Paasbrood 0900<6>8844 5 Cocos- macronen 3?° 3-50 Paul Spapens geeft lezing over zaligen en heiligen Basisschool kiezen? Let eens op het Openbaar Onderwijs!! De DVD en Spelen met muziek Neem eens een kijkje bij de Scouting! Opbrengst collecte Artrose centraal tijdens Reumafonds collecteweek BAKKERIJ KOUWENBERG Stand-up comedy bij jou in de buurt? Stanislaus, De Reuselhof en de Thuiszorg willen zich aan u presenteren! y Bienekebolders winnaar van ’De Nieuwste Schoolquiz’ Zaterdag 19 maart: Open dag van de zorg Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Kim de Vries, tel: 06-488 31 859, of bezoek onze website: www.scouting.moergestel.nl. En wat verder: ’’Spelen met Muziek” duidt op het concert wat onder dit motto gegeven wordt op zondag 20 maart a.s. in Den Boogaard. Het motto houdt verband met de actie van de har monie om ook dit jaar weer te proberen om een aantal jeugdigen te interesseren in het gaan bespelen van een muziekinstrument. In de hogere groepen van de Moergestelse basis scholen hebben een tweetal muzikanten een gastles verzorgd en daarin met name het beken- Er zit één maar aan: heeft de gemeenteraad op 10 maart niet ingestemd met de bouw van een nieuwe Den Boogaard.... Maar nee, geen weldenkend mens houdt daar rekening mee. Onverhoopt toch... dan moeten we met z’n allen naar Partyboerderij 't Draaiboompje. Wij houden het op Den Boogaard; zondag 20 maart om 14.00 uur. BETROKKENHEID; HET CRITERIUM VOOR GOED ONDERWIJS!! Als je de school binnenloopt zie je allerlei hoe ken die uitnodigend zijn ingericht. In de onderbouw hebben ze huishoek, bouwhoek en timmerhoek waar kinderen samen kunnen spelen en werken. In iedere groep zie je com puters staan waar kinderen aan kunnen wer ken. In de lees-schrijfhoek stempelen kin deren de naam van een dier of een vriendje. Aan de knutseltafel is een aanbod waarbij de leerkracht uitleg geeft. In de middenbouw zijn kinderen in de rekenhoek aan het bekij ken hoe 100 gram zand, kurk, veren eruit ziet. In de bovenbouw bereiden kinderen een inter view voor de schoolkrant voor. De leerkracht speelt en werkt mee. Hij kijkt, luistert en praat met kinderen. Kinderen die niet gemotiveerd zijn tot leren of die moeite hebben met bepaalde onder delen van de leerstof krijgen speciale aan dacht en een aangepast programma. Kinderen die snel kunnen, mogen snel gaan; kinderen die moeite hebben, krijgen extra hulp; en kinderen die zich normaal ontwik kelen doen dat vanuit hun belangstellings- wereld. Je krijgt eerder reuma dan rimpels Rond de 35 begint het vaak al. Boven de 60 raakt het bijna iedereen: artrose, de meest voorkomende vorm van reuma. De pijn en beperkingen kunnen je leven letterlijk verzieken. Genezing is er nog niet. We geven steeds meer uit aan dure cosmetica en ingrepen om mooi te blij ven. Wat hebben we ervoor over om te kunnen blijven bewegen? Het Reuma fonds collecteert van 13 t/m 19 maart. Onbegrijpelijk, dat we zo bezig zijn met een rim pel, een buikje of wat minder haar. Terwijl nie mand zich druk lijkt te maken over zijn toe komstige ’bewegingsvrijheid’. Meer dan 650.000 Nederlanders hebben artrose, de meest voor komende vorm van reuma. Genezing is er nog niet. Het aantal artrosepatiënten zal met de vergrijzing snel oplopen. Artrose is daarom het belangrijkste aandachtspunt van het Reuma fonds tijdens de collecteweek van 13 t/m 19 maart. Help daarom mee en geef! Telefoon 013-5424177 GEEN SPOED, WEL POLITIE PAGINA 3 Het openbaar onderwijs wordt niet vanuit één bepaalde opvatting of levensover tuiging gegeven. Dat mag zelfs niet. Er wordt aandacht besteed aan alle waarden, zoals die in de Nederlandse samenleving voorkomen, zonder dat er een bepaald onderscheid gemaakt wordt. Er wordt les gegeven in kennis van allerlei wereld godsdiensten en levensbeschouwelijke overtuigingen, zonder ergens een voorkeur voor uit te spreken. 