Gouden collectant Poirters 5 Jaar Auberge De Man Prinsenbal C.V. De Dorstvlegels Bijna is het zover: van regen en modder naar zon en droog zand! Prinsenbal C.V. De Pierewaaiers Muzikale middag in ’t Draaiboompje Kees Bergman exposeert in Galerie De Verdieping SCOUTING ST. JAN MOERGESTEL DOET OPROEP Bevers willen groeien en zoeken daarom meer leiding Bestuur C.V. de Dors(t)vlegels TRICOT EN BADSTOF PYAMA’S VOOR DAMES - HEREN EN KINDEREN Beste leden Donderdag 11 november bezoeken we Tilliander in Oisterwijk met rondleiding door de heer Kroes. Vertrek St. Jansplein om 9 uur met de fiets. Ook niet-leden zijn welkom. Voor opgave of ver hindering: Corrie van Dijk 513 1527 of Riek Rooijakkers 513 2228. Auberge de Man bestaat 5 jaar. 5 Jaar die in het teken stonden van het uiteinde lijk opbouwen en presenteren van een restaurant met een charmant monu mentaal niveau met toch een vriende lijk en informele ’touch’. Het tweede lustrum zal in het teken staan van realisatie van het woord ’Auberge’ en dat staat voor herberg en dus mogelijkheid tot over nachting. Met andere woorden 4 charmante kamers voorovernachting. Ter gelegenheid van het eerste lustrum wordt de gasten bij reservering van een tafel (tot 20 december) een lekkere fles wijn bij het diner aangeboden. Via een aankondiging in de Autoweek, kwamen wij vanuit de Scoutinggroep St. Jan op het idee om deel te nemen aan de Amsterdam Dakar Challange 2004. Na de inschrijving op de inter- Op de foto van links naar rechts Chris Rade- makers, Gijs Ketelaars en Martijn van den Hurk. Op 6 november om 11 uur ’s morgens vertrekken Chris Rademakers, Martijn van den Hurk en Gijs Ketelaars vanuit Amsterdam richting Dakar om daar hun oude Peugeot station te verkopen. Als de auto het haalt, waar we wel vanuit gaan, wordt hij in Gambia verkocht. De op brengst hiervan gaat naar Stichting Evenaar die daar bezig is met het bou wen van een ziekenhuis. MODEHUIS In Moergestel doet zich het opmerkelijke feit voor dat er voldoende leiding is voor de bestaan de groep. Toch is er vanuit de Bevers van St. Jan een nadrukkelijke vraag om meer leiding. José de Blieck legt uit wat er aan de hand is. ”Bij de Bevers mogen maximaal vijf kinderen onder een leidinggevende vallen. St. Jan telt nu 18 Bevers en vier leiders. Dat is genoeg in de bestaande situatie, maar wij willen groeien. Wij willen meer kinderen de kans geven om bij de Bevers te zijn.” Zondag 14 november: Het belooft een leuke maar vooral gezellige middag te worden. De middag wordt verzorgd door zangvereniging Crescendo. Het repertoire van Crescendo bestaat uit een breed scala aan bekende melodieën, waarvan er enkele deze middag te beluis teren zijn. We kunnen dan ook gerust zeggen: voor elk wat wils. Na het grandioze feest van het 33-jarig bestaan is het al weer tijd voor een volgend feest van C.V. de Dorstvlegels, want het jaarlijks prinsenbal staat weer voor de deur. Dit prinsenbal zal gehouden worden op zaterdag 6 november in café ’t Centrumaanvang 20.00 uur. Tijdens deze avond zullen we afscheid moeten nemen van onze huidige prins Cornelis d’n Irste, dit zal gebeuren rond de klok van 21:00 uur. Om 23:11 uur is het dan weer tijd voor de onthulling van de nieuwe prins. De onthulling zal zoals gewoonlijk weer op spectaculaire dorst- vlegelwijze plaatsvinden. Of Cees van Dijk nogmaals terug zal keren als prins Cornelis d’n Irste is nog maar de vraag, misschien staat er wel een nieuwe prins klaar om het 33-jarig bestaan extra glans te geven. Wij willen alle Moergestelse carnavalsvierders uitnodigen om op deze avond aanwezig te zijn om er samen met alle Dorstvlegels een gezellig feest van te maken. Want feesten dat kunnen ze bij de Dorstvlegels. Op zaterdag 13 november kunt u een bijzon dere Gastronomische Avond bezoeken. Deze avond namelijk wordt er een verrassend 6 gan- gen-menu geserveerd inclusief wijnen en mocca. De prijs voor dit diner (ook nog eens vol met specialiteiten uit het eerste lustrum) bedraagt 65,- euro per persoon. Natuurlijk kunt u in ons restaurant altijd terecht voor een diner a la carte of voor de dagschotel. Naast dit alles bieden wij u ook graag onze traiteurservice. U ziet: Auberge De Man van Henri en