van dal t KVO Succesvolle dirigent en DVD van ’Prinses Juliana’ Geen carnavalsoptocht in 2005??? Beste KVO-leden r kunststoffen Machinebediende rotatiegieten Rabobank De beste keuze voor uw beleggingen: Van Dal Kunststoffen b.v. is een groeiend kunststofverwerkend bedrijf wat zijn sporen de afgelopen 20 jaar heeft verdiend in de kunststof verwerkende sector. Sinds 1995 is daar ook rotatiegieten bij gekomen. komende zomer voor de derde keer wordt deel genomen aan het WMC (Wereld Muziek Concours) in Kerkrade. Reactie op de DVD. Ad Wolfs Adr.zn. deed de DVD cadeau aan Joke Ketelaars-van de Ven Tot zover deze, je zou zeggen, vooruitziende blik. De DVD is inmiddels al een enorm succes zoals u hierboven kon lezen. Kopen VOLWASSENENOPTOCHT Evenals vorig jaar kunnen de volwassenen dit jaar weer meedoen in een viertal categorieën: Categorie A: Wagens Categorie BI: Kleine loopgroepen (3 tot 10 personen) Categorie B2: Grote loopgroepen (meer dan 10 personen) Categorie C: Individuen (1 of 2 personen) CONTACTPERSONEN: Dirk van Abeelen, Kloosterlaan 1, tel. 513 0469; Carlo van Esch, Schoolstraat 46, tel. 513 0111 HERDRUK DVD??? Verder verliep ook de verkoop van de DVD ”Hoe het hier reilt en zeilt.. Moergestel 1962” zeer succesvol. Alle exemplaren zijn verkocht. de DVD is uitverkocht! De verkoop, die startte tijdens de Kerstmatinee van onze harmonie, verliep aanvankelijk wat moeizaam omdat het bijbehorend boekje nog niet compleet was, maar toen dat was opgelost was de totale oplage, dank zij de voortreffelij ke medewerking en inzet van alle medewerkers van Novy van Wezel en Drogisterij Kemps, binnen een week uitverkocht. Overigens werd de Kerstmatinee bijzonder goed bezocht. Het was er lekker druk en ouder wets gezellig in Den Boogaard, zo kon ook wor den vastgesteld door B W en een aanzienlijk deel van onze Gemeenteraad. En dat stemde WAT IS ER ANDERS? Dit jaar is er één belangrijke verandering ten opzichte van vorig jaar. Op veler verzoek heb ben we namelijk de route aangepast. We star ten weer gewoon vanuit de Schoolstraat bij de kruising met De Scheerman en de Burgemeester Bardoelstraat. De stoet trekt vervolgens via de Pastoor Janssenstraat, de Prinses Margrietstraat, de Prinses Beatrixstraat, de Krijtestraat, het Rootven en de Raadhuisstraat naar het Sint- Jansplein. De route is hetzelfde als die voor de volwasse nen. Dat hebben we bewust gedaan. Dan kun nen ze jullie namelijk achterna lopen; anders weten ze niet waar ze naar toe moeten. Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere snoepzak en een heel leuk prijsje. Kom dus allemaal na afloop van de optocht naar Den Boogaard voor de prijsuitreiking. In 2005 geen carnavalsoptocht in het Pierewaaiersrijk? Natuurlijk wel! Een carnaval zonder optocht, dat bestaat toch niet. Daarom zal op zondag 6 februari a.s om exact 13.00 uur weer een bont gekleurde stoet met schitterende wagens, kleurrijke loopgroepen, humoristische eenlingen en natuurlijk een geweldige kinderoptocht door ons dorp heen trekken. Onlangs is de dirigent van het Opstap- en Opleidingsorkest, Mathias van Nispen, geslaagd voor zijn studie HaFa Directie aan het Conservatorium van Tilburg (Fontys Hogeschool). HaFa staat voor Harmonie en Fanfare. Hij is nu, zo kan men zeggen, gediplomeerd dirigent. Hier wordt de (studie)status Bachelor aan verbonden. Een eventuele vervolgstudie leidt dan tot de gradatie Master. DE BELANGRIJKSTE PUNTEN OP EEN RIJ: De optocht wordt gehouden op zondag 6 februari a.s.; Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij Kadoshop Novy Van Wezel, Rootven 10 te Moergestel, of bij één van de onderstaande