Nu al denken aan Kerst? Beter teven is mogelijk dan u wellicht denkt... onze lezers geschreven is. Kunt u ons aan een buro 76@wolmail. nl We zijn nl. op zoek naar ’n leuk en gezellig Kerstverhaal. Het mooist zou dat zijn als het een verhaal is dat door een van Jawel, want het is eerder 25 december leuk Kerstverhaal helpen? Laat ons even iets weten: Doe Het Zelf Centrum op ’t Hoog Disc-jockey’s sponsoren twee verenigingen Expositie naaldkunst, gedichten en pentekeningen Van Berthy Bookelmann en Gilia van Duimen Gehandicapt? Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? elkaar. En het werd drukker en drukker. Boven verwachting zat de zaal rond half elf vol en werden er vele herinneringen opgehaald. kitten/pur cement/zand kastwandsystemen bestellingen op maat gereedschappen diverse bouwmaterialen DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS Industrieweg 20, Moergestel, tel. 013-5136149 NOTITIES VAN INDRUKKEN EN GEDACHTEN Zo ontschrijft Berthy Bookelmann haar gedich ten, die al schrijvend hun vorm hebben gekre gen. Haar naaldkunst is ontstaan uit een behoefte om met zo weinig mogelijk, zonder ontwerp vooraf, iets tot stand te brengen. Voor beide kunstuitingen is de natuur haar grootste inspiratiebron. De eerste naaldwerken waren symmetrisch van vorm, maar langzamerhand ontwikkelde zich een vrije fantasievolle vorm van borduren, die zo arbeidsintensief is dat er slechts drie kunstwerken per jaar gemaakt kun nen worden. Gilia van Duimen volgt reeds jaren tekenlessen bij Leo Achterbergh in Son en zijn nam lessen in naaldkunst. Met een tekening over haar geboortedorp Hedel deed zij mee aan het project ’’Gelderland in proza, poëzie en prenten”. Voor de dichtbundels van Berthy Bookelman Voor wie de stilte kan vertalen” en ’’Verzwegen woorden” verzorgde Gilia op haar beurt de illustraties. Gezamenlijk zorgden de dames o.a.voor exposi ties in kasteel Ammersoyen en kasteel Door- werth. Ook in Bezoekerscentrum Oisterwijk waren hun werken al meerdere malen te bewon deren. De tentoonstelling is te zien tijdens de vol gende openingstijden van het Bezoekerscen trum: Op woensdag, zaterdag en zondag van 10 tot 16 uur. Van 27 december t/m 29 december dagelijks van 10 tot 16 uur. Op 26 december van 12 tot 16 uur. De tentoonstelling is gratis toegankelijk Het werd een zeer plezierige avond met vele ’’oude” gezichten, lekker dansen, de nodige pinten en heel veel ’’buurten”. De heren von den het op alle punten geslaagd zeker gezien de reacties van het publiek. Misschien volgend jaar weer??? Zo ja dan wordt dit tijdig bekend gemaakt en zal dit uiteraard weer in ’t Draai- boompje plaatsvinden. Al met al een goed idee, deze reünie, zeker voor de E.H.B.O. en de Jeugdkindervakantieweek. Gewijzigde openingstijden: Maandag gesloten Dinsdag t/m vrijdag: 14.00-18.00 uur Zaterdag: 8.00-12.30 uur U kunt bij ons terecht voor: laminaat vloeren plafonds bouwbeslag plaatmateriaal balkhout bevestigingsmaterialen De vier disc-jocky’s van destijds wilden het kunstje nog één keer flikken: een volle zaal trekken. Het werd een erg prettige avond voor de vele bezoekers. Na een rustig eerste half uur opende Ben, zoals vroeger (20 jaar terug), met een welkomstwoord en het voorstellen van het personeel van die avond. Hierin memoreerde hij ook Janus Rijnen, de grondlegger van ’t Draaiboompje, die hen in 2003 helaas ontvallen is. Daarna begon het draaien van de vele hits uit die tijd. Om beurten draaiden en praatten Ben van Esch, Jan van Brunschot, Pieter van Opbergen en Hans Antonis de plaatjes aan 9 Oktober j.l vond de reünie plaats van de toenmalige disco ’t Draaiboompje. De opbrengst van de avond was bestemd voor een goed doel. De entree en de ver goedingen voor de D.J.’s brachten samen 1300 euro op. Zij besloten deze opbrengst te schenken aan de pïaatselijke E.H.B.O. en aan de Jeugdkindervakantieweek die ieder dus 650 euro tegemoet kunnen zien. Van 20 november tot 30 december is er Km in Bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonumenten een bijzondere expositie te zien. Berthy Bookelmann en haar zus Gilia van Duimen zijn de twee kunstenaressen die in deze expositie voor een bijzonder samenspel van kun- stuitingen hebben gezorgd. Berthy met naaldkunst en gedichten, Gilia met bij- passende pentekeningen. 1 PAGINA 9 'q I ANGO maakt een beter leven mogelijk. Of het nu gaat om juridische onder steuning, belastingteruggave, uitkerin gen, zorg en hulp, woningaanpassin gen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je belangen. Word ook lid van ANGO! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 www.ango.nl info@ango.nl (Handicap.nl is de fondsenwervingsgrgani- satie van ANGO, kijk op www.handicap.nl voor meer informatie) ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 24 NOVEMBER 2004 M O4

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 9