Nieuw in de bibliotheek Moergestel... een greep uit de aanwinsten gaat knallen in december! SIP© IEWTOïOS Concert ’Con Amore’ in Oisterwijk bij Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ De Sportawards 2004 Voor de allerliefste geboortekaartjes... Tekst en uitleg bij film ’Moergestel ’62 Straatoptreden in Kerstsfeer door the Singing Pearls Barbershopkoor the Singing Pearls zingt voor U in Kerstsfeer op zaterdag 11 december en zondag 19 december in het Oisterwijkse centrum. Tussen 14.00 uur en 16.00 uur verplaatst het koor zich in de gezellige Oisterwijkse straten en op de Lind. 9ECEECÏRS Woensdag 22 december verschijnt onze Kerstkrant. Het eerste nummer na de kerstvakantie verschijnt dan weer op 12 januari 2005. Wilson, C: kleuren die pijn doen een vrouw die eeuwige roem in Hollywood najaagt, moet door een diep dal om haar ideale publiek te ontdekken Moggach, D: Gekkenhuis Een Indiase arts in Zuid-Londen heeft een lumineus idee om van zijn lastige, oude schoonvader die bij hem woont, af te komen. A Iv tegen, K: Verraad Eva’s huwelijk verkeert in een crisis op het moment dat ze jonas in Stockholm ontmoet. Het is een toevallige ontmoeting, maar wel een die haar leven drastisch zal veranderen. En dan de toekomst: al eerder hebben wij u bericht dat Muziekvereniging Prinses Juliana op zondag 19 december a.s. een Kerstmatinee organiseert in Den Boogaard aan het St. Jans- plein. Dit als dank aan de vele sympa thisanten, in welke vorm dan ook, die de Moergestelse harmonie heeft in ons dorp en zeker niet in de laatste plaats mevrouw Annie van de Wouw. Alle informatie wordt door de Moergestelse schrijver Paul Spapens omgewerkt tot een samenhangend verhaal. Wij wensen u veel leesplezier. Tot ziens in de bibliotheek Kent u kandidaten uit de sportwereld in de gemeente Oisterwijk die voor de genoemde prijzen in aanmerking zouden moeten komen, vraag een voordrachtformulier op bij het se cretariaat, vul het in en lever het vóór 20 de cember a.s. in bij het secretariaat van de Ois terwijkse Sportraad: Christel v/d Dungen, Bieslook 60,5063 EC Oisterwijk, tel. 528 6611. (via mail: christelvddungen@hotmail.com). Heeft u nog vragen dan neem contact op met de voorzitter van het organisatiecomité: Jaap de Groot in Moergestel tel. 513 3459 of 5132672.(mail: info@physiquemoergestel.nl Wij verwelkomen u graag op zaterdag 11 decem ber in Tiliander. Operettevereniging ’Con Amore’ De dvd en het informatieboekje worden op zondag 19 december tijdens een concert van Prinses Juliana gepresenteerd. Ton van Gooi, die het project namens de harmonie begeleid, zei dat er voor de dvd zeer veel belangstelling bestaat. Ofschoon de dvd pas over een paar dagen beschikbaar is, worden er nu al veel besteld. Soms gebeurt dat met drie tot vijf tegelijk. Meer informatie bij Ton van Gooi, tel. 513 6170. Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 kids vanaf 8 jaar. Je kunt dan lekkere snacks voor de vogels maken, zodat ze deze winter geen honger meer hebben! De middag duurt van 13:30 - 15:30 uur en de entree is 1,50. Vision blijft natuurlijk ook open op woensdag en vrijdagmiddag van 15:30 - 17:30 uur, op dinsdag- en donderdagavond van 19:00 - 23:00 uur en op vrijdagavond van 19:00 - 01:00 uur. Je kunt dan een potje poolen, darten, tafelvoet ballen, muziek luisteren, internetten, relaxen, kletsen enz. enz. De entree is dan gratis. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl PAGINA 3 Maes, Nellie Verhaefen Dini Louwers. Het koor staat onder leiding van de bekende zangpedagoog Wil van Leijsen en wordt aan de piano begeleid door Joep Meijer. De aanvang is 20.30 uur en de entree bedraagt euro 7,-. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij Els van Haaren, Moergestelseweg 7, Oisterwijk, 528 4852 of bij Slagerij van Zon, Rootven 74, 513 1769. Verleden, heden en toekomst Beginnen we bij het het heden, dan melden we graag, dat thans hard gewerkt wordt aan het samenstellen en drukken van het boekje wat als bijlage bij de dvd ”Hoe het hier reilt en zeilt... Moergestel 1962” meegeleverd zal worden. Hiertoe zijn onlangs enkele ter zake deskundigen bij elkaar geweest en hebben hun kennis over het wie, wat, waar en hoe op de dvd aan enkele verslagleggers toevertrouwd. Deze vakkundig gebundelde verhalen vindt u straks terug in het aan de dvd toegevoegd boekje. De presentatie hiervan is direct bij het begin van de Kerstmatinee op zondag middag 19 december a.s. om 14.00 uur in Den Boogaard. Daar zal de dvd al te koop zijn maar ook vanaf maandag 20 december bij Novy van Wezel aan het Rootven. Blijven we nog wat in het verleden dan mogen wij u het volgende zeker niet onthouden. Op zondag 28 oktober 2004 werd n.l. door Muziekvereniging Prinses Juliana een solis tenconcours voor de jeugdleden van onze vereniging georganiseerd onder de naam ’’Idols Instrumentaal”. Een groot aantal jongens en meisjes uit het Opstap- en Opleidingsorkest heeft hier aan deelgenomen. De zaal van Café Restaurant de Brouwer bleek maar nét groot genoeg om het toegestroomde publiek plaats te bieden. Twaalf optredens in één uur hebben geleid tot een hele gezellige en verrassende zondagmorgen. Zowel de solisten als de toe schouwers hebben genoten van de diverse optre dens, aldus de ontvangen reacties. Zeer zeker voor herhaling vatbaar! Idols Instrumentaal werd in stijl afgesloten met een concertje van zowel het Opstap- als het Opleidingsorkest. Langs deze weg willen we iedereen, die op de één of andere manier heeft bijgedragen aan het slagen van deze activiteit, nog eens hartelijk bedanken! BARTHEZZ, bekend van de hits ’on the move’ en ’infected’ komt naar jongerencentrum Vision te Moergestel! Zaterdag 11 december van 19:00 -01:00 uur is Vision extra geopend en zullen ditmaal ook VJ’s aanwezig zijn.. De kaartjes kosten 5,- en zijn te koop bij Vision, DEMO (Oisterwijk), Time-Out (Berkel-Enschot) en bij jongerenwerk Udenhout. Ook voor de tieners is er zaterdag 18 december weer een P@rty Nights disco, ditmaal wordt er flink uitgepakt met een gigantische SCHUIM- PARTY!Voor de groepen 7 en 8 van de basis school van 19:00 - 21:00 uur en voor de le t/m de 3e klas van de middelbare school van 20:30 -23:30 uur. De entree is 2,-. Maar ook voor de basisschooljeugd zijn er weer leuke activiteiten in december: zaterdag 11 december staat er voor de basisschooljeugd vanaf 8 jaar een kookmiddag op het program ma. De middag duurt van 14:00 -16:00 uur en de entree is 2,-. Woensdag 15 december staat er een middagje vogelvoer maken op het programma voor de Op zaterdag 11 december as. zal Operettevereniging ’Con Amore’ een optreden verzorgen in het Cultureel Centrum Tiliander in Oisterwijk. Op het programma staan werken van Verdi en Rossini zoals: En.zoals u hierboven al kon lezen; direct bij de opening om 14.00 uur wordt de eerste dvd ”Hoe het hier reilt en zeilt.Moergestel 1962” al ten doop gehouden. Velen in en buiten Moergestel zien reikhalzend uit naar de toen zo gewone maar thans, na 42 jaar, zo spectacu laire en fascinerende beelden van het Moergestel van 1962. Op een groot scherm kan al van enkele fragmenten uit de dvd worden geproefd. Het belooft een zeer interessante middag te worden en afgaande op de al ontvangen en thousiaste reacties zal blijken dat een gebouw met podiumfunctie in cultuurrijk Moergestel onontbeerlijk is. Iedereen is op deze gratis toe gankelijke middag welkom. De zaal is open vanaf 13.30 uur. IL Trovatore, Casta Diva uit Norma, het slotkoor uit de Mosé en het einde van de 2e acre uit Attilla. Uit Nabucco wordt gezongen Sperate O Figli, El’Assiria en Het Slavenkoor. Daar Con Amore voor haar naam Operette vereniging heeft staan, zullen Operetteklanken natuurlijk niet ontbreken. Zo zijn er selecties te beluisteren uit Die Fledermaus, Eine Nacht in Venedig en uit Der Zigeunerbaron. U hoort als gastsolisten