Lente in wintermaand Pieregeblèr 2005: het staat te gebeuren!! Zaterdag a.s. sauwelavond Kandidaten aanmelden voor de Moergestelse vrijwilligersprijs De jaarlijkse Moergestelse vrijwilligersprijs (2004) wordt weer uitgereikt op 20 maart. Dat gebeurt in Den Boogaard tijdens een concert van de koninklijk erken de harmonie Prinses Julina. Kandidaten voor deze bijzondere prijs kunnen tot car naval worden aangemeld. De Moergestelse vrijwilligersprijs wordt voor de vijf de keer toegekend. De vier eerdere winnaars waren Eddie Hurkmans, Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle en Jo Denissen-van de Wouw. Aphrodite L' ALOE VERA hr.e WOENSDAG 19 JANUARI 2005 - 29e JAARGANG - Nr. 1315 De U Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl De winnaars van de presentatieprijs van vorig jaar (de Kammeraoj) staan te popelen om hun nieuw ’kunstje’ te vertonen. De winnaars van de muziekprijs van vorig jaar (’t Allegaartje) zul len er vast en zeker alles aan doen om hun titel te verdedigen. Maar we kunnen er toch ook van uit gaan dat de andere groepen hun beste been tje voor zullen zetten en met man en macht gaan proberen de beker(s) te veroveren. Zo zullen de ’ouwe rotten in het vak’ de Poekeltjes, Will Bax-Habraken, de Durdraaiers, de Brouwer Junior en Kees Kouwenberg een gooi doen naar de eerste prijs. Maar de debutanten van vorig jaar hebben de smaak ook te pakken en daarom gaan de Timmies, Julia en Freem er ook flink tegenaan om van het Pieregeblèr in Den Boogaard een knallend feest te maken. Bovendien doen er dit jaar twee nieuwe groe pen mee die wellicht hoge ogen gaan gooien, namelijk Baja Baja en De Kleurkes. Welke van deze 12 zeer gedreven groepen zal de mooiste presentatie hebben? En welke van deze 12 zeer gemotiveerde groepen zal hèt carnavalslied van Moergestel op zaterdagavond 29 januari in Den Boogaard aan ons presenteren? Natuurgeneeskundig werker Voor het laatst in huidige ’Boogaard’ Nog enkele dagen en dan is het zover: de Sauwelavond 2005. Nooit eerder ston den er zoveel Moergestelnaren in de ton: maar liefst 8! Nou ja, er is één persoon Het is bijzonder dat het Pieregeblèr al 10 jaar bestaat. Bovendien is dit jaar een bijzonder jaar, omdat het Pieregeblèr voor de laatste keer in (de huidige) Den Boogaard gehouden wordt. Dit zorgt ervoor dat de commissieleden von den dat er ook iets bijzonders en iets extra’s ge presenteerd moest gaan worden. Daarom zorgt de commissie dit jaar voor wat entertainment tussen de deelnemers door. Als de deelnemers van het Pieregeblèr bezig zijn met hun voor bereidingen, kunt u als toeschouwer ondertus sen genieten van het ’dagboek’ van Spons(or) Bob en zijn vriendjes! Ermelindis-beeldje wordt op 20 maart uitgereikt Ja hoor... voel je de spanning al? Zaterdagavond 29 januari 2005 vanaf 20.00 uur zal het Pieregeblèr voor de 10e keer plaatsvinden in Den Boogaard. Die avond zullen 12 groepen strijden om een presentatie- en een muziekprijs. De voorbereidingen voor het Pieregeblèr zijn reeds in volle gang. Iedereen sleu telt hard aan de decors, liedjes worden ingezongen en gerepeteerd, dansjes wor den ingestudeerd en onderling wordt de competitie steeds groter. Het gebeurt wel vaker en ook deze eerste maand van het jaar is het zover. De eer ste lammetjes zijn al geboren, nog vóórdat de temperatuur aangenaam aanvoelt. De familie Mattheeuwsen is de gelukkige eigenaar van de lammetjes die nu staan te pronken aan de Oisterwijkseweg (het voet-/fietspad van de Oisterwijkseweg naar De Hoefkens). ’n Vroege lenteboodschap dus. De Maria-kapel zal als achtergrond dienen voor de confrontatie tussen Ron en Carry (Moergestelen Oisterwijk). voor het muzikale opwarmertje aan het begin van de avond. Toegangskaarten kosten 7,-. Daarvoor krijgt u een kopje koffie bij binnenkomst. 