I h 10e Pieregeblèr kleurig opgerold door De Kammeraoj XJan Micpiels Veul plezier! www.woninginrichting-janmichiels.nl Onze winkels zijn zaterdag 4, maandag 7 en dinsdag 8 februari GESLOTEN! De complete woninginrichter DRUNEN HAAREN MOERGESTEL altijd voo ru-tfnte pooie winW's ij qsS? DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 2 FEBRUARI 2005 de vraag of De Brouwer jr met het van hen beproefde concept moet komen of misschien eens met iets heel vernieuwends voor de dag moet komen. Dat deden bijv, hun concullega’s De Poekeltjes dit jaar al. We zullen zien. Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel. (0416)37 84 69 Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel. (0411)62 12 17 Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 PAGINA 3 De Kammeraoj mogen na de uitslag nog twee keer. De bekers pronken in hun decor, de groep is door het dolle heen en de andere deelne mers, de commissie, Sjef, Anton, Ron, Peter en Jan, genieten van hun bloemen en hun wel verdiende onderscheiding. Het publiek verlaat voldaan en ook met weemoed Den Boogaard, wetende dat het Pieregeblèr waarschijnlijk nooit meer in deze prachtige zaal zal plaats vinden. Hoe ziet het er straks allemaal uit als CV De Pierewaaiers in 2006 haar 44 jaar bestaan viert en er voor de 1 le keer het Pieregeblèr op het programma staat? We zullen zien, eerst nog een afzakkertje, de win naars en dus alle groepen even feliciteren en over een week carnavallen. Benieuwd hoe gekleurd er al die Pieren en Pierinnen er op zullen staan. Wil je alles lezen over het Pieregebler, bezoek dan www.cvdepierewaaiers.nl Uitslag Liedjesprijs: 1. De Kammeraoj; 2. De Brouwer jr.; 3. De Poekeltjes; 4. Baja Baja; 5. De Durdraaiers; 6. Will Bax-Habraken; 7. ’t Allegaartje; 8. Kees Kouwenberg; 9. De Timmies; 10. Julia; 11. De Kleurkes; 12. Freem. 1. Uitslag Presentatieprijs: 1. De Kammeraoj; 2. De Brouwer jr.; 3. De Durdraaiers; 4. De Poekeltjes; 5. ’t Allegaartje; 6. Baja Baja; 7. Julia; 8. De Kleurkes; 9. Will Bax-Habraken; 10. Kees Kouwenberg; 11. De Timmies; 12. Freem. Tussen de groepen door wordt het publiek ver rast op film kijken op het grote scherm. De commissie heeft een heel origineel idee uitge werkt. Denis Jansen, verkleed als sponsman netje, en gedoopt met de naam Spons(or) Bob, gaat alle sponsors van het Pieregeblèr langs. Op deze manier krijgt elk bedrijf waar voor haar sponsorgeld. Van Dal, Den Boogaard, Van Balkom Makelaardij, Rabobank, Van Dam Partners, Gebr. Jansen, Frank van Esch, Roozen van Hoppe, Hans Kerkhof, Sportcentrum Stokeind, Frans van Velthoven, Theo Moorman, garage Van Balkom,, Wil Reijrink Diessen, De Schouw, ’t Stokske, Van Velthoven Kruijssen, Thijs van de Wouw, De Brouwer, Van Dijck, Wim Ketelaars, Kees van der Bruggen, Prins Peer d’n Urste met Allround Cleaning Moergestel, Prins Hendrik met Hendrikx Matrijzen worden allemaal op een komische wijze in beeld gebracht en het publiek verveelt zich allerminst met de filmpjes. Bovendien biedt het de groepen die met veel en groot decor werken de tijd om achter de schermen het een en ander op te bouwen. en vaak in de vorm van woordspelingen. Wat te denken van:” Sneeuwwitje en Roodkapje zijn de nieuwe minnaars van kleine Witneus en Pim-pelpaars, Doornroodje’s liefdesleven zit weer in het slop, ze loopt een blauwtje met een rooie kop.” Die kwaliteiten zitten ook in het nummer. Allerlei muziekstijlen worden in een nummer met elkaar gecombineerd. Rock, Arabische buikdansmuziek, en Rap komen voorbij en bij elk genre komen ook de juiste personages op. Zo zien we rockers, gesluierde moslimdanseressen, gekleurde clowns en een mannendansgroep, die in zeer gekleurde pak ken alle kleuren showt. Het nummer heeft vaart, het refrein is dit keer eenvoudig en als klap op de