Prinsenbal bij De Durdraaiers J I p Het is tijd voor Kerstmis. Oisterwijk Kerstböllekes en veel muzikale gasten Oudejaarsloop Hilvarenbeek B - Rabobank Het is tijd voor de Rabobank. Informatieavond project Den Boogaard Op zaterdag 11 december was het weer prinsenbal bij de Durdraaiers in ’t Draai- boompje. Prins Hendrik moest zijn ambtsketen en scepter afstaan en ging als kersverse ex- prins op stap met al zijn voorgangers aan ex-prinsen. Daarna kwam de moei lijke taak om een nieuwe prins voor de Durdraaiers te vinden voor het car- navalsjaar 2005. helaas geen vriendje. In de vijver van het bos zaten echter ook nog eens drie kikkers ver stopt. Zij konden heel mooi muziek maken en deden erg hun best om bij de prinses in de smaak te vallen. En in sprookjes kunnen kikkers in prinsen veranderen als je ze kust. Dit was natuurlijk het proberen wel waard. Toen de derde kikker een kusje kreeg van de prinses veranderde hij inderdaad in de nieuwe prins voor de Durdraaiers.prins Hendrik d’n Urste is weer terug! Prins Hendrik kondigde daarna aan dat hij er ook in het carnavalsjaar 2005 weer een feestje van gaat maken. En dit uiteraard ook weer samen met adjudant Corné Horrevorts! Het prinsenbal was ook dit jaar weer een succes. Het avondvullende programma zat weer prima in elkaar. Het was een spectaculaire show zoals we van de Durdraaiers gewend zijn. We wensen de Durdraaiers samen met hun prins en adjudant een hele gezellige carnaval toe. Nota ’Handhaving clandestien grondgebruik’ ’t Draaiboompje was omgetoverd in een sprook jesachtig bos. Er liep daar een eenzaam prins esje en ze was erg verdrietig omdat ze niemand had om mee te spelen. Cupido verscheen gelukkig om met haar samen te zoeken naar een nieuwe prins. Er waren in dat bos immers genoeg potentiële prinsen te vinden. Om te beginnen waren er drie dansende kabouters, maar zij waren iets te lomp voor de prinses. Ook tussen de sierlijke waterelfjes vond de prinses ’Onder het sterrenblinken.2004: Vrijdag, 17 december 2004 zijn er op nieuw veel zangers en muzikanten te vinden bij de kerststal op De Lind in Oisterwijk. In de aanloop naar kerstmis 2004 verzorgen De Böllekes de unieke activiteit: ’onder het sterrenblinken’. Op het grasveld voor de kiosk worden in winterse sferen kerstliederen gespeeld en gezongen. Er wordt een warm onthaal geboden door een groot aantal deelnemers. Zanggroep Melos, De Böllekes, het koor Polyfonie en een trompetk- wartet geven op eigen wijze inhoud aan het programma. In een ongedwongen sfeer worden bezoekers gastvrij getrakteerd op stevige soep en warme glühwein. Heerlijke houtvuren, fakkels en kaarsen zullen tegen het decor van de prachtige kerststal voor een heerlijk ambiance zorgen. Het wordt een kijk- en luis terspel in een complete entourage om echt in de stemming te komen voor kerstmis. Het buitenevenement duurt tot ongeveer tot 21.00 uur. Aansluitend is iedereen welkom in eetcafé Lind 63 waar de deelnemers is samen werking met het Brabants soundmixduo zullen zorgen voor de muzikale nootjes bij een gezel lige kerstborrel. KERSTSTALBEZOEK MOGELIJK VOOR IEDEREEN! De kiosk op De Lind biedt onderdak aan de unieke houten kerstbeeldengroep. Een prach tige ambiance die echter voor sommige bezoe kers wat lastig te bereiken is vanwege de trap jes. Tijdens het ’sterrenblinken’ bieden verken ners van scoutinggroep Oisterwijk de helpende hand aan bezoekers die hinder ondervinden van de trappen naar de kiosk. ’’Onder ’t sterrenblinken” is de unieke gelegenheid om met elkaar de feestdagen tegemoet te gaan. Daarom de welgemeende uitnodiging: ’’Komt allen tezamen...” Vrijdag, 17 december 2004; vanaf 19.00 uur, bij de kerststal op De Lind. organiseert op oudejaarsdag vrijdag, 31 decem ber 2004 voor de 20e maal haar traditionele ’’oudejaarsloop”, een evenement dat met het jaar meer lopers naar Hilvarenbeek lokt vanwege het snelle parcours. Zelfs van over onze lands grenzen! Dit parcours is wederom de bekende ronde: Papenstraat, De Veldhoven, Papenstraat. Menig deelnemer heeft tijdens de oudejaarsloop in Hilvarenbeek zijn beste jaarprestatie geleverd. Het programma is als volgt: 13.30 uur de 5 km, 14.10 uur de 1 km.