1 Verder zal op de avond worden verteld r~JJ waaraan de sauwelaars de netto op- yzd. brengst van de avond willen schen- ken. Kaarten zijn te koop bij: Jumbo Denissen, Novy Van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier en op zaterdag 22 januari aan de zaal. De aanvang van de avond is 20.00 uur precies. De zaal gaat om 19.00 uur open! Al en met al zal het dus een bijzonder (kleur rijk) Pieregeblèr 2005 worden. Wij hopen jul lie allen te mogen ontmoeten op zaterdagavond 29 januari vanaf20.00 uur in Den Boogaard, te Moergestel. De entree bedraagt 7,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen: Café de Brouwer, ’t Draaiboompje, Slijterij ’in den Korenmaaier’ en Supermarkt Jumbo. Met het Pieregeblèr sta je er gekleurd op! Huidverzorgingsinstiti J Tel. 013-513 1474 E zijn. Deze dorpsgenoten verdienen het om eens per jaar in de schijnwerpers te worden gezet. Dat gebeurt door middel van de verkiezing van de vrijwilliger van het jaar. De jurering wordt gedaan door een onafhan kelijke jury van betrokken Moergestelnaren onder voorzitterschap van Hennie van Schooten (voorzitter Stichting WieKentKunst). De jury wordt gevormd door Annie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Basemans, Lian Kocx, Maarten Lapien, Frans van der Poel, Jan van Dijk en Willem Ligtvoet. Samen vormen zij een mooie dwarsdoorsnede van de Moergestelse samen leving. Aanmelden gaat eenvoudig. Het beste is om even contact op te nemen met Hennie van Schooten, telefoon 513 3072. Aanmelden kan ook per brief (D’n Duyp 41) of per e-mail (hennievanschooten@home.nl). De Moergestelse vrijwilligersprijs is een ge meentelijke prijs. Het initiatief is destijds geno men door de Stichting WieKentKunst. Later is deze geste aan de vrijwilligers overgenomen door de gemeente. Nu zijn er vrijwilligersprij- zen voor alle drie de dorpen: Moergestel, Heu- kelom en Oisterwijk. Elk dorp heeft een eigen jury, een eigen prijs winnaar, een eigen uitreiking en een eigen beeldje. In Moergestel krijgt de winnaar een bronzen beeldje dat de reuzin Ermelindis voorstelt. De volledige benaming van de vrij willigersprijs is dan ook 'De Moergestelse Reus'. De idee daarachter is dat een vrijwil liger, net als een reus, met kop en schouders boven de rest van de samenleving uitsteekt. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een eer betoon aan alle vrijwilligers, die steeds belang- rijker worden, maar van wie er steeds minder die al ’n hele tijd in Oisterwijk woont, maar toch rekenen wij ook haar nog tot Moergestelnaar! Ze zullen alle acht hun beste beentje hebben voorgezet om allerlei dagelijkse en niet-dage- lijkse zaken uit Moergestel (en de gemeente Oisterwijk) op de korrel te nemen en vooral de ’tweelingbuut’ van Ron Hermus en Carry Groenland zal, met als achtergrond de Maria kapel, een aaneenschakeling zijn van gebeur tenissen in Oisterwijk en Moergestel. Om ze nog eens allemaal de revue te laten pas seren: Corrie Laurenssen komt in haar traditionele cre atie van ’Kaot van Roozendaol’. Maikel Denissen zien we mogelijk als de nieu we pastoor van Moergestel. Marco van Herck is weer terug van weggeweest en wil samen ons zijn verjaardagsfeestje vieren. Cees van Dijk heeft na zijn primeur-van vorig jaar de smaak volledig te pakken. Dit jaar is ie wederom te gast als Nilleske van Willeke van Woute. Will Bax-Habraken komt weer in de ton in de van haar bekende creatie Will te Bont Eric Boogaers is na ’n jaar afwezigheid weer terug en heeft iets met Gèssel Airways. Verder is er dit jaar één gastsauwelaar. We heb ben hem voor de vijfde keer gevraagd om naar Moergestel te komen: Mies Grijmans uit Weert. Hij viert in Moergestel zijn eerste lustrum en doet dat als buschauffeur. De muzikale begeleiding tenslotte is in handen van S(t)aporkest d’Ambiejans. Zij begeleiden de sauwelaars naar en van de ton en zorgen Huidverzorgingsinstituut t Aphrodite voorlopers voor carnaval: Sauwelavond en Pieregeb/èr de esselse i *4 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Corrie Laurenssen - Antonissen De Looyakker 37, Moergestel, tel. 013-513 3253 Schoolstraat 5 MOERGESTEL I AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Als je lichaam je lief is -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1