Drempelvrees Samen sterk voor toerisme in de Hilver Schepens Tweewielers steekt Böllekes in nieuw jasje Wijziging openingstijden Bezoekerscentrum Autotron Najaarsbeurs voor Oldtimers ontmoetingsplek voor breed publiek Verzamelbeurs Boxtel Jarige Böllekes in nieuw jasje. Landinrichtingswet Plan van tijdelijk gebruik 2005 RUILVERKAVELING ‘DE HILVER’ In totaal worden er op de Najaarsbeurs ruim tweehonderdvijftig auto’s aangevoerd. De Internationale Najaarsbeurs voor Oldtimers is zaterdag 20 en zondag 21 november geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 8 euro, kinderen van 4 tot 12 jaar mogen voor 5 euro mee naar bin nen. Vanaf 1 november dit jaar zal Bezoekerscentrum Oisterwijk in de winterperiode alleen open zijn op woensdag, zaterdag en zondag van 10:00 tot 16:00 uur. In de wintervakantie is het bezoekerscentrum wel dagelijks open, ook op maandag! De ervaring heeft geleerd dat het tijdens de donkere doordeweekse dagen een heel stuk rustiger is in de Oisterwijkse Bossen. Het team van het bezoekerscentrum wil de vrijgekomen tijd gaan benutten om elders in Brabant natuuractiviteiten te gaan organiseren. Vanaf 1 april 2005 is het bezoe kerscentrum weer alle dagen open van 10:00 tot 17:00 uur, behalve op maandag. Van De Böllekes is bekend dat ze zich regelmatig in andere uitdossingen verto nen. De ene keer kleurrijk en ludiek, een andere keer traditioneel en functioneel. Met de koude periode in het vooruitzicht hebben ze de kledinglijn uitgebreid met een nieuwe ’gazellege’ bodywarmer. In het kader van het 80 jaar bestaan van Schepens Tweewielers schonken zij, in samenwerking met fietsfabrikant Gazelle, de nieuwe out-fit zodat de jubilerende Böllekes er weer warmpjes bij zitten. Deze maand is het precies 30 jaar geleden dat De Böllekes begonnen met de eerste repetities en zij een nieuw dweilorkest vormden. Na al die jaren zijn ze nog altijd ’live and kicking’ eji tim meren ze het hele jaar door aan de weg. Niet alleen de muziek maar ook de presentatie krijgt daarbij de volle aandacht. Ook aanstaande zaterdag zijn ze weer van de partij op het Blèrkonkoers en weten zich versterkt door een heus showballet. Met het ’Snuupke van de week’ wordt Tiliander getrakteerd op een p(l)akkend carnavalslied. GEBIED VERBETEREN De afgelopen jaren heeft de stichting gebruik gemaakt van subsidies vanuit het ontwikkel- bureau de Hilver, reconstructiecommissie Beerze Reusel en LEADER+. In september is voor de tweede keer een grote aanvraag de deur uit gegaan. De aanvraag betreft een aantal pro jecten waarmee de stichting de inrichting van het gebied wil verbeteren. Zo moeten er bij voorbeeld plattegrondkasten komen, internet- zuilen, toegangspoorten bij de entree van het gebied en een uitgebreidere internetsite. Met de nieuwe aanvraag is een subsidiebijdrage van 150.000 gemoeid, wat neerkomt op 40 procent van de totale kosten. Zaterdag 20 en zondag 21 november 2004 ROSMALEN - De doorgewinterde oldtimerbezitter weet dat wil hij volgend sei zoen weer onbezorgd over ’s héren wegen toeren, de winterperiode gebruikt moet worden voor de broodnodige onderhoudswerkzaamheden. Al dertig jaar houdt Autotron om die reden een Najaarsbeurs voor klassieke automobielen. Sleutelaars die een onderdeel aan hun pronkjuweel moeten vervangen, kunnen er bijna hon derd procent van verzekerd zijn in het weekend van 20 en 21 november de cilinder- kop, spruitstuk, koplamp, brandstofpomp of uitlaat in Rosmalen te zullen vinden. Het is voor mij (lijdend aan drempelvrees) op dit moment niet leuk wonen in Moergestel. Gelukkig is na de aanleg van nog 4 of 5 drempeltjes het gehele wegen net in Moergestel met gemiddeld 15cm verhoogd en zie je geen drempels meer. Overigens zijn het niet alleen de verwoede doe- het-zelvers die het evenement al maanden met grote letters