Reuma begint eerder dan kaalheid. Mottoverkiezing voor het carnaval 2006 Steun reuma- research, in je eigen belang. Giro 324. het is goed om hier even bij stil te staan. Een volle theaterzaal in ontmoetingscentrum Hercules! Dat is wat Toneelvereniging Ons Vermaak uit Haghorst graag zou zien Monuta S? Werven van jonge vrijwilliger speerpunt voor Oisterwijks steunpunt voor vrijwilligerswerk voor de Reumafonds 0 mooiste momenten vindt u bij ons de mooiste kaartjes... PAGINA 6 Buro '76 KOMT DUS ALLEN! Boven de 35 begint reuma vaak al. Boven de 60 heeft bijna iedereen er mee te maken. 1 We kennen elkaar Wat is mooier dan dat uw motto volgend jaar overal voorkomt in liedjes, in de optocht en in de krant? Dus doe mee. Een paar voorschotjes om u op weg te helpen: Pierewaai mar dorstig dur; Nie vur 1 gat te vange; Zo ge ’t wilt, zo kredde ’t; ’t Gao van eigus. In het weekend van 12 en 13 maart spe len zij het blijspel: Wat doen we met Jenny? (What are we going to do with Jenny? D.R. Wilde) Een weduwvrouw van bijna 70 jaar zoekt nieu we invulling voor haar leven. Zelf is ze ervan overtuigd dat ze op een goede manier bezig is. Totaal anders als toen haar man nog leefde, maar als je toch wat wil veranderen kun je het net zo goed helemaal anders doen, toch? Haar twee dochters denken daar echter anders over. Gaat het hun lukken hun moeder weer in het meteen aan wat het voor zichzelf kan opleve ren maar het kan veel voordelen bieden. Bijvoorbeeld werkervaring opdoen of je oriën teren op een bepaald beroep. Maar ook nieuwe mensen leren kennen, andere jongeren ont moeten, of zelf in je eigen buurt invloed uit oefenen op de activiteiten die voor jongeren wor den georganiseerd. Met de campagne ’ja ik wil...’ hoopt het steunpunt jongeren bewust te maken van de mogelijkheden. Daarnaast wordt er in het voorjaar ook een aanbod aan de scho len gedaan’. Het carnaval is nog maar nauwelijks achter de rug of de drie Moergestelse carnavalsvereni gingen zijn alweer aan de slag voor het carna val van 2006. De voorbereiding begint tradi tioneel met het kiezen van het nieuwe motto. Een belangrijk gegeven, omdat vele carnavals vierders, met name de sauwelaars, de deelne mers aan het Pieregeblèr en de deelnemers aan de optocht, zich laten inspireren door de bete kenis van en de associaties die gemaakt kun nen worden op het motto. Vórige week startte de campagne ’Ja ik wil een campagne gericht op de wer ving van jongere vrijwilligers. De campagne is opgezet door Contour, de organi satie voor vrijwilligerswerk in Tilburg, en wordt in samenwerking met o.a. het steun punt voor vrijwilligerswerk in Oisterwijk uitgevoerd. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 2 MAART 2005 Zaterdag 12 maart is het voor elke Pier en Pierin, dus voor elke Moergestelse car navalsvierder halfvastenbal vanaf 21.00 uur in café restaurant De Brouwer. Tegelijkertijd wordt het motto voor het carnaval in 2006 gekozen door een des kundige jury, waarin Stadsprins Peer d’n Urste, Prins Cornelis en Prins Hendrik hun beste beentje zullen voorzetten. Veel staat op het spel, want in 2006 vieren C.V De Pierewaaiers hun 44-jarig bestaan. ORGANISATIES Organisaties willen graag met jongeren werken. Soms realiseren zij zich echter niet dat het wer ken met jongeren andere voorwaarden vereist dan het werken met andere doelgroepen. Flexibiliteit is bij voorbeeld voor veel jongeren belangrijk, en afwisseling. Ook het imago van de organisatie is belangrijk, heeft een organi satie een oubollig imago, dan zullen jongeren zich daar minder snel tot aangetrokken voelen. Dit vereist een cultuurverandering voor orga nisaties. Het steunpunt voor vrijwilligerswerk helpt daarbij. In het voorjaar zal er een cursus georganiseerd worden over het vinden en bin den van vrijwilligers, waarbij de werving van jongeren een belangrijke invalshoek zal zijn. Voor meer informatie over de campagne, de cursus over het vinden en binden van vrijwil ligers, aanmelden als vrijwilliger of het door geven van een vacature kunt u terecht bij het steunpunt voor vrijwilligerswerk, Kerkplein 28, Oisterwijk. Tel: (013) 5284080 steun- puntvrijwilligerswerk@regio.twern.nl Door de verspreiding van ludieke kaarten en posters op alle plekken in Tilburg en Oisterwijk waar jongeren regelmatig komen, hopen de