Moergestelse onderzoekt straatprostitutie Tilburg Meezingavond Bandjes in jongerencentrum ’Zoekertjes’-prijs Tonpraotersgala Nieuw: FotoKiosk bij Drogisterij Kemps Teksten beknopter! Diabetes-Fonds Bestuur C. V. De Durdraaiers Leuk om erbij te doen... ’n Leuk idee voor Sint of Kerst: ’Moergestel 60 jaar bevrijd 1944-2004’ ’n Prachtige brochure met zeven prachtige verhalen voor slechts 4 euro. Speciaal gaat onze dank uit naar alle buurtbewoners in verband met de overlast. Nogmaals iedereen bedankt en hopelijk tot ziens bij "t Feest van de Lange Nacht in 200511! OVERWELDIGEND SUCCES BIERFEESTEN 2004 De drie onderzoeksters, van links naar rechts Connie Rijlaarsdam, Hennie van Schooten en Marthe Damen. Om nog meer duidelijkheid aan de aanwezigen te geven, besloot de Prinsencommissie om dan maar een eerder dit jaar opgenomen tele foongesprek te laten horen, waarin duidelijk De Foto Kiosk leest moeiteloos de digitale beel den van alle gangbare geheugenkaarten, cd- roms of camera met telefoon, waarna de beelden op het scherm van de FotoKiosk verschijnen. Foto’s bestellen is nu nog maar een fluitje van een cent. Je hoeft slechts de beelden op het scherm aan te raken, het gewenste aantal en for maat aan te klikken en de bestelling is geplaatst. De beelden worden daarna in een uiterst pro fessioneel laboratorium van Fujicolor verwerkt tot briljante afdrukken op echt fotopapier. Via internet hebben veel consumenten al kennis gemaakt met de hoge kwaliteit afdrukken van het gespecialiseerde Fujicolor laboratorium, maar de veelal grote bestanden slokten nogal wat telefoontikken op. De Fotokiosk rekent met al deze bezwaren af. Het blijkt nog niet voor iedereen duidelijk te zijn, maar de prijzen van onze ’Zoekertjes’ zijn toch écht aan gepast. Normale Zoekertjes kosten 3 euro; Zoekertjes die uitgebreider zijn kosten 4 euro. Kijk eens naar de bon verderop in deze krant. Die bon bij voorkeur ook gebruiken a.u.b. voor uw eigen en voor ons gemak. moest worden wie de nieuwe stadsprins van Moergestel zou worden. Alle goede bedoelin gen ten spijt, voor het publiek was er hierna nog geen pijl op te trekken. Zelden is er zo’n vaag telefoongesprek gevoerd en nog steeds was er geen duidelijkheid! Uiteindelijk maakte Jan Horsten namens de Prinsencommissie aan alle onzekerheid een einde. Hij maakte duidelijk dat de nieuwe stadsprins zich in de prachtige blokhut in De Brouwer bevond en Jan bleek hiervan de sleutel te hebben. Na nog wat getreuzel werd dan eindelijk de deur geopend en maakte de stadsprins zichzelf bekend. Hier was hij dan: Peter Swinkels, alias Prins Peer d’n Urste gaat regeren over het carnavalsjaar 2004- 2005. Na zijn installatie en vele felicitaties later, werd ook de naam van zijn Adjudant bekend en wel Sander Smits. Samen met de hofhouding van de Pierewaaiers gaan Prins Peer en adjudant Sander er zorg voor dragen dat Moergestel er tijdens de carnavalsactiviteiten en -dagen ge kleurd op komt te staan! ONTHULLING Zo rond de klok van elf uur was de spanning niet meer te snijden en dat deed de Prinsencom missie besluiten alvast een tipje van de spreek woordelijke sluier op te lichten. In het eerder genoemde rustgevende landschap begon zich een folkloristisch Oostenrijks tafereel af te spe len. In traditionele klederdracht uitgedoste dames begonnen hun ritmisch talent ten toon te spreiden en enkele robuuste Oostenrijkse houthakkers lieten hun dagelijkse bezigheden aan het publiek zien. Echter, dit publiek wist nu wel van de (tiroler)hoed, maar nog steeds niet van de rand. Wie de nieuwe stadsprins zou worden was nog steeds in ongewis. Het succes is echter mede te danken aan de volgende personen, verenigingen, instanties en bedrijven: Alle vrijwillige medewerkers EHBO Moergestel Scouting Moergestel Fam. Henk Ketelaars (Watervoorziening) Fam. Jos Rijnen (Noodstroom) KPJ Moergestel Gemeente, politie en brandweer Oisterwijk WK groen voorziening en bestrating (Wim Ketelaars) Aannemingsbedrijf Van der Zanden MDZ Van Dijk Verhuur Van Oort