Plan Den Boogaard aangepast De derde inspraakavond bij Cafe Restaurant de Brouwer, door het Gemeentebestuur georganiseerd inzake de Nieuwe Den Boogaard, was met een honderdtal toe hoorders enorm goed bezet. Wethouder Lambert van den Bosch, Projectleider Victor Theeuwes en Architect Marinus Wolfs hadden de toehoorders nogal wat nieuws te melden. Men gaat geen 6 maar 3 meter de grond in. De eerder geplande par keerkelder gaat daarom niet door. Het aantal te bouwen woningen is teruggebracht van 23 naar 19 en voor de KBO zal er voor hun activiteiten naar meer ruimte op de begane grond gezocht worden. Dit was door voorzitter Noud Smits geëist. Gemeenteraad komt naar Moergestel I - Heerlijk avondje uit met ’De Tweede Jeugd Aphrodite Dokter E.J.Th.M. van Delft APOTHEEK MOERGESTEL opent 1 maart 2005 haar deuren. Moergestel-Nieuws Voor de allerliefste geboortekaartjes... SCföPENg'7 BRILLEN LENZEN (013) 513 1504 De Tweede Jeugd. want: ’Er is meer!’ I WOENSDAG 23 FEBRUARI 2005 - 29e JAARGANG - Nr. 1320 5 Hb mevrouw M.A.F. Hamelijnck, apotheker De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Openingstijden: maandag t/m vrijdag 08.00-17.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u voor spoedeisende recepten terecht bij de Dienstapotheek te Tilburg. De apotheek is gevestigd aan de Kerkstraat 2, 5066 AS Moergestel. Telefoonnummer 513 0757. houdt vanaf 1 maart 2005 spreekuur aan de Kerkstraat 2, 5066 AS te Moergestel. Telefoonnummer 513 1424 (ongewijzigd) Weekblad voor Moergestel Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl avonden in de nieuwbouw te houden werd in eerste instantie afgewezen omdat hiervoor Vision zorgt. Wethouder Jan Oerlemans wees echter niet af dat het het overwegen waard is indien Vision het niet meer aan kan wat ruim te betreft. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 C l l(tU(l((ïtuCï2(H(l(ll(l Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 HISTORISCH PERSPECTIEF Achter het nieuwe pand komen wel 36 par keerplaatsen voor de toekomstige bewoners en dit ter vervanging van de parkeerkelder. De constructie van de parkeerkelder was technisch wel mogelijk maar bleek veel te duur uit te val len door de moerassige ondergrond. Dit brengt wel een gemiddelde van 72 parkeerbewegingen met zich mee maar dat hoeft voor de aanwo- nenden geen probleem te zijn. Hiermee blijkt het project straks voordeliger uit te kunnen vallen. Het gebouw zal qua vooraanzicht pas sen tussen de historische panden aan het St. Jansplein. Intern wordt er niet veel veranderd maar men zal wel rekening houden met de wens van de ouderen dat er in de foyer een 3- tal biljarts kunnen worden geplaatst. De jeu de boules banen die nu voor de Roozendries lig gen kunnen vermoedelijk niet op de parkeer plaats worden aangelegd en op het St. Jansplein verdient dit niet de voorkeur. Gedacht wordt aan banen bij de sportvelden van Roef! maar dan dient er ook voor een onderkomen gezorgd te worden. EXPLOITATIEVORM Gedacht wordt aan een stichting met BV. De gemeente blijft wel eigenaar van het gebouw en men kan dan samenwerken met Tiliander wat hier en daar kostenverlagend kan werken door bijvoorbeeld uitwisseling van personeel, gezamenlijke inkoop en programmering. Ook het management en de administratie kun nen dan gebruik maken van deze voordelen. De gepresenteerde voorlopige tarieven wij ken nagenoeg niet af van wat er momenteel voor zaalhuur en dergelijke betaaltd moest worden. Ook het vrijwilligerswerk van de KBO kan in overleg met het management gehandhaafd blijven wat ook weer kosten besparend werkt. DORPS