l Britse ambassadeur complimenteert Moergestel 1-Persoons 140x200 van 134,95 Laatste kans! XJflH Miezels VloUe° dekbe<* van garand EXT - en Sus**» 4 galerie de verdieping 2-Persoons 200x200 van 179,95 ’Brood op de plank’ Lits-jumeaux 240x200 van 225,95 143^ hu€44?5J Herdenking oorlog en bevnjding op grootse wijze Om alvast een tipje van de sluier op lichten geven wij hierbij aan, hoe de 4 afleveringen van de serie ’’Brood op de Plank” zijn samen gesteld: Afl. 1: de voorbereidingen op het veld: mes ten, ploegen, zaaien en eggen. Afl. 2: het oogsten en het maaien. Afl. 3: het dorsen en het malen van het graan in de molen. Afl. 4: bakken van het brood, waarna dit gege ten wordt bij de ’’Brabantse Koffietafel”. Let dus op de volgende datum: donderdag 28 oktober om 19.00 uur (herhaling om 21.00 uur) van aflevering 1 uit de serie: ’’Brood op de Plank”. 1 Ambassadeur Budd zei dat hij deze dagen op veel meer plaatsen de herdenkingsplechtighe den bijwoont, zoals in Oosterbeek. Hij roem de de manier waarop dat in Moergestel gebeur de, door hem heel mooi verwoordt met de vast stelling: ”In Moergestel is men niet vergeten hoe de vrijheid hier is gebracht.” Een zeer tevreden Colin Budd maakte de Werkgroep Oorlog en Bevrijding Moergestel de compli menten door op te merken hoe zorgvuldig en fijnzinnig de jubileumherdenking was georga niseerd. GOUDEN MIX De zestigste herdenking is inderdaad uitgelo pen op een groot succes. Maar daar zag het vrij dagavond bepaald nog niet naar uit. Waar gere kend was op 450 bezoekers, bracht het revu- egezelschap De Gouden Mix slechts 150 belang stellenden op de been. Die hebben genoten van een geweldige avond, van een ’feest der her kenning’, om met de woorden van werkgroep- voorzitter Noud Smits te spreken. De 150 aanwezigen beleefden overigens een historische avond omdat Den Boogaard voor de eerste keer weer open was na de perikelen rond dit centrum. DE TIJD OVERBRUGT De plechtigheid in de kerk trok naar schatting 250 bezoekers, aldus secretaris Jan Geerts van de werkgroep. Onder de mensen die er bij zijn geweest, heeft deze bijeenkomst een diepe indruk gemaakt. Zeer sterk gevoeld was het besef dat er nog oud-strijders in het midden van de Moergestelnaren waren. Zij zijn ook mee naar de plechtigheid bij het monument geweest en in Den Boogaard. Langs de kant van de weg tus sen de kerk en het monument stonden meer mensen dan in voorgaande jaren. Bij het monument overbrugde Toon Moorman de tijd. Toon is een Moergestelnaar van 69 jaar. Hij was dus een jongetje van negen toen de bevrijders langs zijn ouderlijke boerderij aan de Oirschotseweg denderden. Afgelopen zondag was hij van de partij bij de herdenking bij het standbeeld van Generaal Barber, die Toon zelf HISTORISCH BOEKJE MET INTERVIEWS NOG TE KOOP Het boekje dat tijdens de bevrijdingsacti- viteiten afgelopen weekeinde te koop was, blijft nog verkrijgbaar. Het kost 4 euro en het kan telefonisch worden besteld bij Noud Smits (tel. 513 1694) en bij Jan Geerts (tel. 5131833). Bij Jan Geerts kan bij afwezigheid ook het antwoordapparaat in worden gespro ken. Dit boekje heeft als titel ’Moergestel 60 jaar bevrijd 1944-2004’. Er staan 7 interviews in met hoogbejaarde Moergestelnaren. Zij ver tellen op een indringende manier van hun ervaringen tijdens de oorlog en de bevrijding. Deze verhalen zullen nooit meer op deze manier opgetekend kunnen worden. Het is daarom een historisch document waarvoor onder de Moergestelnaren veel belangstelling bestaat. Het boekje (met foto’s) is te koop zo lang de voorraad strekt. Een aantal weken achtereen deden we via dit blad een oproep aan Moergestelse (ama teur) kunstenaars, zich aan te melden voor deelname aan Moergestel Kreatief in janu ari 2005. De reacties zijn zoals verwacht: Velen heb ben zich daarvoor inmiddels ingeschreven. Daardoor staat het dus vast, dat de expositie van Moergestel Kreatief ook in het nieuwe jaar een vervolg gaat krijgen. Toch blijken er nog kunstenaars te zijn, die graag aan dit eve nement willen deelnemen, maar zich daar voor nog niet hebben aangemeld. Het grootste compliment voor de manier waar op Moergestel 60 jaar bevrijding heeft her dacht, kwam van de Britse ambassadeur Colin Budd. Met zijn echtgenote was de ambassa deur zowel in de kerk, bij het standbeeld van Generaal Barber en in Den Boogaard. Alle drie de locaties zijn overigens op zaterdagavond nauwgezet geïnspecteerd door veiligheids mensen, die ook aanwezig waren zondag tijdens de plechtigheden en feestelijkheden. Dat we bij MTV niet stil zitten, gaan we binnenkort nogmaals