i Cantate Domino De Gèsselse’ rond de kerst... Maike Horsten-van Aaien 20 jaar dirigent van kerkkoor 4-~4-~ 500e Radio-uitzending MTV Sterk deelnemersveld op Rabo Weekend IrtëlIpO V9 Cyclocross OfCto’ClTOSS I 1 W Wild-Rikconcours in ’t Stokske Het lijkt wel Sinterklaas! Sauwelaars lopen weer warm! Kerstmatinee en de dvd ”Hoe het hier reilt en zeilt... Moergestel 1962 3 gangen 22,50 WOENSDAG 1 DECEMBER 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1310 Huidverzorgingsinstituut 5 Huisspecialiteiten van De Man Restaurant Auberge De Man Q H I I Kerstviering Senioren HuidverzorgingsinstitL,ii+ de esselse 55 o lees verder op pagina 3 1 Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel Woensdag 22 december verschijnt ’De Gèsselse’ nor maal. De twee daaropvolgende weken zijn we er even tussenuit. Dat betekent dat er op de woens- dagen 29 december en 5 januari geen krant komt. Het eerste nummer in 2005 verschijnt dan weer f/v op woensdag 12 januari. Sint Jansplein 7 5066 AR Moergestel T 013-5134100 info@aubefgedeman.nl www.aubergedeman.nl Dus tot vrijdag 10 december in het schiethuis van het gilde St. Sebastiaan Barbara bij café-restaurant 't Stokske. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Jour Wat een surprise! De organisatie van de Jeugdvakantieweek werd afgelopen week zeer aangenaam verrast door het bericht dat wij een flink bedrag tege moet kunnen zien. We willen de discjockeys en organisatoren van de reunie bij ’t Draaiboompje dan ook hartelijk bedanken voor hun gulle bijdrage. We zullen er zeker leuke dingen van kunnen doen tijdens de Jeugdvakantieweek van volgend jaar (15 t/m 19 augustus). Het doet ons een groot plezier te weten dat we altijd kunnen rekenen op de support van vele Moergestelnaren. Nogmaals hartelijk bedankt! AL RUIM 30 JAAR FIETSPLEZIER Jawel, het gaat weer gebeuren: op zater dag 22 januari staan liefst acht Moerges telnaren in de ton op het podium van ’Den Boogaard’! Will Bax (Habraken), Corrie Laurenssen, Maikel Denissen, Eric Boogaers, Marco van Herck, Cees van Dijk en.twee nog nader be kend te maken namen nemen een zgn. ’twee spraak’ voor hun rekening. De avond wordt muzikaal begeleid door ’Den Ambiejans’. Zodoende krijgt de avond een absoluut Moergestels overwicht. Uiteraard houden we u de komende tijd via deze kolom men op de hoogte van deze gezellige Sauwel- avond. Maar noteert u alvast: zaterdag 22 januari 2005 Sauwelavond in Den Boogaard! Op zaterdag 4 december worden op het parcours de Heiberg aan de Zandstraat nabij café- restau rant 't Stokske jeugdwedstrijden gehouden in de leeftijd van 8 t/m 14 jaar. In totaal strijden de jeugdrenners in 7 categorieën om de ereprij zen. Er hebben zich inmiddels zo’n 120 jeugd renners ingeschreven voor de wedstrijden. Daaronder bevinden zich een aantal kinderen uit Moergestel en Oisterwijk zoals, Jasper en Stijn de Laat, Djago Smits, Kim en Danny van Poppel, Bram, Kars en Kay Welten. Wielerclub TWC Pijnenburg is met liefst 26 wielrenner- tjes sterk vertegenwoordigd op dit sportevene ment. De jongste deelnemertjes starten om 12.00 uur en omstreeks 15.00 uur gaan de 14 jari gen van categorie 7 van start voor een wed strijd die 25 minuten duurt. Als microfonist treedt de bekende John Kooij uit Berkel- Enschot op. En wat de toekomst van ZM-radio betreft: vol enthousiasme zullen we verdergaan: op naar de volgende 500 uitzendingen. Vóór u en vooral: samen mét u! Op zondag 5 december zal MTV de 500e uitzending verzorgen van ZM-radio. Het mag dan wellicht geen uitzonderlijke prestatie zijn, tóch is de MTV-radio- ploeg redelijk trots op deze mijlpaal. Op zaterdag 4 en zondag 5 december staat dit weekeinde het buitengebied Moer gestel in het teken van de wielersport en wel de specialiteit veldrijden. Bij de wed strijden op zondag staan namen als Mirjam Melchers, Marianne Vos, Lars Boom, Freek de Jong en de winnaar bij de elite van vorig jaar Eddy IJzerdoorn op de deel nemerslijst. Maar ook bij de jeugd doen nationale kampioenen als Danny en Kim van Poppel mee aan wedstrijden. Ook veel jeugdrennertjes en kanshebbers voor een overwinning gaan van start. Kortom er is veel spanning en strijd te ver wachten aan de Zandstraat. Op vrijdag 10 december organiseert het gilde St. Sebastiaan Barbara voor de tweede achtereenvolgende keer een Wild Rik Concours. Deze wordt gehou den in de sfeervol verbouwde schiet baan van het gilde naast het café-restau rant ’t Stokske. Bij voldoende deelnemers (sters) kan er ook wor den gejokerd. Deelname staat open voor alle gildebroeders en zusters van onze bevriende gilden uit Moer gestel, Oisterwijk en de regio. Maar ook andere inwoners uit Moergestel en Oisterwijk en de regio zijn van harte welkom. Het concours begint om 20.00 uur en de deel nemers krijgen bij binnenkomst een kopje koffie gratis aangeboden. De inleg bedraagt per persoon slechts 2,30. Er zijn mooie prij zen te verdienen met onder meer haas, eend en fazant als hoofdprijzen. De voorbereidingen van Muziekvereni ging Prinses Juliana om op zondag 19 december a.s. een Kerstmatinee te ver zorgen, gaan gestaag door. De muzikan ten van Opstap- en Opleidingsorkest en ook die van het Harmonieorkest en de Slagwerkgroep zijn druk doende een leuk program in te studeren. Het belooft een interessant en zeer afwisse lende muzikale middag te worden. Zo echt iets voor een ontspannen zondagmiddag waarbij, muzikaal gezien, natuurlijk ook de nodige aan dacht wordt besteed aan de mooiste tijd van het jaar met de winterse romantiek rond de Kerst. Ook zal deze middag de dvd ”Hoe het hier reilt en zeilt.Moergestel 1962” tijdens dit concert worden gepresenteerd. Na het concert zal de dvd voor 15,- al te koop zijn in Den Boogaard en vanaf de volgende dag, maandag 20 december, bij Novy van Wezel aan het Rootven. De dvd is een uniek tijdsdocument waarin zeer gede tailleerd te zien is hoe het er destijds hier in Moergestel aan toe ging. Om misverstanden te voorkomen: de dvd tevoren bestellen of reserveren is niet nodig. De Kerstmatinee is in Den Boogaard, is voor iedereen gratis toegankelijk en begint om 14.00 uur. De zaal is al open vanaf 13.30 uur. met onze luisteraars willen terugblikken op ruim 12 jaar radio door MTV. Ook al zal deze ’’jubileum-uitzending” niet het karakter krijgen van een groot feest; wij laten deze gebeurtenis uiteraard niet onopgemerkt voorbijgaan. En u kunt daar natuurlijk luis- tergetuige van zijn. Zondagmorgen 5 december van 10 tot 12 uur zal de 500e radio-uitzending te beluisteren zijn via de kabel op 87.5 FM, of via uw lokale TV- kanaal. Leuk detail: de presentatie zal voor rekening worden genomen door Martien Oerlemans, die inmiddels ook al 10 jaar actief betrokken is bij de