Nieuwe oogst zonnebrood Schaaltje herfstbroodjes Heerlijk speculaastaartje Bouwcombinatie Janssen/Op ’t Hoog wil nieuwe ’Boogaard’ bouwen I €2 f2?5 L 60 o g Aphrodite Weekend-aanbieding: Weerzien na 52 jaar KOUWENBERG BROOD- EN BANKETBAKKERIJ Zond Moergestel Kreatief WOENSDAG 6 OKTOBER 2004 - 29e JAARGANG - Nr. 1302 M.O. euro voor er uur Week van het brood! Weekblad voor Moergestel Vanuit het belang om een podiumfunctie in Moergestel te hebben en te houden is van gemeentewege ook onderzocht of aankoop door de gemeente van het pand mogelijk zou zijn. Deze onderhandelingen hebben nooit het ge wenste aanvaardbare resultaat opgeleverd. nengekomen brieven stonden vaak vol met be schuldigende vingers en verwijten. Elfi (vooraan) en Joke samen op de motor in 1947. Huidverzorgingsinstituut REACTIE GEMEENTE In een reactie van het college naar de raads leden toe zegt zij positief te staan tegenover de nieuwe initiatief. ’Het plan vergt nog uit werking op vele onderdelen, maar heeft naar onze mening zeker mogelijkheden om binnen ’n redelijke termijn tot een oplossing te komen voor de problematiek rond Den Boogaard’. Voor de eventuele exploitatie wil de gemeen te graag de vinger aan de pols houden om zo doende voor langere termijn de podiumfunc tie voor Moergestel te kunnen waarborgen. Al met al kan worden gezegd dat met de pre sentatie van dit plan een belangrijke stap is gezet. Veel Moergestelnaren waren tenslotte al wekenlang heel erg somber gesteld voor wat de toekomst van hun ’Den Boogaard’ betrof. De ook nog afgelopen week bij onze redactie bin- Huidige ’Boogaard’ mogelijk snel weer open Gedurende ’n periode van zes maanden gaan zowel gemeente als een bouw combinatie, bestaande uit Aannemers bedrijf Gebr. Janssen en Aannemers bedrijf A. Op ’t Hoog, onderzoeken of het haalbaar is om op de huidige locatie van Den Boogaard een nieuwe voorziening te realiseren. Dit nieuwbouwproject zou dan in elk geval Moergestel de zo felbe geerde podiumfunctie moeten geven in combinatie met de bouw van apparte- menten/woningen. De plannen moeten donderdag a.s. nog door de gemeente raad worden goedgekeurd. BOUWCOMBINATIE IN BEELD ’n Tijd geleden al is de gemeente benaderd door de bouwcombinatie Janssen/Op ’t Hoog met ’n zeer globaal ruimtelijk voorstel voor het centrum van Moergestel. Een algehele herin richting van de locatie ’Den Boogaard’ vormt daarin een belangrijk en wezenlijk onderdeel. Gelet op de inmiddels ontstane situatie heeft de bouwcombinatie verzocht om de ontwikke ling van ’Den Boogaard’ met voorrang te onder zoeken. Dit ook in verband met het feit dat men van de huidige eigenaren (Maatschap Podium, red.) de optie heeft gekregen om het pand met bijbehorend perceel te kunnen kopen. Het overkwam Joke Habraken- Schoonus, Oisterwijkseweg 51. Na ’n periode van maar liefst 52 jaar stond de vriendin van Joke, Èlfi Buchelt, totaal onverwacht bij Joke op de stoep. Elft heeft al heel lange tijd naar Haaren (destijds de woonplaats van Joke) teruggewild om Joke op te zoeken. Elft, afkomstig uit Wenen, heeft kort na de oorlog vier maanden lang bij de oud-directeur van het Haarense boterfabriek ingewoond, voordat zij weer naar Wenen terug kon keren. In die vier maanden waren Elft en Joke, zeg maar, hartsvriendin nen geworden. Het contact resulteerde in een brief wisseling. En, zoals zo vaak, hield dat op ’n gegeven moment op onverklaar bare wijze op. We schrijven dan 1955. Bij toeval ontmoet Elft ’n nichtje van Joke en dan zijn de contacten weer snel gelegd. Het weerzien van de beide hartsvriendinnen wat daarop volgde was uiteraard zeer emotioneel. Nu wordt er weer druk gecorrespondeerd en is Elfi inmiddels al weer tweemaal in Moergestel geweest. INTENTIEOVEREENKOMST GETEKEND Tegelijk wordt onderzocht of in de nieuw te bou wen voorziening het onderbrengen van de bibli otheek en ’n aantal gebruikers van de Roozen- dries haalbaar is. Dit alles is vervat in een intentieovereenkomst die maandagmiddag door alle betrokken par tijen werd ondertekend. Met de aanzet voor dit plan lijken er eerder mogelijkheden voor een nieuw Moergestels cultureel hart te komen dan door menigeen werd