sawa^ TWEEWELERS We gaan weer sauwelen!!! 5 B B Aphrodite 1 ALOE VERA e Letchimi dé Laat hield eenmans-actie voor Giro 555 Mini-playbackshow 2005 Terug naar Sri Lanka Recordopbrengst collecte voor Azië! WOENSDAG 12 JANUARI 2005 - 29e JAARGANG - Nr. 1314 Gèssel Airways. Weekblad voor Moergestel Initiatieven van o.a. de M.O.V.-groep om gelden bij elkaar te krijgen voor het getroffen Azië hebben tot gewel dige reacties onder onze Moergestelse bevolking geleid. Ook twee particu liere initiatieven ten behoeve van het zelfde doel hebben inmiddels tot onverwachte opbrengsten geleid. Hoe Moergestel de afgelopen weken heeft gereageerd op de gevolgen van de zee beving (en nog gaat reageren) leest u in de hierbijgaande artikelen over: de M.O.V.-groep, Janine Robben-Hurk- mans en Letchimi de Laat. De beide laatsten kennen het land maar al te goed... Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl NOG EVEN WAT HUISHOUDELIJKE MEDEDELINGEN: De entree bedraagt nog steeds 7 euro. Daarvoor bent u de hele avond onze gast en krijgt u nog ’n kopje koffie bij binnenkomst ook. De zaal gaat om 19.00 uur open en de eerste sauwelaar betreedt om precies 20.00 uur de ton. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Jumbo Denissen, Novy Van Wezel en Slijterij ’In den Korenmaaier’. Ook op de avond van 22 januari nog aan de zaal van ’Den Boogaard*. Van harte welkom dus. Sauwelcommissie: Ruud van de Ven, Lianne Kocx en Martien Oerlemans Letchimi de Laat, geadopteerd uit Sri Lanka, (toen zij 4 weken oud was) en opgegroeid in Moergestel, zag net zoals vele Moergestelnaren de doordringende nieuwsberichten over de Tsunami die zuid Azië getrof fen had. En bij haar kwam dat natuurlijk des te harder aan omdat ook haar geboorteland Sri Lanka op één na zwaarst getroffen is door de Tsunami. Letchimi die ziek in bed lag zag de beelden op haar televisie die toe vallig op CNN stond. Ze moest en zou iets doen, helaas kon dit niet meteen omdat het zondag was. Ze is toen ’s maandags meteen naar de SHO (Samenwerkende Hulp Organisaties) gaan bellen om te kijken of zij ook iets kon doen, en dat kon. Meteen heeft ze daarna gemeente Oisterwijk gebeld en een vergunning gekregen om te collecteren voor Giro 555. De gemeente stelde ook bus- sen ter beschikking voor haar actie. Ook werd er een aantal bussen dezelfde week nog verspreid over heel het dorp bij bedrijven en/of cafe’s. Ze heeft afgelopen vrijdag 7 januari haar bussen allemaal opgehaald en is het geld gaan tellen samen met haar vader bij de Rabobank te Moergestel. Samen met een medewerker van de Rabobank werd het geld gestort. Er is maar liefst 1225.77 euro opgehaald door een collecte (samen met haar moeder) en bussen bij de bedrijven. Zij wil dan ook via dit bericht ’iedereen bedanken waar een bus stond voor de gulle bijdrage voor Giro 555’ Ondanks dat er don derdag 6 januari een actie avond is gehouden door de Nederlandse tele visie staat Giro 555 nog steeds open de komende maanden voor Azië. Zaterdag 22 januari gaan we weer sauwelen. Jawel. En dat voor de laatste keer in Den Boogaard zoals die er nu bij staat! In de ton zien we, op één enkeling na, louter Moergestels talent. Voor alle kinderen die op de basisschool zitten is dit het bericht dat je zeker even moet lezen. Playback jij op school met carnaval ook en vind je het leuk om dat nog een keer te doen? Dat kan! Zondag 6 februari 2005 is het