vuurpijl werken De Poekeltjes met een gastoptreden van de duur betaalde ....nee niet Alie B., maar Arie X alias Mark Boogaers. Hij brengt een opzwepende rap en krijgt heel de zaal mee. Eigenlijk is dit een ongelofelijk knap optreden, vanwege de vaart, de variatie en de verrassingen. Toch redden ze het net niet. Piet, de moslimvrouw krijgt nog wel de lachers op zijn hand, als Frank de andere moslimvrouw tijdens het interview de Turkse tekst van Piet vertaalt:” Hij vraagt of je straks mee paaseikes gaat zoeken.” Ze worden 3e en dat met een nummer dat eigenlijk geen carnavalsnummer is. Voorwaar opnieuw een sterke prestatie. Trots en door het dolle heen zijn De Kammeraoj met hun twee bekers na afloop. Trots is ook de Pieregeblèrcommissie die voor de 10e keer een vlekkeloos evenement neerzet, waar weer zo’n duizend Moergestelnaren naar toe hebben geleefd en met volle teugen van hebben geno ten. Trots mag ook Carolijn Schoones zijn. Deze debutant presentatrice maakt diepe indruk op het publiek en vooral ook op prins Peer d’n Urste. Als de stadsprins van het Pierewaaiersrijk haar de gebruikelijke onderscheiding en bloe men overhandigt, kan hij zijn diepe bewonde ring voor Carolijn niet verbergen. En het publiek is het van harte met prins Peer eens. Trots is dus ook Prins Peer. Hij is immers de leider van het carnaval van 2005 en van de organiserende vereniging C.V. De Piere waaiers. Maar degenen die het meest trots mogen zijn, zijn eigenlijk de ongeveer 150 deelnemers van de twaalf deelnemende groe pen. Zij zijn weken, soms maanden en een enkeling bijna het hele jaar, bezig met de voorbereidingen en het oefenen van hun nummer om vervolgens in zo’n kleine vijf minuten te laten zien waartoe ze in staat zijn. Al die groepen en uiteraard het publiek zijn dus samen de winnaars van dit 10e Piere geblèr. En zij verdienen dat het bestuur van CV De Pierewaaiers, samen met de com missie, zich hard maakt voor dit bijzondere en zeer professionele spektakel. Dan bedoe len we dat ook in de Nieuwe Den Boogaard dit kleurrijke evenement zal kunnen plaats vinden. Maar eerst carnaval 2005 en daarna de zorgen voor later. En tijdens carnaval 2005 kan elke Pier en Pierin genieten van de num mers van de 12 deelnemende groepen. Sponsor Bob komt voor de 6e deelnemer weer even voorbij en dat geeft de volgende zeer erva ren groep De Brouwer Jr. de gelegenheid hun altijd indrukwekkende decor op te bouwen. En inderdaad als het doek open gaat wanen we ons in een kleurrijk bloemenveld. Drie darte lende en zoemende bijtjes vliegen tussen de prachtige wilde, doch beschaafde bloemen door en zetten het aanstekelijke nummer met de superlange titel in. ’Het leven van een HyaSint gaat niet altijd over rozen’ is een bloem- en kleurrijk epos over de mooie dingen in het leven. En heb je het dan soms toch nog moei lijk dan zijn er altijd nog die lieve, mooie en vriendelijke feeën die langskomen en een lach op je gezicht toveren. Het is genieten van de eer ste tot de laatste seconde. Er is zoals altijd veel te zien. De stralen van (Van) Zon komen weer voorbij en Mark krijgt het altijd weer voor elkaar dat de handen op elkaar gaan en menig een met wat muzikale aanleg het refrein al mee zingt. Na het optreden zoemt het dan ook meteen rond dat we zojuist de winnaar van zeker de presentatieprijs hebben gezien en dat ook het lied zeer hoge ogen zal gooien. Zij het dat Mark een paar keer, met name tijdens het refrein, er tegenaan zingt. Dat het niet zuiver klinkt moet iets te maken hebben met de instel ling van de monitor. Misschien hoort hij zich zelf niet goed genoeg. Of dit ook doorslaggevend is geweest voor de jury weet ik niet, maar de groep wordt 2x tweede. Dus bijna weer eens de dubbel, maar net niet. De concurrent die hen dit jaar verslaat, verdient