DEN BOOGAARD] Gemeentelijke onderscheiding voor Jan van Elderen 29 januari 2005 van 7 h&o Raaf ma Brte, Het is tijd voor carnaval. I Aanvang 20.00 uur Rabobank Hef is tijd voor de Rabobank, Entree 7,00 i ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 26 JANUARI 2005 PAGINA 5 Cochabamba, januari 2005 3 ÏSfc.*’ M.O. Pieregeblèr Rabobank De Hilver is op 7 en 8 februari geopend van 9.00 tot 12.00 uur. i Maar uw bankzaken regelt u 24 uur per dag via: www.rabobank.nl Rabofoon 0900 0909 (€0,10/min): saldo, overboeken, betalen Rabolijn 0900 0907 (lokaal tarief): advies en direct afsluiten ter Kortmann bij Jan de zilveren draagspeld op van de gemeente Oisterwijk. Uiteraard werd Fien niet vergeten en zij kreeg het gebruikelijke boeket. Namens het Gilde kreeg zij een han gertje in de vorm van de beeltenis van St. Sebastiaan omgehangen door hoofdman Jan van Rooij. ’n Welverdiend applaus was haar deel. Tijdens de jaarlijkse Statiedag van Gilde St. Sebastiaan en Barbara afgelopen zater dag in Gildehuis ’t Stokske vonden diverse huldigingen plaats van jubilerende leden, ’n Heel bijzondere huldiging was er voor Jan van Elderen, Vooskerbos 23, op dat moment precies 55 jaar lid van de vereniging. Aan de lijst van verdiensten van Jan met name voor het gilde maar ook voor de gehele gemeen schap van Moergestel lijkt geen eind te komen. Zo kwam Jan in 1950 als vendelier bij het gilde en in 1962 werd hij bevorderd tot vaandrig, ’n Bestuursfunctie die hij tot 1976 vervulde. Van 1992 tot 2003 was hij schrijver/secretaris van de vereniging. In totaal is hij meer dan 25 jaar bestuurslid geweest. Vanaf 1999 houdt Jan zich vooral nog bezig met het aanleggen van het archief van het Gilde; werkzaamheden die hem twee avonden in de week bezighouden. En zeker ook niet onver meld mag blijven dat Jan, samen met zijn vrouw Fien, al 15 jaar lang op eigen initiatief tijdens bijeenkomsten van het gilde de leden van een natje en droogje voorziet. Hierna was er uiteraard voor de gildebroeders de gelegenheid om de onderscheidenen te feliciteren, waarna de statiedag of feestelij ke wijze kon worden voortgezet. Jan en Fien, ook namens 'De Gesselse’ onze hartelijke gelukwensen! Kijken we eens naar wat Jan buiten het gilde voor de plaatselijke gemeenschap heeft gedaan, dan komen we tot de volgende opsomming (en zullen daarbij zeker niet volledig zijn). Gedurende 29 jaar (van 1970 tot 1999) lid van Carnavalsvereniging ’De Pierewaaiers’, waar van 15 jaar (van 1980 tot 1995) in de functie van secretaris; 25 jaar lang (van 1970 tot 1995) medeorganisator en begeleider van de carna valsoptocht; in totaal 25 jaar (van 1972 tot 1997) lid van Voetbalvereniging ’Audacia’, waarvan 15 jaar (van 1982 tot 1997) bestuurslid; medeo prichter van de vrijwillige kantinedienst bij deze club en in 1973 oprichter van Buurtvereniging ’De Heivelden’ met aanslui tend gedurende 5 jaar (tot 1978) bestuurslid. Voor al deze verdiensten speldde burgemees- Beste Mensen van Moergestel, Driekoningen is al weer een tijdje voorbij en ik heb nog niks van me laten horenHet einde van een jaar en het begin van een volgend jaar zijn niet de beste tijden om te schrijven: er moeten voor alles en iedereen verslagen en rapporten geschreven worden en dat valt dan hier ook nog eens samen met het eind van het schooljaar, en we zijn hier nu alweer begon nen met de inschrijvingen voor het nieuwe school jaar...!! Hoe dan ook, sorry dat ik zo laat ben met schrijven. Ik ben in elk geval niet minder dankbaar voor de inzet van iedereen ook dit jaar weer bij het Driekoningenzingen!! Mijn dank gaat in de eerste plaats uit naar alle mensen van de M. O. V.-groep en alle andere vrijwilligersl-sters en medewerkers/-sters, die hen op die dag hebben bijgestaan!! De organi satie van dit evenement en andere neemt altijd veel meer tijd in beslag dan andere mensen misschien den ken, en ik dank jullie allen voor al jullie tijd die jul lie daar in hebben gestoken. Ook veel dank natuur lijk aan alle driekoningengroepen die hebben mee gedaan en die voor nze kinderen en jeugd geld heb ben ingezameld!! Wij zijn daar enorm blij mee, en zullen het zo goed mogelijk besteden!! Heel veel dank aan iedereen!! Ik vond het geweldig dat het Driekoningenzingen dit jaar toch zo goed was geslaagd ondanks het feit dat er in die tijd ook de verschrikkelijke zeebeving was in Indonesia, Sri Lanka, India en andere lan den, waarvoor ook geld werd ingezameld in die dagen. Het laat maar weer eens zien hoe goedgeefs jullie allemaal zijn en hoeveel jullie met ons en met andere medemensen meeleven!! Hier gaat alles verder wel goed. We hebben gisteren eindelijk een keer flink wat regen gehad, maar er zal nog heel wat moeten vallen als we genoeg willen krij gen vor drinkwater en voor de landbouw; het gekke is dan altijd dat er toch ook al overstromingen zijn op sommige plaatsen. De mensen moeten ook gewoon in de regen staan als ze hun kinderen in moeten gaan schrijven: bij sommige scholen staan ze al dagen en nachten in de rij om een plaatsje te krijgen voor hun kind!! En dan moeten ze nog maar afwachten of dat zal gaan lukken. Officieel is dat soort van praktij ken verboden, maar hét gebeurt elk jaar weer. CasaAna Maria en Casajerusalen zitten alle twee helemaal vol, met ruim 70 jongeren, en we moeten er eigenlijk nog meer ontvangen.... We zullen in elk geval ruimte gaan maken voor nog vier bedden, maar we zijn ook met plannen bezig om op Casa A na Maria nog een verdieping bij te bouwen Ook al deze jongeren moeten naar school, en dus inge schreven worden, maar we proberen veel daarvan aan henzelf over te laten; we moeten ook voor ieder een baantjes zien te vinden, nog moeilijker!! Beste mensen, nogmaals van harte dank voor al jullie hulp!! Heel veel groeten en de allerbeste wensen en tot een volgende keer!! Theo Raaijmakers, Casilla2431, Cochabamba, Bolivia, theoraaij@bo.net Kaarten verkrijgbaar bij: Café De Brouwer, ‘t Draaiboompje, L Jumbo en de Korenmaaier

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5