Schrobbelèr Moergestels kruidenbitter Cmmovll Dujardin Ik t8,9$ Gezellig genieten met plezier, begint natuurlijk hier. Goblet Talea. De Pierewaaiers aan uw deur Vieux Glen Talloch Malt Slijterij ’In den Korenmoeder’ GEZELLIGHEID ONDER DE KURK Mini-playbackshow 2005 Janine gepakt en gezakt naar Sri Lanka MAGAZIJNMEDEWERKSTER 1VÏ ’’Moergestel- Kreatief” Uw afvoer verstopt? to,** I Party-boerderij ’t Draaiboompje 0,7 liter nu Liter Liter Fles 70 cl. Fles 70 cl 0,7 liter nu Bel Jos van Dijk Rioleringswerken 06-23979071 013-5133136 Moergestel Galerie De Verdieping aan de Industrieweg 16 is geopend op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Kom kijken en genieten van pure, Moergestelse kunst: u bent van harte welkom!!! Janine Robben, die betrokken is bij de Stichting Horizon Holland, is een inza- melactie begonnen voor de slachtoffers op Sri Lanka. Ze heeft ondertussen al vele goederen, en ook geld ingezameld voor deze actie. Goblet Jonge Jenever, met de zachte ‘G’. Zacht als zijde. 6ODLET ’Pierewaaiersblaoike’ komt eraan! Er staat weer heel wat te gebeuren, want het carnaval 2005 staat voor de deur. Het enige wat mis kan gaan is te veel drank voor diegenen die dan niet meer zichzelf zijn. Daarom raden de samenwerkende Moergestelse carnavalsverenigingen, Stadsprins Peer d’n Urste en het gemeentebestuur elke Pier en Pierin aan te BOBBEN. Om alle bewoners van Moergestel te laten weten hoe het carnaval in Moergestel leeft en wat er allemaal te doen is, geeft carnavalsvereniging De Pierewaaiers elk jaar het Pierewaaiersblaoike uit. Ook dit jaar komen De Pierewaaiers met het grote kleurrijke en dikke blad bij u aan de deur op vrijdag 21 of zaterdag 22 januari. Hoort of ziet u de leden van de Raad van Elf in hun kielen en kleurige sjaals rondlopen, dan hopen wij dat u alvast naar de deur komt met een of meerdere euro’s als vrijwillige bijdrage voor het prachtige blaoike. Want of u nu wel of geen carnavalsvierder bent, er staan zoveel leuke bij dragen in de krant dat het de moeite waard is er voor te gaan zitten. Dankzij de vele adver teerders kunnen De Pierewaaiers het blad druk ken en verspreiden. Maar uw bijdrage in de col lectebus als waardering voor het blad en het vele werk dat al die leden verrichten, kan weer gebruikt worden voor het financieren van de optocht. PROGRAMMA En dat er veel georganiseerd wordt door de drie carnavalsverenigingen De Pierewaaiers, De Dorstvlegels en De Durdraaiers, samen met de plaatselijke horeca, is volop in het blaoike te lezen. Hoogtepunten in het pro gramma noemen we hier even vlot achter elkaar. Voor alle kinderen die op de basisschool zitten is dit het bericht dat je zeker even moet lezen. Playback jij op school met carnaval ook en vind je het leuk om dat nog een keer te doen? Dat kan! Zondag 6 februari 2005 is het weer zover. In ’t Draaiboompje mag jij alleen of samen met je vrienden een spetterend optreden geven. Want ook dit jaar organiseert CV de Durdraaiers weer een mini playbackshow. We zouden het leuk vinden als je meedoet. Je kunt je tot en met 23 januari opgeven bij Jessica van Boxtel, tel. 513 3103 of 06-29291535. Dus kies alleen of samen met je vrienden en vriendinnen een leuk liedje uit en geef je meteen op! Op vrijdagmiddag is er voor alle kinderen van de drie Moergestelse basisscholen in Den Boogaard een groot carnavalsbal. Daar zullen de drie carnavalsverenigingen de basisschool kinderen alvast warm maken voor de volgen de vier dagen. En na afloop kunnen ouders, kin