het volgend jaar dub bel zo hard te worden aangepakt. Het is dan wel De winnaar van de presentatieprijs in 2004 De Kammeraoj brengen hun lied ”De Toverbal” in de entourage van een tove- naarshut met tovenaarsbol en tovenaarske- tel. Hun intro is veelbelovend en dat maken ze het hele verdere nummer helemaal waar. Ze weten precies wie waar sterk in is en dus doet elke man of vrouw het juiste, op de juis te manier en het juiste moment. De tovenaar is betoverend, de prinsen zijn losbandig, de bierketel is betoverd, het achtergrondkoor brengt power, de dansgroep blijft constant gelijk in de pasjes, de kleuren zijn er allemaal, het decor is professioneel geschilderd en Joep, Joep is beter dan ooit. Hij straalt, hij overweldigt, hij overwint. Een niet te vergeten en misschien wel door slaggevende factor is uiteraard het nummer zelf. Met Gerard Korthout achter tekst en muziek zit je vrijwel altijd bij de kanshebbers. Dat was de twee andere keren voor De Kammeraoj al het geval en dit jaar geldt dat voor hen dubbel. Want inderdaad, zaal, publiek en misschien zelfs tegenstanders zijn het er op dat moment en ook na afloop over eens. De Kammeraoj zijn de ontegenzeggelijke winnaars van opnieuw de presentatieprijs en dit jaar ook nog eens van de muziekprijs.’Rood staon, we kant verekke, ut bier tovert Carnaval in kleur, want un lekker goud geel glaoske bier, hey wie houdt daar nou niet van.’ De Kammeraoj bewij zen dat als je overweldigt, dan ziet ook een nauw oplettende jury de mindere kanten niet. Want die waren er natuurlijk wel. De melodie van de coupletten bijvoorbeeld was vrij vlak en een leadzanger die na afloop de presentatrice probeert te versieren is misschien ook niet zoals het hoort. Maar dat tekent wel de winnaar- mentaliteit, want de brutalen onder ons vero veren de halve wereld. Het is ze gegund De Kammeraoj en we kijken al veelbelovend uit naar hoe ze volgend jaar de beide titels gaan ver dedigen. Vriendengroepen genoeg in Gessel. Daar moet de organisatie van het Pieregeblèr het ook van hebben. Solisten met genoeg durf om alleen aan de bak te gaan, zijn er niet zoveel. Daarom zijn de sauwelaars wel de echte helden. Maar groe pen zorgen natuurlijk voor veel kijkplezier en dat is op zo’n avond naast de muziek het aller belangrijkste. Daar komt het publiek voor. En als dan De Poekeltjes worden aangekondigd als De Poekeltjes featuring Arie X met ”Hij zou zo graag een roze zijn”, gaat het publiek er maar vast voor zitten. Deze gerenommeerde groep staat al jaren voor spek takel, zijn vaak ver nieuwend in hun keuze van nummers, zijn vrijwel altijd het scherpst met hun tek sten en pakken uit met verrassende elementen in hun presentatie. Ervaren bezoekers van het Pieregeblèr die vroeg in de zaal komen om een goede plaats te bemachtigen, zoeken als eerste de tekst van De Poekeltjes op. Want dat is genieten. En jawel, dat is ook nu weer het geval. De groep werkt in de tekst het motto zeer creatief uit. In elke zin komen meerdere kleuren voor Ze vulden het podium met alle kleuren van de regenboog. Ze zongen dat de kleu ren er van af vlogen. Ze vertelden in geuren en kleuren hoe het bier Carnaval in kleur tovert en dus kleur aan Gèssel geeft. En zo werden De Kammeraoj de terechte winnaar van dit 10e Pieregeblèr en sleepten met hun lied De Toverbal en met hun overweldigende presentatie de dubbelslag binnen. Ze lieten, in een uitverkochte zaal Den Boogaard waar het publiek zeer waarschijnlijk de laatste keer in deze opstelling van dit unieke spektakel kon genieten, samen met 11 andere groepen, zien waar het Moergestels Carnaval toe in staat is. En dat is kleur geven aan het leven, als tegenhanger van alles wat het leven soms zo zwaar maakt. <3^ -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3