O KVO Het is tijd voor ons spaartheater ’Chipz’ in Moergestel Begeleiders Blaoskapellen organiseert Bokbieravond Het is tijd voor de Rabobank Aan alle dames van Moergestel Rabobank De Moergestelse Jaarmarkt: wie kent hem niet? Collecte Diabetes Fonds Met kantoren in Hilvarenbeek, Diessen en Moergestel De Hilver Iedereen is van harte welkom bij de feesttent aan de Oirschotseweg tegenover ’t Draai- boompje. Er is geen voorverkoop, de kaarten zijn aan de tent verkrijgbaar. Dus bedenk je niet langer en noteer alvast in je agenda: zon dag 31 oktober 2004 om 15.00 uur ’Chipz’. Volgende week volgt meer informatie. C.V. De Dors(t)vlegels 33 jaar Op zondagmiddag 31 oktober a.s. is de populaire tienerband ’Chipz’ te gast tij dens het Feest van Lange Nacht van CV de Durdraaiers. Dit jaarlijkse eve nement zal deze keer niet alleen op zaterdag plaatsvinden, maar ook op zon dag: Vele artiesten zullen dit weekend een bezoek aan Moergestel brengen voor een spetterend optreden en om te zor gen voor een zeer gezellig feest op Moer- gestels grondgebied. Het programma van het gehele weekend zal de komen de weken in uw weekblad verschijnen. Als klapper van het weekend is de organisatie erin geslaagd ’Chipz’ te contracteren. Deze vier jonge supertalenten zijn momenteel zeer geliefd bij de jeugd. In navolging van de meidengroep K3 verovert ’Chipz’ nu razendsnel de harten van de Nederlandse jeugd met hits als: ’’Chipz in Black; who u gonna call?”, ’’Captain Hook” en natuurlijk de tophit ’’Cowboy”. Ze zullen deze dag allemaal de revue passeren. De organisatie is daarom ook zeer vereerd dat speciaal voor de jongere jeugd uit Moergestel en omstreken deze band de aftrap voor het ’nieuwe’ zondagpro gramma voor haar rekening zal nemen. De aan vang van deze middag is 15.00 uur. Hierna volgt een kleine opsomming van wat Cees allemaal voor de vereniging gedaan heeft: - 30 jaar voorzitter geweest (wie doet hem dat na?) - prins geweest in het verleden, en ook nu is hij weer prins van de Dorstvlegels - bedenker van de jaarmarkt - presentator gedurende diverse activiteiten Je kunt dan ook rustig zeggen: Cees is een echte Dorstvlegel in hart en nieren. Hij staat altijd voor de vereniging klaar. Maar een vereniging heeft natuurlijk ook leden en sympathisanten nodig om te kunnen bestaan, Ook daar heeft C.V. de Dorstvlegels geen gebrek aan. Als er gewerkt moet worden dan zijn de leden er voor de verenigingWe hopen dat dit tot in de lengte van dagen mag duren. Daarom is het feest er voor alle leden van C.V. de Dorstvlegels maar ook voor iedereen die de Dorstvlegels een warm hart toedragen. Wij hopen daarom ook veel mensen te mogen ontvangen op ons jubileum in café ’t Centrum op 22 en 23 oktober 2004. Op vrijdag 15 oktober a.s. organiseert de Moergestelse vereniging ’’Vereniging Bier- proeven” i.s.m. Café De Brouwer voor alle lief hebbers van Bokbier hun jaarlijkse Bokbier proefavond. Deze bierproefavond is zoals gewoonlijk voor iedereen toegankelijk. Vele etiketten op flessen met bokbier vertonen een bok, wat heeft dit lieve dier met het bier te maken? Hoe is bokbier ontstaan? Wat is het? Op deze vragen, krijgt u gedurende de avond antwoord en diverse ’’bokken” uit binnen- en buitenland zullen de revue passeren. Natuurlijk worden er op deze avond ook een aantal van deze bijzondere Bo(c)kbieren geproefd en beoor deeld, waaronder van het fitst het zeer specia le en nieuwe ”Anker-bok” van brouwerij ’t Anker uit Mechelen (B) die 30 jaar geleden voor het laatst een bokbier brouwde. Indien u geïnteresseerd bent om deze bijzondere bier proefavond bij te wonen, bent u a.s. vrijdag om 20.30 uur van harte welkom in het zaaltje van Café De Brouwer. De prijs voor deelname aan deze avond is voor leden 8,00 en niet leden 10,50. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het bestuur 06-26540764 06- 53695393 ofwww.bierproeven.net Hierbij nodigen wij u uit tot het bijwonen van onze Najaarsvergadering op dinsdag 19 oktober om 20.00 uur in ’t Draaiboompje. Na de opening zal Ria Stam, locatiedirecteur van Reuselhofen Stanislaus, ons iets vertellen over de zorgverlening van Stichting De Runne en Thebe Thuiszorg. Na de pauze volgt uitleg over de voortgang van de KVO en het vervolg op onze kennisma- kingsavond. Natuurlijk is er een financieel ver slag en maken we het winterprogramma bekend. Werkgroep KVO (Wilt u lid worden? Ook dat kan op deze avond! U bent van harte welkom!) Tijdens het Feest van de Lange Nacht In de week van 31 oktober t/m 5 november gaan in Nederland weer 35.000 vrijwilligers de straat op voor de jaarlijkse huis-aan-huis collecte voor het Diabetesfonds. Ook in Moergestel zal dat weer gebeuren. Een groot aantal jaren is deze collecte plaatse lijk aangestuurd door Mevr. Smolders. Onder haar leiding is Moergestel een dorp geworden, waar kennelijk het Diabetesfonds hogelijk wordt gewaardeerd. Zij