er '-^«1 Steunpunt voor vrijwilligerswerk Oprichting vrijwilligersplatform: Vrijwilligers: Laat uw stem horen! Mooie Rabo cyclocross-wedstrijden ESI GIRO 309 R.S.V. F.E.V.I.O.R Doe Het Zelf Centrum op ’t Hoog Mirjam Melchers werd uiteindelijk derde. Industrieweg 20, Moergestel, tel. 013-5136149 7-11-04 wedstrijd te Best le: Kim van der Aa, Vivladi, D/L2; 2e: Chantal van Opbergen, Tres Bien, E/B; 4e: Joyce van Opbergen, Dustin, E/M2 27-/28-11-04 3e rayonwedstrijd te Berkel-Enschot le: Joyce van Opbergen, Dustin, E/M2; 5e: Kim van der Aa, Vivaldi, D/L2; 7e: Chantal van Opbergen, Tres Bien, E/B; 9e: Goris Jansen, Jesper, E/B; 9e: Christa de Brouwer, Candy, D/B. Na 3 goedgereden rayon wedstrijden heeft Joyce van Opbergen met Dustin in de klasse E/M2 zich geklasseerd voor de kringfinale te Boxtel op 11/12 december 2004 DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS Gewijzigde openingstijden: Maandag gesloten Dinsdag t/m vrijdag: 14.00-18.00 uur Zaterdag: 8.00-12.30 uur U kunt bij ons terecht voor: laminaat vloeren plafonds bouwbeslag plaatmateriaal balkhout bevestigingsmaterialen Vacatureladder voor vrijwilligers Het platform zal twee maal per jaar bij elkaar komen. Deelname kost u dan ook niet veel tijd. Namens de gemeente zal wethouder Oerlemans deelnemen aan het overleg, zodat u er zeker van kunt zijn dat alle suggesties en opmerkingen die er vanuit het platform gemaakt zullen worden, direct door de gemeente in overweging genomen kunnen worden. kitten/pur cement/zand kastwandsystemen bestellingen op maat gereedschappen diverse bouwmaterialen Het was trouwens ook prachtig weer afgelopen zaterdag en zondag tijdens de cyclowedstrijden aan de Zandstraat. Er waren mooie wedstrijden en het aanwezige publiek genoot van het prachtige parcours. Het is er trouwens heerlijk toeven op dat parcours, zeker omdat je op heel veel plaatsen ’n mooie blik hebt op de renners en hun verrichtingen. Mooie uitslagen waren er ook van onze plaat selijke rennertjes. Cat. 1:1. Bram Weken Cat. 2: 2. Kars Weken Cat. 3: 4. Jasper de Laat Cat. 4: 2. Danny van Poppel Cat. 4: 7. Kay Weken; 20. Djago Smits Cat. 6: 21. Stijn de Laat Ze rijden trouwens allemaal bij TWC Pijnen burg Bij de senioren Masters op zondag eindigde Peter Hoffmans als tiende. Bij de vrouwen was er een derde plek voor Mirjam Melchers. Bij de J unioren wist Boy van Poppel een tweede plek te behalen. Het steunpunt voor vrijwilligerswerk zoekt vrijwilligers voor onder andere de volgende vacatures: ”Een basisschool in Moergestel zoekt overblijf krachten die tegen een vaste vergoeding per keer één of enkele dagdelen tussen 11.30 en 12.30 beschikbaar zijn; ”Een basisschool in Oisterwijk zoekt een klus- jesman/vrouw voor het uitvoeren van kleine klussen in en om de school; ”Het asielzoekerscentrum zoekt mensen voor beheer, registratie en begeleiding van bezoekers van de computerruimte, waar bewoners van 18 jaar en ouder zelfstandig computervaardighe den kunnen leren; ’’Daarnaast zoekt het asielzoekerscentrum vrij willigers voor het geven van Nederlandse taal lessen aan bewoners; ’’Stichting Welzijn Ouderen zoekt vrijwilligers voor het verzorgen van maaltijden bij een eet- punt in Moergestel; ”De scouting in Moergestel zoekt leid(st)ers voor een groep van 20 kleuters, die samen met 3 anderen de voorbereiding en uitvoering van de activiteiten op zich wil nemen. Voor meer informatie over deze vacatures en nog tal van andere leuke vrijwilligersklussen kunt u contact opnemen met: Het Steunpunt voor Vrijwilligerswerk, Kerk plein 28, Oisterwijk, 528 4080 steunpuntvrijwilligerswerk@regio.twern.nl openingstijden: woensdag- en donderdagmid dag van 13.00 tot 16.00 uur. Het steunpunt voor vrijwilligerswerk gaat in opdracht van de gemeente een vrijwilligers platform oprichten. Dit platform krijgt als taak om knelpunten, wensen en behoeften ten aan zien van vrijwilligerswerk in kaart te brengen en daarover in overleg te treden met de ge meente om te zoeken naar oplossingen. Daar naast zal gekeken worden of door middel van samenwerkingsverbanden het vrijwilligerswerk in Oisterwijk versterkt kan worden. Het plat form moet een afspiegeling van de vrijwilli gerssector in de gemeente Oisterwijk worden: we zoeken vertegenwoordigers van verschil lende sectoren (bv. sport, zorg/welzijn, cultuur) die afkomstig zijn uit alle drie de dorpskernen. uit,jvat haar rol daarbij is, en welke instru menten zij heeft om vrijwilligerswerk in de gemeente te stimuleren. Ter voorbereiding van deze nota is in het voorjaar een grote enquête gehouden onder bijna 250 Oisterwijkse vrij willigersorganisaties. De resultaten van deze enquête zijn besproken met vertegenwoordigers van vrijwilligersorganisaties tijdens twee inter actieve avonden die in Oisterwijk en Moergestel zijn gehouden. Eén van de bevindingen op deze avonden was dat er behoefte bestaat bij organisaties aan goed overleg met de gemeente. Daar moet het platform in gaan voorzien. Niet alleen de vrijwilligersorganisaties dringen aan op regelmatig contact met de gemeente, ook voor de gemeente zelf is het erg belangrijk in goed overleg met de organisaties te treden. Alleen dan weet zij of haar beleid ook in de prak tijk werkt. Eén van de taken die het vrijwilli gersplatform zal krijgen is dan ook het volgen van de uitvoering van het gemeentelijk beleid. GEÏNTERESSEERD? Bent u vrijwilliger bij één (of meerdere) vrij willigersorganisaties die Oisterwijk rijk is, en heeft u een mening over vrijwilligerswerk, het beleid van de gemeente of heeft u ideeën over kansen of knelpunten voor het Oisterwijkse vrijwilligerswerk? Meld u dan aan! Dit kan bij het steunpunt voor vrijwilligerswerk, Renate Richters, Kerkplein 28 te Oisterwijk. Tel: 528 4080 of email renaterichters@regio.twern.nl AANLEIDING De gemeente Oisterwijk maakt vrijwilligers werk tot een speerpunt van haar beleid. Dit blijkt onder andere uit de nota die door de gemeente geschreven is, die op 7 oktober door de gemeenteraad is aangenomen. In deze nota legt de gemeente haar visie op vrijwilligerswerk - I mO* PAGINA 5 DE GÉSSELSE’ - WOENSDAG 8 DECEMBER 2004 Beestachtig behandeld. Verwaarloosd. Mishandeld. Help ons. Help de dieren. Samen zijn we verantwoordelijk. voos

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5