"Chipz" bezoekt Moergestel zondag 31 oktober The Right Choice en High Mierd band winnen Blaoskapellenfestival I Uw afvoer verstopt? Vier het feest van de bevrijding mee! Vrijdag én zondag in Den Boogaard! Leuke activiteiten in Jongerencentrum Vision Zorgcentrum Stanislaus zoekt vrijwilligers Zonnebloem Theater Tournee Feest van de Lange Nacht ook op zondag F1 Winnaars presentatie: The High Mierd Band Zie artikel voorpagina dag verzorgen. Deze topact zal vele harten snel ler doen kloppen. Daarna zal er een spetterend optreden worden verzorgd door De Deur- zakkers en Frans Theunisz. Bel Jos van Dijk Rioleringswerken 06-23979071 013-5133136 Moergestel Voorzitter Hennie van Schooten van WieKentKunst heeft zojuist de cheque van duizend euro in ontvangst genomen. KBO RIKKEN JOKEREN Vrijdag 22 oktober om half twee is er in de Roozendries weer een kaartmiddag. En u weet het de koffie is er weer bruin dank zij de vrijwilligers. Hoogst gespeelde punten de vorige keer, Mevrouw A.Larmit, le 237 pun ten, Mevrouw L. van Esch, 2e 232 punten, Mevrouw M. Cornelissen, 3e 225 punten. Dames proficiat. BINGO Op woensdag 20 oktober om 20.30 uur is er weer een bingo op de Reuselhof. U bent allen van harte welkom. Een kopje koffie staat voor u klaar en wij zorgen weer voor mooie prijzen. Groetjes Diny en Lies. meldt: vijf levens..., vier verliefden..., drie bedriegers...., twee vijanden...., één slacht offer. Voor 10,- hebt u een onvergetelijke middag. Het vervoer wordt door de Zonnebloem verzorgd. We vertrekken om 12.45 uur vanaf de Reuselhof. U kunt zich t/m 3 november aanmelden bij Joke van Beers, tel. 513 2368 of bij Miny Selten, tel. 513 0053. Als u 18.00 uur belt hebt u de meeste kans dat u iemand thuis treft. Het aantal deelnemers is beperkt, dus meld u snel aan. Stick Li ng Welzijn Ouderen in de gemeente oisterwijk Jongerencentrum Vision in Moergestel, heeft voor de 6 jaar en oudere kinderen van de basisschool weer een gezellige middag placemats maken gepland, zater dag 23 oktober van 14:00 tot 16:00. De entree is €1,50. Er is ook een spannende herfsttocht. Woensdag 27 oktober voor de kids van 6 jaar en ouder, van 13:30 tot 15:30. De entree is 0,50. Trek wel je goede wandel schoenen aan! Voor de meiden van 12 tot 14 jaar is een gezel lig avondje just girlz op woensdag 27 oktober. Het begint om 19:00 tot 21:00 de intree is 1,00. Natuurlijk is Vision ook geopend op donder dag van 19.00 tot 23.00, vrijdag 19.00 tot 01.00 en dinsdag van 19.00 tot 23.00 uur, vrijdag en woensdag van 15:30 tot 17:30. Er is dan geen entree en je kunt dan poolen, muziek luisteren, darten, internetten enz. Voor meer info bel 513 3261, check de website www.jcvision.nl of mail naar info@jcvision.nl Winnaars muzikaliteit: The Right Choice Het Blaoskapellenfestival van afgelopen weekend leverde twee prachtige winnaars op. Na twee jaar weg te zijn geweest kwam The Right Choice uit Best weer terug naar Moergestel. En hoe! Fantastische optredens met ijzersterke en loepzuivere muziek maakte hen tot een waardige winnaars van de muzikaliteitsprijs in Moergestel. The High Mierd Band won de presentatieprijs en het moet gezegd: zelden was er zoveel werk gemaakt van een optreden als juist van onze vrienden uit Hooge Mierde. Met 27 man sterk zetten ze 'n show neer waarvan iedereen stond te genieten. Klasse en een terechte winnaar in die categorie. Het 22e Blaoskapellenfestival had de organisatie nogal wat hoofdbrekens gekost. Immers, het centrale middelpunt van andere jaren was geslo ten en er moest worden uitgeweken naar 't In Stanislaus wonen 115 ouderen: ca. 60 reli gieuzen en 55 leken-bewoners. Zo'n 100 mede werkers zijn in dienst om aan deze bewoners de noodzakelijke zorg en begeleiding te bieden. Daarnaast is er een grote groep vrijwilligers die zich samen met de medewerkers inzet om het leven en het wonen voor de bewoners in Stanislaus zo aangenaam mogelijk te maken. De vrijwilliger zorgt voor nét dat beetje extra in de zorg voor het woon- en leefklimaat. Er zou ech ter nog meer kunnen. Maar daar hebben we nieuwe vrijwilligers bij nodig. We zoeken men sen (mannen of vrouwen) die het leuk vinden om op vrijwillige basis iets te doen voor de oudere medemens. Er liggen taken als helpen bij koffie en thee schenken, bij activiteiten, bij het vervoeren van niet mobiele bewoners, het helpen in de huiskamer waar bewoners die extra zorg behoeven verblijven enz. enz. Kortom, voor elk wat wils. Een vrijwilliger krijgt een overeenkomst, goede begeleiding en is gratis lid van de personeelsvereniging. Heeft u interesse of wilt u iets meer weten over het werk als vrijwilliger: belt u met Bea de Kroon of Anke Verdijk, activiteitenbegeleiders