adressen; Bij het inschrijfformulier zit het reglement van de optocht. Neem dit voorafgaand aan deelname kritisch door! Inschrijfformulieren moeten uiterlijk woens dag 2 februari a.s. (’s woensdags voor de op tocht) worden ingeleverd bij één van de onder staande adressen; Bordjes dienen op zondag 6 februari a.s. tus sen 10.30 uur en 1130 uur te worden afgehaald bij Café de Brouwer; De optocht wordt vanaf 12.30 uur opgesteld nabij het kruispunt van de Schoolstraat met de Scheerman en de Burg. Bardoelstraat; De route is als volgt: Schoolstraat, Burg. Bar doelstraat, Past. Janssenstraat, Prinses Mar grietstraat, Prinses Beatrixstraat, Krijtestraat, Rootven, Raadhuisstraat, Sint-Jansplein; De optocht begint om exact 13.00 uur; De prijsuitreiking voor de kinderoptocht is om 15.30 uur in Den Boogaard; De prijsuitreiking voor de volwassenenop tocht is om 16.45 uur in Café de Brouwer. JIJ DOET TOCH OOK MEE? Als je bang bent dat je van ’’kleur” verschiet als je meedoet, is dat dit jaar des te meer reden om toch mee te doen. Het motto is namelijk ”Ge staot er gekleurd op”. Zet de schroom dus van je af en doe gewoon mee. Je kunt je opgeven door een inschrijfformulier in te vullen en dit uiter lijk op woensdag 2 februari a.s. in te leveren bij één van dè onderstaande adressen. De formu lieren zijn te verkrijgen bij Kadoshop Novy Van Wezel, Rootven 10 te Moergestel, of bij één van de onderstaande adressen. ’’Prinses Juliana” erg tevreden want dat onder steunt het streven van niet alleen de harmonie maar van veel Moergestelse verenigingen dat een voorziening met podiumfimctie niet is weg te denken uit onze, toch zo actieve, gemeen schap. Velen vragen zich nu af of er nog DVD’s bij gemaakt gaan worden? Wenst u alsnog een of meer exemplaren van deze DVD, dan kunt u dat tot eind januari kenbaar maken bij Novy van Wezel (513 1889), Rien van de Wouw (513 2308) ofTon van Gooi (513 6170). Bij een voldoende aantal bijbestellingen zal voor nalevering worden gezorgd. Hier ver neemt u dan in februari meer over. (dochter van Janus en Mina van de Ven; de vroegere Caltex benzinepomp aan het Rootven, waar nu de Chinees is gevestigd.en kreeg van haar de volgende schriftelijke reactie: De DVD van Moergestel vind ik geweldig. Ik had het idee 40 jaar terug door Moergestel gewandeld te hebben. Alleen het zien van mijn moeder daar schrok in wel ’n beetje van.Mijzelf heb ik niet terug kunnen vinden, wel mijn zus Nell. Maar ik ga hem zeker nog wel ’n keer bekijken, mis schien zie ik dan ook mezelf wel terug. Het is een geweldig idee geweest om de film op DVD te zetten. Het zal ongetwijfeld een groot succes worden... Bestuur en leden van Muziekvereniging Juliana feliciteren Mathias hierbij met het behaalde resultaat en wensen hem voor de toekomst veel succes met zijn verdere studie en muzikale car rière, want zo gaf de jonge dirigent aan: hij gaat wel verder studeren voor de graad Master maar mogelijk eerst een jaar Compositie, zoals dat heet. En wij hopen natuurlijk nog lange tijd op een prettige en succesvolle samenwerking. Het is verder zeer vermeldenswaard dat Mathias niet in Tilburg of ergens in Nederland is geslaagd; nee in Italië en wel op het eiland Sardinië. En dit komt omdat zijn docent/men- tor, Hardy Mertens, een bijzondere band heeft met een semi beroepsorkest op dit eiland. En voor dit orkest heeft Mathias, ten overstaan van een vijftal beoordelaars, zijn proeve van bekwaamheid afgelegd. En hoe! Zowel voor theorie als voor praktijk werd hij met een 9 beloond. En dat is voor weinigen weggelegd. En dat dit orkest niet zo maar een harmonietje is, kan wel