9 Muziekvereniging Prinses Juliana heeft twee zaken te melden. Allereerst dat de op dvd uitgebrachte film over het Moergestel van 1962: ”Hoe het hier reilt en zeilt... en waarvan de eerste oplage in minder dan geen tijd was uitverkocht, thans weer te koop is. Degenen die een nabestelling hebben laten noteren, kun nen hun exemplaar afhalen waar ze de bestelling hebben opgegeven of bij Novy van Wezel aan het Rootven. Hier kun nen alle andere aspirant-kopers natuur lijk ook terecht, zo ook bij Rien van de Wouw, Raamackerstraat 1. De prijs heb ben we kunnen handhaven op 15,- per stuk. Jazeker! Vrijdag 18 maart zal in jongerencen trum Vision een stand-up comedy avond plaats vinden. Bert Gabriels en Stef Vanpoucke zul len het podium vanaf 21:30 uur betreden. Nog niet genoeg? Ook improgroep DNA (ala Lama's) zullen optreden. De zaal is van 19:00 - 01:00 uur open en de entree is 2,50. Wil je zeker zijn van een plaats? Bel even naar Vision! Ook deze week zijn er al leuke activiteiten in jongerencentrum Vision Zaterdag 12 maart vindt wederom het bekende bingo voor de basisschoolkids vanaf 6 jaar plaats van 14:00 - 16:00 uur. De entree is 0,50. Woensdag 16 maart kan de basisschooljeugd vanaf 8 jaar meedoen aan Aida's appelmiddag van 13:30 - 15:30 uur. De entree is dan 2,-. Vision is ook open op woensdag- en vrijdag middag van 15:30 - 17:30 uur, op dinsdag- en donderdagavond van 19:00 - 23:00 uur en op vrijdagavond van 19:00 - 01:00 uur. Je kunt dan een potje poolen, darten, tafelvoetballen, muziek luisteren, internetten, relaxen, kletsen enz. enz. De entree is dan gratis. Voor meer info bel 513 326 lof check de websi te www.jcvision.nl AANMELDING Mocht u besluiten om uw kind op onze school aan te melden dan kan dat door tijdens de infor- matie-avond of de open dag een inschrijffor mulier mee te nemen. Verder kunt op elke werkdag uw kind op school komen aanmel den. Wenst u een persoonlijk gesprek bij de aan melding dan kunt u het beste een afspraak maken met de directie. Wilt u een dagdeel mee draaien, dan is een afspraak ook wenselijk. U bent dus van harte welkom aan de Bosstraat 1, waar u een openbare basisschool vindt die uw kind centraal stelt. de muzikale sprookje van Prokofjef: Peter en de Wolf uitgelegd en toegelicht. Het is dit sprookje wat deze zondag speciaal voor de kin deren zal worden uitgevoerd door het Opstap- en Opleidingsorkest. Ieder in dit sprookje voor komend dier en ook de hoofdpersoon Peter, wordt in de muziek vertegenwoordigd door een muziekinstrument. Een bekend Moerges- telnaar zal het gesproken woord voor zijn reke ning nemen. Een aanrader, dit muzikale sprook je. Na het concert kunnen belangstellende kinde ren, maar ook volwassenen die willen leren een muziekinstrument te bespelen, of gevorderden die de muzikale draad (weer) op willen pakken, terecht bij leden van de harmonie voor nade re informatie hierover. Aan dit concert werkt de Slagwerkgroep en het Harmonieorkest natuurlijk ook mee met ieder een volwaardig programma. Het belooft een prachtige muzikale middag te worden in Den Boogaard. Op zaterdag 19 maart van 10:30 uur tot 13:00 uur houdt Scouting St. Jan open dag. Iedereen is welkom om eens vrijblijvend te komen kijken naar wat Scouting nu eigenlijk is en wat we zoal doen tijdens de opkomsten. U bent op deze dag van harte welkom als u overweegt om: de stap naar een verzorgingshuis te zetten om er te gaan wonen thuiszorg