in Stanislaus: 513 9320. Dit wordt een feest waar je zeker bij moet zijn. Aanvang van deze zondagmiddag is om 15.00 uur. Beide dagen zal de bekende Magie Sound Drive - in - show zorg dragen voor de muzika le omlijsting. Op beide dagen zijn de kaarten aan de kassa van feesttent te verkrijgen. Draaiboompje. Dankzij alle medewerking aldaar werd het 22e Blaoskapellenfestival een wederom geslaagd evenement en kunnen we weer met 'n gerust hart uitkijken naar de vol gende editie. Prijswinnaars muzikaliteit: 1. The Right Choice uit Best; 2. (de winnaar van vorig jaar) Zuutjes Aon uit Tilburg; 3. De Dommelaers uit Eindhoven. Presentatie: The High Mierd Band uit Hooge Mierde; 2. De Böllekes uit Oisterwijk; 3. C.V Hoezo? uit Oosterhout. Stichting kan geldbedrag heel goed gebruiken Rabobank-prijs voor WieKentKunst De Stichting WieKentKunst Moergestel heeft een prijs gewonnen van Rabobank De Hilver. In het kader van de zogeheten 'Goede Doelen' van de Rabobank eindigde deze culturele orga nisatie uit Moergestel op de tweede plaats. WieKentKunst kreeg deze eervolle prijs in klinkende munt uitbetaald. Rabobank De Hilver schonk de actieve Moergestelse organi satie een bedrag van duizend euro. Voorzitter Hennie van Schooien was daar zeer mee ver guld omdat WieKentKunst steeds met zeer kleine budgetten moet werken. Rabobank De Hilver, die toch bekend staat als een bank die veel voor de Moergestelse samen leving doet, houdt eens per jaar een jaarverga dering. Dit jaar vond deze plaats op donderdag 14 oktober in cultureel centrum Hercules in Diessen. De leden van de Rabobank mogen uit drie nominaties de nummers 1,2 en 3 door middel van een stemming aanwijzen. De Rabobankleden maakten hun keuze op basis van filmpjes waarin de drie genomineerde orga nisaties werden voorgesteld. De presentatie van WieKentKunst is gefilmd tijdens het laat ste wiekent over de Moergestelse architectuur. De eerste prijs (1500 euro) ging naar 't Klein Verschil in Haghorst, de derde prijs (500 euro) naar carnavalsvereniging De Pinnekleuvers uit Biest-Houtakker. De duizend euro die WieKentKunst heeft gewonnen wordt besteed aan een nieuw eve nement volgend jaar. Overigens loopt de archi- tectuurmanifestatie nog steeds door, althans op een plaats. Deze hele maand oktober is elke zaterdag en zondag in Galerie De Verdieping aan de Industrieweg de fototentoonstelling over het Moergestel van vroeger te zien. Ook wordt daar de film uit 1962 gedraaid. Tentoonstelling en films zijn aanstaande zaterdag en zondag te zien, dagelijks van 12 uur tot 17 uur. Op maandag 22 november 2004 organi seert de Zonnebloem een theatervoor stelling in Den Herd in Bladel. De titel van deze theaterproductie is "Onver wacht weerzien". Henk Poort, Lucie de Lange, Dick Rienstra, Alma Nieto en Arie Cupé vervullen een hoof drol. Het verhaal speelt zich af op een drukke camping in Zuid-Frankrijk waar bizarre, komi sche, spannende en ontroerende verwikkelin gen de vakantierust danig verstoren. Of zoals het programma nogal mysterieus ver- Het begin van de wintertijd vormt voor carnavalsvereniging De Durdraaiers andermaal de aanleiding om 't Feest van de Lange Nacht te vieren. Dit evene ment, dat garant staat voor feest met de hoofdletter F zal dit keer niet alleen op zaterdag plaatsvinden maar ook op zondag!!! In de feesttent aan de Oirschotseweg tegen over partyboerderij 't Draaiboompje zal op zaterdag 30 oktober a.s. de formatie Lasgo en De Gebeoeders Ko garant staan voor de unie ke feestsfeer waar het Feest van de Lange Nacht tot ver in de regio om bekend staat. Aanvang van deze avond is om 20.00 uur. Om het "nieuwe" zondagmiddag programma extra kracht bij te zetten, zal speciaal voor de jeugd uit moergestel en omstreken de beken de tienerband 'Chipz' de opening van deze mid- OPEN DAG IN DE ROOZENDRIES Op zondag 7 november 2004 houdt de SWO/KBO op veler verzoek weer een Open Dag in de Roozendries. Wij willen iedereen in de gelegenheid stellen kennis te laten maken met de verschillende hobby's die de verschillende clubs uitoefenen, zoals biljarten, drie dimensionaal, handvaar digheid, houtbewerken, jeu de boules, kalli grafie, keramiek, nostalgische kerstballen, pop pen maken, stijldansen, tekenen en schilde ren, volksdansen en het zangkoor. Op deze Open Dag natuurlijk ook meer informatie over het fietsen en de sportinstuif. U komt toch ook eens een kijkje nemen. Dat kan van 11.00 uur tot 17.00 uur. Mogelijk wordt U (ook) zo enthousiast dat U gaat deelnemen aan een of meer van deze activiteiten. K B.O. AFDELING MOERGESTEL DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 20 OKTOBER 2004 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 5