Audacia- nieuws Lotte, Erik, Kim en Juliën winnaars - van de ”Van Dam Bokalen” Wendy zwemt naar winst in Luxemburg Sportvereniging ’’ROEF!” J eugdschaakclub Moergestel Off-day Broekhoven, Audacia walst er overheen Tiny Derksen pakt driebandentitel voor de tweede keer Biljartnieuws Naar welk dier ben jij op zoek??? A AvdW .487.3 punten .470.1 punten .456.9 punten .448.8 punten .447.8 punten .409.4 punten De stand: 1. ’t Stokske 2. ’t Draaiboompje. 3. ’t Centrum 4. de Klaore 5- Epi 6. de Schouw 11-0 ...4 - 0 ...3 - 3 ...3 - 2 ...0 - 4 ...5-4 ...1 - 2 V ROEF HANDBAL Uitslagen: MCJ GHV-Roef 1 10-7;HS Tachos- Roef 1 34-19; HS Camelot-Roef 2 35-17;DAJ Tachos-Roef 12-9;GDJ RHV-Roef 2-9. I.v.m. carnaval zijn er komend weekend geen wedstrijden, wel a.s. donderdag 3 februari car- naval-mix-toernooi Voor de jeugd van 18.00 tot 19.30 uur, de A-jeugd -senioren en recreanten worden om 19.45 uur in de sporthal verwacht. HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! Mitch van Dijk deed afgelopen woensdag goede zaken in de onderlinge competitie. In 13 zet ten versloeg hij Julian en daardoor werd Mitch 32 weerstandspunten rijker. Hij stijgt hiermee 4 plaatsen in het klassement. Eva van Knegsel staat echter nog steeds bovenaan in de onder linge weerstandscompetitie. Julian deed echter weer goede zaken in de weer standscompetitie tegen het sterke computer programma ’’Fritz”. Julian wist het 62 zetten vol te houden tegen ’’Fritz” wat hem 17 pun ten opleverde. Bovenaan staat Teun van Kneg sel, de tweede plek is voor Gijs van Cuyck en derde staat Rick Denissen JSC Moergestel kan nog wel ’n paar geïnteres seerde nieuwelingen gebruiken. De schaakles- sen zijn geschikt voor basisschoolleerlingen vanaf groep 4. Schaaklessen JSC Moergestel, ’s woensdags van 18.30 tot 20 uur in Den Donk (Bosstraat la) Inlichtingen: tel. 528 8173. e-mail: t.leerma- kers@planet.nl Het is mogelijk om je in het driebandenspel te bekwamen zonder een volleerd libre-speler te zijn en een volleerd libre-speler is niet auto matisch een goede driebandenspeler. Tiny Derksen weet dan ook dat de concurrentie veel breder is dan die hij normaal pleegt te ont moeten en hij behoort wel tot een van de pak weg 7 of 8 favorieten die het toernooi bij de Klaore kunnen winnen, maar is niet bij voor baat dé favoriet. Het halen van de laatste vier geeft hem al voldoening en het winnen van het toernooi maakt hem enthousiast vooral omdat hij nog steeds kan wedijveren met de aanstor mende jeugd. Die test wil hij ook de komende jaren nog wel aangaan. De eerste kruisfinale tussen Tiny en Frans van- der Donk was achteraf een beetje teleurstel lend omdat Frans niet het spel kreeg om de vooraf verwachte geduchte tegenstand waar te kunnen maken. Het werd een regelmatige 25 - 12 in 36 beurten. Héél anders was het in die andere kruisfinale: de broedermoord Martin en Christ van den Aker. Evenals vorig jaar was het een zinderende partij met toen Christ die aan het langste eind trok, nu was Martin de geluk kige: 25 - 24 in 33 beurten. Finale dus: Tiny - Martin. In de langste par tij van de middag (47 beurten) maakten zij er een echte strijd van en gaven over en weer weinig kansen weg. Aanvankelijk leken de beste papieren voor Martin die een voor sprong opbouwde maar met een serie van 7 (en passant de hoogste van het toernooi) trok Tiny zaken recht en na enkele net -niet bal