in te schakelen om het zelfstandig wonen thuis mogelijk te laten blijven; er is een breed scala aan producten die hierbij nuttig voor u kunnen zijn als medewerker in een van beide zorgcentra aan de slag te gaan. Met name voor oproep- Daar kunnen zij geïnformeerd worden over het verblijf of het werken in een verzorgings huis of in de thuiszorg. De jaarlijks terugkerende landelijke ’’open dag van de zorg” is ook nu aan leiding om u uit te nodigen. In Stanislaus zul len medewerkers van zowel de Reuselhof, de thuiszorg als Stanislaus aanwezig zijn om u te ontvangen, uw vragen te beantwoorden of u het huis te laten zien. Als u belangstelling heeft om ook in de Reuselhof een kijkje te nemen, dan kan dat ook. Daarvoor kunt u zich aanmelden tijdens deze open dag in Stanislaus. om vragen te beantwoorden en om één en ander toe te lichten. Ook zijn wij nog steeds op zoek naar leiding. Ben je 16 jaar of ouder en vind je het leuk om 2 uurtjes per week met kinderen bezig te zijn? Kom dan eens informeren naar de moge lijkheden om bij één van onze groepen leiding te worden! u een informatie-avond én een open dag. U kunt van beide of van één van de twee moge lijkheden gebruik maken. Ze hebben echter ieder een verschillend karakter en sluiten op elkaar aan. De informatie-avond is bedoeld om in alle rust kennis te maken met het gebouw, de mensen en de manier van werken. Een aan tal teamleden en ouders en de medezeggen schapsraad zijn aanwezig om u te woord te staan en u rond te leiden. De volgende dag staan de deuren van de school voor u open. Ook dan zijn er ouders aanwezig die u opvangen, een kopje koffie aanbieden en eventueel uw kinderen opvangen. Enkele leer krachten en de directeur zijn beschikbaar voor een rondleiding door de groepen en een per soonlijk gesprek. De informatie-avond wordt gehouden op maandag 14 maart 2005 op school aan de Bosstraat 1 van 20.00 uur tot 21.30 uur. De open dag wordt gehouden op dinsdag 15 maart 2005. Om de school in bedrijf te zien kunt u binnenwandelen tussen 8.30 en 11.30 uur en tussen 12.30 en 14.30 uur. Daarna kunt u terecht tot 17.30 uur voor een rondleiding, aanmelding of persoonlijk gesprek. Het vooroordeel dat Scouting alleen maar de bossen intrekken en wat knoopjes leggen is, is al lang achterhaald. Scouting biedt veel meer dan dat en is actief bezig op gebieden als samen werking, individuele ontwikkeling en waar den en normen. Op deze dag is er ook de mogelijkheid om eens mee te draaien met de Bevers (5-7 jr.), de Esta’s (7-10 jr.), de Scouts (10-14 jr.) of de Explorers (vanaf 14 jr.) De Scouts hebben op dit moment een wachtlijst, bij de andere groepen kan uw kind direct terecht. De leiding zal klaarstaan Over het fenomeen heiligen geeft de Brabants Dagbladjournalist en schrijver Paul Spapens uit Moergestel op woensdagavond 16 maart vanaf 19.30 uur een interessante lezing in de bibliotheek van Moergestel. Als schrijver van boeken heeft Spapens zich gespecialiseerd in Brabantse en volksculturele onderwerpen. Van zijn hand verschenen boeken over onder ande re de geschiedenis van het smokkelen, illegaal jeneverstoken, Driekoningenzingen, carnaval, de volkskeuken, volksdevotie en de kermis. De lezing over heiligen op 16 maart in Moergestel is gebaseerd op het succesvolle boek 365 Heiligendagen dat Spapens samen schreef met Kees van Kemenade. De collecte van Amnesty International, die van 20 februari t/m 26 februari 2005 in Moergestel werd gehouden, heeft een mooi resultaat van 551,60 opgebracht. Het was de derde keer dat mensenrechtenor ganisatie Amnesty International een landelij ke collectie hield. De collecte is voor Amnesty