Thuis genieten van al het goede van de echte specialist. Malibu Sonnema s tl I Glen Talloch Rare en Old Scotch Whisky. In Nederland het meest gedronken! Nieuwe expositie in galerie de verdieping Eelaart Boomsma[^ Slijterij ’In den Korenmaaier’ GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Hooghoudt Fruit €9,15 De Volkstunders In Memoriam Jacques sonnet Stroucken Paul Spapens over zaligen en heiligen Moergestelse schrijver geeft lezing in bibliotheek Moergestel Alternatieve investeringen Rabobank 1 De beste keuze voor uw beleggingen: Rabobank Beleggingsadvies Als homage aan Jacques, hier één van z’n gedichten. I GW» TALUVH j llRs - ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 2 MAART 2005 PAGINA 5 M.O. Jodocus Fles 70 cl. Liter Liter Liter Wilt u meer weten of een afspraak maken, bel (013) 523 23 80 Let op: rendementen uit het verleden bieden u geen garantie voor de toekomst. Op dit moment is het mogelijk hierin te participeren via uw Rabobank middels een zogenaamde Multi Market- obligatie. Deze obligatie is een innovatief beleggingsproduct dat een minimum aflossingsbedrag van 100% van de nominale waarde op einddatum combineert met de waardeontwikkeling van een zeer uiteenlopende onderliggende referentieportefeuille van financiële instrumenten, zoals aandelenindices, obligaties, valuta's, rente-instrumenten en grondstoffen zoals basis- en edelmetalen. De methodologie is erop gericht om te profiteren van markttrends, ongeacht de richting. Dit betekent dat kan worden geprofiteerd van zowel stijgende als dalende markten. Het historisch gesimuleerde rendement bedraagt gemiddeld circa 15,0%. Meer informatie omtrent risicofactoren en voorwaarden vindt u in de brochure verkrijgbaar bij uw adviseur van de Rabobank. Kosteloos inschrijven is mogelijk tot 8 maart 2005. Boomsma doet het op zijn eigen wijze. Graanjenever De volkstunders hebben ut druk meej de pluk van peule en erte en bone. Vut hullie bestaot er gin groter geluk as mekaor dur predukte te tone. Noud heej unne snèèjboon van 60 lank en Harrie van één staak drie kilo! Mar Toon hinnen bloemkool, zo groot en zo blank as de borst van de Venus van Milo. Zo hén zammaol iets wè un aander nie heej; óf groter, óf dikker, óf beter. Mar ik hènnun molshoop meej un dursneej van ruim aanderhalve meter! 4D Malibu, DE cocos likeur. Meest geschonken, meest gedronken. De toevoeging van 'alternative investments' zoals private equity, hedgefunds en structured finance aan een beleggingsportefeuille kan het risico- rendementsprofiel aanzienlijk verbeteren. Normaal gesproken kunnen rendementsverbeteringen alleen gerealiseerd worden door het belang in aandelen drastisch te verhogen, wat echter leidt tot een aanzienlijk hoger risico. Echter alternative investments kunnen het verwacht rendement van uw portefeuille verhogen zonder het risico te laten toenemen, of hetzelfde rendement realiseren bij een significant lager risico. cocSB? fk O H Op zondag 6 maart zal Galerie De Verdieping wederom het trefjpunt zijn voor vele kunst liefhebbers bij de opening van een expositie door drie, inmiddels jarenlang bevriende Moergestelnaren, die daar de hele maand maart zullen exposeren. Het betreft de vol gende kunstenaars: Louis van den Meijdenberg; fotograaf uit Moergestel. Het werk dat Louis zal exposeren is als volgt te omschrijven: ”het fotografisch zichtbaar maken van je gedachte is voor Louis een therapie om de dagelijkse realiteit te ont vluchten. Het instappen in een andere wereld waar alles mooi en harmonisch is, zonder het doel van alledag daarbij uit het oog te verliezen”. Afgelopen weekend kwam het bericht van het overlijden van Jacques Stroucken. In de nacht van vrijdag op zater dag overleed hij aan de gevolgen van een hart infarct. Jacques was in meerdere opzichten een mar kantepersoonlijkheid. Niet in de laatste plaats door zijn kleine gestalte was hij altijd wel op een of andere manier opvallend aanwezig. Van Jacques mocht 'Moergestel-Nieuws’ z’n pennenvruchten met regelmaat publiceren. Zijn gedichten immer onder de naam Jodocus. ’Zondagsgedichten ’heetten ze officieel; gedich ten die uitblonken