Tentenverhuur Hendrikx Matrijzen en Proto (Prins Hendrik) Agrocleaning Swinkels Westgeest Olie Brasserie De Sluis Orto Bouwmaterialen Magie Sound drive-in show (DJ Raymo) Partyboerderij "t Draaiboompje. Op zondag 21 november a.s. hebben we weer onze meezing-avond. De vorige avond, 31 oktober j.l., was de eerste avond van dit seizoen en erg gezellig. Niet alleen omdat we al onze trouwe bezoekers weer terug zagen, maar de sfeer was ook weer prima! Praktisch iedereen zat weer enthousiast mee te zingen, met uitzondering van een enkeling die zelf niet kan zingen, maar die zitten heerlijk te genieten van de muziek en de zang. Heel vaak zie je deze ’’stille genieters” dan na verloop van tijd toch mee neuriën, zo niet binnensmonds zachtjes meezingen! Vooral voor de komende meezing op 21 novem ber a.s. willen we graag even aandacht, want dan hebben we een speciaal gastoptreden van Gerard van der Aa, all-round accordeonist. De volgende meezing avond is dan al weer op 19 december, die uiteraard in het teken van Kerstmis staat. Hierover volgende keer meer, we gaan nu eerst lekker zingen op 21 novem ber a.s. Entree is, zoals altijd bij ons, gratis; we gaan ge woon een keer met de pet rond om financieel rond te kunnen komen. Onze vaste lokatie is Zaal Den Bartel, Drie- hoeven 2 in Haaren. Om 19 uur is deze zaal open en we beginnen met zingen om 20 uur. Op zaterdag 27 november vindt het jaarlijkse Parelmoer Tonpraotersgala plaats in 't Oude Nest te Oisterwijk. Op deze avond, georgani seerd door C.V. De Zotte Mulders, treden zes gerenommeerde sauwelaars uit de regio op. Voor dit jaar heeft men weten te contracteren: Hanzi van Melis uit Gemert, Cees Coolen uit Tilburg, Frans Bevers uit Oirschot, Piet Schelle- kens uit Kaatsheuvel, Peter Maas uit Hilvaren- beek en Jasper van Gerwen, eveneens uit Hilva renbeek. Kaarten kosten 9 euro en zijn nu al te koop bij ’t Oude Nest of het adres Plesmanstraat 19, Oisterwijk (tel. 421 5986). De avond begint om 20.00 uur, terwijl de zaal om 19.00 uur open is. Onder het motto ’snel besteld’ kunnen bezitters van digitale camera’s hun opnames snel en gemakkelijk bestellen met behulp van de FotoKiosk van FotoQuelle bij Drogisterij Kemps aan het Rootven. r~ Houd as. vrijdag 19 november vrij in je agen da, want dan is er weer een bandnight in Vision van 19:00 -01:00 uur.Ditmaal staan de Bossche bands Koolstof (nederpop) en Braeburn (emo- core met een twist) op het podium. De eerste band begint om 21:00 uur en de entree is Maar ook voor de basisschooljeugd is er weer een leuke activiteit deze week: woensdag 24 november is er een video voor de kids vanaf 6 jaar. Ditmaal een leuke film over een dolle stripkater. De film duurt van 13:30 - 15:30 uur en de entree is 1,20. Zaterdag 20 november zal er niets in Vision plaatsvinden voor de basisschooljeugd, omdat dan de intocht van Sinterklaas is. Natuurlijk is Vision ook open op woensdag- en vrijdagmiddag van 15:30 - 17:30 uur, op dins dag- en donderdagavond van 19:00 - 23:00 uur en op vrijdagavond van 19:00 - 01:00 uur. Je kunt dan een potje poolen, darten, tafelvoet ballen, muziek luisteren, internetten, relaxen, kletsen enz. enz. De entree is dan gratis. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl band met gebruik van harddrugs. Bij tenmin ste 250 personen gaat dit gebruik gepaard met psychische problemen, dakloosheid en dergelijke. Circa 50 van deze 250 personen zijn verslaafde vrouwen. Om te kunnen overleven prostitueren zij zichzelf. De problemen van deze vrouwen zijn zo ern stig dat ze in hun zelfstandig bestaan worden bedreigd. Er is een vrij breed aanbod aan hulp. Toch maken ze daar geen gebruik van. De drie onderzoekers zijn nagegaan waar dat aan ligt. Kennis hierover is van groot belang om de problemen te lijf te gaan. De doelstelling van dit onderzoeksproject is dan ook steeds geweest de hulp, de zorg en de aandacht voor verslaafde straatprostituees te verbeteren. Met het onderzoek, dat als titel Dot. Spot kreeg, is twee jaar geleden begonnen. Het