wekelijkse radio-uitzendin- gen. Martien zal daarbij mogen rekenen op de technische ondersteuning van Marcel Oerle mans. Om 12.20 uur strijden de Vrouwen om de ere plaatsen. In totaal hebben zich hier ruim 20 dames aangemeld die ook een parcours rijden van 40 minuten. Nationale kampioenen Mirjam Melchers en Marianne Vos strijden met Linda Dirkx uit Reusel en Nicolle de Bie-Leijten uit België om de ereplaatsen. Vervolgens rijden de Nieuwelingen om 13.15 uur een wedstrijd van 30 min met als grote favoriet voor de overwin ning Ritchie Motké. De Junioren vertrekken om 14.00 uur voor een wedstrijd van 40 minuten. Bart Senders uit Hapert is met Rik van IJzerdoorn een van de belangrijkste favorie ten voor de zege. Sinds ruim 12 jaar verzorgen wij wekelijks onze radio-uitzending vanuit de MTV-studio (met af en toe een een ’’uitstapje” voor een uitzen ding op locatie). In de beginjaren was het nog even zoeken naar een geschikte formule, maar inmiddels is de wekelijkse zondagmorgen-uitzending, blijkens vele reacties, een begrip geworden. In de loop van de jaren is er uiteraard van alles aangepast en gesleuteld aan de samenstelling van de uitzendingen: diverse ideeën werden geboren, uitgeprobeerd, bijgesteld en waar nodig ook weer vervangen of overboord gezet. Ook de samenstelling van het radio-team onderging in de loop der jaren wat verande ringen, waarvan de twee werkers van het allereerste uur: Comé Schoenmaker en Peter van de Wouw, nog steeds als presentator actief zijn. En a.s. zondag 5 december is het dan zover: de 500e uitzending, toch wel een gedenkwaardig moment vinden wij, waarop we dan ook graag O00. Een jubileum van 20 jaar is normaal niet iets om mee naar buiten te treden. Voor een dirigent ligt dat anders. Op 16 oktober 1984 benoemde het kerkbestuur Maike tot die func tie. Bij gelegenheid van de viering van het St.Caecilia-feest afgelopen vrijdag heeft het koor daar enige aandacht aan besteed. ’’Cantate Domino ”kon dat feit niet naast zich neer leggen. Volgens het bestuur verdient zij eens extra waarde ring. Ze mag dan wel een aangestelde kracht zijn méér nog is ze koorlid met de andere leden. Er heerst sfeer op elk vlak. Met haar kennis van zaken leidt ze het koor door het uitge breide repertoire. ”Je moet zingen van binnenuit” hoor je haar vaak zeggen. Er wordt nooit in het wilde weg gezongen. Ze verdiept zich in de liturgie, de thema’s en kiest daar de gezangen bij. Ze zal daarbij duidelijk uitleggen waarom ze die keuze gemaakt heeft. Van deze plaats, Maaike, nog eens proficiat. Wij hopen dat de Moergestelse parochiegemeenschap maar zeker ’’Cantate Domino nog lang van je kwaliteiten kan genieten. Op zondag 5 december vindt de cyclocross plaats voor de senioren. Aan deze wedstrijden nemen ca. 180 herenrenners en damesrensters deel. Deze wedstrijden beginnen al om 10.30 uur met een wedstrijd over 40 minuten voor de Amateurs. Favorieten in deze categorie zijn Emiel Borstboom en Freek de Jong de natio naal kampioen van 2003. Daarna komen de Masters (veteranen) op het parcours met ver schillende regionale renners die ook favoriet zijn voor de overwinning. Zo staan Peter Hoffmans uit Moergestel, Ton van Korven uit Diessen en Frans Willems uit Oostelbeers op de startlijst. Donderdag|6decemt>er 2,5 deze krant, I 1“ Ij - J5 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1