weer zover. In ’t Draaiboompje mag jij alleen of samen met je vrienden een spetterend optreden geven. Want ook dit jaar organi seert CV de Durdraaiers weer een mini playbackshow. We zouden het leuk vinden als je meedoet. Je kunt je tot en met 23 janu ari opgeven bij Jessica van Boxtel, tel. 513 3103 of 06-29291535. Dus kies alleen of samen met je vrienden en vriendinnen een leuk lied je uit en geef je meteen op! Party-boerderij ’t Draaiboompje Aanstaande vrijdag vertrekt Janine Robben-Hurkmans terug naar Sri Lanka. Wellicht kunnen sommigen van u zich nog herinneren dat Janine in 1996 een half jaar in Sri Lanka heeft gewoond. Via de stichting Horizon Holland heeft zij daar destijds op een tehuis (Prithipura Home) voor gehandicapten gewerkt. Nu vertrekt zij naar het zelfde gebied, dat even eens getroffen is door de tsunami, om de door haar ingezamelde spul len te gaan distribueren. Het Prithipura tehuis ligt aan de west kant van Sri Lanka, aan de zijde van India, en heeft daardoor niet de ergste gol ven gehad. Toch heeft het tehuis onderwater gestaan en hebben zeker 2 lokale bewoners de ramp niet overleefd. ”Na het horen van de ramp in Azië kon ik niet stil blijven zitten” ver telt Janine. ”Ik ben na een paar dagen gaan bellen met enkele lokale beken de in Sri Lanka en vervolgens met de stichting Horizon Holland om te informeren of ik iets kon betekenen.” Op de lijst van benodigdheden stonden medicijnen, kleding, generato ren etc.. Hiermee is Janine in de telefoon gekropen en heeft bekenden en onbekenden gebeld en opgezocht met de vraag of zij iets konden bete kenen. Overweldigende reacties heeft zij uit Moergestel en omgeving gekregen van zowel particulieren als middenstanders. Janine: ’’Rode oren heb ik af en toe gehad van het bellen maar het is het meer dan waard geweest. De firma Becx Tuinmachines heeft 2 generatoren geschonken, kunststof bakken van Novy, medicijnen, spuiten en verbandmiddelen van dokter van Delft, dokter Terwindt, Thuiszorg en Kemps drogist, reis-EHBO sets van Intersport Tilburg, 2 rolstoelen van een kennis, pos ters van CopyCat, kleding van familie, vrienden en bekenden, dozen/pal- lets van van Bommel en het transport naar Rijswijk is door Excel ver zorgt. Speciale vermelding verdient ook wel het TweeSteden Ziekenhuis. Via Linda van Tuijn zijn we daar gaan informeren naar eventuele moge lijkheden en zij hebben direct een toezegging gedaan medicijnen beschik baar te stellen. Tevens werd aangeboden dat de geplande geldinzame ling tijdens de nieuwjaarsreceptie beschikbaar kwam voor ons project. Ook Ines Lapien houdt een geldinzameling bij de reisburo’s. Verder wil ik nog een aantal personen bedanken voor hun hulp nl. Bea, Ruud, Sabine, Jan, Toos, Annemie, fam. Hoffmans. Iedereen ontzettend bedankt, het is gewoon super.” Tijdens de afgelopen week zijn de spullen verzameld bij haar vader op de Tilburgseweg. Hier is alles verpakt, geteld en voorzien van stuklijsten. In totaal zijn 6 pallets met goederen verzameld en deze staan inmiddels in het depot van Horizon Holland vanwaar ze deze week naar Sri Lanka worden gevlogen. Janine en Hannie Robben (familie) vertrekken 14 janu ari naar Sri Lanka om daar alles te verdelen. Janine:” Horizon Holland regelt en betaald het vervoer van de goederen, onze vliegtickets en ver blijfskosten betalen we zelf. Alle het geld dat we nog inzamelen wordt ter plaatse door ons