len van Martin wist Tiny de partij naar zich toe te trekken: 25 - 20. De laatste ronde wordt na de carnaval gespeeld op donderdag 17 februari. De wedstrijden zijn dan: ’t Stokske - ’t Draaiboompje; de Schouw - de Klaore; ’t Centrum - Epi. Tijdens een grote internationale zwemwedstrijd in Luxemburg stad heeft Wendy van der Zanden een paar opmerkelijke resultaten bereikt. Deze wedstrijd staat bekend om zijn grote deelname. De deelnemende landen komen uit geheel Europa, van Portugal tot Zweden en van Engeland tot Rusland. Doel van de wedstrijd die heel vroeg in het seizoen valt is, heel hard zwemmen in een zware trainingspe riode. Ook zijn de zwemmers van trainster Mandy van Rooden, verplicht om één lange afstand te zwemmen die helemaal niet in hun schema past. Zo zwom Wendy op de eerste zwemdag de 400m wisselslag. Iets wat haar niet zo ligt i.v.m. de schoolslag. Haar tijd was toch heel goed te noemen, met 5.16.16 verbeterde ze haar PR met 10 seconden. Op zaterdag kwam de 16-jarige Moergestelse uit op de 200m vrijeslag en 100m rugslag. Op de 200m liet ze een tijd noteren van 2.12.23, niet eens zo slecht. Het is immers de 1ste wedstrijd in een 50m bad. De 100m rugslag, een slag die Wendy beter ligt, ging weer als vanouds. In de serie liet Wendy een tijd noteren van 1.07.40 wat haar een plaats in de finale opleverde, ’s Avonds in die finale verbeterde Wendy zichzelf en ging er wel met de 3de plaats van door in een tijd van 1.06.86. Misschien nog geen PR’s, maar wel een zeer goed gevoel. Dag 3 stond geheel in het teken van de rugslag, eerst de 50m, later de 200m. In de serie zwom Wendy meteen een PR-tijd voor de 50m rugslag en kwalificeerde zich meteen voor de finale. In de finale zwom Wendy naar een 5de plek met weer een PR-tijd van 0.31.57. Op de 200m rugslag werd wel iets van haar verwacht. Ze stond niet voor niets als eerste geplaatst. Die plaats werd nog steeds door haar bezet na de series in een tijd van 2.22.49. In de finale van de 200m rugslag sloeg de vermoeidheid toe, de concentratie was even weg en daar maakte de andere deelneemsters gebruik van. Toch was het Wendy die na 150m orde op zake stelde en de winst naar zich toe trok in een tijd van 2.22.45. Wendy kan terugkijken op een bijzondere wedstrijd. Mike kwam dit weekend niet in actie. Voor hem staat volgende week een trainingsweekend bij de NEBAS gepland. De uitslagen: ’t Draaiboompje - de Schouw 59.8 - 41.2; Epi - ’t Stokske 42.6 - 59.6; De Klaore - 't Centrum 45.5 - 34.4. Uitslagen zondag 30 januari 2005 Audacia 1 - Broekhoven 1 RWB 2 - Audacia 2 Sarto 3 - Audacia 3 Audacia 4 - Nemelaer 3 Audacia 5 - Marvil de 5 Audacia 6 - Viola 6 Set 8 Audacia 7 Met carnaval is er geen programma. Senioren B Dames: In deze categorie was Jeanne van Kollenburg helaas de enige deelneemster, zodat uitrijden van de 2 ritten over 500 meter voldoende was om als kampioen te worden gehuldigd. Senioren B Heren: In deze categorie was André Jansman opper machtig. Door beide ritten over 500 meter het snelst te rijden behaalde hij de totaaloverwin- ning. Jan Ketelaars werd verdienstelijk twee de en de derde prijs ging naar Dennis van Haasteren. Senioren A Dames: In deze damescategorie waren er helaas slechts 2 deelneemsters. Kim Willems was zowel in de rit over 500 meter als in de rit over 1000 meter net iets sneller dan Brenda van de Wiel. Kim kwam door deze overwinning