in hun agenda genoteerd hebben. Autotron wordt in november omgebouwd tot de grootste oldtimershowroom van Nederland waarin ook met de grootste zorg compleet geres taureerde modellen in diverse prijsklassen op een nieuwe eigenaar staan te wachten. KWALITEITSIMPULS Het Land van de Hilver ligt in het reconstruc tiegebied Beerze Reusel. De reconstructie is bedoeld om een kwaliteitsimpuls te geven aan het Brabantse platteland. Doelstellingen zijn onder andere meer ruimte voor natuur en water, een schoner milieu, gezonde landbouw en een aantrekkelijk landschap. De afgelopen drie jaar heeft een speciale commissie, bestaande uit vertegenwoordigers van alle betrokken partij, een plan uitgewerkt waardoor deze doelen reali seerbaar worden. Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant hebben op 20 juli jl. het ontwerp reconstructieplan Beerze Reusel vastgesteld. Daarmee is er een grote stap gezet en kan er voortvarend aan de slag worden gegaan met de uitvoering van het reconstruc tieplan. De projectendag vindt plaats op woensdag 17 november om 12.45 uur in gemeenschapshuis ’D’n Tref’, Alexanderhof 7 te Hapert. Wilt u hierbij aanwezig zijn, neem dan voor 15 novem ber contact op met het projectbureau van recon structiegebied Beerze Reusel. Telefoon (073) 680 8251 e-mail EDobbelsteen@brabant.nl Ik heb altijd een laagdrempelige indruk van de gemeente Oisterwijk gehad, maar moet bedrem- peld toegeven dat dit een verkeerde inschatting is geweest. De gemeente schept er namelijk genoegen in om drempels op te werpen.\ Eindelijk is ook de buurt Oistelvoortjes aan de beurt (noodzakelijk nu eindelijk alle kleine kinderen groot zijn??????????). In een rapport staat dat de afstand tussen de drempels minimaal 50 meter mag zijn. De ge meente legt er 4 aan in 50 meter!!! Drempels geven aanleiding om af te remmen voor de drempel en na de drempel flink gas te geven. Slecht voor het milieu! Alle omleidingen geven ook extra uitstoot van CO2 en een hoop ergernis bij mensen. Als je normaal in twee minuten in de Van Rijcke- vorsellaan kon zijn dan kostte het kortgeleden 20 minuten om er te komen.Er zijn wel eens projecten in sommige gemeenten waarbij ze eerst de ene helft van de straat doen en als die klaar is beginnen ze aan de andere helft. Ook de verkeersveiligheid komt het niet ten Land van de Hilver ontwikkeld dankzij subsidieregeling HAPERT - Op woensdag 17 november a.s. organiseren Reconstructiecommissie Beerze Reusel en de Plaatselijke Groep LEADER een projectendag. Tijdens deze bijeenkomst worden er een aantal lopende projecten vanuit de RECONSTRUC TIE en LEADER onder de loep genomen. Verder krijgen bezoekers uitleg over verschillende subsidievormen en over de stap van een goed idee tot een concreet projectvoorstel. Uiteraard zijn er de hele middag deskundigen aanwezig die de bezoekers kunnen helpen met al hun vragen en ideeën. Het bijwonen van deze middag is een aanrader voor iedereen die geïnteresseerd is in plattelandsont wikkeling. De middag begint om 12.45 uur in het gemeenschapshuis ’D’n Tref’ te Hapert. Eén van de projecten die deze dag gepresen teerd zal worden is het project Bezoekers- markt Land van de Hilver. Dit is een uniek toeristisch samenwerkings verband met één belangrijk doel: het toerisme in het gebied versterken en bevorderen. Zo’n 70 ondernemers, waaronder boeren met een nevenactiviteit, horecaondernemers, detail handelaren en recreatiebedrijven, werken samen. Op het gebied van promotie, maar ook in het gezamenlijk aanbieden van arrange menten of in het delen kennis en ervaring. De Stichting het ’Land van de Hilver’ geeft hier door op professionele wijze een impuls aan recreatie en toerisme in de regio Hilvarenbeek en Moergestel. De samenwerking omvat inmid dels bedrijven van verschillend pluimage: van een likeurmuseum tot de Beekse Bergen. En van een kaasboerderij tot een plaatselijk bunga lowpark. Zondag 14 november 2004 organiseert de VBV haar verzamelbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in het Vmbo-College te Boxtel. