Alles over de optocht Briljanten bruidspaar Jan en Anneke van Beers Aphrodite ”De Zonnebloem” houdt wervingsactie in Moergestel ”De Zonnebloem”, de vrijwilligers-ver- eniging die zich inzet voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulpbehoevende ouderen, ongeacht hun levens- of geloofsovertuiging, gaat in de week van 14 t/m 17 februari telefonisch leden werven in Moergestel. Alle inwo ners krijgen vlak voor de actieweek een brief in de bus met een korte uitleg over de aktie en de vraag of men financieel ondersteunend lid wil worden, met ande re woorden, of men met een jaarlijkse bijdrage van 12,- euro (meer mag ook) het werk van de Zonnebloem wil onder steunen. Gèssels carnaval gekleurd gestart ALOE VERA Zie pagina 3/5 Natuurlijk deze week de foto’s u,t de optocht! M.O. lees verder op pagina 3 Feest op vrijdag 18 februari Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Verleden week al gedachten Jan (90) en Anneke (87) van Beers-Ossenblok het bij zondere feit dat ze 65 jaar geleden elkaar het ja-woord gaven. Volgende week vrij dag wordt het feest op bescheiden wijze gevierd in ’t Draaiboompje. Meer informatie kunt u krijgen bij enkele bestuursleden van de afd.Moergestel: Mevr. M. Selten - voorzitter Mevr. P Verheyen - secretaresse. Mevr. J. van Beers - bezoekwerk Het contactadres is: Krijtestraat 5 - 5066 BG - Moergestel. Email: pverheyen@wanadoo.nl .513 0053 .513 2351 .513 2368 WOENSDAG 9 FEBRUARI 2005 - 29e JAARGANG - Nr. 1318 èsseIse I Dat begrijpt ook onze nieuwe pastor. De kerk zit zaterdagmiddag vol met gekleurde mensen. De drie carnavalsverengingen De Pierewaaiers, De Dorstvlegeïs en De Durdraaiers zitten gebroederlijk in vol ornaat voor in de kerk. Stadsprins Peer d’n Urste zit samen met Prins Cornelis en Prins Hendrik op het altaar. De pastor start met een sauwel. De kerk twijfelt bij de eerste grap nog of er wel gelachen kan worden in de kerk. Maar de pastor gaat door met de volgen de grap. Het ijs is gebroken. Het kerkvolk is aan genaam verrast. De mis is een ontspannen en tegelijk serieuze opening van het carnaval. De drie prinsen assisteren de pastor tijdens de mis. Hofkapel d’Ambiejans en het kerkkoor werken nauw samen en de mensen in de kerk gaan op verzoek van de pastor zo’n twintig keer staan. Huidverzorgingsinstituut JAN(TJE) VAN BEERS Zo noemt iedereen hem vanwege z’n kleine gestalte, zag het levenslicht op 31 december 1914 in Moergestel. Na de lagere school gaat hij achtereenvolgens als klompenmaker en opper man aan de slag, maar zijn hart ligt bij het chauffeuren. Via de vrachtwagen van het Rode Kruis komt hij terecht bij busonderneming Vitesse. 33 Jaar lang blijft hij dat doen, tot aan zijn pensionering in 1979. Bijzonder is ook nog te vermelden dat Jan’s dochter Joke hem de laatste twee jaar op zijn ritten vergezelde als con ductrice. Jan en Anneke: van harte gefeliciteerd en nog vele jaren samen! In onze vergrijzende samenleving wordt steeds meer een beroep gedaan op de Zonnebloem. Zieken, gehandicapten en hulpbehoevende ouderen die dreigen te vereenzamen willen thuis bezocht worden en/of deelnemen aan Zonnebloem-activiteiten (b.v. een dagje uit, een dagboottocht, een ontspanningsmiddag, winkelen, een week op vakantie, e.d.). Om dit belangrijke werk van de Zonnebloem en de vereniging nu en in de toekomst lande lijk, regionaal en plaatselijk in Moergestel in stand te kunnen houden, heeft de Zonnebloem financieel ondersteunende leden nodig....maar óók vrijwilligers (jongeren zijn ook welkom). Doe mee en sluit u aan bij ’De Zonnebloem’. als ondersteunend lid en/of als vrijwilliger.en laat uw hart spreken. Vrijdag 18 februari wordt het feest, zoals gezegd ’bescheiden’ gevierd. Er is die dag een receptie van 18.30 tot 20.30 uur in Partyboerderij ’t Draaiboompje. Ervoor en erna wordt het feest in familiekring herdacht, samen met de kin deren, kleinkinderen en (inmiddels ook al) kleinkinderen. De oud-buschauffeur en z’n vrouw leerden elkaar kennen op 17 mei 1936 bij de Heilige Eik in Oirschot. Daar bloeiden in de tijd dat ze elkaar leerden kennen heel veel liefdes op Logisch, want zowat alle meisjes uit de omge ving kwamen in mei naar de Oirschotse kapel. Om te bidden, maar natuurlijk ook om naar de jongens te kijken. Gekscherend werd het dan ook wel ’de meidenmèrt’ genoemd. Ook na vijfenzestig jaar gaan Jan en Anneke nog trouw en met grote regelmaat naar de kapel. Dat slaan ze niet over. Zonder dralen wordt dan de auto gepakt en chauffeurt Jan nog als in z’n beste tijden naar Oirschot. Eveneens bijzonder mag worden genoemd dat ze nog steeds samen op de plek wonen waar ze vijfenzestig jaar zijn begonnen met het stich ten van hun gezin. Aan de Oirschotseweg nr. 33 zijn hun negen kinderen geboren: 6 jon gens en drie meisjes. ANNEKE OSSENBLOK Zag het levenslicht op 4 juli 1917 in Bergen op Zoom. Na diverse omzwervingen met het gezin (vader was rangeerder bij het spoor) komt de familie Ossenblok in Boxtel terecht. Werken gaat ze achtereeenvolgens bij De Gruyter in Den Bosch en later bij een wasserij in Boxtel. In de actieweek wordt telefonisch om een reac tie gevraagd. Vanzelfsprekend zullen mensen die al lid zijn niet worden benaderd. Naast nieuwe leden probeert de Zonnebloem ook vrijwilligers te werven die kunnen kiezen uit verschillende soorten vrijwilligerswerk (het bezoekwerk, activiteiten, bestuurswerk, vakan tiewerk, of hand- en spandiensten). De officiële opening is pas zaterdag. Maar op vrijdag zijn er zo’n 750 kinderen al in Den Boogaard met de drie Moergestelse prinsen aan het hossen. En ’s avonds blazen een kleine dertig kapellen De Klaore, De Brouwer en ’t Centrum bomvol met gekleurde Pieren en Pierinnen. Carnaval is niet meer tegen te houden. Bh AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Natuurgeneeskundig werker Corrie Laurenssen - Antonissen De Looyakker 37, Moergestel, tel. 013-513 3253 Als je lichaam je lief is Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 5 - 1 ,.,i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1