ml van de Moergestelse winkeliers! Nu al denken aan Kerst? Nieuw boek met mystieke verhalen en fietsroutes Prijzenpakket: 'DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 10 NOVEMBER 2004 PAGINA 8 REGLEMENT WINKELACTIE 2004 Industrieweg 17 Industrieweg 5 >ai£' 1Bij elke aankoop ter waarde van 5 euro een gratis stempel. 2. Volle spaarkaarten (voorzien van 15 stempels) kunnen bij elke deelnemende winkelier ingeleverd worden. 3. Trekkingen vinden plaats op zaterdag 20 november en zaterdag 4 december. Kaarten die bij de eerste trekking zijn ingeleverd, doen automatisch mee met de tweede trekking. 4. Alle prijswinnaars krijgen persoonlijk bericht en worden gepubliceerd in De Gèsselse. 5. Deelnemende winkeliers zijn uitgesloten van deelname. 6. De slottrekking zal gehouden worden op donderdag 9 december 2004 bij Café de Brouwer aan het Rootven te Moergestel, aanvang 20.00 uur. We zijn nl. op zoek naar ’n leuk en gezellig Kerstverhaal. Het mooist zou dat zijn als het een verhaal is dat door een van onze lezers geschreven is. Jawel, want het is eerder 25 december dan u wellicht denkt... Kunt u ons aan een leuk Kerstverhaal helpen? Laat ons even iets weten: buro 76@wolmail. nl Sponsoren: Rabobank De Hilver Autobedrijf Bijvelt-van de Ven Schoolstraat 27 Schoolstraat 18 Schoolstraat 7 Schoolstraat 5 Schoolstraat 3 Kerkstraat 16 Kerkstraat 12 Kerkstraat 10 Raadhuisstraat 19 Raadhuisstraat 17 Raadhuisstraat 15 Raadhuisstraat 13 Rootven 8 Rootven 10 Rootven 9 Rootven 5 Rootven 36 Rootven 38 Rootven 47 Rootven 74 Industrieweg 15 VERKOOPADRESSEN Het boek ’Rijk Rooms Brabant’ is vanaf 12 november a.s. voor 13,50 verkrijgbaar bij onder andere de Brabantse VW kantoren en de betere boekhandels. Verder is het boek te bestellen bij iedere boekhandel in Nederland: ISBN 90-7772-111-8. Ook via internet is het boek vanaf 12 november bestelbaar via www.toe- rismebrabant.nl - specials - ’Mystiek Brabant’. MEER INFORMATIE Meer informatie over het project Mystiek Brabant, het boekwerk, de activiteiten tij dens de verhalenweek, de prijswinnaars van de fotowedstrijd en plekken waar de foto tentoonstelling heen reist, is te vinden op internet: www.toerismebrabant.nl - specials - ’Mystiek Brabant’. VERHALENWEEK EN FOTOTENTOONSTELLING Naast de uitgave van het boekwerk ’Rijk Rooms Brabant’ is dit najaar ook een fotowedstrijd ’De Mystiek van Brabant in Beeld’ georgani seerd. Gekoppeld aan het boek en de fotowed strijd vindt van 12 t/m 19 november a.s. een ver halenweek plaats, waarbij in een groot aantal Brabantse bibliotheken, Uitpunten en boek handels het Roomse leven in Brabant centraal staat. Als aftrap van de verhalenweek wordt op 12 november a.s. het eerste exemplaar van het boek met fietsroutes overhandigd. Tevens wor den de winnaars van de fotowedstrijd ’de Mystiek van Brabant in beeld’ bekend gemaakt en wordt een reizende tentoonstelling van de inzendingen voor de fotowedstrijd geopend. i I LW p’ Hoofdprijs 450.- 2 prijzen van 225.- 4 prijzen van 100.- 15 prijzen van 50.- 15 prijzen van 25.- Alle prijzen worden in waardebonnen uitgekeerd, welke bij de deelnemende winkeliers te besteden zijn. Deze waardebonnen zijn geldig tot 31 december 2004. ’Rijk Rooms Brabant’ Op 12 november verschijnt het boek ’Rijk Rooms Brabant - Lezend en fietsend door mystiek Brabant’. Dit boek geeft negen verhalen over het Rijke Roomse Leven zoals dat nu in Noord-Brabant nog kan worden ervaren. Bijzonder is dat het boek ook drie fietsroutes bevat die langs de plekken in de verhalen voeren. De schrij vers van het boek zijn geen onbekenden in Brabant: Eric Kolen, Gerard Rooijakkers en Paul Spapens. DEELNEMERS WINKELACTIE 2004 Brameco Boerenbondwinkel In den Korenmaaier Slijterij Frans van Velthoven E.T.B. Aphrodite Huidverzorgingsinstituut van Velthoven Kruyssen Installatiebedrijf Bloem Groen Creaties Van Hulten De Gebackerij Slagerij Ketelaars Verkooyen Brood Banket Modehuis Pointers Ligtvoet Nimco Schoenen Mulders Automatisering Nederland Kemps Drogisterij Novy van Wezel kadoshop Boetiek Bonita B&E Groenten en Fruit Speciaalzaak Jan Michiels Woninginrichting Jumbo Supermarkt Denissen Juwelier Ketelaars Slagerij J. van Zon Op 't Hoog Doe-Het-Zelf Centrum SportOutlet Moergestel sport- en vrijetijdsschoenen en -kleding ’Rijk Rooms Brabant’ is een uitgave van het Brabants Bureau voor Toerisme, in samenwer king met Uitgeverij Heinen in ’s Hertogen- bosch. De uitgave van dit boek met verhalen en fietsroutes maakt onderdeel uit van het pro ject ’Mystiek Brabant’. Het Brabants Bureau voor Toerisme is dit jaar gestart met dit meer jarig project. Het doel is de beleving van het ’rijke Roomse’ verleden (en heden) van Noord- Brabant voor een breed publiek te vergroten. Het project is mede mogelijk gemaakt door de provincie Noord-Brabant, het VSB fonds en Routebureau Brabant. De drie auteurs roepen deze tijd op een zeer levendige manier terug in herinnering. Hun verhalen grijpen terug op dat verleden, maar ze spelen in het heden. Dat levert een bui tengewoon herkenbaar geheel op. De verha len zijn opgetekend in de regio Oirschot- Boxtel (Midden-Brabant), Megen-Ravenstein (Oost-Brabant) en Oudenbosch (West- Brabant). Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder meer de Heilige Eik, het Heilig Bruurke van Megen en het Zouaven- museum in Oudenbosch. Amoud-Jan Bijster- veld schreef een inleiding en Leon van Liebergen een aanvullend verhaal over het Museum voor Religieuze Kunst in Uden. De prachtige kleurenfoto’s zijn gemaakt door Andrea Roëll. Het aardige aan dit boek is dat de lezer de opge dane kennis en sfeer uit de verhalen zelf kan gaan beleven. Hij wordt daar althans toe uit genodigd door middel van de fietsroutes die los in het boek zijn ingestoken. Het gaat om drie nieuw ontwikkelde fietsroutes. Deze voeren langs plekken waar bijzonder katholiek erf goed is te vinden. De afstanden variëren van 30 tot 45 kilometer. De provincie Noord-Brabant is nog steeds door spekt van sporen van de tijd van het Rijke Roomse Leven. Deze periode heeft een zeer nadrukkelijk stempel op de provincie gedrukt, niet alleen in de vorm van religieuze monu menten, maar ook mentaal; er is nog heel veel herinnering aan die tijd. I w Stempelen maar en... winnen!!! in de Winkelactie 2004

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 8