Jubilarisen bij de brandweer Harmonie wil film ’Moergestel 1962’ uitbrengen op dvd Wi Doe Het Zelf Centrum op ’t Hoog O, kommeres kijken?! De Gerarduskalender is er weer! Herdenking Oorlog en Bevrijding: boekje voor Sint en Kerstman De Zonnebloem organiseert de actie ”Zon in de Schoorsteen” dl Expositie in Gallery the A-r-ttic Driemaal is scheepsrecht?! J I s MO* DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 3 NOVEMBER 2004 Advertorial U bent van harte welkom in Gallery the A-r- ttic aan de Raadhuisstraat 37. siast op dit plan gereageerd. Volgens Ton van Gooi heeft het bestuur van de harmonie vori ge week besloten de film op dvd te zetten. Onderzocht wordt wat dat gaat kosten. Volgende week wordt hier meer informatie over gege ven in ’De Gèsselse’. Het is belangrijk dat de eigenaren van de gebouwen dit wel aan hun verzekering melden. Veelal gaat de verzekeringsmaatschappij akkoord met de bouw van de carnavalswagen zon der premieverhoging. Om de bouw toch zo geslaagd mogelijk te laten verlopen, is het belang rijk om aandacht te besteden aan een aantal punten Zorg ervoor dat tijdens de bouw van de carnavalswagen deze punten in acht worden genomen. Dit voorkomt onnodige discussies na een eventuele schade. Rabobank De Hilver Afdeling Verzekeringen DOE HET ZELF ARTIKELEN EN TIMMERWERKPLAATS Industrieweg 20, Moergestel, tel. 013-5136149 VRAGEN OVER DE FILM Tijdens de vertoningen van de film bleek steeds opnieuw dat niemand precies weet hoe deze film destijds tot stand is gekomen. WieKentKunst zou dat verhaal graag precies opschrijven. Op basis van deze informatie wil WieKentKunst een boekje samenstellen dat bij de dvd wordt gevoegd. Op die manier ontstaat een uniek his torisch document. Gewijzigde openingstijden. Maandag gesloten Dinsdag t/m vrijdag: 14.00-18.00 uur Zaterdag: 8.00-12.30 uur U kunt bij ons terecht voor: laminaat vloeren plafonds bouwbeslag plaatmateriaal balkhout bevestigingsmaterialen ber is. De Zonnebloem is daarom ook al weer gestart met de voor bereidingen voor de sinterklaasactie. Film was te zien tijdens WieKentKunst in Galerie De Verdieping Het initiatief van WieKentKunst om de historische film van Moergestel in 1962 nog eens te laten zien, krijgt een onvermoed vervolg. Het bestuur van Harmonie Prinses Juliana, eigenaar van dit bijzondere document, heeft besloten deze ander half uur durende film op dvd uit te brengen. Dat zegt desgevraagd Ton van Gooi, bestuurslid en publiciteitsman van de Moergestelse harmonie. Wij vragen hiervoor ook uw medewerking. Misschien hebt u nog even tijd om een verras sing te maken voor een langdurig zieke, een lichamelijk gehandicapte of een hulpbehoe vende oudere. Aan velen van hen gaat het Sinterklaasfeest ongemerkt voorbij. Bedoeling van ”Zon in de Schoorsteen” is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet vergeten worden. Het is natuurlijk ook heel goed mogelijk om zo’n surprise samen met uw kinderen te maken. En als ze al wat groter zijn kunnen ze het mis schien al helemaal zelfstandig. Het hoeven beslist geen dure cadeaus te zijn. Tijdens de op vrijdag 15 oktober in Café ’t Stokske gehouden korpsavond van de brandweer Oisterwijk zijn de jubilarissen gehuldigd en de door de leden behaal de diploma’s en certificaten overhandigd. Burgemeester Kortmann bedankte in een kort woordje de brandweerleden voor hun inzet, en de partners voor hun ondersteuning in het afgelopen jaar. Met een persoonlijke toelichting werden onderscheidingen uitgereikt aan Bert Frank van den Breekel, Nico van Esch, Cees Neggers en Frans van Venrooijzij ontvingen een onderscheiding voor 25 jaar brandweerdienst. Sjonnie van Elderen, Cees de Laat en Eric Romanesco ontvingen een onderscheiding voor 12,5 jaar brandweerdienst. kitten/pur cement/zand kastwandsystemen bestellingen op maat gereedschappen diverse