KARAKTER Gestreefd wordt naar een nagenoeg volledige isolatie met als buitennorm lOdb. Voorlopig is de zaalvloer nog geheel vlak en niet hellend maar de mogelijkheid bestaat dat men een in gedeeltes beweegbaar podium aan gaat leggen. Ook is een verplaatsbaar verhoogd podium nog niet ondenkbaar en dat heeft ook zeker te maken met het kostenplaatje. Wethouder Lambert van den Bosch stelde dat in eerste instantie gebouwd gaat worden om de Moergestelse verenigingen onderdak te bieden en daarbij heeft het podi um geen landelijke functie. Daarvoor is nog steeds Tiliander in beeld. Mocht er ruimte zijn dan kan ook gedacht worden aan commercië le activiteiten en dan vooral om de kosten be heersbaar te houden. Het advies om disco- Donderdag 10 maart a.s. vergadert de gemeenteraad voor het eerst sinds heel lange tijd in Moergestel. Hoofdpunt tijdens die vergadering betreft natuurlijk de mogelijke bouw van een nieuwe Den Boogaard. De raadsvergadering begint om 20.00 uur. Eerder al, om precies te zijn op maandag 7 maart, is ook in Moergestel de informatieve ver gadering voor raads- en commissieleden over het haalbaarheidsonderzoek voor een nieuwe Den Boogaard. Die informatieve vergadering begint om 19.00 uur. Met de komst van de gemeenteraad naar Moergestel (locatie Den Boogaard natuurlijk) gaat de wens in vervulling die vorige week dinsdag werd geuit tijdens de drukbezochte bijeen komst in zaal De Brouwer (zie artikel elders). Al bij al toch een bijzondere gebeurtenis over een al even bijzonder onderwerp. Huidverzorgingsinstituut H EH J Tel. 013-513 1474 H HET VERVOLGTRAJECT Op 1 maart a.s. wordt het bijgestelde plan aan geboden aan het College van Burgemeester en Wethouders, 7 maart zullen de Raad en de Commissies in een besloten vergadering geïn formeerd worden en op 10 maart zal de Raad een besluit moeten nemen of het plan haalbaar is of niet en of de locatie van de huidige bibli otheek ook ingebracht moet worden om de stichtingskosten beheersbaar te houden. Een van de aanwezigen opperde het idee om de Raadsvergadering van 10 maart as. In den Boogaard te houden. Dit is inmiddels door het presidium van de Raad bespoken en dat zal dan ook bij hoge uitzondering gebeuren omdat het een volledige Moergestelse aangelegenheid is. Speelscène uit ’Er is meer’ Vorige week hebt u kunnen lezen dat we in Den Boogaard weer een toneelspel voor u gaan opvoeren, nl. de revue ”Er is meer” van M. Gerbrink en D. J. Eggengoor. We zouden u nog wat meer informatie geven over het wel en wee van de verlief de Trui. We gaven al aan dat de jonker het niet zo zag zitten en daarom nam hij de benen. Trui in tranen, maar wie Trui kent weet meteen dat ze dat niet op zich laat zitten. Er ontstaan allerlei verwikkelingen, detectives worden ingeschakeld, iedereen bemoeit zich ermee, enz, enz. Hoe het afloopt, goed of slecht, we verklappen het u niet. Kom dus maar kijken want daar zult u beslist geen spijt van krijgen. Het wordt vast een avondje heerlijk lachen. Wanneer? Donderdag 24 februari om 14.00 uur voor de ouderen. Entree 3,-. Zaterdag 26 februari om 20.00 uur voor jong en oud. Maandag 28 februari om 20.00 uur voor jong en oud. Entreeprijzen: Kinderen €3,-; Volwassenen 5,-. I Kom donderdag ote[dag0f maandag S^nieten van Donderdag 24, zaterdag 26 en maandag 28 februari ““7EEl!H/fEf EO de esselse I MEDEDELING MEDEDELING 1 RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Schoolstraat 5 MOERGESTEL Vanaf woensdag 2 maart heten wij weer: f1 AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER M

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1