Feest in ’De Reuselhof Kunstig schoolkamp Bienekebolders ’Zoekertjes’- prijs Kim Verhoeven wint step Open vanaf 14 november Protestantse gemeente Oisterwijk Bureau Zorgbemiddeling: loket voor nieuwe cliënten van Stichting De Runne Op 1 november jongstleden is het Bureau Zorgbemiddeling van Stichting De Runne van start gegaan. Onderdeel van Stichting De Runne zijn de zorgcentra: De Vloet in Oisterwijk, De Reuselhof en Stanislaus in Moergestel, De Clossenborch in Hilvarenbeek en De Schakel en Elisabeth in Goirle. Hm WINKEL Alle prijswinnaars proficiat. Gelderstraat 11 Gelderstraat 6 Cees op ’t Hoog Bloemwerken Vanaf nu is het Bureau Zorgbemiddeling hèt centrale aanspreekpunt voor alle personen die - in of vanuit één van deze zorgcentra zorg en/of behandeling willen ontvangen; - in een zorgcentrum geplaatst willen worden; of - in aanmerking willen komen voor dagbe handeling. Zondag 14 november Kerkstraat 64: mw. ds. M. v.d.Beld uit Vught. Aanvang: 10.15 uur. De Schriftlezingen zijn: 2 Koningen 23: 1-23 en Lucas 20:27-38. Er is kindernevendienst en crèche. Er is jeugd- kerk van 11-14 jaar. het Regionaal Indicatie Orgaan (RIO) dan helpt de zorgbemiddelaar bij het samenstellen van een bij de indicatie passend zorgaanbod. Als een opname in een verzorgings- of verpleeghuis nog niet onmiddellijk mogelijk of wenselijk is, worden de mogelijkheden van extra zorg thuis bekeken. Nadat met de cliënt overeenstemming is bereikt over het zorgaanbod wordt door de zorgbe middelaar alle benodigde hulp ook daadwer kelijk geregeld. Tot het moment waarop een opname kan worden gerealiseerd blijft de zorg bemiddelaar het centrale aanspreekpunt voor de cliënt en zijn verwijzers en/of behandelaars. Dit jubileumkamp stond in het teken van ’Kunst’. Gedurende drie dagen en twee nach ten kregen de leerlingen van de Bienekebolders de gelegenheid om via spelletjes, creatieve ate liers en muziek elkaar (nog) beter te leren ken nen. Op school was het thema al uitvoerig aan bod geweest. De op school aanwezige kunstwerken waren echter een dag voor vertrek ’’gestolen”. Gelukkig werden ze weer teruggevonden in de Loonse en Drunense duinen, waarna de kin deren ze met een spel konden terugbrengen naar het kampadres. Tijdens het kamp konden de kinderen kiezen uit een ruim aanbod creatieve ateliers. Van het maken van muziekinstrumenten, beschilde ren van oude meubels tot ’Cobra’ kunstwer ken met verf. Ook is er kunst gemaakt van materialen zoals hout, oude kledingstukken, foto’s en kranten en materialen uit de natuur. Stichting De Runne wil met het Bureau Zorg bemiddeling bijdragen aan een overzichtelijk zorgaanbod, het beter inspelen op wensen en behoeften van cliënten en betrokken verwijzers en het sneller bieden van hulp, ook als er spra ke is van wachtlijsten. Een van de activiteiten rondom het 15-jarig bestaan van Openbare Basisschool de Bienekebolders heeft net voor de herfstvakantie plaatsgevonden. Alle groepen (totaal ruim 175 leerlingen) waren gezamenlijk op schoolkamp in Loon op Zand. De taken van de voormalige wachtlijstcoördi- nator, mevrouw José van Gestel, ten behoeve van verzorgingsafdelingen, worden door het Bureau Zorgbemiddeling voortgezet en uitgebreid naar alle afdelingen en producten van De Runne. Bij het bureau zijn twee zorgbemiddelaars werk zaam, mevruw José van Gestel en mevrouw Marion Roozen. Zij zijn van maandag tot en met vrijdag bereikbaar van 09.00 - 17.00 uur op telefoonnummer 513 4615 voor alle vragen over het zorgaanbod van De Runne. Als er sprake is van een positieve indicatie van De laatste ochtend hebben 50 leerlingen samen met ’’echte kunstenaars” gewerkt aan een groot ’Groenkunstwerk’. Kinderen kregen de op dracht om aan de hand van een verhaal met natuurlijke materialen en touwen een groots kunstwerk buiten te maken. De afsluiting van het kamp vond vrijdag plaats door een tentoonstelling van het gemaakte werk, verschillende optredens door de kinderen en een echte