UlTVERKooP’ A 9 Winkelactie succesvol afgesloten Film over Moergestel in 1962 op dvd Carnaval 2005 staat weer voor de deur <1 Hoofdprijs 450,- voor Petra Lambrechts Alle Kerstkleding 20% korting! Voordelig 2005 in’- F v Winnares Petra Lambrechts krijgt de hoofdprijs uit handen van Wim Wolfs. Adeline Zwijgers: 250 Euro. 4| Conny Haneveer: 250 Euro. tot 1 LET OP: Sloggi-actie: 4 halen - 3 betalen! Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig 2005 - MODEHUIS PROFITEER ERVAN! Wees er vlug bij, u heeft NU nog de beste keus! De dvd wordt op zondagmiddag 19 december in D’n Boogaard aan het St. Jansplein in Moergestel gepresenteerd. De film en het boek je kosten samen 15.00 Vanaf maandag 20 december is de dvd te koop bij de winkel van Novy van Wezel aan het Rootven 10 in Moer gestel. In 1962 liet ’’Prinses Juliana” een film maken over de Moergestelse samenleving toen. Op deze film komen honderden Moergestelnaren voor. Heel het verenigingsleven is vereeuwigd, heel de middenstand, alle scholen, de kloosters, kleine bedrijfjes, notabelen, boeren, de kerk en verder alles wat in 1962 de Moergestelse samenleving vormde. Nu, 42 jaar later, is deze film een cultuurhistorisch document van de eerste orde. Tussen 1949 en 1970 zijn van vrijwel alle dor pen in Brabant van zulke films gemaakt. Het waren steeds stomme films. Het is nu voor het eerst dat zo’n film wordt begeleid door een ’ondertiteling’ door middel van een boekje. Dat maakt de uitgave van de Moergestelse dvd met toelichtend boekje tot een uniek project. Iedereen die het carnaval in Moergestel een warm hart toedraagt, is blij met deze inspan ning. Hoe het het volgend jaar moet als de gemeenteraad in maart beslist dat er een nieu we Den Boogaard kan komen, zien we na deze carnaval wel weer. Nu hebben we als tegen hanger van de stress behoefte aan muziek en feest om de zinnen te verzetten. En dus zorgen we er voor dat we er tijdens carnaval 2005 weer gekleurd op staan. Na een, zo leek het, onderlinge competitie aan het dartbord werden afgelopen don derdag de prijzen verdeeld van de Winkelactie 2004 van de Moergestelse winke liers. ’n Avond trouwens die meer bezoekers had verdiend, want onder de aanwezigen, die bij binnenkomst al werden vergast op ’n kopje koffie, werden tal van prijzen en prijsjes verloot. Petra mag de prijs (waardebonnen) besteden bij de winkeliers die aan de actie hebben deelge nomen. DEN BOOGAARD Zonder carnavalsverenigingen geen carnaval, Op al onze dames-, heren- en kinderkleding 50% KORTING! De Muziekvereniging Prinses Juliana heeft deze film op een dvd laten zetten. De ruim een uur durende film is technisch opgewaardeerd. Omdat het een stomme film is, weet straks nie mand meer wie al die mensen op de film zijn, waar een boerderij stond of een ander ken merkend beeld. Daarom is het initiatief ge nomen tot een boekje met een gedetailleerde beschrijving van de filmbeelden. In dit boek je staat ook een verhaal over het ontstaan van de film. De anders prijzen kwamen als volgt terecht: 250,-A. Zwijgers, Kriekenakker 9 250,-Conny Haneveer, D’n Duyp 46 Waardebonnen van 100,- waren er voor: Nel Jansen, Raamckerstraat 5; Dirk van Abeelen, Kloosterlaan 1; Laura Huijsmans, Hild 12; Adrie Burgers, Krijtestraat 27. Waardebonnen van 50,- waren er voor: A. Bekkers, Oisterwijkseweg 3a; M. Schoenmakers, D’n Duyp 27; Mieke Stuulen, Burg. Maeyer- straat 24; Fam. Brabers, Industrieweg 3; Fam. van Elderen, Burg, ter Veerstraat 27; Fam. Dieltjens, Huysackerstraat 12; V. van Zon, Griete Veldeke 21J. van Eindhoven, De Gaan derij 12, Oirschot; Lies de Laat, De Hoefkens 22; A. van den Aker, Raadhuisstraat 7b; Fam. van den Bruggen, Torentjeshoeve 6a, Tilburg; Fam. Matthews, Rootven 25; J. Nijtmans, Nieuwenhoflaan 7; L. Kuypers, Pr. Beatrixstraat 