verwacht. Overleg met de curator is gaande om de hui dige ’Den Boogaard’ gedurende de onderzoeks periode geopend te krijgen. Een en ander zou in kunnen houden dat de 60-jarige herdenking ’Oorlog en Bevrijding’ alsnog doorgang zou kunnen vinden in een programma zoals dat oorspronkelijk werd opgezet. Naschrift redactie: De reacties van lezers over de sluiting van Den Boogaard, zoals de afgelopen periode ingestuurd, houden we zorgvuldig achter de hand. Het leek ons niet verstandig om met plaat sing daarvan op dit moment te vervolgen. U kunt echter gewoon blijven reageren, en mogelijk wilt u dat doen op de nieuw ontstane situatie. Óns adres blijft: Oisterwijkseweg 43 ofwel e-mail: buro 76@wolmail. nl NIET GESCHIKT Zoals de eisen op dit moment gelden is de hui dige ’Den Boogaard’ niet geschikt voor activi teiten waarbij boven een bepaald niveau geluid wordt geproduceerd (o.a. disco, red.). Er wordt dan niet voldaan aan de geldende milieueisen op dit gebied. Door in het verleden uitgevoerde onderzoeken bleek dat het finan cieel niet haalbaar was het gebouw zodanig aan te passen dat daaraan wel kon worden voldaan. Om die reden zijn er reeds diverse plannen ge maakt waarbij het gebouw zou worden gesloopt en er een nieuw gebouw in combinatie met woningen zou worden gerealiseerd. Om ver schillende redenen zijn deze plannen tot op heden niet concreet gemaakt. Bij aanvang van dit jaar 2004, heeft in Galerie ”De Verdieping” een expositie plaatsgevon den van ’’Moergestel-Kreatief”. Maar liefst 22 Moergestelse (amateur)kunstenaars heb ben hieraan deelgenomen. Zowel de reac ties van de talrijke bezoekers, als van de deel nemende exposanten, waren unaniem zeer lovend en positief. Eén van de meest gestelde vragen was toen: ’’krijgt dit initiatief een vervolg?” Volmondig kan de organisatie van Galerie ”De Verdieping” daarop antwoorden met JA. Het ligt in onze bedoeling om de hele maand januari (2005) te reserveren voor de Moerges telse (amateur)kunstenaars, in de volgende edi tie van ’’Moergestel-Kreatief”. WIE KUNNEN DAARAAN DEELNEMEN? Alle exposanten van de laatste editie van Moer gestel-Kreatief, zullen door ons persoonlijk worden aangeschreven met de uitnodiging om ook aan deze komende expositie mee te willen werken. Alle andere (amateur)kunstenaars uit Moergestel die nog niet eerder hebben deelge nomen, maar dat graag willen doen, nodigen wij uit deel te nemen aan de expositie in januari 2005. In principe komen alle kunstvormen daarvoor in aanmerking (schilderijen, glas-in- lood, keramiek, tekeningen, foto’s, grafiek, beeldhouwwerken, sieraden etc. etc.). HOE KAN MEN ZICH AANMELDEN? Stuur uw naam, adres postcode), telefoon nummer, e-mailadres, de kunstvorm die u beoe fent en wilt exposeren, op naar het volgende e- mailadres: janvaneijndhoven@hetnet.nl Beschikt u niet over e-mail, dan kunt u schrif telijk reageren naar: Galerie De Verdieping, p.a. Jan van Eijndhoven, Kerkstraat 21a, 5061 EG Oisterwijk. Aanmelden voor Moergestel-Kreatief (editie 2005) kan t/m 1 november a.s. Na de sluiting van de inschrijftermijn, zal voor alle deelnemers/sters een bijeenkomst worden gepland, waarbij met de exposanten nadere afspraken zullen worden gemaakt betreffende: mogelijkheden, inhoudelijke en organisatori sche zaken. 22e B'ooskopellen- festival a9 17 okfob vanaf I3.00 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweew ielers.nl www.schepenstweewielers.nl Het gebeurt regelmatig na mensen na ’n lange periode van ’elkaar niet gezien te hebben’ plotseling bij een of andere gelegenheid, of zomaar toevallig, weer oog in oog komen te staan. Iedereen eigenlijk kent wel die ervaring. Anders wordt het als je elkaar na 52 jaar weer ontmoet... ^35" voor v- MBI voor v* tas* i I 'A-rf - de esselse AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871 - E-mail: buro76@wolmail.nl Inleveren kopij: ulterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties tot en met maandagavond Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Telefoon 013-5424177 Telefax 013-5437500 Hoevenseweg 55 5017 AD Tilburg I iuivi vui lui yii lyon loun

Weekblad Moergestels Nieuws | 2004 | | pagina 1