen als waar tot op heden sprake van is geweest. Moergestel heeft immers alle belang bij een spoedige realisering van een adequate cultuurtempel. ’’Prinses Juliana” kan vooralsnog dus gebruik blijven maken van Den Boogaard en doet dat ook meteen door er zondagmiddag 20 maart al een concert te organiseren; een bijzonder con cert met als motto ’’Spelen met Muziek”. Dit sluit aan bij de huidige actie van de harmonie om jeugdige aspirant muzikanten te interesse ren voor het gaan bespelen van een muziek instrument. Om het voortbestaan van de har monie te waarborgen is het immers zaak dat geregeld nieuwe aanwas de gelederen komt ver sterken. Daar moet tijdig mee worden begon nen omdat de praktijk leert dat lang niet alle ’’starters” uiteindelijk ook bij het harmonie orkest komen en ook dat het hele leerproces best een aantal jaren vergt. Via de basisscholen is de onze jeugd door een tweetal muzikanten met name geïnformeerd over een onderdeel van het concert te weten de uitvoering van het zeer bekende muzikale sprookje Peter en de Wolf van de Russische componist Prokofjef. Een bekend persoon, zeker geen onbekende op de Moergestelse bühne, zal de gesproken tekst voor zijn rekening nemen. De verschillende dieren en ook de hoofdpersoon in het sprook- DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 16 MAART 2005 vervolg voorpagina Woensdag 30 maart is de creatieve avond in zaal ’t Plein in Udenhout. De avond begint om 19.00 uur en eindigt om plm. 22.00 uur. Entree 2,75 incl. consumptie en is voor iedereen toe gankelijk. Ook niet KVO-leden zijn hier van harte welkom om de creativiteiten van alle afdelingen te bekijken en diverse stukken te kopen. Voorzitter Yvo Kortmann waarschuwde wel dat hoe meer sociale woningbouw er gebouwd zal worden hoe lager de dekking voor Den Boogaard zou uitvallen. Het College zal zijn uiterste best doen voor voldoende dekking. In tweede instantie waren de antwoorden van het College meestal voldoende en toen kon Voorzitter Yvo Kortmann overgaan tot het inventariseren van de op- en aanmerkingen. Met een ruime meerderheid werd het voorstel aan genomen en kan er begonnen worden met de uitvoering van het project. Hb Het is Palmzondag en de viering is er één voor jong en oud. Jongeren van de jeugdkerk zullen hun bijdrage leveren en ze hebben al veel nage dacht over wat dat nu werkelijk inhoudt: ’ik heb er niets mee te maken’. Het thema is ontleend aan de houding van Petrus. Petrus die steeds meer afstand neemt van Jezus in het lijdens verhaal. Drie keer verloochent hij Jezus, zegt hij: ’ik heb hier niets mee te maken’. Pas wan neer de haan kraait, ziet hij in alle schrijnen de helderheid wat hij heeft gedaan. Hij is de laat ste die Jezus heeft verlaten. Instaan voor vrien den, uitkomen voor je diepste overtuiging is niet altijd makkelijk. Niet als je de enige bent in een groep en zeker niet als uitkomen voor je geloof levensbedreigend is. Petrus was ervan overtuigd geweest dat zoiets hem nooit zou overkomen en nuHoe lang was het geleden dat Jezus triomfantelijk was binnengehaald door de menigte in Jeruzalem? Hoe had hij zich toen zelf gedragen? Vast overtuigd dat er nu iets nieuws zou begin nen? Vast overtuigd dat zijn meester Jezus van Nazareth dat in gang zou zetten hoe heeft het zover kunnen komen dat hij zei: ’ik heb hier niets mee te maken’. Wat betekent het verhaal van Petrus voor ons? Hierbij staan wij stil op de laatste zondag in de Veertigdagentijd aan het begin van de Stille week, waarin we het lijden zullen gedenken. De kinderen zullen hun palmpasen stokken versieren. Lard Jansen begeleid ons op de piano en ook jongeren zullen hun muzikale bijdrage leveren. eniging ’Die Naemloose Speelers voor iedereen een gezellig en spannend toneelspel en wel 'De Sultan van San- soelawa’(geschreven door Ad de Beer). Er was eens...heel lang geleden een Sultan: Sultan Sul Soeleiman van Sansoelawa. Hij woonde samen met z’n vrouwen en z’n twee lieve dochters in een oud Arabisch paleis. Alles gaat zoals het altijd gaat aan het hof van onze doorluchtige Hoogheid, totdat. Wil je weten wat er gebeurt, kom dan gezellig kijken naar ons toneelstuk: De Sultan van San soelawa. Schrijf je het alvast op de kalender of in je agenda: Vrijdag 1 april om 19.00 uur en zondag 3 april om 14.30 uur: ’Die Naemloose Speelers’in partycentrum Den Boogaard. Es.: volgende week meer toneelnieuws. dan! Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3