raws Groot folkloristisch festival in de Brouwer Aphrodite r Muzikale middag in ’t Draaiboompje Hoort wie klopt daar! a.s. Weekend Vogelshow SCHSW^ 3 gangen 22,50 WOENSDAG 10 NOVEMBER 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1307 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Huisspecialiteiten van De Man Zondag 14 november: Restaurant Auberge De Man Q Huidverzorgingsinstituut F 14 november Muzikale Middag 'n t DraaiboomDie I vanaf 14.00 de esselse Sint Nicolaascomite Moergestel Hb *4' Weekblad voor Moergestel Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond jp/e uur DE OPENINGSTIJDEN VOOR DEZE TENTOONSTELLING ZIJN: - Vrijdag 12 november van 20:00 tot 22:00 uur; - Zaterdag 13 november van 10:00 tot 20:00 uur - Zondag 14 november van 1000 tot 1700 uur. Moergestel is een van die dorpen die nog hecht aan traditie. Dat is o.a. te zien aan de vele verenigingen die actief zijn op cultuur historisch terrein. De meest in het oog springende groepen zijn natuurlijk de Moergestelse gilden. Maar ook de Moergestelse zangverenigingen, de werkgroep Moergestelse Reuzen, muziek vereniging Prinses Juliana, het comité WeeKentKunst, en vele andere clubs hou den er van om de historie te laten herleven. SPECTACULAIRE ONTHULLING Eerst wordt er begonnen met het aftreden van prins Harry d’n Irste en zijn adjudant Sander. Een officiële ceremonie zorgt er voor dat bur gemeester Kortmann de sleutel van het Pierewaaiersrijk terugkrijgt en dat prins Harry wordt opgenomen in de Eregarde van ex-prin- sen. Hij zal daarbij begeleid worden door een ONDERZOEK De beoogde te realiseren podium- of horecavoor- ziening wordt onderzocht maar ook de even tuele verplaatsing van de huidige bibliotheek en een of meerdere gebruikers van de huidige Rozendries en/of andere instellingen. Ook wordt gekeken naar de consequenties voor het wel of niet inbrengen van de bouwlocaties van Biblio theek en Rozendries. Deze kunnen dan vrij komen voor andere woningbouw plannen. De resultaten van het onderzoek worden aan de Raad voorgelegd. Daarna zal men besluiten hoe het verder gaat lopen. Sint Janspïeln 7 5066 AR Moergestel T 013-5134100 info@aubergedeman.nl www.aubergedeman.nl Het belooft een leuke maar vooral gezellige middag te worden. De middag wordt verzorgd door zangvereniging Crescendo. Het repertoire van Crescendo bestaat uit een breed scala aan bekende melodieën, waarvan er enkele deze middag te beluis teren zijn. Als gast deze middag is uitgenodigd het Jon gerenkoor uit Diessen. Deze middag zullen zij o.a. bekende nummers zoals ”As ’’van (Stevie Wonder) ’’Brand new day” (Musical The Wis) en ’’Miss Saigon medley” ten gehore brengen. Als klap op de vuurpijl wordt deze middag afgesloten door ”De 13 Durskes”. Een koor dat bestaat uit een 6 tal charmante dames die garant staan voor amusement, met ironische, (Dit artikel is afgelopen week door een technisch mankement niet geplaatst kunnen worden) Is een nieuwe Den Boogaard haalbaar? Het verenigingsleven in Moergestel was door het gemeentebestuur uitgenodigd om mee te denken over de nieuwe plannen in verband met de sluiting van Den Boogaard. Wethouder Lambert van den Bosch gaf in de Schouw uitleg over de eventuele nieuwe locatie en uitvoering van Den Boogaard. Hij maakte ook aan de 25 toehoorders duidelijk wat de Raad had besloten. Aannemerscombinatie Janssen/Op ’t Hoog krijgt tot 15 maart 2005 de tijd om plannen uit te werken. Het zal een nieuwbouwproject zijn van een podiumfunctie in combinatie met bouw van woningen en/of appartementen. De huidige ontriefde gebruikers hebben allen een brief gekregen om mee te werken aan dit haalbaarheidsonderzoek en zij kunnen hierop tot uiterlijk 7 november as. reageren. Dat waren dus de