Nu al denken aan Kerst? Prins Cornells opnieuw prins van De Dorstvlegels RONDOM DE KERK FJ maft ta Oisterwijk Doe Het Zelf Centrum op ’t Hoog De Nieuwe rsport zonnebrillen zijn binnen voor de mooiste momenten vindt u bij ons de mooiste kaartjes... 4^? Industrieweg 20, Moergestel, tel. 013-5136149 Jawel, want het is eerder 25 december dan u wellicht denkt. We zijn nl. op zoek naar ’n leuk en gezellig Kerstverhaal. Het mooist zou dat zijn als het een verhaal is dat door een van onze lezers geschreven is. Kunt u ons aan een leuk Kerstverhaal helpen? Laat ons even iets weten: i Bk buro76@wolmail.nl Informatiebijeenkomst haalbaarheidsonderzoek nieuwe Den Boogaard Moergestel hadden gefeliciteerd ging het feest nog door tot in de late uurtjes. Bestuur C.V deDorstvlegels dat Op zaterdag 6 november is Cees van Dijk opnieuw gekozen als prins van C.V. de Dorstvlegels. DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS Ook deze keer zal hij het Dorstvlegelrijk regeren als Prins Cornelis den 1ste. Hij wordt hierbij geholpen door zijn nieuwe adjudant Ad Bak kers. Dit duo zal ervoor proberen te zorgen dat carnaval 2005 een groot maar vooral gezellig feest wordt. Ook zullen zij samen met alle Dorstvlegels proberen om het 33 jarige bestaan nog wat extra glans te geven. Gewijzigde openingstijden: Maandag gesloten Dinsdag t/m vrijdag: 14.00-18.00 uur Zaterdag: 8.00-12.30 uur U kunt bij ons terecht voor: laminaat vloeren plafonds bouwbeslag plaatmateriaal balkhout bevestigingsmaterialen kitten/pur cement/zand kastwandsystemen bestellingen op maat gereedschappen diverse bouwmaterialen Op het jaarlijkse prinsenbal van C.V. de Dorstvlegels was het natuurlijk weer een druk te van belang. Veel carnavalsvierders waren naar ’t Centrum gekomen met in hun gedachte nog het geweldige feest bij gelegenheid van het 33-jarige bestaan van C.V. de Dorstvlegels. Ook deze keer werden zij niet teleur gesteld, het was weer een groot feest bij de Dorstvlegels. Nadat Cees van Dijk was afgetreden als prins Cornelis den 1ste kwam de geruchtenstroom op gang. Wie zou er tijdens het 33 jarige bestaan van de Dorstvlegels prins worden Vele namen deden de ronde, oa. Harrie van Brunschot, Bart Wolfs en Ad de Wit werden genoemd als nieuwe prins. Maar uiteindelijk werd rond de klok van 11 over 11 Cees van Dijk weer gepresenteerd als nieuwe prins van C.V. de Dorstvlegels. Nadat iedereen Cees van Dijk en Ad Bakkers m wen langs of bel voor informatie: RON ZWART OPTIEK t15e. 5061 HH Oisterwijk, td. 013 - 528 53 85 ONZE ONBEZOLDIGDE HULPORGANIST PftROCMC t ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 1 DECEMBER 2004 PAGINA 5 Hb C3 Dori Buro '76 oisterwijkseweg 43, Tel. 513 2268 Dinsdagavond 7 december Op dinsdag 7 december 2004 wordt in café-restaurant De Brouwer, Rootven 11 in Moergestel, een informatieavond gehouden over het haalbaarheidsonderzoek van de nieuwe Den Boogaard. De avond begint om 19.30 uur. Onlangs zijn met het oog op de mogelijke nieuwbouw van Den Boogaard de ruimtewensen van verenigingen en organisaties geïnventariseerd. Aan de hand van de wensen zijn een inde- lingsvoorstel en een schetsplan voor de nieuwe Den Boogaard gemaakt. De werkgroep Den Boogaard zal het voorstel en het schetsplan tijdens een informatiebijeenkomst op dinsdag 7 december aan vertegenwoordigers van de