organisatoren bij deze doelgroep aandacht te vragen voor vrijwilligerswerk, en hen aan te zet ten om een kijkje te nemen op de website www.vrijwilligersgevraagd.nlOp deze websi te kunnen zij informatie vinden over vrijwilli gerswerk en een test doen om uit te zoeken welk vrijwilligerswerk bij hen past. Via Contour in Tilburg of het steunpunt voor vrijwilligers werk in Oisterwijk kunnen jongeren op zoek naar de klus die bij hen past. Er zijn namelijk genoeg organisaties die zitten te springen om extra handen, bij voorbeeld organisaties voor ontwikkelingswerk, sport of natuur en milieu. Het steunpunt voor vrijwilligerswerk in Ois terwijk vindt de werving van jongere vrijwil ligers erg belangrijk, ’regelmatig krijgen wij signalen van organisaties dat zij op zoek zijn naar vrijwilligers en moeite hebben die te vinden. Vaak geven ze daarbij aan dat met name jongeren moeilijk bij de organisatie te betrekken zijn’, aldus de coördinator van het steunpunt, Renate Richters. Reden genoeg dus om in 2005 extra aandacht aan de jonge ren te besteden. www.reumafonds.nl meer motto’s er binnen komen, hoe groter de kans is dat er een hele originele binnenkomt. Het zou leuk zijn als er motto’s verzonnen wor den waarin de namen van de drie carnavalver enigingen voorkomen. Ook motto’s met een knipoog naar het 44-jarig bestaan van C.V. De Pierewaaiers gooien mogelijk hoge ogen. Het is geen gemakkelijke opgave een origineel motto te bedenken, maar het is het leukste om mot to’s te verzinnen met een groepje samen rond de tafel of aan de bar onder het genot van een drankje en een hapje. Ga er eens voor zitten en lever uw suggesties in op een viltje, een brief je, of anderszins, liefst met uw naam, adres en telefoonnummer. Geef dit af bij café restaurant De Brouwer of bij een van de leden van De Pierewaaiers. Dan komt het altijd terecht. U kunt uw inzendingen ook mailen naar Ghislaine Bertens, secretaris van De Pierewaaiers email adres g.bertens@home.nl De verkiezing van het motto vindt jaarlijks plaats vlak na carnaval in een van de residen ties van de Moergestelse carnavalsverenigingen. Dit jaar is dat in café restaurant De Brouwer, omdat onze carnavalsvereniging De Piere waaiers de organisatie van de mottoverkiezing in handen heeft. Deze avond vindt plaats op zaterdag 12 maart a.s. U bent allemaal vanaf 21.00 uur-van harte welkom in De Brouwer. Een vakkundige, onafhankelijke jury zal alle inzen dingen zeer zorgvuldig bekijken en verder zul len De Pierewaaiers er voor zorgen dat het een gezellige avond wordt. VERZIN HET CARNAVALSMOTTO VOOR 2005 Deze oproep stellen we aan elke Moergestelnaar of mensen die iets met Moergestel hebben. Hoe gareel te krijgen. Er wordt zelfs hulp van bui tenaf ingeroepen, maar of dat brengt wat ze verwachten? Is uw nieuwsgierigheid gewekt, kom dan op zaterdag 12 of zondag 13 maart a.s. naar ontmoetingscentrum Hercules in Diessen. Aanvang voorstelling 20.30 uur. Kaarten kunt u telefonisch reserveren bij Marleen van Doormaal telnr.: 5042970. Voor de entreeprijs van 5.00 hoeft u het niet te laten. U kunt genieten van een onbezorgd avondje toneel en het geeft de 7 spelers veel voldoening als de zaal weer eens ouderwets vol publiek zit. JONGEREN MOTIVEREN Over het algemeen hebben jongeren het erg druk. School, bijbaantjes, sporten, uitgaan, vrienden ontmoeten, ze hebben tijd tekort. Waarom zouden ze dan in hun vrije tijd voor niks gaan werken? Renate Richters: ’vrijwilli gerswerk doe je voor een ander, maar ook voor jezelf. Niet iedereen denkt bij vrijwilligerswerk Oisterwijkseweg 43, Tel. 513 2268 Bij ieder overlijden staat de wereld een beetje stil.Tenminste, als er niet nog van alles geregeld moet worden. Monuta neemt uw zorgen uit handen met een totaalpakket van uitvaartzorg en -verzekeringen. Helemaal afgestemd op uw persoonlijke wensen, door een uitvaartspecialist die u kent. Al is het maar van gezicht. Uitvaartzorg en -verzekeringen Tilburg, Monuta, Lochtstraat 12,Tel: (013) 542 28 93 Tilburg, Monuta Denissen, Generaal Winkelmanstraat 161,Tel: (013) 542 55 25 Tilburg, Monuta Benelux, Karei Boddenweg 7,Tel: (013) 463 22 30 Tilburg, Monuta Infowinkel, Lochtstraat 12,Tel: (013) 542 28 93 Meer informatie? Bel gratis 0800-0033 of kijk op www.monuta.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 6