Kampkrant. Door de grote inzet van leerkrachten en ouders is het Kunstkamp succesvol verlopen en gin gen vrijdagmiddag de kinderen heel enthou siast, maar wel erg moe, weer naar huis. Vanaf 8 november zijn de kunstwerken in de hal van de Bienekebolders te bewonderen. Vervolgens zullen de kunstwerken op donder dag 11 november (tussen 17.00 en 19.00 uur) worden geveild. De opbrengst van deze kunst veiling komt ten goede aan het lustrumkamp. In de week van 24 tot 31 oktober was het feest in zorgcentrum De Reuselhof. We vierden met alle bewoners, ook de bewoners van de aanleunwoningen, met vrij willigers en met medewerkers het 30-jarig bestaan. Een feestcommissie, bestaan de uit Walter, Krista, Francine en Ineke, trof de voorbereidingen en heeft het hele programma in goede banen geleid. Het was een geweldige week waarvan we allen enorm genoten hebben. Dank aan jullie voor deze gezellige, feestelijke week. Ik weet zeker dat ik dit ook namens alle bewoners tegen jul lie mag zeggen. Graag wil ik langs deze weg ook dank zeggen aan alle mensen die hebben mee gewerkt, op wat voor manier dan ook, om deze feestweek zo te doen slagen: Zondag openden we de festiviteiten met een woord- en communieviering, waarin Br. v.d. Weyden voorging. Een viering die werd opge luisterd door zanggroep "Inspiration”. Daarna was er een klein, officieel tintje. Dank aan allen die meewerkten. Op maandagavond was er een Brabantse kof fietafel. We puilden de zaal uit, maar de maal tijd was heerlijk en voor de sfeer aan tafel werd mede gezorgd door een orkestje, bestaande uit Gust van Haaren, Bart Meeuwis en Wim Jansen. Mannen, dank jullie wel! Woensdag genoten alle bewoners meezingend, meedeinend en soms zelfs meedansend van ”De Alpenjagers”. Hun muziek was perfect afgestemd op de feestvierders en het werd een heel gezellige, vrolijke avond. Hartelijk bedankt Alpenjagers voor dit geweldige optreden. De Reuselhof ziet jullie graag nog eens terug! Tot slot was er op vrijdagavond een ’’bonte avond”: de cliëntenraad, een bewoner, tal van medewerkers en vrijwilligers, in een groepje of individueel, brachten sketches, liedjes en gedichten ten gehore waarom soms hard ge lachen werd en waarvoor veel waardering was. Na afloop was er feest voor vrijwilligers en medewerkers. De mensen van MTV waren steeds weer aan wezig. We zijn benieuwd naar hun indrukken van de festiviteiten. Nogmaals, veel mensen werkten mee, maar in het bijzonder wil ik hier toch even nog onze vrijwilligers noemen. Wat moesten we zonder hen. Altijd al doen ze heel veel voor onze bewoners, maar deze week waren ze wel heel actief en druk bezig. Vrij willige rs- team: ik ben trots op jullie! Ria Stam-van Heesbeen, locatiedirecteur Het blijkt nog niet voor iedereen duidelijk te zijn, maar de prijzen van onze ’Zoekertjes’ zijn toch écht aan gepast. Normale Zoekertjes kosten 3 euro; Zoekertjes die uitgebreider zijn kosten 4 euro. Kijk eens naar de bon verderop in deze krant. Die bon bij voorkeur ook gebruiken a.u.b. voor uw eigen en voor ons gemak. Op woensdag 20 oktober was het in het kader van het 80- jarig bestaan feest bij Sche- pens Tweewielers. Maar liefst 16 prijswinnaars die mee hadden gedaan aan de kleurwedstrijd kwamen hun prijs in ontvangst nemen. Het trotst van allemaal was Kim Verhoeven. Zij maakte van haar kleurplaat een waar knutselwerk en won dan ook terecht de hoofdprijs: een blitse step. Omdat er zoveel inzendingen waren werden vele kinderen beloond met een leuk prijsje en ook zij waren blij verrast. Wilt u ook de kinderen ver rassen met een blijvend ca deau in de feestmaand loop dan eens vrijblijvend binnen bij Schepens Tweewielers, zij hebben een ruime keuze aan kinderfietsen en steppen in alle prijsklassen en zijn graag bereid u hier over een goed en vriendelijk advies te geven. KERST" ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 10 NOVEMBER 2004 PAGINA 3

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3