bouwmaterialen Carnaval 2005 nadert al weer. Komende tijd wordt er op veel plaatsen fanatiek gewerkt om met een zo mooi mogelijke wagen aan de optocht deel te kunnen nemen. Het is mooi dat veel mensen een schuur of dergelijke ter beschikking stellen, waarin de buurt of vriendengroep naar hartelust aan de wagen kan bouwen. Waar evenwel bijna niemand bij stilstaat of heeft gestaan, is het feit dat het bouwen van een carnavalswagen een verhoogd risi co met zich meebrengt, waardoor er schade aan de schuur zou kunnen ontstaan. Vorige keer zijn wel de kleine ballonnetjes de lucht ingegaan en er zijn al heel veel kaartjes terug gekomen, de prijsjes worden netjes bij de kinderen thuisgebracht. We gaan deze keer wel vroeger de lucht in, de ballonvaarders komen met hun ballonnen om 14.00 uur aan en dan gaan we om 15.00 uur de lucht in. Wij hopen deze keer op goed weer en weer heel veel publiek. BETROKKENHEID MTV Bezoekers maakten grif gebruik van de moge lijkheid in een gastenboek hun mening te geven. Het viel op dat zoveel mensen in dat gastenboek te kennen gaven dat ze wel een kopie van de film zouden willen hebben. Mondeling werd deze wens nog veel meer uitgedrukt. Het ziet er naar uit dat dit nu werkelijkheid wordt. Hans van Brunschot wist te vertellen dat de lokale omroep MTV na ruggespraak met de harmonie de film kwalitatief flink gaat verbe teren. Ook WieKentKunst is bij de uitvoering van het plan betrokken. Zowel MTV als WieKentKunst zijn er grote voorstander van om de film op dvd uit te bren gen. Het bestuur van de harmonie heeft enthou- ’n Expositie van Ardi van Elsdingen- van de Ven en Ton van Elsdingen in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Tilburg van 29 oktober tot 3 december a.s. Het beeldende keramiek van Ardi is duidelijk herkenbaar door gestyleerde figuren met vaak geestige benamingen. Van ’n kil materiaal maakt zij iets dat aanspreekt door bescheiden kleuren en uitdrukkingen; noem het maar keramiek met ’n knipoog. Het abstracte fotowerk van Ton van Elsdingen is tijdloos, decoratief en aansprekend. Veel van de geëxposeerde foto’s zijn details of macrofo- to’s van (kunst)voorwerpen van glas of kristal, die als zodanig niet meer herkenbaar zijn. De Gerarduskalender is een uitgave van het klooster Wittem. Deze dagkalender bevat reli gieuze inspiratie voor elke dag voor ieder die aan zijn leven meer diepgang wil geven. De kalender is rijk aan bijbel- en bezinningstek- sten, spreuken, tal van informatie, puzzels en doorspekt met moppen. De opbrengst is bestemd voor het missie- en ontwikkelings werk in Zuid Amerika. De kalender is verkrijgbaar bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8, tel. 513 2527. Na de viering van de 60e verjaardag van de bevrijding staan opnieuw enkele feesten in het vooruitzicht. December is immers de feestmaand. Zowel 5 december als 25 decem ber zijn van oudsher feesten, waarop de goede gaven óf bij de open haard of op de schoor steenmantel óf onder de kerstboom uitgestald worden. De moeilijkheid is vaak om iets origineels te geven of te ontvangen. Laten wij nu dit jaar daar in voorzien hebben door U een boekje over de bevrijding aan te bieden, dat slechts voor 4,- - verkrijgbaar is. En U weet het.als er iets verschijnt over Moergestel, dan kunt U daarmee een hele hoop familieleden en vrienden, die al lang Moergestel uit zijn, een enorm plezier doen. Zij willen graag hun oude banden met hun geboortedorp aangehaald zien. U moet dan wel even de moeite doen om daartoe contact op te nemen met de navolgen de verkoopadressen: Noud Smits, De Hoefkens 21, tel. 513 1694; Jan Geerts, Pastoor van den Boogaardstraat 21, tel. 513 1833; Marij Pijnenburg, Pastoor Müskenshof 11, tel. 513 1751 of Slijterij In den Korenmaaier, Schoolstraat 18, tel. 513 1350. Het is belangrijk dat: plaatsen waar zich brandgevaarlijke