( t/m junioren C). En om 14.30 uur de 10 km. Klassement is volgens KNAU-normen. Inschrijven is mogelijk vanaf 12.00 uur in de gymnastiekzaal achter basis school de Driehoek aan de Papenstraat te Hilvarenbeek. Kosten: 1 km. 1 euro, 5 km. 2 euro 50 en 10 km 3 euro 50. Alle deelnemers ontvangen een ver snapering; daarnaast zijn er voor elke catego rie 3 ereprijzen. Kleed- en douchegelegenheid zijn aanwezig. Na de loop staan limonade, koffie, thee, warme chocolademelk en niet te vergeten erwtensoep voor u klaar. Maak er wat moois van op de laat ste dag van het jaar en sluit het jaar 2004 spor tief af met de ’’Oudejaarsloop”!!! •sic zo DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 15 DECEMBER 2004 PAGINA 5 Dinsdag 21 december Rabobank De Hilver is op 24 december open tot 16.00 uur. Betalingsopdrachten voor 21 december aangeleverd, worden nog in 2004 verwerkt. Het college van Oisterwijk maakt op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) be kend, dat het de nota ’Handhaving clan destien grondgebruik’ heeft vastgesteld. In deze nota staat dat zal worden onderzocht op welke locaties binnen de gemeente op ille gale wijze gemeentegrond in gebruik is genomen en op welke manier daartegen handhavend zal worden opgetreden. Met de controle en de naar aanleiding daar van te nemen maatregelen zal in het voorjaar van 2005 worden gestart. Ter inzage De nota ligt met ingang van 20 december 2004 gedurende 8 weken ter inzage in de ont vangstruimte van het gemeentekantoor, ingang Gemullehoekenweg. Op dinsdag 21 december 2004 wordt in de zaal van café-restaurant De Brouwer, Rootven 11 in Moergestel, een informatieavond gehouden over het ontwerpbouwplan Den Boogaard. De avond begint om 20.00 uur. Op 7 oktober 2004 is door de gemeenteraad besloten een haalbaarheidsstudie uit te voeren naar het realiseren van een nieuwe voorzie ning voor onder meer sociaal-culturele activi teiten in de kern Moergestel. Dit mede in ver band met het staken van de exploitatie van de huidige Den Boogaard. In de haalbaar heidsstudie zal tevens worden onderzocht of het onderbrengen van de huidige bibliotheek aan de Schoolstraat in een nieuwe accom modatie mogelijk is. Deze vrijkomende locatie kan dan worden gebruikt voor het bouwen van woningen. De haalbaarheidsstudie wordt uit gevoerd in samenwerking met de bouw combinatie Gebr. Janssen/Op 't Hoog. Voor de locatie van de huidige Den Boogaard en het daarbij behorende terrein aan het St. Jansplein is een ontwerpplan opgesteld, waarin kan worden ondergebracht: de podi- umfunctie (een deelbare zaal van circa 350 m2 met aansluitend een foyer), een bibliotheek van circa 300 m2, andere ontmoetings-, cur sus- en vergaderruimten, horeca, een onder grondse parkeervoorziening en een aantal appartementen. Het definitieve aantal apparte menten moet nog worden bepaald. Als onderdeel van de haalbaarheidsstudie wil de gemeente inzicht krijgen in de planol ogische haalbaarheid van deze eventuele nieuwe voorziening in combinatie met won ingbouw. De gemeenteraad zal uiteindelijk in het 1 e kwartaal van 2005 een besluit nemen over het wel of niet uitvoeren van het project. Alle belangstellenden zijn van harte welkom op deze informatieavond over het ontwerp bouwplan. gemeente In de afgelopen periode is diverse malen overleg gevoerd met de mogelijke gebruikers van de eventueel te realiseren nieuwe voor ziening. Dit overleg heeft geleid tot een pro gramma van eisen dat vervolgens is vertaald in een ruimtelijk plan. Onze kantoren zijn tijdens de Kerstdagen gesloten. Maar uw bankzaken regelt u 24 uur per dag via: www.rabobank.nl Rabofoon 0900 0909 0,10/min): saldo, overboeken, betalen Rabolijn 0900 0907 (lokaal tarief): advies en direct afsluiten m

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5