deren en leerkrachten met de raden van elf naar ’t Draaiboompje om in te dansen. Op vrijdagavond zijn er zo’n 30 blaoskapellen actief op d’n inblaosavond in De Klaore, in café De Brouwer op twee podia en voor het eerst in café ’t Centrum. Een groots spektakel dat voor de 1 le keer georganiseerd wordt door de hofkapel van C.V De Pierewaaiers, (s)Tap- orkest d’Ambiejans. Zij hebben voor elke Pier Op de foto van links naar rechts: Janine Robben, Linda van Tuyn en Hannie Robben. Janine en Hannie vertrokken afgelopen vrijdag naar Sri Lanka. Wie vieux zegt, bedoeld Dujardin. riele naalden. Janine, die een half jaar in het rampgebied heeft gewoond en gewerkt, is afgelopen vrijdag zelf naar Sri Lanka afgereisd om de spul len te gaan bezorgen. Maar dat is nog niet alles. Het Tweestedenziekenhuis heeft tij dens de nieuwjaarsreceptie in de Efteling geld ingezameld voor de slachtoffers en nabestaanden van de ramp in Zuid-Oost Azië. Er werd een ton geplaatst, waarin bezoekers van de receptie hun dona tie konden doen. In eerste instantie zou de opbrengst gestort worden op giro 555. Het Tweestedenziekenhuis vond het echter zo’n fantastisch initiatief van Janine en Linda, dat besloten werd om de opbrengst uit de ton te schen ken aan deze actie. Op deze manier kunnen ze ook op de voet volgen waar de dona tie wordt ingezet. Tijdens de receptie in de Efteling waren Janine en Linda met een stand aanwezig om meer te vertellen over Stichting Horizon Holland. Hun inzameling in de Efteling bracht het fantasti sche bedrag op van 1700,-. In het kader van deze actie is een apart bank nummer geopend bij Rabobank Moergestel: 16.89.17.599 t.n.v. Janine Robben ow Sri Lanka. Op dit banknummer kan uiteraard ook nu nog steeds gestort worden. Glen Talloch, het neusje van de zalm onder de malt whis ky’s. Nu tijdelijk met zalmactie. ffc GE STAOT ER GEKLEURD OP Om alles precies van carnaval te weten, raad pleegt u uiteraard het Pierewaaiersblaoike. En voor de rest hoeven onze Pieren en Pierinnen er alleen maar voor te zorgen dat ze er met carnaval 2005 gekleurd op staan. En dat begint al met de Sauwelavond op zaterdag 22 janu ari en wordt nog eens dunnetjes overgedaan op zaterdag 29 januari met het Pieregebler. Beide evenementen vinden toch weer plaats in Den Boogaard en wij verwachten uiteraard heel veel publiek. Zorg dus dat u er op tijd bij bent. Pak zaterdag dus vlot het Pierewaaiersblaoike aan, doneer uw bijdrage en lees alles maar eens op uw gemak door. IPy rekenen op uü! Creative Arts Promotion Ti en Pierin dé formule gevonden om deinend en genietend het echte carnavalsgevoel op te doen. Op zaterdag is er vanaf 14.00 uur een carna- valsmis in de parochiekerk. Daar is prins Peer d’n Urste met C.V. De Pierewaaiers aanwezig samen met de zusterverenigingen De Dorst vlegels met prins Cornells d’n Urste en De Durdraaiers met Prins Henri d’n Urste en hun gevolg. Het kerkkoor en hofkapel d’Ambiejans zorgen voor een vrolijke en kleurrijke mis, ter wijl de Suisse de orde zal handhaven. Iedereen hoopt op een volle kerk, vooral omdat het zeer de moeite waard wordt. Daarna is er een vervolg in Den Boogaard met een speciaal programma voor de ouderen, genie tend van een gratis kopje koffie en een brood je, terwijl er allerlei artiesten voorbij komen. In de bijzalen zijn er activiteiten voor de jeugd. Op het hoofdpodium zal rond de klok van 15.30 uur de stadssleutel overhandigd worden aan Stadsprins Peer d’n Urste van C.V. De Piere waaiers, opdat hij waardig en