goederen bevinden niet toegankelijk zijn. er geen laswerkzaamheden of verwarmingsbronnen binnen het gebouw zijn in de buurt van hooi, stro of andere brandgevaarlijke goederen. er geen laswerkzaamheden of verwarmingsbronnen binnen het gebouw zijn in de buurt van brandbare isolatie. er constant toezicht is op een brandende verwarming als deze aanwezig is. er tijdens de bouw voorzieningen zijn voor smeulende sigaren- of sigarettenpeuken. er een extra rondgang na afloop van de werkzaamheden is voor controle op eventuele smeu lende sigaren- of sigarettenpeuken. er voldoende blusmiddelen zijn. Dit kan in verschillende vormen: - brandblussers van het type PG6 of PG12 - een op de waterleiding aangesloten slang van minimaal 'A duim en voldoende lengte - de plaatselijke brandweer met gereed materiaal. er geen vorm van open vuur is bij spuitwerkzaamheden. Onder open vuur wordt onder ander een verwarmingsbron of roken verstaan. er bij spuitwerkzaamheden voldoende ventilatie is. het overgieten van verf buiten het gebouw gebeurt. De Stichting WieKentKunst vraagt antwoord op de volgende vragen: is de film inderdaad in zijn geheel in 1962 opgenomen, of is ook in andere jaren gefilmd? Wie heeft destijds het ini tiatief genomen? Waarom is deze film gemaakt? Wie kan uit eigen ervaring vertellen van het opnemen van de film? Belangrijke vraag is ook wie deze film heeft gedraaid? Voor antwoorden graag contact opnemen met Paul Spapens, Tel. 513 3072, D’n Duyp41. Het gaat om het gebaar, om een aardige, nutti ge attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo mogelijk vergezeld van een rijmpje, briefje of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een pakje willen maken. Iedereen kan aan de actie deelnemen. Als u iemand met een pakje wil verrassen kunt u contact opnemen metPetra Verheyen, tel513 2351. U krijgt dan informatie over de verdere gang van zaken. U kunt zich aanmelden tot 7 november. Als u om 18.00 uur belt hebt u de meeste kans dat ik thuis ben. Petra Verheyen De tijd vliegt! Dat betekent dat het ook al weer heel vlug 5 decent- - Op 7 november a.s. start in Gallery the A-r-ttic te Moergestel een dubbel expo sitie waarin de werken van: Marion Luijten (foto’s) en Jeanne Geubbels- Denissen (schilderijen) worden getoond. De opening is op 7 november vanaf 12.00 uur tot 17.00 uur. Er is een extra open zondag op 28 november van 12.00 tot 17.00 uur. De expo sitie loopt tot en met 17 december. Marion Luijten, geboren 1951 te Tilburg en sinds 1991 woonachtig in Oisterwijk, toont op deze expositie close ups van bloemen in kleur en zwart/wit. Haar interesses zijn, behalve foto grafie natuurlijk, reizen, kunst en natuur. Zij fotografeert (serieus) sinds 1998. Jeanne Geubbels-Denissen, geboren 1953 te Berkel-Enschot, toont ditmaal diverse schil derijen in olieverf op linnen waarin haar lief de voor de natuur is verwerkt, evenals enkele grote - buiten - schilderijen, acryl op paneel waarin o.a het thema vertrek aan bod komt. Zij schildert in diverse technieken zoals olieverf, H2 oil, acryl en aquarel. De film ’Moergestel 1962’ is de hele maand oktober elk weekeinde gedraaid in Galerie De Verdieping aan de Industrieweg. De film was een onderdeel van een tentoonstelling van his torische foto’s van Louis van de Meijdenberg. Het vertonen van de film was een initiatief van de Stichting WieKentKunst. De stichting is ver rast door de grote aanloop die Galerie De Verdieping heeft gekregen. Vele honderden mensen zijn komen kijken. Vanwege het slechte weer zijn de hetelucht- ballonnen met daarin gasten van de Zonne bloem Tilburg-Goirle nog steeds niet de lucht ingegaan. Maar we gaan het nu voor de derde keer proberen en wel op zaterdag 6 november en deze keer niet bij ’t Draaiboompje maar bij ’t Stokske. PAGINA 5 «o

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5