Groen licht nieuwe Den Boogaard I Aphrodite 'WiU Volgende week verschijnt de Moergestel-Nieuws Lentekrant ^LWoor onze adverteerders hebben we dan onze traditionele aantrekkelijke aanbieding^ O? (vraag eventueel naar de voorwoorden). Uitreiking Moergestelse vrijwilligersprijs aanstaande zondag In Den Boogaard wordt aanstaande zondag voor de vijfde keer de Moergestelse vrijwilligersprijs uitgereikt. Dat gebeurt na afloop van een vrolijk concert van de koninklijke erkende Harmonie Prinses Juliana. De prijs, een bronzen replica van de Moergestelse reuzin Ermelindis, wordt uitgereikt door burgemeester Y. Kortmann. L (013) 513 1504 Tijdens concert van Prinses Juliana in Den Boogaard Huidverzorgingsinstituut Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 16 MAART 2005 - 30e JAARGANG - Nr. 1323 Zo zal het worden... lees verder op pagina 3 AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER MTV zond de vergadering volledig uit. Hier zien we één van de insprekers, Jan van den Hurk, tijdens de uitzending. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 BETERE VOORZIENINGEN DAN OOK BETALEN Will van Roessel (D66) kreeg de indruk dat het slikken of stikken was. Een nieuwe Den Boogaard is hard nodig om het rijke culture le leven van Moergestel in stand te houden. Hij was er niet over te spreken dat De Roozendries zo maar zonder inspraak weg geven zou worden. Hij waarschuwde dat er voor betere voorzieningen ook betaald dien de te worden. f Doe mee en Reef uw klanten alvast een eerste lente-gevoel! Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Voor Ineke Depmann (PvdA) stond buiten kijf dat er iets nieuw diende te komen. Wel vroeg zij aandacht voor meer starterswoningen omdat de vraag hiernaar het hoogst is. Wethouder Lambert van den Bosch vond het een haalbaar plan met een naar het zich laat aan zien redelijke dekking. Er hoeft geen Europese inschrijving te komen omdat het bedrag bene den de 5 miljoen blijft. Ook de sanering van een stukje vervuilde grond komt ten laste van de aannemerscombinatie Janssen/Op ’t Hoog. Omdat het plan nog niet definitief vaststaan kon er nog geen planschadeanalyse gemaakt worden. Ook het bestuur van de Tiliander is bereid om te praten over de exploitatie maar dan moeten er wel enkele Moergestelse burgers in het bestuur komen. De exploitatie zal naar het zich laat aanzien overeenkomen met de raming. STARTERSWONINGEN GROTE PRIORITEIT Carel Brands (Gemeente Belangen) toonde ook zijn waardering voor het project en hoop te dat er nu ook snel garen op de klos komt. Hij vroeg ook aandacht voor de omwonenden die toch een stukje woongenot zullen moe ten offeren. Ook de starterswoningen op het bibliotheek terrein waren voor hem een hei lig moeten omdat daaraan veel gebrek is in onze gemeente. Niels van de Ven (CDA) wilde het plan ook zo snel mogelijk veilig stellen maar vroeg zich af waarom er geen planschadeanalyse was bijgevoegd. Ook een alternatieve locatie miste hij in het voorstel en dat zou eventu eel bij het voormalig Antoniusgasthuis kun nen zijn. Het voorliggende plan kon zijn goed keuring wegdragen. Ad van den Oord (Groen Links) miste de transparantie in het geheel en voor hem was het niet duidelijk of het Gemeente Oisterwijk toch wel de regie zou gaan voeren. Ook was hij niet te spreken over het in het ongewisse laten van de bewoners uit de Postelstraat. De kogel is door de kerk. Het haalbaar heidsonderzoek werd goedgekeurd en door de Raad is het besluit genomen om de plannen verder uit te werken en zo snel mogelijk met het bouwen te beginnen. Op verzoek van een der aan wezigen bij de hoorzittingen om de raadsvergadering in Moergestel te hou den (Peter Burgers, Kloosterlaan, red.) heeft het College welwillend beschikt en daarvan was dan ook weer een afgeladen zaal het resultaat. Wel was een aantal raadsleden door ziekte verhinderd; te weten Trees Verhoeven, Frans Goris, Cees Rijnen, Joop Roolvink en Anton van Tuyl. Alle raadsfracties waren ervan overtuigd dat Moergestel met haar bloei end verenigingsleven een accommoda tie als Den Boogaard hard nodig heeft. Dit bleek uit de commissievergaderin gen vooraf alsmede ook uit de raadsver gadering van donderdag jl. Toen de laat ste stemming gehouden was klonk er ook een overweldigend applaus van de aanwezigen. Als inspreker vroeg de heer Denissen aandacht voor de omwonen den. Hennie van Schooten en Jan van den Hurk vroegen om extra aandacht voor het rijke culturele leven en pleit ten daarom voor het doorgaan van het plan. Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot en met maandagavond. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een gemeentelijke prijs. De Stichting WieKentKunst orga niseert de uitverkiezing en de uitreiking. Vijf jaar geleden was WieKentKunst ook de initiatiefnemer tot een vrijwilligersprijs. Deze prijs is later een gemeentelijke erkenning van het grote belang van vrijwilligers geworden. verder paglna 3 p i luiu^ü.uiyiuyjinjuii STARRE HOUDING PODIUM Volgens fractievoorzitter Noud Smits (Algemeen Belang) was dit een historische ver gadering want sinds de herindeling in 1998 was er niet meer in Moergestel vergaderd. Hij begon zijn betoog met de wens om de naam Den Boogaard in stand te houden als hommage aan Pastoor Harrie van den Boogaard die deze loca tie indertijd had gesticht. Kritiek had hij op de starre houding van de maatschap Podium dat men als eigenaar van het gebouw zo weinig tijdsruimte had geboden om de plannen op te zetten. Maar er was ook veel lof aan het adres van wethouder Lambert van den Bosch, Victor Theeuwes, Henri Swinkels, Ad Wagemans en Eric Pelzer. Zij hadden het mogelijk gemaakt om in een korte tijdspanne het plan in samen werking met de architecten uit te werken en ook een aantal hoorzittingen te realiseren die goed werden bezocht. Zorgen waren er wat zijn frac tie betreft vooral over de te nemen risico’s omdat er nogal wat onzekerheden in het plan zouden schuilen. jl ICI. UIÜ-UIO IH/H Iffïï ~1 - - I'JM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1