Franyoise de Vos, is van alle culinaire markten thuis. Laat u maar eens lekker verwennen in de jarige 'Auberge De Man’! soms sarcastisch getinte liedjes die zij op ludie ke wijze presenteren. Ook de lachspieren zul len zeker deze middag in beweging komen. Het programma begint om 14.00 uur. Natuurlijk zullen er ook diverse solisten voor het voet licht treden. Er is tijd voor koffie, een drankje en natuurlijk een praatje, want ook daarin wordt met het programma rekening gehouden. Op het repertoire staat herkenbare muziek die zeker ook de jongere zangliefhebbers aanspreken. Tijdens deze middag worden er enkele hapjes geserveerd. Kaarten verkrijgbaar bij Jumbo Dennissen, Slagerij van Zon en Slijterij In den Korenmaaier of bij de leden van zangvereniging ’’Crescendo” en natuurlijk ook aan de zaal op 14 november. Entree 5, kinderen t/m 12 jaar gratis. Vanaf zaterdag 6 tot en met zondag 28 november zal de Oisterwijkse kunst schilder Kees Bergman een groot aan tal van zijn nieuwste olieverfschilderij en exposeren in galerie ”De Verdieping” aan de Industrieweg. Kees Bergman (1946) is autodidact en begon bij toeval in 1976 met schilderen. In eerste instan tie ging zijn belangstelling uit naar het werk van de Haagse School, van wie de gebroeders Maris bij hem veruit favoriet waren. Dat Kees Berg man niet bleef steken in één bepaalde structuur of richting, bleek in de beginjaren ’80. Het palet veranderde in donkere kleuren, waarna vanaf de tweede helft van de tachtiger jaren, zijn palet weer kleuriger en lichter is geworden. Door het lezen van boeken en na diverse muse- umbezoeken, ontstond bij Kees een grote belangstelling voor de Franse impressionisten, waarbij Claude Monet zijn grote favoriet was. Door al deze ontwikkelingen heen, is het schil deren van landschappen geleidelijk overgegaan in stads- en haventaferelen. De laatste jaren legt Kees zich weer meer toe op (bloem)stille- vens, waarbij hij zowel met het penseel, als met het paletmes schildert. De openingstijden van de galerie zijn: op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Al voor de 50e keer gaat de heer Geert van de Wouw, bij velen beter bekend als Ome Gijs, op pad om te collecteren voor de intocht van Sinterklaas en de ontvangst van de kinderen. Zoveel jaar betrokken bij een organisatie (hij was ook vele jaren penningmeester van het comité) is toch wel een unicum. Het Sint Nicolaas comité is hem zeer erkente lijk voor zijn grote inzet en liet de overhandi ging van de gebruikelijke collectetas vergezeld gaan van een kleine attentie. Beste Geert (en ook alle andere collectanten die deze week langs de deuren gaan) bedankt voor de inzet en heel veel succes! Het Sint Nicolaas Comité netsite, kwam een lange periode van spitten en graven naar de nodige informatie. Om met een oude Peugeot door de westelijke Sahara te rij den heb je een gedegen voorkennis nodig. Chris en Martijn hebben veel werk verricht via Inter net om de nodige zaken zoals visa, verzekerin gen, de nodige inentingen, e.d. uit te zoeken. Ook Gijs die sinds een jaartje meerijdt met de BBC Brabantsebaggerclub.tk kan nu zijn erva ring van vast zitten in de koude blubber mis schien gebruiken om door het kurkdroge Saharazand te rijden. Met de Peugeot turbo diesel die we voor iets meer dan 500 euro gekocht hebben moet het allemaal wel lukken. We hebben hem bij garagebedrijf Moorman op de brug gehad, en zoals Theo zegt: die 6.000 kilometertjes extra moet hij makkelijk halen. Nu alle papieren in orde zijn, helemaal lek geprikt tegen allerlei ziektes, en de auto nage keken, is het nog een kwestie van inpakken, niks vergeten en vertrekken. Zaterdag gaan we en rond drie december vliegen we terug. U kunt alles volgen op www.amsterdamdakar.nl. Wij zijn team 1110 en jullie horen nog van ons! Met zekerheid kunnen we ook zeggen dat het programma zeer afwisselend zal zijn. Als gast deze middag is uitgenodigd het Jongerenkoor uit Diessen. Begonnen met het verzorgen van missen en vieringen zijn zij uit gegroeid tot een zeer gemotiveerd en enthou siast koor. In eigen beheer produceerden en regisseerden zij ’n musical, ’n popconcert en namen ze deel aan korenfestivals. Deze middag zullen zij