Moergestelse sociaal-culturele verenigingen en raads- en commissieleden presenteren. Als u geïnteresseerd bent in de presentatie, dan bent u dins dagavond van harte welkom bij de bijeenkomst in café-restaurant De Brouwer. gemeente orgelspeeldag in de Onze Lieve Vrouwe Kerk of Grote Kerk te Breda. Hij viel daar op omdat hij alle vier de klavieren en ook alle registers gebruikte. Steeds meer ging hij met Jaap Hillen musiceren en kreeg van hem ook 10 jaren les. Hij ontdekte toen ook ons mechanisch orgel en vroeg om daar op te mogen studeren. Pastoor Herman-Jozef van den Broek vroeg hem toen op een zaterdag, een kwartier voor een zaterdag-dienst, om in te vallen en dat is zo altijd gebleven. Hij oefende op ons orgel en verzorgde de zaterdagdiensten. In het begin maakte hij alleen stemmige mu ziek op het orgel maar later ging hij ook de liederen begeleiden. Intussen had hij thuis ook een eenvoudig orgel staan waarop de nodige oefentijd werd doorgebracht. Hij is selfmade in de muziek en heeft geen be roepsopleiding hiervoor genoten maar wel heeft hij zich intussen theoretisch bijge schoold. Als amateur zegt hij zijn beperkin gen te kennen en hij speelt in onze kerk louter als amateur en vrijwilliger. Het tempo waarin hij zegt te spelen ligt altijd iets hoger dan normaal maar dat is voor hem erg be langrijk anders is het een "hervormde ma nier van begeleiden” zoals een van zijn docenten eens zei. Voor Hans is het een hobby en hij doet het met veel plezier. Ook het kleine onderhoud en kleine reparaties aan het orgel neemt hij voor zijn rekening en bij de schoonmaak is hij al twee keer be trokken geweest. Zijn vrouw Ria is ook bij de uitvoeringen betrokken want zij zorgt voor het omslaan van de muziekbladen, het wis selen van de registers en het tellen van de coupletten. Samen hopen zij nog jarenlang hiermee door te kunnen gaan. www.parochiemoergestel.nl www.kerk-in-oisterwijk.nl Rond deze tijd is Hans Festen al 30 jaar onze organist tijdens de vieringen op zater dagavond. Vanaf 25 januari 1975 heeft hij bijgehouden wat door hem gespeeld werd tijdens de diensten maar daarvoor was hij al een half jaar in functie. Geboren in Limburg maar opgegroeid in Tilburg waar zijn vader zich als huisarts vestigde was kreeg hij op Korvel van Jan Hombergen en later ook van Jan Heerkens pianoles. Af en toe mocht hij dan in de Heikese Kerk aanwezig zijn bij het orgelspel en bij de Bach uitvoeringen na de zondagsdiensten. Toen is zijn belang stelling voor het orgel geboren. Tijdens zijn studie medicijnen kwam dit echter op een laag pitje te staan. Als assistent in opleid ing, want hij ging zich in Utrecht specialis eren als KNO-arts, huurde hij een piano die hij later zelfs mocht houden omdat hij meer huur betaald had dan de piano eigenlijk kostte. Na zijn studie vestigde hij zich defin itief als KNO-arts in Tilburg en kwam de voorliefde voor orgel weer bij hem boven drijven. Toen de parochie Korvel hem eens belde om een dienst te begeleiden was de kogel helemaal door de kerk. Hij ging regel matig oefenen op het orgel van het Elisabeth Ziekenhuis en sloot zich zelfs aan bij de orgelkring Breda na bezoek aan een Redactie: Ton van Elsdingen 'vk Hans Festen Jo van Os JA Ireen Stieger J Ad Wolfs 41 Harry van Boxtel <k> MO^

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5