weer voor een jaar in het bezit van de ”Van Dam wisselbokaal” voor Senioren Dames. Senioren A Heren: Juliën van Velthoven was in deze categorie evenals vorig jaar de favoriet voor de titel. Vorig jaar lukte het door een val op de 500 meter ech ter niet de titel te veroveren. Dit jaar slaagde hij er wel in om de ”Van Dam wisselbokaal” voor Senioren Heren mee naar huis te nemen door met overmacht zowel de rit over 500 als de rit over 1500 meter te winnen. Een span nende strijd om de tweede plaats werd in het voordeel van Albert de Vries beslist en Frank van Elderen werd derde. De volledige uitslag van de clubkampioen- schappen is te vinden op www.devennen- moergestel.nl. Audacia - Broekhoven11 - 0 Als het om het kampioenschap ging (indirect natuurlijk wel) en het doelsaldo zou van door slaggevende betekenis kunnen zijn, dan besteedt je wel twee pagina’s om ieder doelpunt in detail te beschrijven. Nu moeten we het, denk ik, maar kort houden om geen al te grote conclu sies te trekken over de waarde van deze monster score. Tot de zeventiende minuut kon Broek hoven het nog bijbenen, maar toen werd Bomba gevloerd (scheidsrechter vergat rood te geven aan de dader, die hij later wel kreeg bij een vol gende overtreding) en Maurice Bouwmans schoot de penalty onberispelijk in: 1-0. Wat zo’n simpele voorsprong bij de tegenstander kan veroorzaken grenst aan het ongelooflijke: men maakt elkaar verwijten, gaan schelden en ver geten gewoon te voetballen. In de negentien de minuut was er al de 2-0: Remco Op ’t Hoog kopte de bal langs de vreemd graaiende keep er. In de vijfentwintigste kreeg Geert Antonis vrije doorgang en schoot op tijd binnen: 3-0. In de zesentwintigste kopte Bomba een rebound van de lat binnen: 4-0 en in de tweeëndertig ste was hij weer succesvol met een kopbal: 5- 0. In de vierendertigste minuut schoot Maurice een vrije trap binnen: 6-0. In de tweede helft kwamen er nog 5 bij. Bomba hoefde niet meer op te draven, de overwinning stond vast. In de zesde en negende minuut kreeg Geert Antonis verder de gelegenheid om zelfvertrouwen te kweken voor het maken van doelpunten: 8-0. In de vierentwintigste maak te Remco 9-0 en in de dertigste mocht Erik Schellekens er een binnenschuiven: 10-0. In de veertigste minuut was er nog een .strafschop voor Maurice: 11-0, waarover de ’’dader” zich zodanig opwond dat hij na afloop de scheids rechter molesteerde. Dat zal nog wel een staar tje krijgen. AUDACIA JEUGD CARNAVAL Op zaterdag 5 februari is er geen jeugdvoet bal, maar er deze zaterdag wel Carnaval in de kantine voor de jeugd van Audacia met hun ouders, jeugdleiders, jeugdtrainers, maar ook de seniorenleden met kinderen zijn van harte welkom. Deze carnavalsmiddag begint om 15.00 uur. Wat is er zoal te doen? Er is disomuziek; we krij gen bezoek van C.V De Dorstvlegels met Prins Cornelis I, en verder is er voor de jeugd de bekende snoepkaar!, er is ’n loterij, je kunt je laten schminken en er zijn drie prijzen te win nen voor de beste D-pupillen. Ook voor de E- en F-pupillen is er een deskundige jury aanwezig om de best verklede pupillen te kiezen. Wie het wordt? Redenen genoeg dus om een bezoek te brengen aan de Audacia-kantine. Alaaf! Strijd om kampioenschap bijna beslist In de voorlaatste ronde van de Moergestelse bil- jartcompetitie treden grote verschillen op in de behaalde punten door de 6 deelnemende ver