is gefi nancierd door de OGGZ, Openbare Geestelijke Gezondheids Zorg. Naast Hennie van Schooten waren bij het onderzoek betrokken: Marthe Damen vanuit Traverse en Connie Rijlaarsdam van de GGD. Ook zij zijn ieder op hun terrein specialisten. Connie Rijlaarsdam onderzocht de medische kant van het probleem, Marthe Damen hield zich, net als de Moergestelse Hennie van Schooten, bezig met het psy chosociaal onderzoek. Hennie van Schooten uit Moergestel heeft een onderzoek naar straatprosti tutie door verslaafde vrouwen voltooid. Burgemeester R. Vreeman van Tilburg neemt donderdag 25 november het rap port in ontvangst dat de Moergestelse opstelde, samen met twee andere spe cialisten. De prostitutie door verslaafde prostituees concentreert zich rond het Wilhelminapark in Tilburg. De drie vrouwelijke onderzoekers hebben in kaart gebracht hoeveel straatprostituees Tilburg telt en hoe het komt dat zij geen gebruik maken van de bestaande hulpverlening. Het rapport wordt aan burgemeester Vreeman aangeboden in de raadszaal van het gemeente huis. Aansluitend op de presentatie buigen spe cialisten zich tijdens een mini-symposium over de problematiek van de verslaafde straatpros tituees. Hennie van Schooten hield zich namens Novadic/Kentron bezig met het psychosociaal onderzoek. De verslaafde straatprostituees zijn harddrugs- gebruikers. Het aantal gebruikers van hard drugs in Midden-Brabant is de afgelopen decen nia gegroeid. In 2003 zochten bijna 2000 Mid- den-Brabanders hulp voor problemen in ver- Afhankelijk van het aantal opnamen liggen de prijzen vanaf 15 cent per afdruk! De levertijd is slechts 2 werkdagen. Dat FotoQuelle met de tijd mee gaat blijkt wel uit het feit dat de FotoKiosk al compatible is voor de nieuwe telefoons met ingebouwde camera. Draadloos, d.m.v. Blue Tooth ’springen’ de beelden van de telefoon naar de FotoKiosk. Als extra optie heeft de FotoKiosk de mogelijkheid om de af beeldingen direct op een cd- rom te zetten. Zodoende kan de geheugenkaart geformatteerd worden en kunnen er direct weer nieuwe foto’s gemaakt worden. Als introductie ontvangen snelle bestellers de eerste tien foto’s gratis. Voor deze service kunt u terecht bij uw FotoQuelle-verkooppunt: Drogisterij Kemps aan het Rootven. Peter Swinkels Stadsprins Regelmatig doen we deze oproep naar inzen ders van kopij voor onze krant. En vandaag doen we het wéér: het vriendelijke doch dringende verzoek om de teksten wat com pacter aan te leveren. We ’snoeien’ niet graag in teksten, maar wanneer deze te lang zijn moeten we wel. We geven graag iedereen de ruimte en de ruimte die we hebben zullen we moeten delen. Graag uw medewerking dus en in geval uw tekst wordt ingekort graag uw begrip. De redactie D 0) De collecteweek van het Diabetes Fonds is weer voorbij en heeft in Moergestel, door de geweldige inzet van onze collectante het leuke bedrag van 1887,14 euro opgebracht. Hopelijk het volgend jaar iets meer want het is hard nodig voor onderzoek op deze zich steeds uitbreidende ziekte. Namens het Diabetes Fonds heel veel dank aan alle gulle gevers en onze collectanten voor hun inzet voor dit leuke bedrag. Uw collecteleidster Leny Swinkels, 513 1612. PAGINA 3 Op zaterdag 30 en zondag 31 oktober jl. heeft CV De Durdraaiers het jaarlijkse "Feest van de Lange Nacht' georgani seerd. Mede dankzij een aantal grandioze optredens van onder meer Gebroeders Ko, De Deurzakkers en Chipz, en de formida bele muzikale omlijsting door DJ Raymo van de Magie Sound drive-in show, werd het een weekend om nooit te vergeten. Het boekje is te koop bij: Noud Smits, De Hoefkens 21, tel. 513 1694; Jan Geerts, Pastoor van den Boogaardstraat 21, tel. 513 1833; Marij Pijnenburg, Pastoor Müskenshof 11, tel. 513 1751 of Slijterij In den Korenmaaier, Schoolstraat 18, tel. 513 1350. 33 1 □aar jubileumuitgave Werkgroep Oorlog en Bevrijding Moergestel O’ ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 17 NOVEMBER 2004 vervolg voorpagina

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3