a.s. Heerlijk klontjesmikje 30 Jaar Zorgcentrum 'De Reuselhof C.V. de Dors(t)vlegels 33 jaar jong Aphrodite Vrijdag en zondag Bevrijdingsfeest Moergestel tóch in Den Boogaard! ’Zoekertjes’ in prijs verhoogd 5 Heerlijke appel-cake punten Eigengebakken ontbijtkoek - 90 90 25 BROOD-EN BANKETBAKKERIJ W. KOUWENBERG Weekend-aanbieding: BRILLEN LENZEN P. Terwindt P. Blessing-van Luijt HUISARTSEN Voor de allerliefste geboortekaartjes... Werfcef feesten «evrijding mee! WOENSDAG 20 OKTOBER 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1304 Wat Kouwenberg maakt, dat smaakt! Afwezig maandag 25 t/m vrijdag 29 oktober. De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Om 13.00 uur vertrekt het gezelschap, vooraf gegaan door 'The Clan Lamont Pipe Band' naar het monument. Daar zullen diverse kransen gelegd worden. a.s. Vrijdag 22 en zaterdag 23 oktober viert carnavalsvereniging C.V. de Dors(t)vlegels haar 33-jarig bestaan in café 't Centrum. Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 E. van DELFT Oisterwijkseweg 67, Moergestel Telefoon 513 1424 REVUE DE GOUDEN MIX' 'n Gezelschap dat de laatste tijd sterk aan pop ulariteit wint is 'De Gouden Mix'. Herhaaldelijk hebben we er al over kunnen lezen en vrijdag 22 oktober staan ze dus op het podium in 'Den Boogaard'. De groep heeft in de regio inmid dels een grote mate van enthousiasme weten los te weken. En dat allemaal door hun opvoering van toneel en zang over de jaren 1938 tot 1948, samengebracht tot een hele mooie revue. U kent de liedjes ongetwijfeld: 'Lily Marleen', 'Eens zal de Betuwe weer in bloei staan', 'Als op het Leidseplein de lichtjes weer eens branden gaan' en 'de olieman'. De zaal gaat die avond om 19.00 uur open en het optreden duurt tot onge veer 22.30 uur. De entreeprijs voor deze avond bedraagt 5 euro, maar daarvoor kunt u dan ook genieten van een voortreffelijke voorstelling. Op vrijdagavond is er een feestavond speciaal voor de leden van de Dorstvlegels en voor geno digden. Er zullen deze avond verschillende optredens zijn van bekende en minder beken de artiesten. Zo zal "Jos van 't Benkske(bekend van Omroep Brabant) een optreden verzorgen op deze avond. Al met al belooft het een gezel lige avond te worden. We willen via deze weg ook nog een keer alle leden oproepen om op deze avond aanwezig te zijn. Zaterdagmiddag zal er voor de leden een foto- zoektocht zijn door ons mooie dorp, gevolgd door een koffietafel. Op zaterdagavond is er een feestavond voor alle bevriende verenigin gen en mensen die C.V. de Dorstvlegels een warm hart toedragen. Dit betekent dat iedere Moergestelnaar uitgenodigd is om vanaf 20.00 uur C.V. de Dors(t)vlegels te komen feliciteren met haar 33-jarige bestaan. Deze avond zullen er ook weer enkele optredens zijn. Wie of wat zeggen we niet, dit moet nog een verrassing blij ven. Leden van C.V. de Dors(t)vlegels zijn natuurlijk ook op deze avond van harte welkom. We hopen dat iedereen die C.V. de Dors(t)vle- gels een warm hart toedraagt aanwezig zal zijn zodat we na afloop kunnen zeggen: Dit was een gezellig feest, een feest om nooit te verge ten. Tot ziens op 22 of 23 oktober op het feest van C.V. de Dors(t)vlegels Bestuur en commissie 33 jarig bestaan C.V. de Dors(t)vlegels Op 24 oktober a.s. is het 30 jaar geleden dat "de Reuselhof' als verzorgingshuis in gebruik werd genomen. De Moergestelse gemeenschap kan er trots op zijn, dat destijds inwoners in Moergestel het initiatief namen om wat men toen noemde een "bejaardenhuis" te bouwen. De waarde daarvan wordt aangetoond door het feit, dat de Reuselhof nu al 30 jaar nog vrijwel ongewijzigd bestaat. Het is er tóch van gekomen: de extra activiteiten rond de 60-jarige bevrijding van Moergestel vinden komend weekend toch plaats in Partycentrum 'Den Boogaard', 'n Hele tijd zag het er naar uit dat de feesten geen doorgang konden vinden omdat 'Den Boogaard' immers gesloten was vanwege 'n faillissement. Het afgelopen week end kwam het resultaat van verwoede pogingen om 'Den