Inblaosavond d’Ambiejans 'wit' IVN- winterwandeling Hoe de winter zal zijn weten we nu nog niet, maar dat er in deze tijd van het jaar in de natuur mooie dingen te beleven zijn is zeker. De Kampina, een van de meest bijzondere natuur gebieden uit onze omgeving, leent zich bij uit stek voor een flinke doorstapwandeling. Oproep van WieKentKunst: wie kent een ambacht? vakanties ”Ik hou heel veel van jou” [Reumafonds 'Vati- c/e nota De Hair Maris Notarissen l/V/e vertrouw je je laatste wensen toe? De Hair Maris Notarissen Wie is op de hoogte van de recentste ontwikkelingen? Deze bijdrage is geschreven door Mr. Doms de Hair, Kandidaat-notaris bij De Hair&Maris Notarissen te Oisterwijk. Deze activiteiten zijn steeds een succes geble ken. Waarom? Omdat WieKentKunst er zoveel mogelijk inwoners en organisaties bij betrekt. Omdat op deze manier het oneindig potentieel van een creatief dorp wordt aangeboord. Steeds meer Moergestelnaren en mensen van buiten het dorp weten dat hierdoor de activiteiten van WieKentKunst de moeite waard zijn. Deze manier van doen is uniek in Nederland. Het onderwerp voor 2005 is ’ambachten’. Het Het is een traditie aan het worden, maar ze hebben het weer voor elkaar! Het is (s)taporkest d’Ambiejans wederom gelukt om de 11de Inblaosavond op vrij dag 4 februari 2005 weer ”vol” te krijgen. Het is net of steeds meer orkesten hun carnaval willen beginnen in Moergestel. Van heide en verre komen aanvragen binnen om te mogen spelen op deze tra ditionele Inblaosavond. De organisatie heeft daarom besloten op een 4de podi- um in te zetten om alle orkesten geplaatst te krijgen, en dat is gelukt. Vanaf 20.00 uur tot in de late uurtjes zul len de carnavalsklanken in de diverse etablissementen klinken. Prima veel belovende, kwalitatief hoogstaande orkesten komen naar Moergestel om dit cultuurfeest op een adequate manier luister bij te zetten. We vertrekken op donderdag 3 febr. om 14.00 uur vanaf de parkeerplaats aan de Annadreef. Denk aan waterdicht schoeisel. Deelname is gra tis. www.ivnoisterwijk.nl De Hair Maris Notarissen Tijdig advies nodig over het wel of niet maken van huwelijkse voorwaarden? Mr. Doms de Hair kandidaat-notaris er niets aan de hand en wordt er dus ook ’’ver geten” om te verrekenen met elkaar. Als het huwelijk dan na 20 jaar kapot gaat, is het vaak moeilijk om alsnog te verrekenen. Na verloop van jaren kunnen huwelijkse voor waarden overigens weer herzien worden. Het is dan ook aan te raden om ze na een aantal jaren nog eens te laten bekijken. HUWELIJKSE VOORWAARDEN Onze wet wijkt overigens af van de regels in bijna alle andere landen. Daar is het vrijwel altijd zo, dat het vermogen dat partners bij de huwelijkssluiting hebben, gescheiden blijft. Het vermogen dat tijdens het huwelijk gevormd wordt, komt wel aan beiden toe. EEN PAAR VOOR DE HAND LIGGENDE VOORBEELDEN: molenaar, bakker, smid, mandenvlechter, bier brouwer, slager, bezembinder, maar ook het binden van schoven, het melken van koeien of het marmeren door een schilder worden als een ambacht gezien. Voeg daarbij inmaken, imkeren, de was doen met de hand, een stoel matten of bekleden. Doe mee aan bijzonder evenement in Moergestel gaat daarbij om alle ambachten; het hoeven dus niet perse oude ambachten te zijn, al beseft de organisatie dat de meeste ambachten wel dit predikaat hebben. Een eerste oppervlakki ge inventarisatie heeft WieKentKunst geleerd dat er nog tientallen ambachten zijn, en wor den beoefend. WieKentKunst is ervan overtuigd dat in Moergestel nog veel ambachten worden beoe fend. Geef dat asjeblieft aan bij de organisatie. Dat kan bij Henriette van Gils, Raadhuisstraat 24, tel. 513 3207; Gertruud Terwindt, Oirschot- seweg 2; Annie van Roessel, Heuvelstraat 24, tel. 513 6251; Eddie Hurkmans, Hogenacker- straat 