door eenvoudige woorden, zorgvuldig gekozen en altijd een dikke glimlach naar het dialect. In september 1978 zag de eer ste in onze krant het levenslicht. Tot tien jaar daarna mochten we ze publiceren. Door een ongelukkig misverstand wilde hij niet meer. Toch waren zijn gedichten niet het enige waar door hij zich in Moergestel maar al te graag manifesteerde. Hij werkte ook mee aan ande re publicaties, zoals het jubileumboek van de 75-jarige harmonie; hij schreef over plaatse lijke gebeurtenissen in het Nieuwsblad, hij was jarenlang voorzitter van Hengelsportvereniging De Rietvoorn en een fanatiek lid en aanhanger van de Sociale Partij Moergestel. Als zodanig ook nog enkele jaren als gemeenteraadslid van Moergestel. Daarnaast waagde hij zich enke le jaren als sauwelaar in de ton. Eén keer zelfs mocht hij het genoegen smaken de titel van Oppersauwelaar te behalen. Door privé-omstandigheden gedwongen nam Jacques in 1996 afscheid van zijn geliefde Moergestel. Vaak is hij er daarna niet meer teruggeweest. Op 75-jarige leeftijd is hij nu overleden. Donderdag 3 maart wordt hij na een af scheids- viering om 10.30 uur in de Levenskerk begra ven op de begraafplaats van Sint Petrus Banden te Oisterwijk. Moge hij rusten in vrede. Van deze expositie mag worden verwacht dat de unieke combinatie van schilderijen en foto’s een bijzonder interessante expositie zal ople veren. Te meer interessant, omdat we met name van de beide fotografen meestal hun profes sionele producten zien, en zelden hun vrije werk. Met betrekking tot de duur en de opening stijden van deze expositie: Opening expositie op zondag 6 maart 13.00 uur (geopend tot 17.00 uur) Daarna t/m zondag 27 maart te bezoeken op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur, en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur in Galerie De Verdieping, Industrieweg 16. Berenburg op zijn Friesch. jfe Heiligen: vrouwen en mannen die in de boven ste hemel van gouden bordjes eten. De katho lieke kerk telt er ongeveer 25.000. En wie zou denken dat heiligen na het Tweede Vaticaans Concilie hun rol en betekenis hebben verloren, zou eens naar het weerpraatje van Johan Verschuuren op Omroep Brabant moeten luis teren. Als het bij voorbeeld regent op 20 juli, de feestdag van Margaretha van Antiochië, geeft hij haar de schuld: ’Sinte Margriet is een pisgriet.’ Heiligen zijn zo oud als het christen dom en nog lang niet uitgestorven. Paus Johan nes Paulus II heeft al vele honderden zalig- en heiligverklaringen op zijn naam gebracht. Over het fenomeen heiligen geeft de Brabants Dagblad-journalist en schrijver Paul Spapens uit Moergestel op woensdagavond 16 maart vanaf 19.30 uur een interessante lezing in de bibliotheek van Moergestel. Als schrijver van boeken heeft Spapens zich gespecialiseerd in Brabantse en volksculturele onderwerpen. Van zijn hand verschenen boeken over onder ande re de geschiedenis van het smokkelen, illegaal jeneverstoken, Driekoningenzingen, carnaval, de volkskeuken, volksdevotie en de kermis. De lezing over heiligen op 16 maart in Moergestel is gebaseerd op het succesvolle boek 365 Heiligendagen dat Spapens samen schreef met Kees van Kemenade. Chris van den Bijgaart; fotograaf uit Moergestel. Het te exposeren werk van Chris kenmerkt zich als volgt: ’’Vrije fotografie waarbij het onderwerp ondergeschikt is aan uitsnede en compositie van het beeld. Chris streeft er voor al naar, om op deze wijze een treffend beeld neer te zetten”. Hans van Brunschot; beeldhouwer/schilder uit Moergestel. De sfeer van de schilderijen die Hans zal exposeren, kunnen het beste worden om schreven als: ”De basis is het schilderen van uit emotie. Soms uitbundig kleurig, dan weer in getogen en somber. Steeds staan de gebruikte technieken in dienst van gevoelens, zijn vorm en materiaal ondergeschikt aan rust of onrust”. PI Kwaliteit uut Grunningen. Appel, Bessen, en citroenbrandewijn. Jonge Jenever van een drie sterren kwaliteit. Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel Tel. (013)513 1350 VERHUUR TAPINSTALLATIES Vlier- bes- sen liter

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5