van groot belang. De mensenrechtenorganisa tie is volstrekt onafhankelijk en voor haar werk grotendeels afhankelijk van giften van parti culieren. Amnesty dankt iedereen van harte voor de gel delijke bijdrage. Ook bedankt Amnesty Anne- marie, Bas, Carla, Els, Jessica, Marian, Mirjam en Toke die in weer en wind hebben gecollec teerd voor hun enthousiaste inzet. Bestuur, ouders, kinderen en team van openbare basisschool ”De Bienekebolders” krachten en vakantiekrachten in de verzor ging zijn er op dit moment vacatures. als medewerker in de thuiszorg te werken: in Stanislaus is een zorgmanager van Thebe aanwezig die de mogelijkheden tot werken in de thuiszorg met u kan bespreken. Als vrijwilliger in een van beide zorgcentra aan de slag te gaan. Er zijn verschillende mogelijkheden om als vrijwilliger te werken en we hebben altijd taken die door een vrij williger uitgevoerd kunnen worden. We infor meren u daar graag over. Tot slot is iedereen welkom die graag eens een verzorgingshuis van binnen bekijkt. Het is dit jaar wel wat lastiger om Stanislaus te bereiken. Er wordt aan de riolering gewerkt, zodat de normale toegangsweg niet open is voor auto’s. U kunt wel te voet of met de fiets het terrein op vanuit de Kloosterlaan. Met de auto kunt u ons bereiken door de omleidingen te volgen die u via de Industrieweg naar Stanislaus leiden. We zien u graag op 19 maart, de koffie staat klaar! INFORMATIE AVOND EN OPEN DAG Kiezen kunt u het beste als u zich laat infor meren door gesprekken aan te gaan met ande re ouders en zeker ook door de aanwezige scho len te bezoeken. Daarom organiseren wij voor DE GÈSSELSE’ WOENSDAG 9 MAART 2005 vervolg voorpagina Vierendertig scholen uit de regio Tilburg namen deel aan deze quiz. Van elke school waren twee kinderen uit groep 8 afgevaardigd als deelnemers. Simoon Hermus en Guus Wingelaar verte genwoordigden De Bienekebolders en reisden die woensdagmiddag af met een flinke groep sup porters. Ouders, kinderen, leerkrachten en de directeur van school moedigden hen aan. Na een uiterst spannende finale kwamen Simoon en Guus als winnaar uit de bus. Ze wonnen twee bekers (één voor school en één wisselbeker) en een bedrag van 500,00 voor hun groep. En natuurlijk mochten ze met Chazia Mourali op de foto. (zie www.denieuwsteschool.nl) Op donderdagochtend werden ze op school nog eens in het zonnetje gezet en gefeliciteerd door alle kinderen en leerkrachten van school. Een geweldige prestatie! Van 11.00 tot 16.00 uur staat bij zorgcentrum Stanislaus de deur open voor men sen die graag eens een kijkje komen nemen in een zorgcentrum. Naast deze algemene kenmerken van openba re scholen, vult elke school haar onderwijs op een eigen manier in. Veel scholen hebben moderne inzichten in hun onderwijssysteem opgenomen. Zo heeft ”De Bienekebolders” gekozen voor een specifieke manier van opvoe ding en onderwijs door het toepassen van prin cipes van het ’’ErvaringsGericht Onderwijs” (EGO). Heiligen: vrouwen en mannen die in de boven ste hemel van gouden bordjes eten. De katho lieke kerk telt er ongeveer 25.000. En wie zou denken dat heiligen na het Tweede Vaticaans Concilie hun rol en betekenis hebben verloren, zou eens naar het weerpraatje van Johan Verschuuren op Omroep Brabant moeten lui steren. Als het bij voorbeeld regent op 20 juli, de feestdag van Margaretha van Antiochië, geeft hij haar de schuld: ’Sinte Margriet is een pisgriet.’ Heiligen zijn zo oud als het christen dom en nog lang niet uitgestorven. Paus Johannes Paulus II heeft al vele honderden zalig- en heiligverklaringen op zijn naam gebracht.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3