WieKentKunst brengt weer veel volk op de been Een naam voor de brag van de scouts Sponsoren en vrijwilligers bedankt!!! Fototentoonstelling en film uit 1962 nog hele maand oktober Moergestel profileert zich met nieuwe activiteit als actief dorp Project ’Oisterwijk Ouderenproof’ nadert afronding Beginbalans en tussenbalans V l Namens scouting St. Jan Moergestel Een tiental bezoekers aan de bruggen bouwers van St. Jan heeft een naam bedacht voor deze brug over de Reusel. De aardigste was waarschijnlijk deze: Houtje-Touwtje-Brug. Heel goed gevon den, want de brug was in acht uur tijd opgebouwd met behulp van rondhout en touw. Overigens duurde het slechts een uur om de constructie weer tot het laatste touwtje te ontmantelen. Andere namen die zijn bedacht, waren: Scoutel- brug, Ecobridge, Tussenbrug (een brug tussen de brug in de Raadhuisstraat en de brug bij het bejaardenhuis), D’n Wiebel (onterecht want Jansplein van de kinderen van de drie basis scholen waren tentoongesteld in De Donk. Dit onderkomen van de scouts is door de scouts zelfs perfect opgeknapt. Veel bezoekers waren onder de indruk van wat St. Jan er van had gemaakt. Diezelfde bezoekers waren zeer gecharmeerd van de ongebreidelde fantasie van de jeugd van Moergestel. Wat te denken bijvoorbeeld van een zwembad aan de voet van de toren? WAAR BLIJFT DE ACHTERBAN? De themagroepen vonden het lastig om een goed contact te krijgen en te houden met de ach terban. Dit maakt een verantwoorde vertegen woordiging van de doelgroep (de ouderen waar om het gaat) moeilijk. Er is wel initiatief van uit de doelgroep maar wellicht toch onvol doende om een goede inschatting te kunnen maken van de problematiek en behoeften. Er kan alsnog door iedereen worden gereageerd (tel. 528 3613 of e-mail: emo218bv@worldon- line.nl) Afgelopen weekend hebben wij met veel ple zier een brug over de Reusel gebouwd. Dit was echter niet mogelijk zonder de hulp van de volgende sponsoren en vrijwilligers: Anja en Peter de Vries, P van de Sande, Dré Mallens en scouting St. Lambertus Udenhout. Heel erg bedankt voor jullie hulp! VOLGEND JAAR WEER Tja, en dan was er nog een veel gehoorde vraag: Wat doet WieKentKunst volgend jaar? Antwoord: Volgend jaar komt WieKentKunst weer met iets heel leuks. De plannen zijn er al, de eerste contacten zijn gelegd. PAGINA 9 DE GÈSSELSE’ - WOENSDAG 6 OKTOBER 2004 De fototentoonstelling in Galerie De Verdieping is nog deze hele maand oktober te zien. Ook zal tijdens de openingstijden steeds de film over Moergestel uit 1962 worden gedraaid. Hiermee wordt tegemoet gekomen aan veel verzoeken. De ope ningstijden op de zaterdagen in oktober zijn van 13 uur tot 17 uur, op de zonda gen van 11 uur tot 17 uur. DÉJA VU IN DE VERDIEPING In Galerie De Verdieping beleefde Moergestel een massaal déja vu. De historische foto’s van Louis van de Meijdenberg waren steeds op nieuw aanleiding tot het ophalen van herin neringen aan hoe Moergestel er vroeger had uit gezien. De films uit 1962 was daarbij het toet je na een heerlijke nostalgische maaltijd. Wie dan verder door Moergestel kuierde (en daar bij steeds groepjes wandelaars en fietsers tegen kwam), kwam vanzelf bij de Reusel waar de scouts heel veel bewondering hebben geoogst met hun brug. Het was heel bemoedigd om te zien hoe de Moergestelse jeugd eendrachtig tot zo’n prestatie in staat bleek. Het project ’Oisterwijk Ouderenproof’ nadert het stadium van afronding. De the magroepen Openbare Ruimte, Woningvoorraad, Woontechnologie, Welzijn en Participatie en Zorg/Zorgvraag hebben hun eindverslagen al klaar. Op 26 okto ber 2004 is er een bijeenkomst van alle themagroepen ter bespreking van het con cept eindrapport dat in zijn definitieve versie naar de gemeente en plaatselijke zorginstellingen gaat om als leidraad te dienen bij het door hen te ontwikkelen dan wel verder uit te werken toekomstgericht ouderenbeleid. Op 5 januari 2005 wordt het gepresenteerd in een slotbijeenkomst in de aula van 2College, die voor iedereen toegankelijk is. (Noteer deze datum). ER IS VEEL GEBEURD Na de geslaagde ouderenconferentie op 20 okto ber 2003 als aanzet tot voornoemd project zijn er zeer veel doelgerichte activiteiten verricht. Uit de groep van meer dan 100 mensen die zich daarvoor hadden aangemeld werden de themagroepen Woningvoorraad, Woontechno logie, Openbare Ruimte, Welzijn en Participatie, Dienstverlening, Zorg geformeerd. Door de deelnemers aan de conferentie werden ca 145 opmerkingen en suggesties ingebracht. Mede op basis hiervan werden de te behandelen the ma’s bepaald. De naam van elke afzonderlijke themagroep geeft aan met welk item deze zich is gaan bezighouden in de vorm van inventa risatie, onderzoek en benoeming van proble matiek etc. het vervolgtraject na afronding van het project ’Oisterwijk Ouderenproof’. In dit vervolgtra