o.a. bekende nummers zoals ”As ”van (Stevie Wonder) ’’Brand new day” (Musical The Wis) en ’’Miss Saigon medley” ten geho re brengen. Als klap op de vuurpijl wordt deze middag afgesloten door ”De 13 Durskes”. Een koor dat bestaat uit een 6 tal charmante dames die garant staan voor amusement, met ironische, De 18 Moergestelse Bevers, van wie 6 jongens, richten zich in hun spel op twee zaken, aldus José de Blieck. Enerzijds is het spel gericht op het verbeteren van de motoriek, anderzijds op het samen spelen. ”Het sociale aspect”, ver duidelijkt José de Blieck. De vrijwilligers die leiding geven doen hun werk in een altijd gezel lige sfeer, zegt het hoofd van de Bever-leiding- gevenden. De 4 vrouwen die nu leiding geven, variëren in leeftijd van 17 tot 31 jaar. Wie interesse heeft in leuk vrijwilligerswerk als leidinggevende bij de Bevers van Scouting St. Jan, kan contact opnemen met José de Blieck. Zij kan alle informatie geven. Telefoon: 528 2023, 06-29500659, e-mail: jobl@hetnet.nl Op zaterdag 13 november a.s. is het opnieuw groot bal in café-restaurant De Brouwer. Carna valsvereniging De Pierewaaiers doet voor de 2e keer in het prille carnavalsseizoen 2004-2005 van zich spreken. De eerste keer betrof het het 22e Bloaskapellenfestival een aantal weken geleden. Toen waren vele cafés en tijdens de finale het Draaiboompje vol met publiek en muziek kapellen. En toen was voor iedereen duidelijk dat carnaval er weer onweerstaanbaar aan komt. Zo ook zaterdag 13 november in café-restaurant De Brouwer. Daar stroomt vanaf een uur of half negen ’s avonds de grote zaal vol met nieuwsgierigen, vaak fervente carnavalsvierders. Zij bezoeken het prinsenbal van c.v. De Pierewaaiers, omdat het een heel gezellig begin is van het carnavalsseizoen. Maar ook omdat ze er live bij willen zijn als de nieuwe stadsprins van het Pierewaaiersrijk bekend wordt gemaakt rond de klok van 23.00 uur. Dit jaar is het extra spannend. Immers de kenners weten dat het bestuur van c.v. De Pierewaaiers voor een dilem ma staat. Want de vereniging heeft nog 1 jaar te gaan naar hun 44 jaar bestaan. Wat te doen? Komt nu al de prins die in het seizoen 2005-2006 dit grote feest moet gaan leiden en luister moet bijzetten? Komt er een tussenprins voor 1 jaar? Of lost de huidige prins Harry dun Irste dit probleem op door voor de 3e keer op rij over het Pierewaaiersrijk te regeren? Om daar achter te komen zal de zaal van café-restaurant De Brouwer dit jaar zeker vol zitten. De onthulling van de stadsprins gaat elk jaar gepaard met een ludieke act. De spanning wordt professioneel opgebouwd en het plot is altijd zeer spectaculair en verrassend. Het publiek leeft gedurende de avond altijd naar deze apotheose toe en geniet ondertussen van de muziek en van het speculeren wie de nieuwe stadsprins van het Pierewaaiersrijk zal wor den. Zo ook dit jaar, dus zorg dat u er bij bent op zaterdag 13 november 2004 in café-restaurant De Brouwer!! De Bevers vormen de jongste groep van Scouting St. Jan in Moergestel. Deze afdeling voor kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 7 jaar wil meer kinderen de kans geven om Bever te worden. Daar om is de huidige leiding op zoek naar uit breiding. Het hoofd van de leiders van de Bevers, José de Blieck, belooft de nieuwe leidinggevenden een heel mooie en zeker zo plezierige vrijwilligersacti- viteit. De scouting bestaat altijd uit verschillende speltakken voor verschillende leeftijden. Vijftien jaar geleden heeft de wereldwijde scoutingbe- weging De Bevers in het leven geroepen. De Moergestelse scouting St. Jan heeft van meet af aan deze speltak gehad en is daarmee vrij bij zonder want lang niet alle scoutinggroepen kennen een afdeling voor de kleintjes van 5 tot en met 7 jaar. José de Blieck geeft twee redenen waarom lang niet alle scoutinggroepen Bevers kennen. Als eerste noemt ze het niet van de grond kunnen krijgen. De tweede oorzaak is wat ze het ’lei- dingprobleem’ noemt. Met andere woorden: het is voor scoutinggroepen niet gemakkelijk voldoende vrijwilligers te vinden. PAGINA 3 Okvo ’DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 3 NOVEMBER 2004

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3