Boogaard' open te krij gen naar buiten. Vrijdag en zondag is het zover! HERDENKING De feitelijke herdenking van 60 jaar bevrijding vindt in Moergestel op zondag 24 oktober plaats in de kerk en vervolgens bij het monument van Generaal Barber nabij 'De Reusel'. Om 12.30 uur begint de viering in de parochiekerk, waarbij de ambassadeur van Groot-Brittanië, Sir Colin Budd, aanwezig zal zijn. Aan de ingang van de kerk is er de mogelijkheid om tegen een geringe bijdrage, poppy's te kopen welke u op kunt spelden. De poppy (klaproos) is hèt symbool van de herdenking en de opbrengst gaat naar een goed doel. Alle reden dus om te feesten en dat gaat dan ook gebeuren met alle bewoners van het zorgcen trum en van de aanleunwoningen. Op zondag 24 oktober begint de feestweek met een woord en communieviering met na afloop een officiële opening van de festiviteiten. Op maandag is er een Brabantse Koffietafel. Op woensdag vindt een optreden plaats van een bijzonder muzikaal gezelschap en de feestweek wordt besloten met op vrijdag een bonte avond voor en door bewo ners, medewerkers en vrijwilligers. Aansluitend is er een feest voor medewerkers en vrijwilli gers. |i Huidverzorgingsinstituut i ,4 A 15 BEVRIJDINGSCONCERT Om 14.30 uur begint in 'Den Boogaard' het Bevrijdingsconcert dat voor iedereen gratis toe gankelijk is. Er wordt die middag opgetreden door Harmonie 'Prinses Juliana', 'The Clan Lamont Pipe Band', Zangvereniging 'Crescendo’ en om 'n fijn dansje te maken zijn er 'De Alpenjagers'. Het programma staat grotendeels in het teken van de bevrijding. De toegang tot dit ongedwongen Bevrijdingsfeest is geheel gratis. HERDENKINGSBOEKJE Speciaal voor deze ene gelegenheid wordt er een Herdenkingsboekje uitgegeven. In het boekje staan, naast de gebruikelijke voorwoordjes, het hele programma van het komende weekend en ook zijn erin opgenomen de zeven verhalen van Moergestelnaren die de afgelopen weken gepubliceerd zijn in weekblad 'De Gèsselse'. 'n Heel mooi samengesteld boekje waarmee door de verkoop ervan 'n groot deel van de kosten door de Werkgroep 'Herdenking Oorlog en Bevrijding' zal worden bekostigd. De prijs van het boekje bedraagt 4 euro en is zowel vrijdag als zondag te koop. 5 BW-J Tel. 013-513 1474 /WS fi q g In de allereerste plaats voorziet het huis al die jaren al in een grote behoefte van mensen van uit Moergestel zelf. Als het moment daar is, dat de beslissing, vaak noodgedwongen, wordt genomen om niet meer thuis te blijven wonen, is het fijn om in het eigen dorp te kunnen blij ven wonen, dicht bij familie en bekenden. Veel verhalen over vroeger doen de ronde in de Reuselhof' en het is plezierig om met beken den herinneringen op te kunnen halen. De laatste jaren komen ook mensen die niet uit Moergestel afkomstig zijn in "de Reuselhof' wonen. Ook zij voelen zich meestal snel thuis in de kleine gemeenschap die het huis vormt. "De Reuselhof', een accommodatie die wellicht na 30 jaar enigszins achterhaald is, maar een zorgcentrum met een goede sfeer waarin goede zorg geboden wordt. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Vnidag én zondag ,n Den Boogaard! I Diverse oorzaken liggen er aan ten grondslag dat we hebben besloten om de prijs van de ’Zoekertjes’ met ingang van komende week te verhogen. ’Zoekertjes’ met ’n normale lengte (120 tekens incl. spaties) kosten vanaf dan 3 euro; voor grotere ’Zoekertjes’ (200 tekens incl. spaties) rekenen we voortaan 4,5 euro, (zie de bon verder op in deze krant). voor X. Overheerlijk! 2r45 voor X* >80 voor X* de esselse •4. 1 PAN IS Uitgave en redactie: Buro ’76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Weekblad voor Moergestel 71 Schoolstraat 5 HX i MOERGESTEL Waarneming: Laat op tijd uw medicijnen aanvullen! Hoevenseweg 55 Telefoon 013-5424177 5017 AD Tilburg Telefax 013-5437500 I I ÉI LilM) J iviuunuuoiLL K tïi=T=l=T=l=T=l=T=l=T=l=FU=T=l=T=l=T=l=T=l=T=l=T=l=T=l=T=l=T=l=T=l=T=l=T= AL RUIM 80 JAAR HETSPLEZIER

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1