Agenda Thema-avond over dementia in zorgcentrum Stanislaus Rode Kruis ’’maak contact” Diverse toonzaalmodellen NU sterk afgeprijsd!!! PVS MEUBELEN Prachtig bedrag Nieuwjaars bijeenkomst De Nationale Voorleesdagen in Moergestel Groencursus IVN Oisterwijk w R.C.M. van de Ven, voorzitter Hier wordt getracht uit te leggen wat demen tie is, wat het met naastbetrokkenen doet en hoe deze er het beste mee om kunnen gaan. Sprekers tijdens de avond zijn medewerkers van de Stichting Mantelzorg en van de afdeling pre ventie van de GGZ Midden Brabant. Er hebben zich al veel mensen opgegeven om aanwezig te zijn bij deze avond. Maar er is nog plaats, dus u kunt zich nog aanmelden. Bij de Nieuwjaarsbijeenkomst van Onderne mend Moergestel (maandag 10 januari jl.) is ruimhartig gebruik gemaakt van de bus om geld in te zamelen voor giro 555. Het bestuur kan dan ook 1000.- overmaken voor de wederopbouw en de ondersteuning van de nabestaanden van slachtoffers van de vloed golf in Azië. Het bestuur van Ondernemend Moergestel dankt alle leden die hieraan hebben meege werkt! III Ter herinnering: In samenwerking met de werkgroep Mantelzorg Oisterwijk organiseert zorgcen trum Stanislaus op 24 januari 2005 een thema-avond over dementie. Dementie is een ernstige stoornis, waarbij het geheugenverlies op de voorgrond staat. Door het geheugenverlies verandert iemand die aan de ziekte lijdt vaak volledig als persoon en is het gedrag voor veel mensen niet te begrijpen. Het omgaan met iemand met dementie is daardoor voor de naastbetrokkenen ingewikkeld en heel erg moeilijk. Dat komt omdat naastbetrokke nen dikwijls partners of kinderen zijn en zij emotioneel erg betrokken zijn bij degene met dementie. Daarnaast is omgaan met dementie moeilijk omdat naastbetrokkenen het gedrag van degene met dementie niet begrijpen er op hun eigen manier mee proberen om te gaan. Dit zorgt vaak voor moeilijke situaties. De thema-avond is bedoeld voor iedereen die - Donderdag 20 januari Open inloop; 19:00 - 23:00 uur - Vrijdag 21 januari afterschool; 15:30- 17:30 uur open inloop; 19:00 - 01:00 uur - Zaterdag 22 januari Papier maché; 14:00-16:00 uur/ entree 1,50; vanaf 6 jaar - Dinsdag 25 januari Open inloop; 19:00 - 23:00 uur - Woensdag 26 januari etuis en pennendoosjes maken; 13:30-15:30 uur entree 1,50; vanaf 6 jaar afterschool; 15:30 - 17:30 uur just girls; 19:00 - 21:00 uur entree 1,-; alleen voor meiden van 12 tot 14 jaar U bent welkom in zorgcentrum Stanislaus in Moergestel. De zaal is open om 19.00 en om 19.30 uur willen we graag starten. De toe gang is gratis. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via de receptie van zorgcentrum Stanislaus. Deze is alle dagen bereikbaar van zich bij iemand met dementie betrokken voelt. 8.00 - 17.00 uur op tel. 513 9320. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 19 JANUARI 2005 Benoeming Dr. LJ. Roborgh, de Hoefkens 17, is per 1 januari 2005 benoemd tot directeur- generaal Hoger- en Beroepsonderwijs bij het Ministerie van Onderwijs, Cul tuur en Wetenschap. Sinds 1997 is hij verbonden aan het departement onder meer als directeur Hoger Onderwijs en waarnemend directeur-generaal Hoger Onderwijs, Beroepsonderwijs en Weten schap. Daarvoor was hij o.a. universitair hoofddocent Organisatie en Manage ment aan de Universiteit Leiden. Van harte proficiat met deze promotie! 