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kunnen geruild worden: postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoonkaarten, melkkuipjes enz. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 14 november is dit Happy meal-doosjes. Voor kinderen besteden wij aandacht aan Pokémon en Yu-Gi-Oh. goede, want waar eerst duidelijkheid bestond in wie er voorrang had ontstaat er nu, na het aanleggen van een plateau, enorme twijfel... Brengt het aanleggen van drempels e.d. zo veel subsidie op dat we hier eindeloos mee doorgaan? Ook het tijdstip van aanleggen van drempels (en ook riool voorzieningen) is altijd goed geko zen: het najaar of, liever nog, in de winter. Dan weten we zeker dat het een tijd gaat duren en de uitvoerende aannemers zijn in deze perio de verzekerd van voldoende werk. Als we alle drempels in Moergestel op elkaar zouden kunnen stapelen waren we nu voor zien van een ruim en leuk gemeenschapshuis waar wel nuttige dingen in gedaan hadden kunnen worden (gemiddelde drempel kost euro 17.000,- Overigens zijn er al stemmen opgegaan dat er binnen nu en tien jaar geen drempels meer zul len zijner worden er dan geen meer aangelegd en de bestaande worden weggehaald. Tegen die tijd rijd ik wel weer ’n eindje om... Een geïrriteerde bewoner: Jac van Riet 100.000ste BEZOEKER... Toch gaat het goed met Bezoekerscentrum Oisterwijk. In december wordt zelfs de 100.000ste bezoeker van dit jaar verwacht. De combinatie van speurtochten, wandelroutes, natuurrug- zakjes en verjaardagsfeestjes met een speelbos, speeltuin en een tentoonstelling die steeds inter actiever wordt, blijkt aantrekkelijk voor veel mensen die een dagje buiten in de natuur wil len zijn. Marcel van Dijk van de stichting is tevreden over de LEADER-I—subsidie. ”Als je een goed project hebt dat het algemeen belang dient en waarbij je andere partijen betrokken krijgt, is er een grote kans van slagen.” Subsidie aanvragen voor LEADER+ zijn veelomvat tend maar zeker niet onwerkbaar, is de ervaring van Van Dijk. Wij hebben in juni het idee op papier gezet en hopen dat er in december of januari een positief besluit valt.” PAGINA 5 Adres: Deze kennisgeving betreft niet het plan van toedeling. Tilburg, november 2004. De Landinrichtingscommissie voornoemd, Kennisgeving ingevolge artikel 190, vierde lid drs. J.A. Bols, voorzitter ing. A. Keizer, secretaris De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling ‘De Hilver’ deelt mede dat gedurende 14 dagen, van dinsdag 16 november tot en met maandag 29 november 2004 in het kantoor van de Dienst Landelijk Gebied, Prof. Cobbenhagenlaan 109 te Tilburg op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur voor eenieder koste loos ter inzage zal liggen het ontwerpplan van tijdelijk gebruik 2005, of een gewaarmerkt afschrift daarvan, als bedoeld in artikel 190, derde lid. Uiterlijk 14 dagen na de laatste dag waarop de in artikel 190, derde lid bedoelde stukken ter inzage hebben gelegen (dus tot en met maandag 13 december 2004) kan iedere belanghebbende gebruiksgerechtigde zijn bezwaren tegen het ontwerpplan van tijdelijk gebruik 2005 schriftelijk bij de Landinrichtingscommissie indienen. Landinrichtingscommissie ‘De Hilver’, Postbus 1180, 5004 BD Tilburg. dienst landelijk gebied voor ontwikkeling en beheer N.B. De direct bij bovengenoemd plan van tijdelijk gebruik 2005 betrokken belanghebbende gebruiksgerechtigden hebben hierover schriftelijk bericht ontvangen. DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 10 NOVEMBER 2004 F

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5