collectanten voor de Sint Nicolaasbijdrage, die vorige week bij u aan de deur zijn geweest en met succes kunnen we aan u melden. SOCIAAL CULTURELE ACTIVITEITEN Men heeft een lijst samengesteld met activiteiten van onder andere de Bibliotheek, de Muziek school, Ouderenactiviteiten, eventuele jongeren disco, een mogelijke caféfunctie en een even tuele verhuizing van de jeu des boules banen. De inventarisatie bij verenigingen en instellin gen komt daarna aan bod. Vervolgens komen het ruimtelijk programma en het programma van eisen, het schetsplan en bouwkostenraming, de toetsing aan de planologische haalbaarheid en de investeringsraming aan bod. De exploi- tatieopzet en -vorm alsmede de exploitatieop- zetten voor de vrijkomende locaties komen ten slotte aan de beurt en vóór 15 maart 2005 dient het eindadvies bij de Raad op tafel te liggen. Vogelvereniging Moergestel organiseert in het weekend van 12,13 en 14 novem ber 2004 een onderlinge vogeltentoonstelling in Café ’t-Stokske. Boerenbond Moergestel, de planten en bloemen zijn gesponsord door de Firma Klerks uit Oisterwijk en de zaal is beschikbaar gesteld door Fam. Timmermans van Café ’t Stokske. Het is zeker de moeite waard om een bezoek te brengen aan deze vogeltentoonstelling. /tüU POSITIEVE REACTIES Voor de nieuwe plannen zij er al positieve reacties ontvangen. De bibliotheek ziet voor delen in een eventuele verhuizing naar het centrum van het dorp. De Stichting Welzijn Ouderen zal samen met de Katholieke Bond voor Ouderen onderzoeken onder welke voor waarden een eventuele verplaatsing van de ouderenactiviteiten mogelijk is. Ambtelijk projectleider Victor Theeuwes ver- wacht dat er in 2007 een Nieuwe Den Boogaard zal zijn maar dan moet alles wel meezitten. De bouwcombinatie werd te ver staan gegeven dat een nieuwe zaal dezelfde capaciteit als nu, dus 300 zitplaatsen, zal moe ten hebben. Onderwijs, peuterspeelzaal en kinderopvang zullen een plaats krijgen in de brede school. Bouwer Peter Janssen beloof de dat de verenigingen tot aan de sloop het oude Den Boogaard mogen blijven gebruiken omdat de bouwcombinatie dan eigenaar wordt. WENSEN GEBRUIKERS EN INWONERS De zaal zal voldoende capaciteit moeten heb ben om de Moergestelse activiteiten te herber gen. Vergelijkingen met Tiliander kunnen niet getrokken worden omdat er in Moergestel een totaal andere situatie is. Met de Bibliotheek, de Stichting Welzijn Ouderen en de Katholieke Bond van Ouderen zullen aparte gesprekken gevoerd dienen te worden wat betreft eisen en ruimteschemas. Alles valt of staat echter indien de combinatie met woningbouw wordt aange houden. Dit is logisch want dat zal de investe ringskosten drukken. De accommodatie is pri mair voor maatschappelijke behoefte van Moer gestel en dan pas voor de regio. Ook dienen er nu al noodoplossingen te komen om tijdelijke - of permanente huisvesting voor de verenigingen en instellingen op te lossen voor nu en na 15 maart 2005 totdat de eventuele nieuwe accommodatie voltooid is. soms sarcastisch getinte liedjes die zij op ludie ke wijze presenteren. Ook de lachspieren zul len zeker deze middag in beweging komen. Het programma begint om 14.00 uur. Kaarten verkrijgbaar bij Jumbo Denissen, Slagerij van Zon en Slijterij In den Korenmaaier of bij de leden van zangvereniging ’’Crescendo” en natuurlijk ook aan de zaal op 14 november. Entree 5, kinderen t/m 12 jaar gratis. TOEKOMSTIG GEBRUIK Welke instellingen of verenigingen gebruik willen maken van deze nieuwbouw moet eerst worden vastgesteld. Ook de eisen van toekom stige gebruikers moeten in kaart worden ge bracht en op uitvoerbaarheid onderzocht wor den. De ruimtelijke - en technische aspecten van de bouwlocatie dienen aan bod te komen en de