Prins Bernhard was graag op bezoek in Moergestel Wie wordt winnaar in de Winkelactie 2004? ’De Gèsselse’ rond de kerst... Zondagmiddagconcert in conferentieoord Zonnewende ^Aphrodite Tekst en uitleg bij film ’Moergestel ’62’ Bs 5^ WOENSDAG 8 DECEMBER 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1311 Deze Moergestelnaren hebben de dvd van tekst en uitleg voorzien, zittend van links naar rechts Ad Wolfs Adr.Zn, Kees Roozen, Noud Smits, Jan Wolfs, Winne de Werd en Kees Jansen. Staand van links naar rechts Antoon Fonken, Klaas Smits, Rien van de Wouw en Ton van Gooi. Op de foto ontbreekt mevrouw Annie van de Wouw. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Op zondagmiddag 12 december a.s. zullen weer twee jonge musici optreden in con ferentieoord Zonnewende. De sessie was zo opgezet dat de soms als een waterval stromende informatie werd opgetek end door Kees Roozen, secretaris van de har monie, en vice-voorzitter Winne de Werd. Zij hadden daar een enorme kluif aan. De infor matie zelf werd gegeven door Ad Wolfs Adr.Zn, Noud Smits, Jan Wolfs, Kees Jansen, Antoon Fonken, Klaas Smits, Rien van de Wouw en lees verder op pagina 3 De film ’Moergestel ’62’ is in dat jaar op initia tief van de koninklijk erkende harmonie Prinses Juliana gemaakt. Voor Moergestel is deze film nu een zeer belangrijk cultuurhistorisch docu ment. Wat nu afgelopen zaterdag in De Roozendries is gedaan, is zoveel mogelijk informatie bij de beelden geven. Honderden namen van vaak reeds lang overleden Moergestelnaren passeerden de revue. Honderden situaties in het dorp zijn beschreven. Dit gebeurde in de Roozendries op uitnodiging van de plaat selijke afdeling van de Katholieke Bond van Ouderen. Mevrouw Cor Spaninks heeft de hele zater dagmiddag gezorgd dat de stemmen van de ’informatieleveranciers’ gesmeerd bleven. Deze gastvrije vrijwilligster droeg steeds thee en koffie aan. Afgelopen week overleed Z.K.H. Prins Bernhard. Bij ongetwijfeld veel Moer gestelnaren zal het bekend zijn dat hij met enige regelmaat te gast was in Moer gestel. Op ’De Hooge Braaken’ om precies te zijn, op bezoek bij Carol Schade. Carol namelijk was hoofd transportafdeling van de staf van de prins en vaak fungeerde hij als gastheer als weer eens ’n aantal oudgedienden gezellig bij el kaar kwamen. Menig Moergestelnaar heeft de koninklijke helicopter zien landen op het landgoed ’De Hooge Braaken’. Menigeen ook heeft er de prins de hand geschud en met veel plezier luisterde die als de harmonie weer eens een serenade kwam brengen. Op de foto zien we de prins en een nog jonge Carol Schade. Hier bekijken ze de Willy’s jeep die nog steeds in het bezit is van de familie Schade. Tijdens de laatstgehouden herdenking van onze 60-jarige bevrijding reed de jeep nog door ons dorp.(foto: archief Ad Wolfs Adr.Zn.). Echter, alleen Moergestelnaren die nu 50-plus zijn kunnen de mensen en de situaties in de film plaatsen. Jongere inwoners en zeker de gene raties van straks zullen niks en niemand meer herkennen. Om dat te voorkomen, om te zor gen dat bekend blijft wat deze film toont, wordt bij de dvd een boekje geleverd. De informatie in dit boekje is als het ware de ondertiteling van de film. musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (interna tionale muziekconcoursen. De concerten wor den zonder winstoogmerk opgezet. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Aanvang: 14.15 uur. Kaarten kosten €8,50 p.p. (incl. consumptie); kinderen t/m 16 jaar€4,25 J Huidverzorgingsinstituut h Tel. 013-5Ï3 1474 g Afgelopen zaterdag is de lijst compleet gemaakt van de gelukkigen die a.s. don derdag vanaf 20.00 uur in de zaal van De Brouwer aan het Rootven gaan strijden om de hoofdprijs in de Moergestelse Winkelactie 2004. U bent van harte welkom om daarbij te zijn zoals te doen gebruikelijk worden er onder de aanwezigen weer ’n flink aantal cadeautjes verloot! Het prijzenpakket kent als hoofdprijs ’n prijs van 450 euro! Alle prijzen worden uitgekeerd in waardebonnen die zijn te besteden bij de deel nemende winkeliers. Twee weken geleden vond de eerste trekking plaats. Die namen publiceerden we al eerder. Afgelopen zaterdag kwamen daar nog bij: Fam. Van Elderen, Burg, ter Veerstraat 27, Moergestel; Fam. Dieltjens, Huysackerstraat 12, Moergestel; V. van Zon, Griete Veldeke 21, Moergestel; D. van Abeelen, Kloosterlaan 1, Moergestel; L. Huijsmans, Hild 12, Moergestel; Fam. Raaymakers, De Lathouwer 27, Moer gestel; R Lambrechts, Kriekenakker 34, Moer gestel; M. Verheijen, Kloosterlaan 61, Moer gestel; J. van Eindhoven, De Gaanderij 12, Oirschot; Fam. Bergman, Korenschuur 48, Moergestel; L. de Laat, De Hoefkens 22, Moergestel; A. van den Aker, Raadhuisstraat De cellist Steven Bourne (1988), zal werken ten gehore brengen van Haydn, Brahms, Dvorak en Granados. Hij wordt begeleid door Danielle Bourne (1986) - piano, die tevens tij dens het tweede deel van het middagconcert als soliste stukken zal spelen van Bach, Van Beethoven, Debussy, e.a. Doel van de Zonnewende concerten is het bieden van een podium aan jonge getalenteerde Historisch document wordt steeds omvattender De historische dvd-film ’Moergestel ’62’ begint steeds meer gestalte te krijgen. Afgelopen zaterdag is deze stomme film door een aantal ’Moergestelkenners’ becommentarieerd. Op basis van deze informatie wordt een boekje samen gesteld dat bij de dvd wordt geleverd. De bijeenkomst vond plaats in de Roozen dries. Elf Moergestelnaren bespraken vier uur lang op een zeer intensieve manier wat op deze film is te zien. 7b, Moergestel; A. van Gestel, Kruysackerplein 15, Moergestel; G. Hoeven, Oostelvoortjes 16, Moergestel; Fam. Van de Bruggen, Torentjes- hoeve 6a, Tilburg; C. Haneveer, D’n Duyp 46, Moergestel; A. van Esch, Burg. Bardoelstraat 46, Moergestel; Fam. Matthews, Rootven 25, Moergestel; J. van Dijk, Zandstraat 20, Moer gestel; M. Jans, D’n Duyp 40, Moergestel; J. Nijtmans, Nieuwenhoflaan 7, Moergestel; L. Kuyper, Pr. Beatrixstraat 12, Moergestel; C. Verhagen, Past. Janssenstraat 1, Moergestel; A. Burgers, Krijtestraat 27, Moergestel; M. van Oort-van Dijk, Schoolstraat 40, Moergestel; M. Festen, De Stappert 7, Moergestel; C. Rein- ders, Kriekenakker 24, Moergestel. De fam. Van den Boer die vermeld werd in de eerste trekking moet zijn: M. van den Boer, Pr.Beatrixstraat 29, Haghorst. Woensdag 22 december verschijnt ’De Gèsselse’ normaal. De twee daaropvolgende weken zijn we er even tussenuit. Dat betekent dat er op de woens- dagen 29 december en 5 januari geen krant komt. 3 Het eerste nummer in 2005 verschijnt dan weer op woensdag 12 januari. 1 *41 de esselse I Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl In leveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Schoolstraat 5 MOERGESTEL I Woensdag 22 december 4e7 ,nt °"2e ^titrant. Het eerste nummer na de fe-tvatande verschijnt dan eer °P 12 januari 2005.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1