1, tel. 513 2135; Frans Kuijpers, De Dag- maet 2, tel. 513 2276; Jan van den Hurk, Regem- beemdeke 4, tel. 513 2279; Hennie van Schoo- ten/Paul Spapens, D’n Duyp 41, tel. 513 3072. E-mail: hennievanschooten@home.nl Camavalsvrijdag 4 februari: WIE ZIJN DE DEELNEMERS? Uit Moergestel: d’Ambiejans en Julia; uit Tilburg: De Camavalsgekken, Kaai Gaaaaaf, De Klankentappers, Nie Nix, Nonsjelaant, Op Dokters Recept, Rommeltje, Trammelanto, So What, De Zwabbers, Zuutjes Aon; uit Alblasserdam: AA-Band; uitGemert: Beperkt Houdbaar; uit Oisterwijk: Blaost Um Op, De Plekkers, Sorry; uit Haghorst: Bleu Band; uit Dordrecht: The Bloopers, De Koorenbouters, Rataplan; uit Goirle: Op de Bonnefooi; uit Berkel Enschot: Fiesta Servessa; uit Naarden: De Fluutjes; uit Heukelom: Heukeloms Hermenieke; uit Loon op Zand: Hopeloons; uit Udenhout: Maramper, She’s Show Band en Vinger in de Pils. Reden genoeg voor elke rechtgeaarde Carnavals vierder om Carnaval te beginnen in Moergestel, zoals het begonnen moet worden, met fijne Carnavalsmuziek, welke ten gehore wordt ge bracht in Café de Brouwer, Zaal de Brouwer, Café de Klaore en café ’t Centrum. Het beboste beekdal van de Beerze, het open heidegebied met daarin de vennen, zij geven een laatste indruk van het oude Brabantse land- schap. Het is goed te bedenken dat er mensen zijn geweest, die dat al in een vroeg stadium onderkenden. Zij hebben er voor gezorgd, dat ook wij, in ons steeds voller wordende Brabant, nog kunnen genieten van ruimte en stilte. De Stichting WieKentKunst Moergestel organiseert in het weekeinde van 8 en 9 oktober een cultureel evenement rond het thema ’ambachten’. Wie beoefent nog een ambacht? Wie zou met dit ambacht mee willen werken aan weer een heel mooie culturele manifestatie in het najaar? WieKentKunst roept inwo ners van Moergestel op zich aan te mel den. Eens per jaar organiseert WieKentKunst een weekendlang een activiteit. Voorbeelden van thema’s waren architectuur (het afgelopen jaar), het groenweekeinde (tuinen bezoeken), het Rijke Roomsche Leven (toen in de kerk nog een plechtig lof werd gehouden) en muziek (toen in een weekeinde meer dan 600 Moergestel naren optraden).. JUISTE VOORLICHTING Mijn advies als u gaat trouwen: ga altijd van te voren bij de notaris langs. Een oriënterend gesprek is gratis. Met de juiste voorlichting kunt u dan altijd nog zien of u huwelijkse voor waarden (en misschien testamenten) nodig heeft of niet. Overigens schijnen er 2 periodes te zijn, waar in de meeste mensen uit elkaar gaan: na de zomervakantie en nacarnaval. Bezoek ook eens onze website: www.hairma- ris.nl voor meer informatie. gang betekenen. Zeker als het huwelijk nog niet zo lang heeft geduurd zou dat extra zuur zijn. Aan de andere kant: als het huwelijk na 20 of 30 jaar stuk loopt en de echtgenoten hebben alle bei net zo hard gewerkt in het bedrijf van de één, dan zou het weer niet eerlijk zijn als de onderneming helemaal naar die ene gaat, ter wijl de ander er gevoelsmatig voor de helft recht op heeft. voorwaarden is dit zogenaamde schuldeisers- gevaar (enigszins) in te dammen. Zeker zo belangrijk kan het zijn om privé-ver- mogen ’’veilig te stellen” in geval van echt scheiding. Of om familievermogen binnen de familie te houden. Statistisch gezien is trouwens de kans op een echtscheiding vele malen gro ter dan de kans op een faillissement. CONTINUÏTEIT VAN HET BEDRIJF Huwelijkse voorwaarden zijn er echter niet alleen om privé-vermogen te beschermen. Ook belangrijk is het waarborgen van de continuï teit van het bedrijf. Als het huwelijk naar de knoppen gaat en er zijn nooit huwelijkse voor waarden gemaakt, dan kan de niet onderne mende echtgenoot de helft van de onderne ming en van het ondernemingsvermogen opei sen. Dit zou voor veel ondernemingen de onder- GEEN