Verse zalmfilet 49 Hollandse garnalen 75 Pieter Smit Kerstfeest in het Poppen en Speelgoedmuseum Belgische krabsalade 2?’ „ET ZOEKERTJES ZOEKERTJES KVO Moergestel Aanbiedingen geldig t/m 31 december Wij wensen u fijne Feestdagen! I Moergestels zaalvoetbalteam boekt eerste overwinning Rode Kruis bij Yorin! 100 gram 100 gram VAN forelfilet I 100 gram 100 gram I.v.m. de feestdagen zal ’De Gèsselse’ twee weken NIET verschijnen. Woensdag 12 januari zijn we er weer! Dit alles en nog veel meer is te zien iedere dag van 13.00 tot 16.00 uur vanaf 12 decem ber tot en met 9 januari. 1 Januari gesloten. Het museum is rolstoeltoegankelijk en beschikt over een lift die ook geschikt is voor rolstoelen. Poppen- en speelgoedmuseum Tilburg, Telefoonstraat 13-15, 5038 DL Tilburg, Tel. 543 6305. Zo werd afgelopen vrijdagavond de inhaal wedstrijd De Veerkes/Kammeroaj-Beljaars in sporthal ’’Stokeind” gespeeld. Het team van de Veerkes/Kammeroaj was nagenoeg op volle sterkte, uitgezonderd John van Esch hij vervul de de coachtaak met gebroken tenen van de week daarvoor, Stef Habraken was reeds gebles seerd maar is al begonnen met training. Op merkelijk was de rust die het team uitstraalde, verdedigende taken werden zonder problemen van elkaar overgenomen en pakte iedereen zijn man; ook werd opbouwend vanaf invallend keeper Rob Hooftman (goed voor zeker 6 mooie saves) was het Gideon Verhoeven die 2 goals scoorde. Bij de stand 2-1 leek het alsof Veerkes weer in oude doen vervaalde, maar inzicht geeft overwicht werd de leuze en werd de eindstand bereikt door doelpunten van Arie-Jan de Jong, Thomas Salvetti, een wereldgoal van Willem Poirters, Jalmer Smits. Zeker het technische spel van Joep Habraken zorgde in de tweede 25 mi nuten voor vergissende interpretatie van Bel- jaars. De eerste overwinning is binnen en werd dan ook groots gevierd. W.g. uw verslaggever. Wat gebeurt er als tien jongeren, die nog nooit eerder in aanraking kwamen met vrijwilli gerswerk, zich een aantal weken inzetten voor de gasten van vakantiehuis De Valkenberg? Het antwoord op die vraag is sinds 25 novem ber acht weken lang op donderdagavond om 20.30 uur te zien op Yorin. De jongeren helpen de gasten opstaan, ze koken, begeleiden oude ren tijdens het zwemmen en doen nog veel meer. De eerste dagen moesten de vrijwilligers nogal wat schroom overwinnen. Ze wassen per slot van rekening niet iedere dag iemand die in een rolstoel zit. Maar al snel ontstaan er mooie contacten. De televisieserie ’’Gabber Gasten”sluit aan bij de campagne ’’Maak con tact”, die het Rode Kruis in november voerde. Daarin was een grote rol weggelegd voor de bewustwording rond handelingsverlegenheid. Hoe de jongeren hun verlegenheid overwonnen, kunt U zien in deze serie. Ook is er ruimte voor heel veel mooie, vrolijke en hartverwar mende momenten. Óp donderdagavond 23 december om 20.30 uur worden ook opnamen getoond van de H. Dunant bootreis, waaraan 65 gasten deelnamen uit het gebied, waarin de Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren zich inzet. Voor de 15e keer is er weer een schit terende, sfeervolle kersttentoonstelling ingericht in het Poppen- en speelgoed- museum te Tilburg. Meerdere vrijwilli gers, die reageerden op een oproep in de kranten, werkten mee aan de inrichting van deze expositie. De Kersttentoonstelling is het grootste evenement van het jaar. Steeds komen er nieuwe kerststallen, kerstballen en kerstboomverlichting bij, waardoor de expositie steeds mooier en interessan ter wordt. Bij binnenkomst wordt de blik onmiddellijk getrokken naar de vele vitrines met meer dan 1600 nostalgische kerstballen. De vele kleuren schitteren je tegemoet. Sommige kerstballen stellen iets voor: een fiets, kaboutertje, engelt je, duivel, sneeuwpop enz. Natuurlijk zijn er ook pieken in velerlei kleuren, van groot tot klein, eenvoudige en zeer fraaie uitgevoerde exem plaren. Op de derde verdieping staan 135 kerststallen verscholen tussen dennengroen en stro in een heuvelachtig landschap. Het zijn herkenbare stalletjes van vroeger want in elke (katholieke) huiskamer stond er wel een. Ze zijn allen ver schillend van vorm en vaak door een ijverig fa milielid gemaakt. Ook de kerstgroepen zijn zeer gevarieerd. De meest voorkomende mate rialen zijn gips, porselein, papier maché en hout. Het oudste kerststalletje is van voor 1900 en het kindje Jezus is gemaakt van was. Verder is er nog een collectie oude kerst boomverlichting. Leuke gekleurde lampjes in prachtige dozen van Philips, Splendor, Narva en andere fabrieken. Vaak stelden de oude lamp jes bloemetjes voor of waren het sterretjes. Uit Japan zijn lampjes afkomstig in de vorm van kerstmannetjes, lampionnetjes, kerstboompjes, schoorsteenvegertjes enz. De vele kerstversieringen zoals zilveren takken voor boven deuren en spiegels, zijn een lust voor het oog. Ook bonte tafelversieringen en glazen slingers voor in de kerstboom zijn in groten getale aanwezig. 