enigingen. Leider ’t Stokske en de biljarters van ’t Draaiboompje behaalden bijna de volle 60 punten. Daartegenover behaalden de andere 4 biljartverenigingen lage puntenaantallen. Vooral de wedstrijd tussen kampioenskandidaat ’t Centrum en de Klaore springt daarbij in het oog. Zoals het er nu na uitziet zal ’t Stokske kam pioen gaan worden of het moet zijn dat ’t Draai boompje nog voor een daverende verrassing gaat zorgen. In Bezoekerscentrum... De speurtocht ”De geheime bewoner” is een doosje vol opdrachten die je tijdens je tocht door het bos moet doen. Na elke opdracht kom je een stap dichterbij de oplossing en ont- dek je wie die geheime bosbewoner is. Ondertussen ontdek je hoe dieren wonen en hoe ze bewegen, wat ze eten en hoe ze zich gedragen. Onderweg kun je allerlei natuur- spulletjes in je doosje verzamelen. De heren Verbiest (geheel links) en van Dam (geheel rechts) van clubsponsor ’’Van Dam Partners”samen met v.Ln.r. Juliën, Kim, Erik en Lotte met hun ”Van Dam Bokalen”. Onder grote publieke belangstelling wer den op zondag 23 januari jl. op de 400 meter kunstijsbaan te Eindhoven schaatswedstrijden gehouden waaraan door 49 leden van Schaatsclub ”De Vennen” werd deelgenomen. In 8 ver schillende categorieën werden de snel ste rijd(st)ers over 2 afstanden gehuldigd als clubkampioenen van ”De Vennen”. Pupillen Meisjes: Met een eerste plaats in zowel de rit over 100 meter als de rit over 300 meter behaalde Meeke Rijnen de eerste prijs in deze categorie. Eline Verhoeven won de tweede prijs en Chynna Kaïn werd derde. Pupillen Jongens: Ook in deze categorie moest een rit over 100 meter en 300 meter gereden worden. Rens van de Ven was de snelste op beide afstanden, zodat hij kampioen werd. De tweede prijs was voor Jeroen Mensink, en Graeme Appeldoorn behaalde de derde prijs. Namens Rabobank De Hilver, de sponsor van de wedstrijdploeg, wer den de prijzen bij de Pupillen uitgereikt door de heer Wolfs. Junioren Meisjes: In deze categorie werd Lotte van de Loo kam pioen door zowel de rit over 500 meter als de rit over 1000 te winnen. Lotte kwam hierdoor in het bezit van de naar clubsponsor van Dam Partners, accountants en belastingadviseurs, genoemde ”Van Dam wisselbokaal” voor Junioren Meisjes. Deze bokaal werd uitgereikt door de heer van Dam. Namens de sponsor werd door de heer Verbiest bovendien aan alle bokaalwinnaars een bosje bloemen overhan digd. Eva Haans veroverde de tweede prijs en de derde prijs was voor Judith op ’t Hoog. Junioren Jongens: In deze categorie was de strijd om de titel het spannendst. De rit over 500 meter werd gewon nen door Erik van de Ven en in de rit over 1000 meter was Koen op ’t Hoog het snelst. In het totaalklassement, waarbij de rit over 500 meter 2 keer zo zwaar telt als die over 1000 meter, was Erik echter net iets beter dan Koen. Erik mocht hierdoor de ”Van Dam wisselbokaal” voor Junioren Jongens uit handen van de heer van Dam ontvangen. Koen op ’t Hoog ontving de tweede prijs en de derde prijs was voor Koen Jonkers. Ook Brynn Appeldoorn verdient een eervolle vermelding aangezien hij op basis van zijn tijd op de 1000 meter promoveerde naar de derde klasse bij de Junioren-C. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 2 FEBRUARI 2005 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 PAGINA 11 “ï’.-ü

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 11