12; M. Festen, De Stappert 7. Aan het eind van de avond bleek Petra Lam- bregts het hoogst aantal punten bij elkaar te hebben gedart en mocht zij de hoofdprijs, een waardecheque van liefst 450,-, in ontvangst nemen. De prijs werd haar overhandigd door Wim Wolfs, namens een van de hoofdsponsors van de actie, Rabobank De Hilver. Stomme film door middel van boekje ondertiteld Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) is verantwoordelijk voor de orga nisatie van alle openbaar carnavalactiviteiten. Veel vrijwilligers verbonden aan de Moergestelse carnavalsverenigingen De Dorstvlegels, De Durdraaiers en De Pierewaaiers werken op dit moment enthousiast aan het nieuwe carnavalsseizoen. De Moergestelse burgers en carnavalsvierders zullen zich nauwelijks voor kun nen stellen hoeveel mensen bij de voorbereidingen betrokken zijn, hoeveel uren er in gaan zitten en welke enorme kosten er mee gemoeid zijn. zonder carnavalsvierders geen carnaval en zon der horeca ook geen carnaval. En het zag er naar uit dat in de hoek de klappen vallen, immers kort achter elkaar werden er wat deuren van horecagelegenheden gesloten. Zelfs het hart tijdens carnaval, namelijk Den Boogaard, sloot de deuren. Gelukkig heeft een aantal mensen ingezien dat een carnaval zonder Den Boogaard een veel minder mooi feest zal zijn. Het SMC en de drie carnavalsverenigingen zijn dan ook bijzonder blij dat eigenaren van Den Boogaard de horecavereniging Moergestel bereid heb ben gevonden Den Boogaard bij bijzondere evenementen open te stellen. De horecaver eniging verdient daarbij uiteraard alle steun en het SMC zal laten zien paraat te staan. NIEUWE CARNAVALSSEIZOEN ”WE STOAN ER GEKLEURD OP” Onder leiding van stadsprins Prins Peer dun Urste van De Pierewaaiers, trouw bijgestaan door zijn collega’s prins Cornelis van De Dorstvlegels en Prins Henri van De Durdraaiers wordt er naar het carnaval van 2005 toegewerkt. Een aantal prachtige evenementen komt er aan, waaronder de ongeëvenaarde sauwelavond en het weergaloze kijk- en muziekspektakel het pie- regebler. Net voor carnaval wordt elk Moer gestels huis verrast door De Pierewaaiers die dan weer de jaarlijkse carnavalskrant komen aan bieden. En tijdens het carnaval krijgen we dan de kindermiddag voor alle kinderen van de basisscholen, de openingsmiddag met de car- navalsmis, de carnavalsballen in de verschil lende gelegenheden, de optocht, de vele bezoe ken door de stadsprins van de Pierewaaiers aan allerlei maatschappelijke instellingen, het dwei len en de afsluiting op dinsdagavond in de vorm van de pierrotverbranding. Na het car naval is er tenslotte de mottoverkiezing voor het volgende seizoen. De Muziekvereniging Prinses Juliana uit Moergestel heeft een film uit 1962 op dvd uitgebracht. Deze stomme film over het Moergestel van 1962 is op een unieke manier van ondertiteling voorzien. Bij de dvd wordt een boekje geleverd met gedetailleerde informatie over wat op deze historische film is te zien. Waardebonnen van 25,- waren er voor: Miranda van den Boer, Pr. Beatrixstraat 29, Haghorst; Fam. vair Tilburg, Past, van den Boogaardstraat 39; Ramona van Dam, Tilburgseweg 42; Fam. Huijsmans, Hild 12; Fam. Raaymakers, De Lathouwer 27; M. Verheyen, Kloosterlaan 61; Fam. Bergman, Korenschuur 48; A. van Gestel, Kruys- ackerplein 15; G.Hoeven, Oostelvoortjes 16; A. van Esch, Burg. Bardoelstraat 46; J. van Dijk, Zandstraat 20; M. Jans, D’n Duyp 40; C. Verhagen, Past. Janssenstraat 1; M. van Oort- van Dijk, Schoolstraat 40; C. Reinders, Kriekenakker 24. Tot slot dienen we nog te vermelden dat de waardebonnen geldig zijn tot 1 januari 2006! jPoirters Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 15 DECEMBER 2004 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3