1 1 100 gram Op woensdag 5 januari 2005 gaan we op excur sie naar de Franse schuur in Biest- Houtakker - bij goed weer met de fiets - anders met auto’s. We vertrekken om 13.00 uur op ’t plein. Tot ziens allemaal. Noorse zalmfilet gerookte palingt'let 100 gram gerooK samen voor ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 22 DECEMBER 2004 PAGINA 22 1 1 I kosten, bij ’normale' grootte €3,00; anders €4,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Geboortekaartjes? Een meer dan bijzon dere keus vindt u bij ons! Buro 76, Oister- wijkseweg 43. Waar anders? Tel. 513 2268. ■www. kinderschoenenkopen.nl Elke zondag Schoteldag van 17.00 tot 20.30 uur bij Café De Brouwer. Elke week ‘n andere schotel voor maar 6,50. Maandag 3 januari is Twinkeltje weer omgetoverd in Carnavalswinkel. Loop dan eens binnen en nu alvast Fijne dagen. Onze topper: Ambachtelijke Worsten broodjes (met eigen gehakt!), per stuk €0,85, 5 stuks voor €4,-- en 20 stuks voor €15,--. Slagerij Ketelaars, Kerkstraat 10, tel. 5131262 (31 december tot 16.00 uur geopend!!). BUFFET voor feesten en partijen bezorgen 8.50 p.p. bij Chinees Restaurant ‘Yueng Shing’ Bel 5131163. VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864, Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Weesge groet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast on mogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit be richt. U krijgt wat u vroeg. Da’s pas makkelijk! Kijk eens op www.geboortekaartjes.nl Maak uw keuze en u kunt ze gewoon bij ons bestellen! Buro 76, tel. 513 2268, buro76@wolmail.nl Paling uit eigen kwekerij: gerookt, gefi leerd of bakpaling. 23, 24, 30 en 31 December open. Reyrink, Vossenhoorn 9, Moergestel. Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman', Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. DVD Harmonie 'Hoe het hier reilt en zeilt... Moergestel 1962’, vanaf maandag 20 decem ber a.s. te koop 15,-) bij Novy van Wezel. Met oudjaarsavond gourmetten? Pakket Populair 5,50 p.p. of Pakket de Luxe 7,50 p.p. Uiteraard kunt u bij ons ook terecht voor stokbrood naturel/gekruid, bakgroenten/roerbak- groenten en diverse soorten saus, (graag bestel len). Slagerij Ketelaars, Kerkstraat 10, tel. 5131262 (31 december tot 16.00 uur ge opend!!). Computertypen. Iedereen kan zich weer op geven voor de lessen die starten in maart 2005. Op woensdagavond. Aanvang na de citotoets. Voor de vakantie je diploma! Beperkte plaatsen. Typebureau van der Pluym. 013-513 3793 info@typebureau.nl www.typebureau.nl Voor oudjaar: Gegrilde kippenbouten/ drumsticks wings, de lekkerste spareribs, over heerlijk knabbelspek snackballetjes, de beste eigen gemaakte salades en nog veel meer. Komt 't ontdekken bij Slagerij Ketelaars, Kerkstraat 10, Moergestel. (31 december tot 16.00 uur geopend!!). Bezoek ook eens onze web-site: www. schepenstweewielers.nl Schepens Tweewie- lers, Kerkstraat 21, Oisterwijk, Tel. 5217326. Te koop: winterhanden z.g.a.n. 205x60x 15. Tel. 06-51310073. ’’Strijkservice Antonis” voor al uw textiel! Opgehaald en thuisgebracht (ook voor bedrij ven). Hans en Ria Antonis. Info (na de middag): 013-5133662 06-21545756. Galafeest? Kom dan naar Twinkeltje. kle ding, ringen, enz. tegen zeer lage prijzen! Keizerin Moergestel: Kerstavond open. 1e en 2e Kerstdag: Après Ski Party! 1e Kerstdag 18.00 uur open. 2e Kerstdag 16.00 uur open. Kaarten Oud Nieuw €40,- All-ln. Uw sieraden met de feestdagen als nieuw?! De hele maand december: controle ren, reinigen en polijsten 2,50 per sieraad. Kees Ketelaars, Tilburgseweg 11, Moergestel, 013- 513 3168. 8?

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 22