STARRE REGELS Dergelijke problemen vragen om maatwerk. Gelukkig is dat ook mogelijk. Iedereen mag de huwelijkse voorwaarden naar eigen inzicht opstellen. De afspraken die op papier komen, moeten echter wel beheersbaar en uitvoerbaar blijven. Een van de meest voorkomende pro blemen is dan ook dat de huwelijkse voor waarden niet goed worden uitgevoerd tijdens het huwelijk. Dit speelt met name bij het zoge naamde jaarlijks-verrekenbeding: man en vrouw moeten jaarlijks hun inkomsten met elkaar delen. Zolang het huwelijk goed gaat is Een dergelijk systeem (maar ook andere syste men) kan in Nederland ook gekozen worden. Daarvoor is een bezoek aan de notaris wel nood zakelijk. Dit kan het beste vóór het sluiten van het huwelijk, dat is namelijk goedkoper dan er na. Ik kan me voorstellen dat dit niet altijd een leuk moment is: de voorbereidingen voor de grote dag zijn in volle gang en dan wil de notaris pra ten over echtscheiding! Toch is het heel belang rijk. Na een onverhoopte echtscheiding moe ten man en vrouw afzonderlijk verder en op eigen benen staan. Overigens gaat ook de over heid bij het opstellen van nieuwe regels en nieuwe wetgeving hier steeds meer van uit. PRIVÉ-VERMOGEN Een belangrijke reden om huwelijkse voor waarden te maken is om privé-vermogen afge scheiden te houden. Denk met name aan onder nemers. Mocht de ondernemende echtgenoot failliet gaan, dan trekt het faillissement het hele familievermogen mee. Met huwelijkse wordt er vaak gezegd als men gaat trouwen. En ”Ik hou ALLES van jou” als men later gaat scheiden! Kortom het huwelijk is iets bijzonders. Ook vanuit juridisch oogpunt. Het gemeentehuis van Oisterwijk heeft een wonderbaarlijke trap. Het is bijvoorbeeld heel goed mogelijk dat een aanstaande bruid de trap ”arm” oploopt, maar een half uur later weer ’’rijk” afdaalt, met een half huis in haar hand tas! Tenminste, zo is het in de wet geregeld: als twee mensen trouwen is opeens alles van hen samen, zowel de bezittingen als de schulden. Huwelijkse voorwaarden en een testament bie den alle ruimte om over dit soort zaken eigen afspraken te maken. - Donderdag 27 januari Open inloop; 19:00 - 23:00 uur - Vrijdag 28 januari afterschool; 15:30 - 17:30 uur hardcore eve; 19:00 - 01:00 uur - Zaterdag 29 januari videomiddag; 14:00 - 16:00 uur entree 2,-; vanaf 8 jaar P@rty Nights; Apres ski party 19:00 - 21:00 uur groep 7 8 v/d basisschool 20:30 - 23:30 uur le t/m 3e klas v/d middel bare school entree 0,50 - Dinsdag 1 februari Open inloop; 19:00 - 23:00 uur - Woensdag 2 februari bingo; 13:30 - 15:30 uur entree 1,20; vanaf 6 jaar. Win fantastische prijzen! afterschool; 15:30 - 17:30 uur PAGINA 9 of bel voor een afspraak Sterk in beweging www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak www.hairmaris.nl of bel voor een afspraak De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk Postbus 67 5060 AB Oisterwijk E-mail notarissen@hairmaris.nl In Europa en in Nederland, zoals het bungalowpark Groot Stokkert op de Veluwe. De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk Postbus 67 5060 AB Oisterwijk E-mail notarissen@hairmaris.nl Postbus 67 5060 AB Oisterwijk De Balbian Versterlaan 6 Oisterwijk E-mail notarissen@hairmaris.nl Info vakantieaanbod: www.reumafonds.nl Bestellen reisgids: T 020 589 64 85 www.hairmaris.nl Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Vanaf 2005 zijn de vakanties van het Reumafonds voor IEDEREEN die behoefte heeft aan een aangepaste vakantie tegen een betaalbare prijs! Info Groot Stokkert: T 038 447 24 00 Telefoon (013) 52 33 400 Telefax (013) 52 33 401 Telefax (013) 52 33 401 Telefoon (013) 52 33 400 Aangepaste voor iedereen! DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 26 JANUARI 2005

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 9