geconcludeerd worden uit het feit dat Maandag 17 januari om 20.00 uur is er in Café De Bierelier te Haghorst een thema-avond: Geweld achter de voor deur. De GGD gaat ons voorlichten over de diverse vormen van lichamelijk en geestelijk geweld in huiselijke kring. De nadruk ligt dit keer op de ouderen. Aan wat voor soorten geweld staan zij bloot en hoe is het te voorkomen. Ook de zware taak van mantelzorgers wordt onder de loep genomen. Het komt vaker voor dan je denkt, ook in professionele instellingen en ver zorgingshuizen. Iedereen kan hier op eigen gelegenheid naar toe. Opgeven is niet nodig. KINDEROPTOCHT Bij de Kinderoptocht is dit jaar weer een split sing gemaakt in twee categorieën: KI voor de groepen (3 of meer personen) en K2 voor de individuen (1 of 2 personen). Misschien komt er volgend jaar ook nog wel een categorie ”K3” bij, maar dan moet je wel goed kunnen zingen. De kans op een beker is dit jaar dus weer twee keer zo groot. Daarom hopen we dat jullie alle maal meedoen, met je broertje of je zusje, met je klasgenootje of gewoon alleen. PAGINA 5 Het Beleggingsteam Om een verantwoorde groei te garanderen zijn wij op zoek naar een collegiale De werktijden zijn in aanvang van 6.00 uur tot 22.00 uur in 2-ploegendienst. De Amerikaanse economie niet langer locomotief wereldeconomie. Het algemene beeld van 2005 is dat van een afzwakkende economische groei. De risicofactoren zijn de dollar en de olieprijs. China zal het hoogste groeitempo blijven laten zien. Japan zal voor het tweede achtereenvolgende jaar boven de trendgroei uitkomen, terwijl in de VS en het VK de groei beneden de trend zal zakken. De Eurozone blijft de hekkensluiter. Dit betekent dat het zwaartepunt van de economische groei van West naar Oost aan het verschuiven is. Er wordt van onze nieuwe collega verwacht dat hij zelfstandig een machine kan bemannen met het daarbij behorende laden en lossen van de mallen, het wisselen van de mallen en het klein onderhoud aan de machines en de mallen. Eigen initiatief, een goede motivatie en verantwoordelijkheidsgevoel is nood zakelijk. Voor Europa en de Verenigde Staten zijn de vooruitzichten dus minder rooskleurig. Daar staat tegenover dat Azië juist geweldig opkomt. Met een economische groei van circa 7% blijft de regio nog altijd koploper. Daarnaast zijn de vooruitzichten voor de opkomende landen goed voor 2005. Zo'n 700 miljoen mensen krijgen het dus moeilijkeren 3 miljard wat beter. Die kunnen op hun beurt er voor zorgen dat ook wij wellicht weer uit het dal kruipen. Wilt u meer weten of een afspraak maken, bel (013) 523 23 80 Let op: rendementen uit het verleden bieden u qeen qarantie voor de toekomst. Een sollicitatiebrief of vragen kunnen gericht worden aan: Van Dal Kunststoffen b.v., T.a.v. dhr. C. Oerlemans, Postbus 24, 5066 ZG, Moergestel, tel. nr. 013-5132665. Koninklijke Olie Total DSM Arcelor Hagemeyer BASF Verkopen Coca Cola Adecco AM Dra ka Met beleggingsfondsen kan worden ingespeeld op de bovengemiddelde groeivooruitzichten in opkomende markten. Wij tippen Robeco Emerging Markets Equities en Robeco MM Asia-Pacific Equities. Voor beleggers die willen profiteren van de vraag naar grondstoffen, adviseren wij het Merill Lynch World Mining Fund. Daarnaast geven wij voor individuele ondernemingen de onderstaande adviezen. ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 12 JANUARI 2005 Met het op dit moment aan 4 man tellende team worden naast producten voor de agrarische sector ook producten en projecten voor de industrie gedraaid, met als klanten o.a. G-star enz.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 5