contracten van de Gemeente Oisterwijk met de bouwcombinatie. Alles dient betaal baar te blijven. Het projectorganisatieteam van bouwcombinatie, architecten en gemeen telijke werkgroep onder leiding van wethou der Lambert van den Bosch is verantwoor delijk voor het plan. aantal nieuwe Eregardisten. ’n Aantal Raad van Elf-leden en een bestuurslid stoppen dit sei zoen en ook zij gaan mogelijk de Eregarde ver sterken. Daarna is het bal. De zusterverenigingen De Dorstvlegels en De Durdraaiers starten dan met het afsluiten van de gebruikelijke wed denschappen tegen De Pierewaaiers over wie de nieuwe stadsprins zal worden. Rond de klok van 23.00 uur vangt er een spec taculair folkloristisch optreden aan. We zijn benieuwd wie daar hun bijdrage aan gaan leve ren. Zien we daar de gildenbroeders terug of mogelijke andere? Dit alles ter eer en meerde re glorie van de nu nog onbekende en myste rieuze nieuwe stadsprins van het Pierewaaiers rijk. We zijn zeer benieuwd hoe het aanwezige publiek op dit programma gaat reageren, of er aanwezigen zijn die de spanning niet aankun nen en hoe lang er nog in Moergestel gespro ken gaat worden over dit unieke gebeuren. U hoeft er alleen maar voor te zorgen dat U aan wezig bent op zaterdag 13 november a.s. vanaf 20.30 uur in café restaurant De Brouwer om niets te missen. Dus bij deze willen wij, van het Sint Nicolaas- comité, de Moergestelse bevolking hartelijk danken voor hun financiële steun!!! Deze steun maakt het ook dit jaar weer moge lijk om van de intocht van de Sint een geslaagd kinderfeest te maken. Maar deze bijdrage van u hadden we nooit bij elkaar gekregen zonder de medewerking van de ongeveer 50 collec tanten die bij u aan de deur zijn geweest. Daarom willen wij ook deze mensen weder- om bedanken en hopen dat we volgend jaar weer een beroep op ze kunnen doen. X. Mochten er mensen zijn, die afgelopen week de collectant gemist hebben, dan kunnen ze hun bijdrage alsnog over- Q maken op Rabobank 13.45.05.905 t.n.v. Sint Nicolaas Comité Moergestel. Indien inwoners van Moergestel met kin deren in de leeftijd van 2 t/m 8 jaar de collectant hebben gemist, kunnen ze de envelop inleveren en kaartjes krijgen bij: Ria Willems, Schoolstraat 69, Tel. 513 1914. Mocht iemand verhinderd zijn op zaterdag 20 of zondag 21 november of het tijdstip, dat op de kaartjes staat komt slecht uit, kan men deze onderling ruilen of contact opnemen met Ria Willems. Op zaterdag 20 november zal Sint Nicolaas omstreeks 13.00 uur in Moergestel aankomen. Aansluitend zal hij met zijn gevolg per rijtuig door Moergestel zijn intocht maken. De route vindt u in ’De Gèsselse’ van volgende week. FOLKLORE Ook bij De Pierewaaiers houden ze van fol klore. Zo zal er bij de opening van het seizoen 2005-2006, precies over een jaar, een historisch spektakel worden georganiseerd ter opening van het seizoen waarin De Pierewaaiers 44 jaar bestaan. Dan probeert de vereniging met vele Moergestelnaren een historische carnavalsop tocht op touw te zetten. Daarin zullen vele cre aties uit vroegere optochten ten tonele worden gebracht. Maar eerst moet er voor dit lopende seizoen een stadsprins worden gekozen die het komende carnaval over het Pierewaaiersrijk gaat regeren. De prinsencommissie van De Pierewaaiers wil deze onthulling luister bij zetten door middel van een folkloristische act. Op deze tentoonstelling worden o.a. kanaries in diverse kleuren, tropische vogels, zebravin- ken, Europese vogels, grote parkieten en dui ven tentoongesteld. Ook zal er een verkoopklasse aanwezig zijn. De vogels worden gratis gevoerd worden door 41 RUIM 80 JAAR HETSPLEZ1ER j Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 m

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1