bewijzen. Als onderdeel van de maandelijkse TV-pro- gramma’s, zit er nl. weer iets heel nieuws aan te komen. Met vereende krachten, en na een werkzame periode van ruim 2 jaar, kunt u een compleet nieuw programma-onderdeel van ons ver wachten. De makers en bedenkers ervan zijn: Ed Hurkmans, Jan van Elderen, Janus Horrevorts en Noud Vriens (inderdaad: het zelfde viertal dat tot nu toe werkte aan de zeer suksesvolle serie: ”We Gaon te Veld”). Dit kwartet heeft enkele jaren geleden het idee opgevat, om een programma te gaan maken over alles wat erbij komt kijken, voordat wij ons brood ”op de plank hebben”. Het is uiteindelijk een serie geworden van 4 afle veringen, die de kijker een beeld wil geven hoe een en ander tientallen jaren geleden allemaal in zijn werk ging. Om dit allemaal te kunnen realiseren, heb je mensen en omstandigheden nodig, die dit alle maal kunnen realiseren. En die hebben we gevonden: want behalve in Moergestel, werden daartoe opnames gemaakt in Oirschot, Biest- Houtakker en zelfs in Limburg. nog heeft gezien. ”Het is goed dat we stilstaan bij wat er toen is gebeurd”, aldus Toon Moorman. LAST POST Helemaal aan het begin van zijn levensloop staat Jasper van der Aa. Hij is 20 jaar en lid van harmonie Prinses Juliana. Jasper is de musicus die zondag voor de derde keer de last post blies. ’’Bijzonder”, antwoordde hij op de vraag wat het hem met zijn 20 jaar deed om dit eresaluut te mogen brengen. De door hem op zijn trom pet geblazen last post was het einde van de plechtigheid, tijdens welke burgemeester Y. Kortmann nog eens benadrukte dat wij de hui dige vrijheid te danken hebben aan jonge man nen die van elders kwamen en pijn leden en de dood vonden. ’’Vrijheid is nooit vanzelfspre kend”, aldus Kortmann. ONTZAG EN TROTS Stonden er bij het monument naar schatting 300 belangstellenden, in Den Boogaard zijn er zon dagmiddag over de 400 geweest. ’’Zelfs de vete ranen zijn tot het eind gebleven”, aldus Jan Geerts met een mengeling van trots en ontzag. VANDAAR DEZE LAATSTE OPROEP: tot 1 november a.s. bestaat nog de mogelijkheid u aan te melden als exposant tijdens Moergstel Kreatief 2005 in Galerie De Verdieping. Aanmelden kan als volgt: bij voorkeur via e- mail naar: janvaneijndhoven@hetnet.nl Mocht u niet beschikken over e-mail, dan kan het ook schriftelijk: Galerie De Verdieping, p/a Jan van Eijndhoven, Kerkstraat 21a, 5061 EG Oisterwijk. Op 1 november sluit de inschrijftermijn, waar na een informatieavond zal worden gepland voor alle deelnemende kunstenaars. Tijdens deze bijeenkomst zal uitvoerig worden inge gaan op de mogelijkheden, voorwaarden, afspraken, inhoudelijke- en organisatorische zaken. De oorlog en de bevrijding zijn in Moergestel nog lang geen gesloten boek. Deze conclusie is gerechtvaardigd na de herdenkingsfestiviteiten het afgelopen weekeinde. In de kerk en bij het standbeeld was het veel drukker dan de afge lopen jaren. Tijdens het bevrijdingsconcert zat Den Boogaard vol. Alleen de belangstelling voor het optreden van de Gouden Mix vrij dagavond viel tegen, maar daar is wel een ver klaring voor te geven: als gevolg van de peri kelen met D’n Boogaard is het te lang in het ongewisse gebleven of dit centrum ja of nee open zou zijn. Dit is dus in het kort wat u van deze serie mag verwachten. Wij kunnen u verzekeren, dat het vele nostal gische herinneringen op zal roepen als u ziet, hoe men vroeger op het platteland te werk ging. Dat we daarbij mochten rekenen op de mede werking van een aantal enthousiaste mensen, die zelfs nog beschikken over de authentieke werktuigen en gereedschappen, maakt deze serie extra de moeite waard. Wij hopen en verwachten, dat u net zoveel zult genieten bij het zien van deze serie, als de makers gedaan hebben bij het samenstellen, opnemen en monteren ervan. De complete woninginrichter Ook andere maten leverbaar. voor 119|5 voor 79|5 I NU 1250 Texel ZTk°°P Van -Roenen-dekbed Noud Smits en Sir colin Budd bij het monument. De Britse ambassadeur legt een krans. Kees Geerts legde eveneens een krans. www.woninginrichting-janmichiels.nl I DRUNEN Grotestraat 278 5151 BS Drunen tel (0416)37 84 69 HAAREN Kerkstraat 18 5076 AW Haaren tel (0411)62 12 17 MOERGESTEL Rootven 36 5066 AX Moergestel tel. (013)513 12 34 PAGINA 3 altijd '/O°J Keerruirnte DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 27 OKTOBER 2004 Tm Zaterdag I 31 oktober I 's onze winkel 'n Haaren GEOPEND! -aerdeke"1. I lWO,l?np:,nsoans deze bon i 'n,evering van _EXTR^ KORTING!!! CT^J I il j

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 3