wordt als collecteleid- ster opgevolgd door mevr. Leny Swinkels- Machielsen. markt na afloop. Vooral de vele hulp die we krij gen na afloop van de markt tijdens het oprui men is erg groot, want het zijn niet alleen leden van de Dorstvlegels die dan helpen. Nee, ook mensen van buiten de vereniging ruimen mee op. Er wordt zelfs zo goed opgeruimd dat we van de omwonenden complimenten krijgen dat het zo netjes is in het dorp na afloop van de jaarmarkt. Dikwijls wordt er op de maandag na de markt nog met een paar mensen rondgere den om te kijken of er nog niet ergens vuil ach tergebleven is. Wordt er dan nog vuil gevonden dan wordt dit alsnog opgeruimd. Er zijn 2 mensen bij C.V. de Dorstvlegels die een erg belangrijke rol gespeeld hebben bij het ontstaan en de verdere ontwikkeling van de Moergestelse Jaarmarkt. Die twee perso nen zijn Cees en Marian van Dijk. Cees is de bedenker en de grote animator van de jaar markt geweest. Tot op de dag van vandaag ver zorgt hij samen met zijn vrouw Marian de organisatie van de Jaarmarkt. Cees zorgt hierbij voor het sjouwwerk (het plaatsen en opruimen van de markt) terwijl Marian de administratie verzorgd. Er wordt in de maand januari al begonnen met het aan schrijven van de marktlieden om toch vooral naar Moergestel toe te komen. Als alle inschrij vingen dan binnen zijn wordt er een welover wogen keuze gemaakt uit de inschrijvingen om een zo gevarieerd mogelijk aanbod te krij gen op de jaarmarkt. Op de vrijdagen zaterdag wordt dan de markt ingedeeld en uitgetekend op straat en op papier, zodat het voor iedereen duidelijk is wie waar komt te staan. Op zondag morgen is zij ook weer van de partij om samen met de andere vrijwilligers de mensen hun plaats te wijzen. Zij heeft in het verleden al eens aangegeven om met de jaarmarkt te willen stoppen, maar het bloed kruipt niet waar het gaan kan. Ze blijft het nog steeds doen en nog steeds met heel veel plezier. Wat Cees allemaal al voor de vereniging gedaan heeft is bijna niet te beschrijven, je kunt het zo gek niet verzinnen of hij heeft het gedaan. Met zo’n groot deelnemersveld bij het Blaoskapellenfestival als komende zon dag is er natuurlijk behoefte aan veel goede begeleiders. Wil jij ook een keer gastheer/vrouw spelen voor een Blaos- kapel en ze de weg wijzen door Moer gestel? Meld je dan nu snel aan bij: john.anke@zonnet.nl c.v.spreeuwel@zonnet.nl of gesimons@hotmail.com We zitten nl. verlegen om nog ’n paar leuke, enthousiaste, gezellige begeleiders. Meld je aan en wij laten je zo snel mogelijk weten met wie jij op stap mag! De jaarmarkt is in de afgelopen 27 jaar uitgegroeid tot het belangrijkste evene ment dat C.V. de Dorstvlegels organi seren. Op deze manier proberen zij geld binnen te halen om de vele activiteiten met carnaval te kunnen bekostigen. Het idee om een jaarmarkt te organiseren is ont staan in café de Korenmaaier (nu de slijterij) waar op een avond het bestuur van C.V. de Dorstvlegels aan het brainstormen was. Men was op zoek naar een activiteit voor de gehele Moergestelse bevolking. Cees van Dijk, de toenmalige voorzitter, kwam met het idee om een markt op het St. Jansplein te organiseren in het voorjaar. De overige bestuursleden waren eerst niet zo enthousiast maar toen zij aan het idee gewend waren werd er toch maar besloten om een vergunning bij de gemeente Moergestel aan te vragen. En zo was dus de jaarmarkt geboren. In het begin met maar 60 kramen op het St. Jansplein, maar na verloop van tijd werden dit er steeds meer. Zoveel zelfs dat er voor gekozen werd om de markt voortaan in de ”kom van Moergestel ”te houden. En zou groeide de jaarmarkt uit tot de markt zoals hij in 2004 al voor de 27e keer gehouden is. In de loop van de jaren zijn er naast de markt op dezelfde dag nog andere activiteiten geor ganiseerd door C.V. de Dorstvlegels zoals bijv, 'n oude ambachtenmarkt in Den Boogaard, een kop van Jut, een loterij, stand- werkerconcours en nog verschillende din gen meer. Maar de markt is en blijft het belangrijkste op die 1ste zondag in de maand mei. Door de jaren hen is de Moergestelse jaarmarkt uitgegroeid tot een evenement waar iedereen in de wijde omgéving Moergestel toch van kent. Maar een dergelijk evenement kun je niet orga niseren zonder vele vrijwilligers die helpen tij dens een dergelijke dag. Je kunt hierbij denken aan mensen die helpen bij het opzetten van de kramen, uitzetten van de markt, plaatsen van verkeersborden, het parkeren regelen, rond gaan met koffie en met het opruimen van de Vereniging Bierproeven Alle kinderen tot en met 12 jaar zijn extra welkom deze week. Er ligt een toegangsbewijs voor een voorstelling voor jullie klaar (op=op). En jullie kunnen leuke prijzen winnen met de kleurwedstrijd. o Ss PAGINA 9 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 13 OKTOBER 2004 J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 9