18 t/m 29 januari 2005 VOORLEZEN MAAKT VAN KLEIN TJES GROTE LEZERS Tijdens de Nationale Voorleesdagen wordt, in samenwerking met de peuterspeelzalen, gewerkt aan een project rondom voorlezen. Kinderen die lezen en boeken leuk vinden hebben een enorme voorsprong. Want lezen is niet alleen belangrijk voor de taalontwikkeling van kin deren, maar is vooral ook leuk en gezellig. Zo worden de kleintjes grote lezers. PRENTENBOEK CENTRAAL Tijdens deze dagen staat het prentenboek: Het geheim van Ijsje van Guido van Genechten centraal. Ijsje de Ijsbeer zal een poosje logeren in de bibliotheek Moergestel en de peuters uit Moergestel komen bij hem op bezoek op 17 en 18 januari. VOORLEESHALFUURTJE In de bibliotheek Moergestel wordt woensdag 19 en 26 januari van 14.00 tot 14.30 voorgele zen. 19 januari kunnen peuters kennismaken met Sneeuwberen van Martin Waddell en 26 januari met Tim en de toet-toet toeringbus van Harmen van Straaten. CADEAUTJE VAN DE BIBLIOTHEEK De bibliotheek heeft, tijdens de Nationale Voorleesdagen, een grappig cadeautje voor elk kind tot 6 jaar dat zich inschrijft als lid van de bibliotheek: een vingerpopje van de beer uit Wat nu, Olivier?, onlangs gekozen tot Prentenboek van het jaar. Wat kost dat? Niets! De bibliotheek is gratis voor kinderen omdat boeken en (voor)lezen onmisbaar zijn voor de ontwikke ling van elk kind. Tot ziens in de bibliotheek! Er kunnen nog enkele mensen geplaatst worden op de groencursus die op 2 maart begint. De lessen (8) zijn op woensdagavond in de Tiliander, ongeveer eens per maand (behalve in de vacanties). Na iedere les volgt in het weekend een excursie in een van de natuurgebieden in de omgeving. Voor leden en donateurs van het IVN zijn de kosten 50. Niet-leden beta len 70. Voor info en opgave: Peet van der Horst tel. 0411-601414 of e-mail: rupe@hetnet.nl www.ivnoisterwijk.nl ^0 Het Nederlandse Rode Kruis richt zich in de komende tijd op een van haar kerntaken name lijk: het biPeden van sociale hulp, voor men sen die eenzaam zijn, gehandicapt of chronisch ziek. Centraal daarin staat het sociale contact. Veel niet gehandicapte mensen ervaren in hun contacten met gehandicapten en chronisch zie ken een zekere mate van verlegenheid. Ze weten zich soms niet goed een houding te geven, in het contact met iemand in een rolstoel. Moeten ze nu wèl of juist niet te hulp schieten? En wat moeten ze dan doen? Daardoor het contact ver mijdend of gaan dit uit de weg. Bij mensen met een ernstige lichamelijke beperking of chronische ziekte komt vaker eenzaamheid voor. Een van de oorzaken, blijkt uit onderzoek, is deze handelingsverlegenheid. Als Rode Kruis willen we eenzaamheid bestrijden, door mid del van allerlei sociale hulpactiviteiten te orga niseren, maar ook door het contact tussen men sen te vergemakkelijken. We willen allerlei nieuwe, leuke, interessante en soms spannen de ontmoetingen tussen mensen stimuleren. Daarvoor werd in het najaar van 2004 een cam- pagnesite gestart om ontmoetingen mogelijk te maken. Op deze site kunnen mensen met en zonder handicap een oproepje plaatsen, maar vooral gehandicapten/ zieken worden uitge nodigd om dit te doen. Andere mensen kun nen reageren op zo' n oproep. Bezoek daarom deze site: www.rodekruis.nl en plaats een berichtje of bekijk de berichten en ’’maak con tact”. De Sonman 20 - 5066 GJ Moergestel, tel. (013) 513 24 33/513 37 18, fax. (013) 513 22 38 info@pvsmeubelen.nl - www.pvsmeubelen.nl, ’s maandags gesloten - ’s avonds op afspraak verkoopkantoor Kerkstraat 14 - 5066 AS Moergestel PAGINA 3 D-PJj UJj'jJJjJ £j ©D© Meubeltoonzaal/stoffeerderij (groothandel) Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 GARANT MEUBEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 3