de tenor Ron Dorren en de bas/bariton Theo van den Hoven. Zij zullen ook het bekende duet uit de Parelvissers zingen. Uit eigen koor zijn er onze solisten: José VOOR DE OISTERWIJKSE SPORTAWARDS 2004 KENNEN WE DE VOLGENDE CATEGORIEËN: I. Sportman en sportvrouw Een sportprestatie of een reeks van prestaties van de kandidaat in 2004 dient zodanig onder scheidend te zijn ten opzichte van andere sport beoefenaars dat hij/zij een voorbeeld is voor de gehele sport in de gemeente Oisterwijk. Moergestel - Heukelom - Oisterwijk II. Sportvrijwillig(st)er De kandida(a)t(e) voor de vrijwilligersprijs moet kwantitatief (tijdsbesteding) en kwali tatief (extra verenigingswaarde) uitsteken boven de andere vrijwilligers en een voorbeeld zijn voor alle leden van de vereniging (uitstraling). III. De meest opmerkelijke sportprestatie Hiervoor komen in aanmerking, een individuele of groepsprestatie die echt tot de verbeelding spreekt. IV. Huldiging kampioenen De kampioen moet lid zijn van een vereniging uit de gemeente Oisterwijk die aangesloten is bij de nationale bond en in 2004 kampioen is geworden in een reguliere competitie. De vereniging moet de aanmelding verzorgen. daarbuiten. Ieder jaar, zo rond de jaarwissel ing is het gebruikelijk dat zo’n evenement hiertoe gehouden wordt. Dit jaar is gekozen voor een ongedwongen, gezellig en feestelijk concert op de zondagmiddag. Het Opstap- en daarna het Opleidingsconcert o.l.v. Mathias van Nispen beginnen. Voor de pauze kunt u nog een spetterend optreden verwachten van de Slagwerkgroep. Dit keer voor het eerst o.l.v. Willy van Maasakkers. Na de pauze is het de beurt aan het groot harmonieorkest met wederom Arthur Verhofstad op de bok. Afwisseling genoeg; het belooft een zeer aan gename muzikale middag te worden. In 1998 introduceerde de Oisterwijkse Sportraad de Rabobank-Vrijwilligersprijs 1998, in de loop der jaren is dit evenement uitgebreid met de verkiezing van de sportman en sportvrouw van het jaar,de sportvrijwilliger van het jaar en de huldi ging van de Oisterwijkse kampioenen, en de prijs voor de meest opmerkelijke sport prestatie van het sportjaar 2004. De commissie van aanbeveling nomineert voor de categorieën 1 t/m 3 drie personen en bepaalt per categorie de winnaar. Voor 12 januari zal de Commissie van Aanbe veling de genomineerden bekend maken, op dinsdag 18 januari 2005 vindt de uitreiking van de Sportawards 2004 plaats. Slaughter, K: Onzichtbaar Een politiechef en zijn vriendin worden gegi jzeld vanwege gebeurtenissen die zich in het verleden in zijn geboorteplaats hebben afge speeld. Kalman, A: De schaduwmoorden Als de geliefde van een jonge vrouw vermoord wordt, besluit haar vriendin, privé-detective, jacht te gaan maken op de moordenaar. Dus als U ons tegenkomt, sta lekker even stil en geniet van dit a-capella inter-mezzo, soms heel sereen, soms spannend en ontdeugend! Voor meer informatie over barbershop-zingen en het koor kunt U terecht bij: Anneke Dam, tel: 521 0175. Email: annekedam@parelnet.nl, Website: www.http://home.wanadoo.nl/thesingingpearls Dit jaar zal dit sportgala plaatsvinden op dins dagavond 18 januari 2005 in De Tiliander te Oisterwijk. Gastspreker op die avond zal zijn Marc Lammers coach van het Nederlands dameshockeyteam, die op de spelen van Athene een zilveren medaille won en onlangs beslag wist te leggen op de fel begeerde Champions- trophy. VOORDRACHT Iedereen mag iedereen uit de gemeente Oisterwijk voordragen echter de kandidaat moet woonachtig zijn in de gemeente Oister wijk. De inzending op naam en de voordracht moet voldoende onderbouwd en voor medio december binnen zijn bij het secretariaat van de OSR. Alle sportverenigingen krijgen in de derde week van november de inschrijvings formulieren toegestuurd.. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 8 DECEMBER 2004 vervolg van voorpagina N

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3