besteed aan levensmiddelen, water of andere beno digdheden voor de lokale bevolking.” Mocht u nog een bijdrage willen geven kunt u dit storten op Rabobank Moergestel nr. 1689.17.599 t.n.v. Janine Robben ow Sri Lanka. IN WILLEKEURIGE VOLGORDE: Corrie Laurenssen in haar traditionele creatie van ’Kaot van Roozendaol’. Maikel Denissen zien we mogelijk als de nieuwe pastoor van Moergestel. Marco van Herck is weer terug van weggeweest en wil samen ons zijn verjaardagsfeestje vieren. Cees van Dijk heeft na zijn primeur van vorig jaar de smaak volledig te pakken. Dit jaar is ie wederom te gast als Nilleske van Willeke van Woute. Will Bax-Habraken komt weer in de ton in de van haar bekende cre atie Will te Bont. Eric Boogaers is na ’n jaar afwezigheid weer terug en vertegenwoordigt Huidverzorgingsinstituut 4 jflj ici. UIO-UIO ih/h I fe T -r-T- JB Op donderdag 6 januari was de landelijke actie Giro 555 voor de slachtoffers van de zeebeving in Azië. Ook in Moergestel werd gecollecteerd voor dit doel. Met ongeveer 20 mensen werd om 19.00 uur vanuit het parochiecentrum een begin gemaakt met de huis-aan-huiscollecte Voor afgegaan door een geluidswagen die beschikbaar was gesteld door fa. Frans van Velthoven gin gen de collectanten alle wijken in om bij elke voordeur aan te bellen. Na ongeveer 2 Yi uur waren de meeste collectanten terug in het parochiecentrum en kon een begin worden gemaakt met het openen van de collectebussen en het tellen van het geld. De opbrengst van deze collecte was een onvoorstelbaar hoog bedrag. In totaal hadden de collectanten 13.674.62 opge haald. Dit gehele bedrag wordt gestort op giro 555 van de samenwerkende hulporganisaties. Samen met de 112 miljoen euro van de rest van Nederland zal dit geld gebruikt worden bij de wederopbouw van de getroffen gebie den. De M.O.V.-groep wil de collectanten, die hun avond hebben opgeofferd voor de collecte har telijk bedanken voor hun medewerking. We hebben dit jaar maar één gastsauwelaar. Uit Weert komt Mies Grijmans. Deze man komt heel graag naar Moergestel (nu al voor de vijf de achtereenvolgende keer!) en hij weet de zaal altijd tot op het bot te boeien. Hij mag dus op dit jaarlijkse Sauwelfestijn niet ontbreken! We hebben hem graag uitgenodigd deze sympa thieke Limburger die in zijn eigen provincie als hoogste óóit werd onderscheiden! Ook muzikaal kent de avond dit jaar louter Moergestelse inbreng. (s)Taporkest D’n Ambie- jans zorgt dit jaar voor de muziek dus ook wat dat betreft zit het zeker goed. We zijn blij om hen als muzikale omlijsting bij ons te hebben. Zij zorgen voor de opkomsten van de sauwe- laars en spelen tussendoor lekker in het gehoor liggende muziek. Acht Moergeste|s sauwelaars in de ton! Zle artikel in dit blad Nieuw in het programma is ’n tweespraak tus sen ’n inwoner van Moergestel en ’n inwoner van Oisterwijk. Toevallig (of niet natuurlijk) zijn het trouwens twee Moergestelnaren: Ron Her- mus en Carry (Groenland) Linschoten. Waar over zij het gaan hebben? U mag niet raden! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 -> de esselse I Moergestel gul voor Giro 555 •-L Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Natuurgeneeskundig werker Corrie Laurenssen - Antonissen De Looyakker 37, Moergestel, tel. 013-513 3253 Als je lichaam je lief is - X p i iuiu vui lui yii lyoii ioliluul eagö®s«

Weekblad Moergestels Nieuws | 2005 | | pagina 1