wijs kan regeren over het Pierewaaiersrijk gedurende het carnaval 2005 in Moergestel. De zondag staat traditioneel in het teken van Den Opstoet die vanaf 13.00 uur begint te trekken. De startplaats is weer de School straat. Daarna vindt om 15.30 uur in Den Boogaard de prijsuitreiking voor de kinderen plaats en om 16.45 uur in De Brouwer voor de volwassenen. Op maandag is het dweildag en dat doen we dan dinsdags nog eens dunnetjes over, terwijl het elke avond in de verschillende horecagelegen heden uiteraard bal is. Een heel bijzondere activiteit vindt elk jaar op dinsdag vroeg in de middag plaats in café De Brouwer. Dan kiest gezelligheidsvereniging De Borrelaers haar alternatieve Prins Carnaval op een altijd zeer cabareteske en spectaculaire manier. Iedereen die van gezelligheid en humor houdt, dient daarbij aanwezig te zijn. En dan tenslotte op dinsdagavond klokslag 24.00 uur vindt op het St. Jansplein de Pierrot- verbranding plaats met vuurwerk. Stadsprins Peer d’n Urste sluit daarmee met de drie ver enigingen en de trouwe carnavalsvierder het car naval 2005. In het kader van deze actie heeft ze ook Linda van Tuyn, die als verpleegkundige werkzaam is in het Tweestedenziekenhuis, benaderd om te informeren of ook het ziekenhuis bereid was om deze actie te ondersteunen. Linda heeft geïnformeerd bij de hulpstichting van het ziekenhuis, en kreeg direct budget om medicijnen te gaan verzamelen. In samenspraak met de ziekenhuisapotheker en Horizon Holland is toen een pakket samenge steld van spullen die ook echt nodig zijn, zoals antibiotica, middelen tegen uitdroging en ste- O Op tweede Kerstdag 2004 werd in Galerie De Verdieping de expositie ’’Moergestel-Kreatief” geopend door Pastor H.J. van den Broek. Al meteen vanaf de opening heeft deze expo sitie, waarop 21 plaatselijke kunstenaars hun werk tonen aan het publiek, zich mogen ver heugen in een zeer grote belangstelling. Vele honderden belangstellenden hebben inmiddels een bezoek gebracht aan deze expo sitie en blijk gegeven van hun belangstelling en bewondering. Voor diegenen die nog niet in de gelegenheid waren "Moergestel-Kreatief” te bezoeken: de komende 2 weekenden is er nog de mogelijk heid een bezoek te brengen aan Moergestel- Kreatief Deze expositie loopt t/m zondag 30 januari. Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel Tel. (013)513 1350 VERHUUR TAPINSTALLATIES #2^ Glen Talloch PAGINA 5 Uw profiel: Interesse: ITALEA J Wij zijn importeur, exporteur in teken-, schilder- en hobbymaterialen. Voor ons bedrijf, waar alles draait om creativiteit, zoeken wij, ter versterking van ons team een enthousiast aankomend - Algeheel onderhoud van het magazijn - Controleren van de bestelde materialen - Bijhouden van artikelcodering en plaatsbepaling - Verwerken van artikelen tot consumentverpakking - Verzendklaar maken van de orders Stuur uw sollicitatiebrief met CV aan: Gantinova Creative Arts Promotion Stokeind 2E, 5066 XA Moergestel Het betreft hier een baan voor 24 uur, op di-woe-do-vrij, in een magazijn met ruim 10.000 relatief kleine artikelen. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 19 JANUARI 2005 - U heeft een opleiding op MAVO-C-niveau .- Inzicht in routing en voorraadbeheer - Kennis van materialen (interne opleiding) - Collegiale en accurate instelling - Beheersing van de Nederlandse taal Dan hebben wij voor u een veelzijdige baan in een crEatieve werksfeer. De functie: TAUft- I c o IC t -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5