ject zullen de conclusies en aanbevelingen in het eindrapport bijgesteld moeten worden op grond van de maatschappelijke ontwikkelingen en moet de uitvoering ervan gevolgd worden. Verder is er overleg geweest met de GGD Hart van Brabant in verband met de door deze begin 2005 te houden enquête in het kader van de ont wikkeling van een gezondheidsmonitor voor ouderen. De Stichting WieKentKunst heeft het afgelopen weekeinde weer veel volk op de been gebracht in Moergestel. Voorzitter Hennie van Schooten schat het aantal deelnemers rond de 2500. Ongeveer 70 procent kwam uit Moergestel, dertig pro cent dus van elders. Dit bevestigde het beeld van wat wethouder Jan Oerlemans al had opgeroepen. ’’WieKentKunst is altijd dóór, maar lang niet meer alleen vóór de Moergestelnaren”, zei Oerlemans tijdens de opening van de manifestatie, vorige week donderdagavond in Galerie De Verdieping. Onderwijl werd de toren door tientallen men sen beklommen en kreeg de molen bezoek van veel belangstellenden. Bij het informatiepunt in Café De Veerkes stonden de mensen in de rij om een fiets- of wandelroute te bemachtigen. Vaak besloten bezoekers bijvoorbeeld zondag te wandelen en komende zondag of op een dag nog wat verder weg, te fietsen. Beide routes zijn nog jaren bruikbaar. De komende tijd zijn ze nog gratis verkrijgbaar bij De Veerkes. Het zevende evenement van WieKentKunst had ’architectuur’ als thema. De manifestatie was weer op de beproefde manier georgani seerd. WieKentKunst doet steeds met succes een beroep op wat de inwoners van Moergestel zelf in huis hebben. Voorzitter Hennie van Schooten drukte dat als volgt uit: ’’Alle complimenten voor de Moergestelse gemeenschap want die heeft het weer voor elkaar gekregen.” Andere hoogtepunten waren De Donk, Galerie De Verdieping en niet in de laatste plaats de brug van de scouts over de Reusel. Voor Scouting St. Jan kon dit weekeinde toch niet meer stuk. De fantastische ontwerpen van huizen en het St. het was een oerstevige brug), Nooitgedachtbrug, Antoniusbrug (een verwijzing naar het gelijk namige klooster) en de Schottenbrug. EEN AANTAL HOOGTEPUNTEN Ook van de talrijke deelnemers aan het evene ment konden louter positieve reacties worden opgetekend. Een veelgehoorde opmerking was deze. Je rijdt - met de fiets, met de auto - door het dorp. Dat is zo gewoon dat alle bijzonder heden niet meer opvallen. WieKentKunst heeft de deelnemers als het ware achter de facade van Moergestel laten kijken. Iemand die daar echt veel succes mee heeft gehad, was Leon Verhoeven, de man van de wandeling en de fietsroute. Het unieke concept van WieKentKunst begint niet alleen onder bezoekers van bui ten naam te maken. Ook mevrouw An van der Wiel-Bosch stak haar bewondering voor de manier waarop Moergestel zich wil mani festeren niet onder stoelen of banken. ’’Ont zettend positief zoals Moergestel zich pre senteert. Zó dicht bij de mensen, zó laag drempelig”, aldus Van der Wiel. Als verte genwoordiger van het ’Actieplan Cultuur- bereik’ van de provincie Noord-Brabant, bracht zij een bezoek aan het evenement om zelf vast te kunnen stellen hoe de subsidie was besteed. Deze laatste naam was frappant. Immers, bin nenkort viert Moergestel voor de zestigste keer de bevrijding door de Schotten. Tijdens de bevrijding bliezen de Duitsers de brug op. De Moergestelnaren deden er alles aan om de geal lieerden over de rivier te helpen. Bijna zestig jaar later bouwden de kleinkinderen van de mensen die de oorlog hebben meegemaakt met veel enthousiasme een brug. Zou daarom ’Schottenbrug’ misschien toch de beste naam zijn? De Stuurgroep vindt het nog steeds jammer dat vanuit de Moergestelse bevolking weinig response is gekomen op de oproep zich voor meedenken in een themagroep of de Project groep aan te melden. Op 3 november 2003 vond een belangrijke ver gadering van de Stuurgroep plaats, waarin de eerste spijkers met koppen werden gesla gen. Daarna werd een Projectgroep in het leven geroepen waarin naast de projectleiders ook de voorzitters en secretarissen van de themagroepen zitting hebben. De eerste pro- jectgroepvergadering werd gehouden op 11 november 2003. In totaal is de Stuurgroep tot nog toe 5 keer bij een geweest en de Projektgroep 6 keer. Op 29 juli 2004 gaven de voorzitters van de thema groepen aan de Stuurgroep een presentatie over hun vorderingen. HULP VAN BUITENAF De Stuurgroep heeft contact gelegd met de Universiteit van Tilburg voor ondersteuning bij Op de expositie zijn honderd foto’s te zien van Louis van de Meijdenberg. De foto’s laten de ontwikkeling van Moergestel sinds 1960 zien. Deze tentoonstelling was een van de succes nummers tijdens het weekeinde van WieKentKunst. De film uit 1962 viel onder de bezoekers ook zeer in de smaak. ’'"’IE

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 9